Wiedźmin 3: sterowanie - mysz i klawiatura / pad

+
Ludki, developerzy, proszę, odezwijcie się i tutaj i ukojcie moje stargane serce, napiszcie, że wszystko będzie dobrze, że macie już w pełni zrobioną konfigurację klawiatury i myszy, która co najmniej nie ssie.
Właśnie w tym temacie sterowanie było poruszane, bo ktoś dorwał manuala W3 w PDFie i były tam wszystkie klawisze rozpisane. Wyglądało to na papierze co najmniej sensownie, mimo że część forumowiczów deklarowała zmianę ustawień na powtórkę z W2 to ja chyba skuszę się na system REDańczyków, bo jest proszybkowiedźmiński, rollowanie czy mocny atak są tam utrudnione przez przytrzymanie przycisku i używanie dwóch na raz, dla mnie bomba.
 
Właśnie w tym temacie sterowanie było poruszane, bo ktoś dorwał manuala W3 w PDFie i były tam wszystkie klawisze rozpisane. Wyglądało to na papierze co najmniej sensownie, mimo że część forumowiczów deklarowała zmianę ustawień na powtórkę z W2 to ja chyba skuszę się na system REDańczyków, bo jest proszybkowiedźmiński, rollowanie czy mocny atak są tam utrudnione przez przytrzymanie przycisku i używanie dwóch na raz, dla mnie bomba.

W dzisiejszych czasach istnieją kalwaitury i myszki z możliwościami makr i bindowania wielu przyciskow w jeden więc lotto który system wybierzesz W2 czy W3. Mało tego polecam każdemu zakup dobrej klawiatury i myszki to poczujecie co tak naprawde to daje i jak drastycznie zmienai to gameplay i odbiór gry. :)
 
Mam pada od Xboxa podłączonego pod PC i muszę przyznać, że w platformówki (Trine, Mark of Ninja, Shank, Assassins Creed China itp.) gra się bardzo przyjemnie.
Dla mnie schody zaczynają się w momencie kiedy trzeba precyzyjnie przycelować. Np. wszystkie Assassyny - pad do poruszania super, ale do quasi FPSowego celowania - padaka. To samo z GTA V, jazda, poruszanie - miód, strzelanie, celowanie - masa pestek w okoliczne okna :)
W W3 jest kusza i to mnie lekko od pada odrzuca, ale na 100% przetestuję.
 
Gdyby kogoś to jeszcze interesowało o tej porze.
"And I also think the PC controls are not great, to say the least. After playing the tutorial I abandoned the keyboard for a gamepad—clearly the input device the game was designed around. The keyboard controls are unnecessarily convoluted, with “Dodge” for instance requiring you to press Alt and W/A/S/D at the same time. Considering how much you’re dodging, it’s a huge pain."
http://www.pcworld.com/article/2923...ew-impressions-smoothly-slaying-monsters.html
 
Gdyby kogoś to jeszcze interesowało o tej porze.
"And I also think the PC controls are not great, to say the least. After playing the tutorial I abandoned the keyboard for a gamepad—clearly the input device the game was designed around. The keyboard controls are unnecessarily convoluted, with “Dodge” for instance requiring you to press Alt and W/A/S/D at the same time. Considering how much you’re dodging, it’s a huge pain."
http://www.pcworld.com/article/2923...ew-impressions-smoothly-slaying-monsters.html

Sterowanie jest kapitalne i można dowolnie mapować klawisze.
Ja tam walczę i się nie turlam, odskok działa świetnie.
 
Odpalam samouczek i polowa klawiszy jest nie zmapowana. J**** konsole.

To tak samo jak by sprzedawac samochod z manualna skrzynia biegow z oznaczeniami z dzwigni od automatu na manualnym drazku, jak sie bierzecie za robote to moze skonczcie co zaczeliscie.?.?.?

Silny atak jest nie zmapowany od poczatku, nie ma nawet sugestji co to k*** jest jak czesto sie tego uzywa i czy moge to wrzucic pod klawisz ktorego nie przycisne przez cala rozgrywke czy bede musial meczyc ten klawisz 10x w kazdej walce... A jest wymagany jako druga czynnosc w samouczku walki...............

Gamespot 10/10. Za co kur*****? Podstawowe klawisze nawet nie zmapowane...
 
A czy mozna przemapowac guziczki na padzie? :) Bo jezeli tak, to jakos nie moge do tego dojsc. A bardzo bym chcial pare zmian poczynic.
 
chętnie wysłucham tutaj najlepszych dla Was konfiguracji klawiszy, jakie uzyskaliście bądź co bądź w tak krótkim czasie.
 
chętnie wysłucham tutaj najlepszych dla Was konfiguracji klawiszy, jakie uzyskaliście bądź co bądź w tak krótkim czasie.
1-5 znaki
Q - użycie znaku
E - blok/kontra
~ - zsiadanie z konia
F1-przywołanie konia
Z - lock kamery - wywalę bo nie używam
X, C - miecz stalowy, srebrny
R, T - używanie przedmiotów
F - czynność (?) główny przycisk od interakcji
Shift - Bieg
Ctrl - skok
Alt - turlanie
Spacja - unik
Tab - tryb detektywa (zmysły wiedźmina)
V - Nurkowanie
Reszty nie używam, szybkie menu ustawiłem pod Y, ale też nie używam.
No i jeszcze atak szybki i silny na przyciskach myszy.
Jak dla mnie jest ok, zamienił bym tylko to F1 na ~ czyli aby zsiadanie i przywoływanie konia było pod tym samym przyciskiem, ale się tak nie da ^^
 
Mi przeszkadza tylko 'lag' przy rozglądaniu się- Jeśli biegniesz do przodu i skręcisz muszką musisz poczekać aż Geraltowi się zachce. W walce też to czuć niestety : / Traci się przez to kawał responywności (myszka)... A mnie wybija to z imersji- Praktycznie jedyny (ale dość duży) minus gry po 4 godzinach grania

---------- Zaktualizowano 06:32 ----------

W porcie Dragon Souls na PC było to samo i przez to kompletnie nie mogłem w to grać.
 
Last edited:
Te sterowanie na klawiaturze jest okropne. Mam wrażenie jakby żywcem było przepisane z pada, tylko myszkę podstawiono a lewą gałkę... Wiedziałem, że będzie źle, ale aż tak?
 
OK. Szybkie pytanie - bo jestem w trakcie gry. Którym przyciskiem się używa pochodni?
Tak, wiem, jest kot, ale jestem w prologu i go jeszcze nie mam, albo nawet nie chcę go tworzyć. Jak się używa pochodni? Przedmiot z ręki, czyli przycisk środkowy myszki służy tylko do petard. Jedzenie to R i F. A jak przedmioty z ręki? Wsadzam w slot pochodnię, a Geralt ni cholery nie chce jej odpalić. Który to przycisk?
Przeglądam i przeglądam samouczki, ale nigdzie nie jest napisane, jak się używa przedmiotów z ręki. W zmianie klawiszy w ogóle nie ma takiej pozycji nawet.,

EDIT:
Poradziłem sobie. Jakby ktoś miał ten sam problem: Trzeba zaznaczyć pochodnię na kółku wyboru znaków (jest na dolnej połowie) i aktywować ją przyciskiem rzucenia petardy.
 
Last edited:
Zacząłem grać i od razu mnie uderzyło opóźnienie reagowania na ruch myszki. Odczułem to przede wszystkim poruszając się kursorem myszy po opcjach w ustawieniach. Niestety nie daje się usunąć tego efektu w ustawieniach myszy.

Wygląda to tak, że np. przesuwam szybko myszką, a kursor na ekranie tak jakby dopływał do miejsca docelowego z lekkim opóźnieniem.
 
Last edited:
To jednak zauważam tylko poruszając się po opcjach interfejsu. Ale można się do tego przyzwyczaić.
W samej grze jest w sumie ok, np. obracanie kamery myszą (zarówno wolne jak i szybkie) jest dla mnie bardzo dobre, rownież w czasie walki.
 
Już w trakcie samouczka wyłączyłem grę, zainstalowałem sterowniki i podłączyłem kontroler od xone po kabelku do pc. Gra się o wiele wygodniej, pomimo moich problemów z przywyczajeniem się do takiego sterowania. Mam problemy z walką na koniu, zsiadaniem z konia i ciągle mylą mi się ataki :)
 
a czy ktos juz mapowal sobie dodatkowe przyciski na myszy ? (o ile je posiada, czyli te pod kciukiem dajmy na to)

tak, mapowałem sobie coś na boczny przycisk, opisany został jako Mysz 4, tak więc mozna (na szczęście).

---------- Updated at 10:47 AM ----------

@bQuiet7
Fakt, na początku ogarnięcie obsługi klawiaturą wydaję się niełatwe, na pewno wymaga praktyki i dostosowania pod indywidualne gusta.
 
Top Bottom