Wiedźmin 3 - rozwój postaci (levelowanie głównego bohatera)

+
Orientuje się ktoś czy poza
Keira
można kupić ten eliksir w okolicach velen?

Gremist ze Skellige i jego podopieczny - znajdują się w gaju, przy starym dębie.

Skoro Ci odpowiedziałem w tym temacie to może się zapytam - Wie ktoś czy istnieje jakiś eliksiry, umiejętność, która pozwoli mi użyć specjalnego silnego ataku (zużywa wytrzymałość) zaraz po użyciu aksji? Bo obecnie musze czekać aż mi się wyrzymałość odnowi, żeby zaatakować. Puszczyk odpada bo i tak za wolno...
 
Last edited:
Czy gra daje mniej expa za robienie zadań dla wyższych leveli?

Obecnie mam level 14 i zrobiłem zadanie w Novigradzie na poziom postaci 26ty. Dostałem... 9 expa i 20 koron. Czy to normalne?
 
Czym dłużej gram tym coraz mniej podoba mi się ten system rozwoju postaci. Ogólnie zamysł nie jest zły tylko imo trochę niedopracowany. Bo umiejętności jest sporo a używać możemy zaledwie 12 aktywnych i to wybijając dopiero odpowiedni level, powinno być tego więcej tym bardziej że mutageny łączą się z umiejętnościami w tym samym kolorze co mutagen. Jeśli chcemy zrobić jakąś hybrydę to użyjemy zaledwie 3 umiejętności z całej puli w drzewku, powinno być imo 2x więcej tych aktywnych umiejętności w każdej ćwiartce. Bo w innym wypadku robienie hybrydy mija się z celem bo przed każdą praktycznie większą walką trzeba dobierać inny zestaw.
 
Reset umiejętności uwzględnia pkt. z miejsc mocy. Potwierdzam to info. Potionkę kupiłem u Keiry Metz, a gram na przedostatnim poziomie trudności.
Gdyby ta opcja nie działała na pkt. mocy to byłoby to bez sensu. Jest dobrze, tylko ta cena... Póki co to jadę na tym co mam, choć już widzę swoje błędy.
 
Reset umiejętności uwzględnia pkt. z miejsc mocy. Potwierdzam to info. Potionkę kupiłem u Keiry Metz, a gram na przedostatnim poziomie trudności.
Gdyby ta opcja nie działała na pkt. mocy to byłoby to bez sensu. Jest dobrze, tylko ta cena... Póki co to jadę na tym co mam, choć już widzę swoje błędy.
To teraz pytanie gdzie dorwać miksturę, kiedy Keira jest niedostępna.

O cenę się nie martw, etap zadań głównych w Velen mam za sobą, zacząłem trochę Novigradu i mam 7k, głownie ze sprzedaży gratów i zleceń.

Słowem - więcej się zarabia z czasem, jeśli mniej skupisz się na zadaniach, a bardziej na eksploracji i odhaczaniu pytajników na mapie. Tylko lootuj co popadnie.
 
Last edited:
Zgadzam się absolutnie. Zresztą napisałem o tym posta i został wzrucony do tego wątku (str58).
Generalnie jeślibyśmy chcieli używać całkiem wymaksowanych umiejętności to potrzebujemy 4 slotów per ścieżka. Na same alternatywne znaki poza aksii, mamy już 4 skillsloty, a co z buffami.
Moim zdaniem coś między 15 a 18 byłoby idealne. Dla mnie już teraz (lvl 13 - 20 punktów umiejętności - 7 slotów odblokowanych) jest to za mało.
A nie zacząlem nawet inwestowac w Alchemię :(
 
Zgadzam się absolutnie. Zresztą napisałem o tym posta i został wzrucony do tego wątku (str58).
Generalnie jeślibyśmy chcieli używać całkiem wymaksowanych umiejętności to potrzebujemy 4 slotów per ścieżka. Na same alternatywne znaki poza aksii, mamy już 4 skillsloty, a co z buffami.
Moim zdaniem coś między 15 a 18 byłoby idealne. Dla mnie już teraz (lvl 13 - 20 punktów umiejętności - 7 slotów odblokowanych) jest to za mało.
A nie zacząlem nawet inwestowac w Alchemię :(
No trochę lipa z tymi slotami na umiejętności. Najgorzej, że te umiejętności z zakładki "inne" (chyba taka jest ich nazwa, jestem w pracy więc nie sprawdzę), wymagają również umieszczenia w slotach! Te skille mają po jednym poziomie i wcale nie są jakieś super, a blokują jedno cenne miejsce... Już lepiej by było jakby one działały poza systemem, na zasadzie - uczysz się tego i masz, działa jako passive skill.
 
Na te dodatkowe to powinno być osobne miejsce w aktywnych slotach bo szkoda tylko zajmować tam miejsca którego i tak jest bardzo mało. A po drugie te umiejętności dodatkowe są tylko jednopoziomowe i szału nie robią. A najlepiej byłoby zrobić z nimi tak jak piszesz, uczysz się i masz je jako passive bez konieczności przypisywania.

Powinni coś zrobić z tym drzewkiem rozwoju postaci w którymś z kolejnych patch'y bo obecnie jest ono mało praktyczne i funkcjonalne.
 
To teraz pytanie gdzie dorwać miksturę, kiedy Keira jest niedostępna.

O cenę się nie martw, etap zadań głównych w Velen mam za sobą, zacząłem trochę Novigradu i mam 7k, głownie ze sprzedaży gratów i zleceń.

Słowem - więcej się zarabia z czasem, jeśli mniej skupisz się na zadaniach, a bardziej na eksploracji i odhaczaniu pytajników na mapie. Tylko lootuj co popadnie.

Kupiec z velen który daje nam zadanie nabiał coś tam coś tam ma ten eliksir. Sam kupiłem ;)
 
No ja powim szczerze że mam 3 propozycje dla RED'ów:
1. Zwiększyć limit skill slotów do 15-18, albo odblokowywać je na 30 i 40 lvl na przykład.
2. Wprowadzić "umiejętnosci pasywne" nie wymagające aktywnego użycia, np dzrzewko Ogólne/Inne i po kilka z pozostałych drzewek.
3. Mniej mi się podoba, ale pozbyc się zredukwać wymagania na wyższy "tier" umiejętności, w tej chwili żeby używać potrzebnych umiejętności musimy wrzucać punkty w jakieś dodatkowe, z których nie koniecznie chcemy korzystać.
 
3. Mniej mi się podoba, ale pozbyc się zredukwać wymagania na wyższy "tier" umiejętności, w tej chwili żeby używać potrzebnych umiejętności musimy wrzucać punkty w jakieś dodatkowe, z których nie koniecznie chcemy korzystać.
Zrujnowało bo to cały system. Przecież nie może być sytuacji, że ktoś sobie bierze "Młyniec" na drugim poziomie doświadczenia, lub "Petardy klasterowe", bo to by zrujnowało cały balans rozgrywki.
 
Heh tam miało być pozbyc się/zredukować, w zależności od drzewka. Bo w sumie (w moim mniemaniu) tylko walka i znaki mają progresywny system skilli. Reszta drzewek jest trochę bardziej od czapy.
Zresztą przy okazji wymyśliłem jeszcze jedną porpozycję:
A co gdyby skille miały komponent aktywny i pasywny. Tak żebyśmy nie czuli się stratni jak nie używamy umiejętności aktywnie.
Np. jakby przyrost wytrzymałości w znakach sumował się niezależnie od aktywacji. Wiem że wymagałoby to wiele pracy i zbalansowania, ale sądzę że mogłoby wyjść na dobre.
Kolejną ewntualnością jest po prostu dodanie trybu pasywnego np. Młynek, pasywnie pozwala na użycie za całą adrenalinę jaką posiadamy w danej chwili i zużuwa 2x więcej wytrzymałości. To tylko przyklład.
 
I zbalansowanie postaci szlag trafi.
Ograniczona liczba slotów w połączeniu z dużą liczbą zadań za które dostajemy punkty sprawia, że pomimo dużej ilości wykupionych umiejętności nie stworzymy mutanta Rambo T-1000 w połowie gry.

Żeby zrezygnować ze slotów na umiejętności trzeba by wprowadzić różną cenę za umiejętności w zależności od jej levelu - 1pkt za lvl1, 2pkt za lvl2, 3pkt za lvl3,... itd
 
Last edited:
No nie do końca. Po pierwsze zbalansowanei to mamy w grach multi, po drugie nie mówiłem że nie trzebaby odblokować wcześniejszych poziomów umiejętności.
Tylko po co 3 tier wymaga 20 punktów skoro Ja lub Ty używamy tulko 2ch z nich żeby odlokować 3ci tier - twój przykład z młyńcem.
Poza tym (nie wiem może to dlatego że gram na najwyzszym poziomie trudności) to nie zauważyłem żeby jakaś umiejętność była uber - poza alternatywnym quenem, ale to już jest dostępne an drugim tierze.
Mnie nie chodzi o to żeby biegać z wymaksowaną postacią, ale żebym mógł wybrać różnorodność, ciosy specjalne dla mieczy, alternatywne znaki, etc.
W tej chwili jest to nie możliwe przed osiagnięciem 35 poziomu (przy odkrytych wszystkich miejscach mocy)...
Jestem zmuszony to maksowania konkretnej dziedziny, a wolę mieć więcej opcji kosztem ich siły.
 
Ja tam nie lubię systemu zadań szare-zielone-czerwone. TO strasznie kitowate.Zabiera przyemność z gry, gdy jesteś typem podróżnika i zwiedzasz świat w 100% przy różnych geustach pobocznych, a potem okazuje się, że głowne jest szare. Może i być, że nie zwiedzi się jakiejś dalekiej części, a okaże się, że to tam było zadanie na najniższy lvl i przepada cały xp. I bez tego by nie dało się wbić w tej grze 60 lvl, a co dopiero tracąc xp na takim czymś. Zadań jest stanowczo za mało i źle porozkładane poziomy na nie. Nie przemyślano tego, co psuje mi rozgrywkę w wielkim stopniu. CO ja mam? Całą gre się martwić, czy nie znajde gdzieś szarego zadania, by stacić xp i szanse na jakiś w ogóle lvl n akońcu gry?
 
A to ta gra to jest jakieś MMO, że trzeba się martwić o wbicie jak największego poziomu?
Bo ja się poziomem zupełnie nie przejmuję i gra mi się świetnie.
 
Może przesadzam, ale tak czy siak głupio troszkę z szarymi zadaniami. Jakaś nagroda powinna być za wykonanie, choćby dawaki połowę z normalnego doświadczenia za zadanie.Zawsze się przyda. A ,że maksymalny lvl to 60 to cgce się go wbić a bue ma nawet jak, by mieć te przysłowione 100% z gry. :D
 
Nie, więc gra nie powinna niejako karać gracza za to, że robi quest dla niskolevelowej postaci majac np. 30 poziom.
To tak jakbyś powiedział, że zabijanie nisko poziomowych potworów, kiedy masz poziom 30 i nie dostawanie doświadczenia, to tez karanie gracza.
 
Top Bottom