Wiedźmin 3 - seks, erotyka, relacje damsko-męskie

+
Mi chodzi o sam fakt, że homoseksualista został zabity. Nie chodziło mi o to, że został zabity za bycie gejem.

Jakoś nikt nie protestował, że jeden z głównych antagonistów jedynki jest czarnoskóry. "Fak lodżik".

Najrozsądniejsze jest zrobienie gry o zabójcy potworów, a nie o kolesiu, który zastanawia się czy wychędożyć Jaskra czy Yen.
Przeczytaj jeszcze raz moje posty w tym temacie. Czy gdziekolwiek pisałem o uczynieniu homoseksualisty z Geralta i postaci pierwszoplanowych z Sagi? Tfu, tfu, na psa urok.
 
Ale to Ty postawiłeś jakąś tezę, więc albo ją obroń, albo zastanów się, zanim polecisz krzywdzącym uogólnieniem.
Czyli ja mam kwity w postaci wpisów na forach (których Ty oczywiście profilaktycznie nie chcesz uznać), a Sama nie masz nic co może obalić moją tezę.
Wpisy na forach vs, nic. Teza obroniona.
 
Dokładnie. To gra RPG, a nie program edukacyjny uczący tolerancji wobec odmienności. Jestem pewien, że takie produkty też znajdą miejsce na rynku.

Wiedźmin jest o tolerancji i nietolerancji. Powiedziałbym, ze w olbrzymim stopniu...
Wydaje mi się, że kolor skóry i rasa są poważniejszymi problemami niż orientacja seksualna, bo jeśli "każę cię wychędożyć, a później powiesić za jaja za twoje szpiczaste uszy" to chyba nie ma w sumie znaczenia czyś gej, czy hetero.. aa..?

Wydaje mi się, że temat orientacji powinien być odpuszczony.. Seks w grze powinien być taki jak napisałem we wcześniejszym poście i tyle.

A co do nas to nauczmy się tolerować i odrzucać ekstrema... serio ten temat ma służyć czemuś innemu..
 
Przeczytaj jeszcze raz moje posty w tym temacie. Czy gdziekolwiek pisałem o uczynieniu homoseksualisty z Geralta i postaci pierwszoplanowych z Sagi? Tfu, tfu, na psa urok.

Nie o to mi chodziło. Nigdzie nie napisałem, że chcesz zrobić z Geralta homo. Napisałeś, że najdojrzalej pokazać nietolerancję z tamtego okresu. Ja z kolei uważam, że najlepiej zrobić grę o zabijaniu potworów i w ogóle olać tamtą tematykę. Jak już pisałem wcześniej może być jakiś dialog, że Mietka pogonili ze wsi, bo za Staśka się brał, ale na tym koniec. Nie ta gra, nie ta tematyka. Takie rzeczy to w The Sims.
 
Czyli ja mam kwity w postaci wpisów na forach (których Ty oczywiście profilaktycznie nie chcesz uznać), a Sama nie masz nic co może obalić moją tezę.
Wpisy na forach vs, nic. Teza obroniona.
Masz wpisy osób, które są anonimowe i nie mogą w żaden sposób udowodnić, że mają jakąkolwiek legitymację do reprezentowania środowiska homoseksualnego (ktoś w ogóle ją ma?), co nie przeszkadza Ci pisać, że:
Homoseksualiści są stale obrażeni na Redów. Nawet jeśli nie byłoby kastracji Detmolda to i tak uraża ich brak możliwości romansów homoseksualnych Geralta. Nie warto się przejmować niszą graczy, którzy i tak po W3 nie sięgną.
.
I to właśnie nazywam krzywdzącym uogólnieniem oraz uczulam, żeby tak nie robić.
 
Jest grą RPG, porusza również problemy odmienności oczywiście, jeśli porusza się w ramach lore, nie mam nic przeciwko.. Ale nie jest i mam nadzieję, że nie będzie programem edukacyjnym. Chociaż niestety hamburgerożercy tak nieraz traktują gry, nad czym można tylko ubolewać.
 
Jakoś nikt nie protestował, że jeden z głównych antagonistów jedynki jest czarnoskóry. "Fak lodżik".

Na forum TV Tropes ktoś akurat się tego czepił i oskarżał grę o promowanie treści rasistowskich (zresztą o seksizm i homofobię też), oczywiście przekręcając przy tym fakty i kompletnie ignorując wszystko pomiędzy. Nauczyłem się już, żeby takimi ludźmi się nie przejmować.
 
Nie o to mi chodziło. Nigdzie nie napisałem, że chcesz zrobić z Geralta homo. Napisałeś, że najdojrzalej pokazać nietolerancję z tamtego okresu. Ja z kolei uważam, że najlepiej zrobić grę o zabijaniu potworów i w ogóle olać tamtą tematykę. Jak już pisałem wcześniej może być jakiś dialog, że Mietka pogonili ze wsi, bo za Staśka się brał, ale na tym koniec. Nie ta gra, nie ta tematyka. Takie rzeczy to w The Sims.

Bardzo Cię proszę na post powyżej twojego albo tu poniżej

Wiedźmin jest o tolerancji i nietolerancji. Powiedziałbym, ze w olbrzymim stopniu...
Wydaje mi się, że kolor skóry i rasa są poważniejszymi problemami niż orientacja seksualna, bo jeśli "każę cię wychędożyć, a później powiesić za jaja za twoje szpiczaste uszy" to chyba nie ma w sumie znaczenia czyś gej, czy hetero.. aa..?

Wydaje mi się, że temat orientacji powinien być odpuszczony.. Seks w grze powinien być taki jak napisałem we wcześniejszym poście i tyle.

A co do nas to nauczmy się tolerować i odrzucać ekstrema... serio ten temat ma służyć czemuś innemu..

To jest prawdziwa nietolerancja. Nietolerancja rasowa i religijna - DWIE najgorsze bo prowadzące do strasznych zdarzeń... Bo gdy ekstremiści dorywają się do... "władzy" jest strasznie i tyczy się to wszystkiego każdego typu ekstremum (nawet homo jak i hetero fobów :O ) ok serio - przenieście się na inny temat forum... coś się wam wszystkim chyba pomyliło.... i się jeszcze dałem wciagnąć

Tolerancja / Brak ekstremalnych zachowań w prawo, w lewo, w górę, w dół - a jezeli już to nie ciągnij innych, chcesz rób, nie chcesz nie rób, ale bez afiszowania się i mówienia jaki/jaka to ja nie jestem....
 
Last edited:
Na forum TV Tropes ktoś akurat się tego czepił i oskarżał grę o promowanie treści rasistowskich (zresztą o seksizm i homofobię też), oczywiście przekręcając przy tym fakty i kompletnie ignorując wszystko pomiędzy. Nauczyłem się już, żeby takimi ludźmi się nie przejmować.
A czy ja protestuję czy czepiam się? Zwróciłem tylko uwagę, że taki fakt miał miejsce.
 
Nie o to mi chodziło. Nigdzie nie napisałem, że chcesz zrobić z Geralta homo. Napisałeś, że najdojrzalej pokazać nietolerancję z tamtego okresu. Ja z kolei uważam, że najlepiej zrobić grę o zabijaniu potworów i w ogóle olać tamtą tematykę. Jak już pisałem wcześniej może być jakiś dialog, że Mietka pogonili ze wsi, bo za Staśka się brał, ale na tym koniec. Nie ta gra, nie ta tematyka. Takie rzeczy to w The Sims.
Też uważam, żeby nie przesadzać. Mój post na temat ukazania nietolerancji odnosił się do próśb o uczynienie "łagodniejsze traktowanie" (co IMHO jest bezsensem w grze umiejscowionej w dość realistycznym lore). I ten Mietek i Stasiek to chyba dobre rozwiązanie - pogrom "innych" to byłoby przegięcie.

Z drugiej strony - w Sadze może ich nie dużo, ale całkiem sporo dobrze napisanych postaci homoseksualnych AS umieścił w "Trylogii husyckiej".
 
I to właśnie nazywam krzywdzącym uogólnieniem oraz uczulam, żeby tak nie robić.
Na pewno moje uogólnienie nie jest krzywdzące. Wydaje mi się, że po prostu jesteś przewrażliwiona. Jeśli są jacyś homoseksualiści wśród fanów Wiedźmina to akceptują Wiedźminlandię taką jaką ona jest. Reszta użala się na forach Bioware etc.
 
Bardzo Cię proszę na post powyżej twojego albo tu poniżej

Wiedźmin jest o tolerancji i nietolerancji. Powiedziałbym, ze w olbrzymim stopniu...
Wydaje mi się, że kolor skóry i rasa są poważniejszymi problemami niż orientacja seksualna, bo jeśli "każę cię wychędożyć, a później powiesić za jaja za twoje szpiczaste uszy" to chyba nie ma w sumie znaczenia czyś gej, czy hetero.. aa..?

Wydaje mi się, że temat orientacji powinien być odpuszczony.. Seks w grze powinien być taki jak napisałem we wcześniejszym poście i tyle.

A co do nas to nauczmy się tolerować i odrzucać ekstrema... serio ten temat ma służyć czemuś innemu..

To jest prawdziwa nietolerancja. Nietolerancja rasowa i religijna - DWIE najgorsze bo prowadzące do strasznych zdarzeń... Bo gdy ekstremiści dorywają się do... "władzy" jest strasznie i tyczy się to wszystkiego każdego typu ekstremum (nawet homo jak i hetero fobów :O ) ok serio - przenieście się na inny temat forum... coś się wam wszystkim chyba pomyliło.... i się jeszcze dałem wciagnąć

Tolerancja / Brak ekstremalnych zachowań w prawo, w lewo, w górę, w dół - a jezeli już to nie ciągnij innych, chcesz rób, nie chcesz nie rób, ale bez afiszowania się i mówienia jaki/jaka to ja nie jestem....

Odychaj, wdech i wydech. No, a teraz napisz jeszcze raz i po polsku, bo w ogóle nie wiem o co Ci chodzi i co to ma wspólnego z tematem :p
 
Odychaj, wdech i wydech. No, a teraz napisz jeszcze raz i po polsku, bo w ogóle nie wiem o co Ci chodzi i co to ma wspólnego z tematem :p

Chodziło mi konkretnie o to:

Nie o to mi chodziło. [...]. Napisałeś, że najdojrzalej pokazać nietolerancję z tamtego okresu. [...].

Post przed twoim napisałem o nietolerancji - powiedzmy z tamtego okresu ;) aczkolwiek w sumie od pojawienia się ludzi na wiedźmińskim lądzie ta tolerancja zaczęła istnieć. Nietolerancja rasowa ewentualnie religijna (też o tym w Wiedźminie było), orientacje seksualne porostu wydaja się mniej zajmujące (pewnie nie dla zainteresowanych) ale jeżeli mietli kogoś takiego powiesić za "szpiczaste uszy", czy za orientację... to w efekcie dla zainteresowanego na... dłuższą :D metę nie ma to dla niego znaczenia (przepraszam ;) )

A teraz WIELKA PROŚBA DO WSZYSTKICH zacznijmy się zajmować czymś co jest ważne w tym temacie:
- Seksem, ładnymi pośladkami, ponętną figurą (dla mężczyzn),
- Seksem, ładnymi pośladkami, ponętną figurą (dla kobiet w sumie pewnie też ;) ).

----------
Tak w sprawie nie tolerancji bardziej humorystyczno-ironicznej:
 
Last edited:
Na forum TV Tropes ktoś akurat się tego czepił i oskarżał grę o promowanie treści rasistowskich (zresztą o seksizm i homofobię też), oczywiście przekręcając przy tym fakty i kompletnie ignorując wszystko pomiędzy.

Skutki szalejącej poprawności politycznej. Zjawiska wymyślonego przez niezbyt lotne umysły dla sobie podobnych.
Nie da się wymusić tolerancji, odgórnie, ustawowo. Działając w ten sposób można odnieść efekt przeciwny od zamierzonego.
Można się tolerancji nauczyć, ale na pewno nie nakazać. Poprawność polityczna to zjawisko skrajnie durne i byłoby śmieszne, gdyby nie było smutne.
Niedawno okazało się, że pewien biały trener NBA nie lubi czarnych. Oczywiście, afera, dramat, drużyna się zbuntowała, nikt nie chciał grać pod wodzą tego pana.
Gdy kilka lat wcześniej prominentny działacz tej organizacji, tyle że czarnoskóry zaproponował utworzenie ligi tylko dla czarnych, nikt się nie oburzył. Nikt nawet nie zareagował, chociaż pan ten znany jest ze swej niechęci względem białych. Ot, poprawność polityczna w zwyczajowym wydaniu. zjawisko nie mające nic wspólnego z tolerancją.
Można być dumnym, że jest się czarnym, ale dumny biały to najpewniej rasista.
Pomijając już fakt, że duma z powodu konkretnego koloru skóry jest zwyczajnie głupia. Wybrałeś sobie ten kolor, czy jak? Poza tym to tylko kolor skóry, nie to warunkuje, jakim kto jest człowiekiem, więc z czego tu być dumnym?
Aha, poprawność polityczna nie obejmuje Azjatów.
 
Skutki szalejącej poprawności politycznej. Zjawiska wymyślonego przez niezbyt lotne umysły dla sobie podobnych.
Nie da się wymusić tolerancji, odgórnie, ustawowo. Działając w ten sposób można odnieść efekt przeciwny od zamierzonego.
Można się tolerancji nauczyć, ale na pewno nie nakazać. Poprawność polityczna to zjawisko skrajnie durne i byłoby śmieszne, gdyby nie było smutne.
Niedawno okazało się, że pewien biały trener NBA nie lubi czarnych. Oczywiście, afera, dramat, drużyna się zbuntowała, nikt nie chciał grać pod wodzą tego pana.
Gdy kilka lat wcześniej prominentny działacz tej organizacji, tyle że czarnoskóry zaproponował utworzenie ligi tylko dla czarnych, nikt się nie oburzył. Nikt nawet nie zareagował, chociaż pan ten znany jest ze swej niechęci względem białych. Ot, poprawność polityczna w zwyczajowym wydaniu. zjawisko nie mające nic wspólnego z tolerancją.
Można być dumnym, że jest się czarnym, ale dumny biały to najpewniej rasista.
Pomijając już fakt, że duma z powodu konkretnego koloru skóry jest zwyczajnie głupia. Wybrałeś sobie ten kolor, czy jak? Poza tym to tylko kolor skóry, nie to warunkuje, jakim kto jest człowiekiem, więc z czego tu być dumnym?
Aha, poprawność polityczna nie obejmuje Azjatów.
Amen.
 
Hmm, post z intera:
0_0

Jedną z osób, które odpowiedziały na to napisał:
To jest pierwszy raz, znaleźć Triss atrakcyjna. Roześmiałem się !

 
To jak, w końcu trzymamy się lore, czy też naginamy je dla kaprysów mniejszości? Otóż czy w sadze Gealt spotykał homoseksualistów. Niestety nie znam książek na pamięć, ale nie przypominam sobie. Najwyraźniej łóżkowe relacje męsko-męskie(bo o te tu przede wszystkim chodzi) nie były mile widziane, a wiedźminland to nie Barcelona, i geje raczej ukrywają swoją orientację. Zresztą czy w późnym średniowieczu ludzie też byli tak tolerancyjni jak dzisiaj? Nie widzę sensu we wpychaniu wątków seksualnych do gier za wszelką cenę, "bo ktoś poczuje się pominięty", "bo wypada".
Jeśli dodanie jednego-dwóch NPCów w tak dużym świecie (bo do tego sprowadza się moja propozycja) nazywa się "naginaniem do kaprysów mniejszości", to ktoś tutaj jest przewrażliwiony.

Wiedźminland jest jakimś odbiciem naszego świata, a w tym homoseksualizm zawsze był obecny. A nietolerancja jest bardzo ważnym tematem u Sapkowskiego, i chyba nawet mocniej podkreślonym u REDów. Skoro mamy rasizm, mamy polowanie na czarownice, mamy nawet humorystycznie rozwinięty wątek nietolerancji u krasnoludów (starosta Burdon), to czemu nie homofobia? W W2 ten wątek niestety REDzi potraktowali dość niedojrzale - z jednej strony seks między dwiema kobietami jako coś "fajnego", z drugiej jedynym gejem była postać ogólnie dość paskudna - na dodatek niefortunnie połączono brutalną (zasłużenie) śmierć Detmolda z jego orientacją seksualną? Po co? Dla radochy "polactwa"? Czy to było potrzebne?
 
Last edited:

Mal

Forum veteran
na dodatek niefortunnie połączono brutalną (zasłużenie) śmierć Detmolda z jego orientacją seksualną?
Naprawdę wierzysz, że gdyby Dethmold był "straight" to Vernon nie kastrowałby go? Bo ja nie.
 
Jeśli dodanie jednego-dwóch NPCów w tak dużym świecie (bo do tego sprowadza się moja propozycja) nazywa się "naginaniem do kaprysów mniejszości", to ktoś tutaj jest przewrażliwiony.

Wiedźminland jest jakimś odbiciem naszego świata, a w tym homoseksualizm zawsze był obecny. A nietolerancja jest bardzo ważnym tematem u Sapkowskiego, i chyba nawet mocniej podkreślonym u REDów. Skoro mamy rasizm, mamy polowanie na czarownice, mamy nawet humorystycznie rozwinięty wątek nietolerancji u krasnoludów (starosta Burdon), to czemu nie homofobia? W W2 ten wątek niestety REDzi potraktowali dość niedojrzale - z jednej strony seks między dwiema kobietami jako coś "fajnego", z drugiej jedynym gejem była postać ogólnie dość paskudna - na dodatek niefortunnie połączono brutalną (zasłużenie) śmierć Detmolda z jego orientacją seksualną? Po co? Dla radochy "polactwa"? Czy to było potrzebne?

Drodzy REDzi.
A zaimplementujcie w grę ze dwóch sodomitów. Niech Kolega też ma coś dla siebie! A co tam - nie będzie się "polactwa" wstydził!

Od siebie - uprzejmie dziękuję za dzielnicę burdeli :victory:
 
Top Bottom