Wiedźmin 3 - rozwój postaci (levelowanie głównego bohatera)

+
Odpaliłem, nową grę, żeby sprawdzić czy tam exp normalnie leci za zadania. Wszystko jest ok. Jednak po prawie 60h gry nie zamierzam zaczynać od nowa. Poczekam do poniedziałku a w między czasie poodkrywam znaczniki. Ogólnie to jestem ciekaw ile xp straciłem przez ten bug.
ja po 70 h bęe grał od nowa po patchu 1.05, o ile to naprawi. Jeśli nie, Odłoze może gre, bo to lekkie przegięcie zepsuć rozwój postaci w RPG.
 
Nie da się osiągnąć "maksymalnego" poziomu. Przynajmniej na razie.
Ktoś w ogóle wie, czy jest rzeczywiście jakiś "twardy" level cap?

czyli zostało mi nic innego jak grać od nowa ? sądze ze wtedy pod koniec gry mialbym wyzszy level niz teraz, bo widze ze nie wolno pozwolic zeby quest zrobil sie szary...szkoda ze nie zostalo to objaśnione

zresztą nie wiem czy jest sens w tej grze mieć wyzszy level niz 30, potworow levelu 40-go jak i questow chyba nie ma...
 
Last edited:
ja po 70 h bęe grał od nowa po patchu 1.05, o ile to naprawi. Jeśli nie, Odłoze może gre, bo to lekkie przegięcie zepsuć rozwój postaci w RPG.

Ja już raz zaczynałem od nowa, po ponad 30h gry. Wtedy dopadł mnie bug, że w ogóle nie dostawałem doświadczenia, za żadne aktywności ani rodzaje questów. Teraz mam kilka qestów, które wziąłem przed patchem i za które mógłbym dostać xp, ale nie chce ich robić bo jak zbije poziom to nowe zadania zebrane po patchu zmienia mi sie na "szare" i znowu strace XP. W ogóle jak dla mnie brak xp za szare questy to idiotyzm .
 
Co do maksymalnego lvl to Marcin Momot już kiedyś prostował informację o tym 60 poziomie. Obecnie nie ma żadnego maksymalnego lvl. Z resztą przy tym systemie rozwoju tak naprawdę wymaksowanie postaci jest niemożliwe. Mi osobiście niezbyt to się podoba, bo zawsze lubiłem sobie najpierw porobić poboczne aktywności i mieć dzięki temu jak najwięcej umiejętności, żeby sobie główną fabułę robić na spokojnie. Tu nie jest to możliwe. Uzależnienie ilości zdobytego doświadczenia od różnicy z poziomem zadania nie podoba mi się wcale. W otwartym świecie chcę sobie robić zadania w takiej kolejności jak mi się podoba i nie być za to karanym.
 
Nie natknąłem się jeszcze na szarego questa, ale jeśli jest tak jak mówicie, to porażka. Przecież w zupełności wystarczyłby odpowiednio skalujący się koszt zadań w xp - za te łatwiejsze dostawalibyśmy na tyle mało, że byłby to marginalny progres na naszym obecnym poziomie.
 
Nie natknąłem się jeszcze na szarego questa, ale jeśli jest tak jak mówicie, to porażka. Przecież w zupełności wystarczyłby odpowiednio skalujący się koszt zadań w xp - za te łatwiejsze dostawalibyśmy na tyle mało, że byłby to marginalny progres na naszym obecnym poziomie.
Ogrom różnicy między "marginalnym progresem" a brakiem doświadczenia w ogóle jakoś mi umyka...
 
Nie natknąłem się jeszcze na szarego questa, ale jeśli jest tak jak mówicie, to porażka. Przecież w zupełności wystarczyłby odpowiednio skalujący się koszt zadań w xp - za te łatwiejsze dostawalibyśmy na tyle mało, że byłby to marginalny progres na naszym obecnym poziomie.

szary quest robi sie z zielonego wtedy gdy Twoja postać przewyzsza go o 5 leveli, wtedy za niego dostaniesz tylko fige z makiem, moglby ktos z CDP Red napisac jaki maksymalny level mozna osiągnąć robiąc wszystko...
 
cholera korci mnie żeby zagrać jeszcze raz...tym razem ścieżką Iorwetha, ale właśnie....te szare zadania mnie trochę odpychają (bo wole wyczyścić dostępną mapę i wyjść dalej, a tu lipa) no i jakbym zkończył to praktycznie za dwa miesiące będą już wszystkie DLCki....cholera świetna gra ale myślałem że nie pojawi sie taki bubel z zadaniami jak w typowym MMO :(
 
Ej przed chwilą wykonałem ostatni quest głównej linii fabularnej w Novigradzie (nie wiem jak się robi spoilery, więc nie chciałbym pisać dokładnie o które zadanie mi chodzi) i nie dostałem żadnego expa. Dosłownie żadnego. Przewyższałem zadanie tylko o trzy poziomy. Ktoś też tak miał?
 
Czy ktoś wie na czym polega dokładnie ten problem z nie naliczaniem expa ? Mam 17 level i właśnie za 2 ostatnie questy (zielone) nie dostałem expa po zakończeniu zadania ani w trakcie wykonywania jego etapów.

Czy to jest tak, że teraz za każdy kolejny quest już nic nie dostanę ? Czy może zbugowane są tylko niektóre questy i w końcu exp się "odblokuje" ?

Swoją drogą - żeby taki bug był nienaprawiony w ciągu 24h od wykrycia i to jeszcze przez CDP który uchodzi za najbardziej przyjaznego graczom producenta gier to dla mnie niemiłe zaskoczenie. Czekać do poniedziałku to jakieś nieporozumienie.
 
Czy ktoś wie na czym polega dokładnie ten problem z nie naliczaniem expa ? Mam 17 level i właśnie za 2 ostatnie questy (zielone) nie dostałem expa po zakończeniu zadania ani w trakcie wykonywania jego etapów.

Czy to jest tak, że teraz za każdy kolejny quest już nic nie dostanę ? Czy może zbugowane są tylko niektóre questy i w końcu exp się "odblokuje" ?

Bug polega na tym, że wszelkie questy, które "dostałeś" po ostatniej łatce nie dadzą Ci xp. Ja mam taką sytuację, że za stare questy/zlecenia które wziąłem na początku gry dostaje normalnie xp. Natomiast za zadania, które wziąłem na Skellige (akurat dotarłem tam w momencie jak wyszła łatka) nie dostaje nawet grama doświadczenia, nieważne czy to głowne czy poboczne. Jedyne za co na wyspach wpada mi xp to oczyszczanie opuszczonych miejsc. W oczekiwaniu na łatę rozpocząłem grę od nowa. Póki co ex wpada normalnie.
 
Czyli w zasadzie jest to bug uniemożliwiający dalszą grę. Super. Trzeba sobie poszukać innego "zajęcia" na weekend.
 
Ja tam czekam bo za czerwone zadania to te xp tez takie jakies nijakie ida jak 100 xp dostane z takiego zadania to jest dobrze. Jedno takie zrobiłem ale kolejnych juz nie zamierzam, oczywiscie nie zapisałem gry po przejsciu
 
Żeby było ciekawie, to mi ni z tego, ni z owego jeden quest zmienił poziom ("po nitce do kłębka", czy jakos tak) z 13 na 11. Ogólnie ciekawa sytuacja, że zadanie podoczne, które dostałem w Novigradzie i tam je rozpocząłem ale musi być kontynuowane w Skellige, więc automatycznie nie dostanę za nie expa, jak tam pojadę, to będę mieć już wyższy poziom.
 
Ja tam się wstrzymuję z graniem. Wracam na razie do Pillarsów. Wiedźmin oczywiście PoE przebija, ale takie błędy jak brak doświadczenia za zadania zabierają mi połowę przyjemności z gry.. Poczekam sobie do poniedziałku. Niestety aż do poniedziałku.
 
Za kazde zadaniejakies zabicie otwora jak dostaje nagrode w postaci zlota to powinny tez byc PD? bo teraz zrobilem 3 latwe zadanka, zlecenia i nic nie doszlo PD
 
Top Bottom