Wiedźmin 3 - rozwój postaci (levelowanie głównego bohatera)

+
do rynsztunku niedźwiedzia trzeba mieć 20 level i 29 na kusze? Gdzieś czytałem, że od 17 pierwszy.

Drugie pytanie, ile mnie wyniesie cały koszt zrobienia wszystkiego? (przy każdym jest napisane ponad 700), czyli za wszystko co wykonuję muszę zapłacić ponad 700?

Ten nowy próg levelowy został zaaplikowany po jakimś patchu?

Informacja odnośnie tego że próg setu Niedzwiedzia wymaga17 poziomu jest nieaktualna, kiedyś tak było ale po wprowadzeniu zestawu wilka, wszystkie pozostałe zestawy zostały zrównane poziomem do niego (34 poziom zestaw mistrzowski)

Co prawda zestaw rymsztunku (pancerzy) jest chyba od 17poziomu ale miecze podstawowe już wymagają 20 poziomu, no i kusza faktycznie wymaga 29 poziomu, ale nie ma gradacji jakości kuszy od normalnej ulepszonej po wysmienitą i mistzowską, tylko po prostu masz wiedźmińską kuszę z zestawu.

Kosztami się nie martw, to najmniejszy problem, kasy w grze jest jak lodu, trzeba tylko eksplorować świat, a pieniędzy będzie aż nadto.
 
Wyjaśni mi ktoś kiedy będę mógł poodblokowywać te drugie rzędy w umiejętnościach? Mam cały pierwszy pasek odblokowanych we wszystkim - w zdolnościach mam wszystkie 10 a całe drzewka mam zapełnione. (jakie mutageny pasują do zdolności?)

Kiedy będę mógł odblokować młynek itd. jest napisane, że muszę mieć 8 wydanych punktów a wszędzie prócz w
zdolnościach mam 5 i nie mogę dalej odblokować.. mam 30 poziom i jestem przy zadaniu przygotowania do bitwy.

Dlaczego bełty do kuszy są takie drogie?
 
Last edited:
Kiedy będę mógł odblokować młynek itd. jest napisane, że muszę mieć 8 wydanych punktów a wszędzie prócz w
zdolnościach mam 5 i nie mogę dalej odblokować.. mam 30 poziom i jestem przy zadaniu przygotowania do bitwy.
No to trzeba było inwestować tylko w umiejętności walki. Ja tam np. w ogóle nie inwestowałem w "drzewko" alchemii i skupiałem się wyłącznie na znakach oraz szermierce.
 
no spoko, ale jak ja mam zrobić przykładowo więcej szermierki, jak tylko 5 umiejętności mam. A te pozostałe mam zwyczajnie zablokowane - mam jedno drzewko szermierki i chciałem dodać tam młynek i zmienić w nim umiejętności ale nie mogę bo ich nie mam odblokowanych.
 
no spoko, ale jak ja mam zrobić przykładowo więcej szermierki, jak tylko 5 umiejętności mam. A te pozostałe mam zwyczajnie zablokowane
Przecież każda umiejętność ma kilka poziomów. Już dwie podstawowe umiejętności związane z ciosami szybkimi oraz silnymi mają po 5 poziomów. Serio, po twoich pytaniach na wszelkie tematy widzę, że nie za wiele ogarniasz chociaż gra podsuwa rozwiązania niemal pod nos. Teraz rozumiem, skąd te wszystkie uproszczenia w grach.
 
Ale Ty czytaj co ja piszę, nie mogę ich odblokować to jak mam je używać?

@ dopiero teraz się kapnąłem, że wszystko miałem bez ulepszeń..
 
Last edited:
Ale Ty czytaj co ja piszę, nie mogę ich odblokować to jak mam je używać?
Musisz zainwestować określoną ilość punktów w dane drzewko, żeby odblokować kolejne umiejętności.

Tam jest wszystko napisane, wystarczy że nakierujesz myszą na drugi rząd umiejętności.

---------- Zaktualizowano 13:15 ----------

@ dopiero teraz się kapnąłem, że wszystko miałem bez ulepszeń..

Brawo.
 
a punkty które dostaję to są za zwyczajne levelowanie, tak?

Punkty umiejętności dostajesz też za odwiedzanie Miejsc Mocy (te takie kamienie, co to musisz przy nich stanąć i DŁUŻEJ przytrzymać E). Wtedy nie dostajesz doświadczenia, ale masz punkt umiejętności do wydania (no i oczywiście masz też ulepszony przez jakiś czas ten znak, który był na kamieniu, robiącym za Miejsce Mocy).
 
Podstawowy ekwipunek z początku gry przeskalowany do ng+ albo przeskalowany do dodatku Serca z Kamienia, w dodatku istnieje możliwość rozpoczęcia gry Geraltem na 32 poziomie, z określonym ekwipunkiem i punktami do rozdania, a tenże ekwipunek jest przeskalowanym uzbrojeniem z początku gry, tak by dało się przetrwać w dodatku, gdyż zalecany poziom rozpoczęcia przygody w Sercach to 32 poziom.
 
Last edited:
Wystarczyłby zwyczajny, progresywny system tozwoju postaci (więcej xp wymagane na każdy poziom)
Tak się czepiając to mógłbym napisać, że każdy rozwój postaci jest progresywny, ale rozumiem o co ci chodzi. :p Do osiągnięcia kolejnego poziomu w W3 potrzebne jest 1000 XP i to bez znaczenia czy mamy pierwszy poziom, czy 30. W wielu innych erpegach jak wspomnianych przez ciebie Baldurach, ale i Gothicach liczba ta z poziomu na poziom ciągle się powiększa. Na pierwszym poziomie jest to bodajże 500 XP, a na bardzo zaawansowanym poziomie, już pod koniec gry, kilkanaście tysięcy punktów doświadczenia. System z W3 doprowadził do tych śmiesznych wgibasów z wyszarzaniem questów czy jakimś dziwnym balansie: na początku poziomy zdobywamy bardzo szybko, zwalnia gdzieś na kilkunastym poziomie po to by znacznie przyśpieszyć gdzieś w okolicach bitwy o Kaer Morhen i utrzymać to ekspresowe tempo aż do końca gry.
 
@sebogothic Progresywny jak podatki, w sensie, że nie liniowy. :p

Tak poza tym to dokładnie o to mi chodziło. Kwadratura koła doprowadziła do absurdu pod tym względem w W3.
 
Do osiągnięcia kolejnego poziomu w W3 potrzebne jest 1000 XP i to bez znaczenia czy mamy pierwszy poziom, czy 30
Nie jest to prawda, 1000XP jest tylko przez 10 pierwszych poziomów, przez kolejne 1 potrzeba 1500, a do reszty 2000, Ale fakt, zwiększanie wymagań na kolejny poziom powinno rosnąć znacznie szybciej.
 
Najbardziej w systemie rozwoju zaimplementowanym w wiedźminie 3, boli mnie to, że tak wiele umiejętności opiera się na wzmacnianiu procentowym, czy to obrażenia, czy eliksiry, itd.. a nie na dawaniu graczowi dodatkowych umiejętności, tak na prawdę w szermierce mamy tylko trzy takie umiejętności, młynek i rozpłatanie,odbijanie strzał, pominę fakt że Geralt powinien znać tą umiejętność od początku gry. W znakach jest znacznie lepiej i mamy ich alternatywne tryby działania, tutaj nie zawiedli, ale alchemia to już całkowicie skille wzmacniające procentowo działanie eliksirów. W Dying Light ten aspekt gry został wykonany bardzo dobrze, bo co poziom dostawaliśmy dodatkowe umiejętności eksterminacji zombie, nowe sztuczki umożliwiające sprawniejszy parkour itd...
W W3 twórcy poszli moim zdaniem mocno na łatwiznę. Liczę na to że w Krwi I Winie, pojawią się całkowicie nowe umiejętności, dodające jeszcze fajniejsze wersje znaków, nowe ataki przy użyciu oręża, był bym w siódmym niebie, bo walka była by znacznie bardziej zróżnicowana, i wyglądała by zgoła inaczej, niż w podstawce gdzie tak naprawdę tylko dodatkowe znaki i młynek wnosiły powiew świeżości, a reszta pozostawiała sporo do życzenia, wieczne walki z utopcami,bandytami tylko potęgowały wrażenie monotonii.
 
Gra daje złudzenie, że za szybko awansujemy na kolejne poziomy. W białym sadzie i velen szybko zdobywa sie poziomy, ja sie bałem, że do novigradu pojadę z za dużym poziomem, ale skończyło sie na 11.

Walka mogła być bardziej urozmaicona, bo ja sprowadzam do schematu: quen przed walka, kilka uderzen, młynek/igni, po złamaniu quen od nowa go rzucam, a ze skillem na 1 punkt adrenaliny to quen+ młynek. I tak w koło. Schemat na poczatku gry fajny, ale potem juz sie nie chce wchodzic w grupy wilkow i bandytow. No bo to jest żart, że mam 24 poziom, ulepszony set wilka i jeden bandyta na poziomie 12 zabiera mi ponad 300hp lub więcej(a mam 5k hp).

Powinny byc skille dodające hp(stopniowo) i wytrzymałość.
 
Fakt że przeciwnicy zadają obrażenia mimo że są na mniejszym poziomie od ciebie akurat dobrze świadczy, bez tego w końcowej fazie gry z wymaksowanym Geraltem odskoki były by bezużyteczne, bo po co je stosować jak przeciwnicy nie zadawali by obrażeń.
A co do silli dodających hp, to się mylisz bo można zaaplikować mutageny dodające żywotność, a dodatkowo jeśli odpowiednio rozwiniesz alchemie, mutageny będą zapewniały znacznie większe premie do żywotności,obrażeń,etc...jest kilka umiejętności które dodają hp, trzeba tylko przeanalizować jakie skille są w poszczególnych drzewkach.
Z wytrzymałością tak samo się mylisz, bo umiejętności z drzewka znaków, boostują regenerację wytrzymałości, a w ostatnim okienku ze skillami, jest tam umiejętność wzmacniające średnie rynsztunki, i między innymi regenerację wytrzymałości.
 
Last edited:
Top Bottom