Wiedźmin 3: sterowanie - mysz i klawiatura / pad

+
Domyślne ustawienie klawiszy jest bardzo dziwne i początkowo w ogóle nie ogarniałem, w samouczku dostawałem już niezłe baty (przedostatni poziom trudności). Troch jednak pozmieniałem korzystając z porad @zuber1906 i teraz jest ok ;) Polecam poeksperymentować.

Wszystko fajnie, tylko jakbyś był leworęczny, to ciekawe jak byś sobie poeksperymentował, nie mając możliwości przesunięcia się bardziej na prawą stronę klawiatury, bo tam wszystko jest obsiane zablokowanymi klawiszami ekranów postaci, ekwipunku, dziennika itp itd.
Ja też chciałbym pograć M+K, a muszę się katować na padzie, którego w dodatku specjalnie do tej gry musiałem kupić... Porażka.
 
Wydaje mi sie ze powinno dzialac na innym padzie a niestety gra wogole nie wykrywa pada mimo iz w systemie i innych grach nie ma poblemu..

A jaki masz pad? Mnie się ciężko wypowiadać na temat innego sprzętu, ale może ktoś będzie Ci w stanie coś podpowiedzieć jeśli podasz jakiej firmy masz sprzęt.
 
A jaki masz pad? Mnie się ciężko wypowiadać na temat innego sprzętu, ale może ktoś będzie Ci w stanie coś podpowiedzieć jeśli podasz jakiej firmy masz sprzęt.
LOGITECH CORDLESS RUMBLEPAD 2 wiec nie jest to jakis no name z marketu..
 
ciekaw jestem jak uzytkownicy sobie ustawili silny atak. Czy propozycja redów czyli Shift+LPM czy PPM. (a jesli to pierwsze to co wtedy pod PPM)
 
Jako, iż tutaj się wspieramy zacznę może od tego, iż po instalacji i odpaleniu gry, zrobiło mi się nieco słabo, jak zobaczyłam mapowanie klawiszy. Wiele funkcji było przypisanych do jednego klawisza, kilka czynności nie przypisano wcale. Byłam zła, ponieważ już w samouczku zaczęłam zbierać baty. Po kilku głębszych wdechach zmieniłam mapowanie. I ponownie. I znowu. Grać się da, wszystko jest kwetią przyzwyczajenia. Mam na liczniku dopiero 5h gry, wiedźminić naprawdę ostro będę dopiero dzisiaj. Zdaję sobie doskonale sprawę, iż gra sama w sobie oferuje nam teraz 4 razy więcej do zrobienia niż W2. Więc i sterowanie będzie bardziej skomplikowane i trzeba się z tym liczyć. Ale sterowanie w poprzednich częściach było lepiej zorganizowane - opierając się na domyślnych ustawieniach trzeba robić nie lada szpagaty, aby w ogóle coś ogarnąć. Przynajmniej ja mam taki problem. No cóż, może za rzadko gram.
Myślę, że im więcej się pogra tym lepiej - ja nie będe prawdopodobnie używać paru funkcji, więc mapowanie pójdzie lepiej niż na starcie. Ale metodą prób i błędów. Ponieważ podmienia się jeden klawisz i wyłącza przy okazji 2 inne funkcje :p



tak, mapowałem sobie coś na boczny przycisk, opisany został jako Mysz 4, tak więc mozna (na szczęście).

@matmaker to mam pytanie. Czy myszka musi mieć swoje oprogramowanie + wbudowana pamięć czy może gra sama wykrywa dodatkowe przyciski ?
@matmaker - jaką masz mysz?
ja posiadam obecnie G700 i nie mogę przypisać ani PPM, ani 2 bocznych. Po prostu ich nie wykrywa. Nieco to dziwne, bo w innych grach nie miałam takiego problemu.
@tommiyacht - ja będę dzisiaj próbować podmieniać klawisze poprzez oprogramowanie zewnętrzne ( od myszki właśnie), ponieważ mi wszystkich klawiszy myszy nie wykrywa :(
 
@Lotherien
Jak dla mnie mapowanie jest bardzo dobre, ale ja gram na strzałkach i wykorzystuję 7 przycisków myszy + zmiana znaków obrotem kółka.
Jedyne czego mi brakuje, to rzucanie znaków przypisanym klawiszem, ale to już kwestia sterowania.
 
No właśnie. Zmiana znaków rolka jest fajna bo nie spowalniasz sobie walki przez szybkie menu. Z drugiej strony weź tu równocześnie walcz i patrz jaki znak ci sie pojawił w lewym górnym roku. Zrobiliby przynajmniej tak ze nie da sie przewinąć znaku przed pierwszy i za ostatni.
 
BTW - gdzie się chowa HUD? Jeszcze nie udało mi się wygrzebać. Mam na myśłi cały HUD, co by sobie porządnego, pełnokrwistego screena zrobić ;)
I nie miało być screenów z poziomu gry?
@enotsen - nie mówię mu nie. Pisałam, iż muszę się przyzwyczaić i jeszcze trochę z myszką pokombinować. Gdyż chcę ją przypisać całą. Ja w graniu posługuję się raczej WSADem i lewą częścią klawiatury. Po cichu przyznam, że im więcej się z klawiszami kombinuje, tym czasem gorsze efekty ;)
 
Całego schować się nie da, można go zmniejszyć oraz wyłączyć część rzeczy wyświetlanych na ekranie.
 
A ja się podłączę pod utyskiwania drangfwl'a, bo sam mam ochotę utyskiwać. Czy naprawdę nikt w CDP nie wpadł na to, że wśród graczy są osoby leworęczne i dla nich sterowanie wg. schematu W S A D to droga przez mękę? W Wiedźmaku 1 się dało, w Wiedźmaku 2 - też, więc wydając uczciwie zarobione pieniądze na Wiedźmaka 3 również nie przyszło mi do głowy, że problemem może stać się sterowanie. A się stało. Tak nie powinno być, bo nie mam ochoty męczyć się z padem. Czy jest jakiekolwiek rozsądne wytłumaczenie, dla którego układ klawiszy kierunkowych nie może być edytowalny?
 
Gram na padzie na najtrudniejszym poziomie i muszę powiedzieć że czasami mam ochotę wyrzucić pada przez okno. Gra się ciężko.
 
Wszystko fajnie, tylko jakbyś był leworęczny, to ciekawe jak byś sobie poeksperymentował, nie mając możliwości przesunięcia się bardziej na prawą stronę klawiatury, bo tam wszystko jest obsiane zablokowanymi klawiszami ekranów postaci, ekwipunku, dziennika itp itd.
Ja też chciałbym pograć M+K, a muszę się katować na padzie, którego w dodatku specjalnie do tej gry musiałem kupić... Porażka.

Proszę:
http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/15/?
i wiele innych modów.

Właściwy link do zmiany obłożenia klawiszy:
https://grantrpickett.github.io/witcher3keyrebinder/
 
Last edited:
Gram na padzie na najtrudniejszym poziomie i muszę powiedzieć że czasami mam ochotę wyrzucić pada przez okno. Gra się ciężko.

Możesz rozwinąć dlaczego? Mnie gra się wspaniale, mały problem mam tylko przy celowaniu z kuszy (ale tu chyba po prostu trzeba nabyć drobnej wprawy), reszta to czysta przyjemność. W porównaniu do W2 szczególnie usprawnili obsługę menu i ekwipunku, która jest teraz bardzo intuicyjna. Nie widzę generalnie powodu do narzekań jeśli chodzi o sterowanie padem.
 
sztywno mi się chodzi nie postać nie reaguje tak jak by chciał, do tego już się przyzwyczaiłem, ale ten poziom trudność to masakra od rana nie mogę poradzić sobie z jedną walką gdzie jest pełno upiorów
 
No i udało się uruchomić Wiedźmina 3 na Logitech Cordless Rumblepad 2.Dla tych co dalej się meczą z padami innymi niż Xboksowy podaje rozwiązanie które zastosowałem:1) Sciagamy vibmod x360 CE dla 64 bit np stad : http://www.x360ce.com/Files/x360ce_x64.zip2) 2) Robimy backup plików x360ce oraz xinput1_3.dll3)Sciagniety plik umieszczamy w katalogu C:\GOG Games\The Witcher 3 Wild Hunt\bin\x644) 4) Uruchamiamy jako administrator - mi akurat w tym miejscu wyskoczyl komunikat o braku pliku "msvcp120.dll" na co pomoglo rozwiazane przedstawione tutaj : https://www.youtube.com/watch?v=KyhJfWc2C_o) 5) Potem mozemy podczytac pre-config dla wykrytego pada lub sami wybrac z listy lub tez probowac recznie konfigurowac (moj pad akurat podczytal sie z Internetu) - fajny filmik z instrukcja obslugi vibmoda mozna zobaczyc tutaj :https://www.youtube.com/watch?v=umw4xrk3aZw6) Dajemy save i powinno dzialac (mi oczywiscie zaczely wyskakiwac bledy ale przeszedlem do Controller i dalem save i zadzialalo).
 
Klawisze odblokowujesz w menu opcji dotyczącej klawiszologii odblokowujesz "O" wtedy podwójnym kliknięciem wywołujesz okno w którym zdefiniujesz klawisze i to wszystko ;)
 
@bobsonrobson

Ja mam inne odczucie, pad słucha mnie bardzo dobrze :)

Z upiorami na najwyższym rzeczywiście jest problem, bo są szybkie i materializują się za plecami. Klucz do walki z nimi to cały czas mieć na sobie tarczę i walczyć tylko w Yrden. Łatwo jest jak masz alternatywną pułapkę i podtrzymywanie tarczy, która leczy. Generalnie znaki są overpower, a gra z nimi jest niezwykła, bo bardzo taktyczna.
 
Mi tam na klawiaturze Geralt robił dokładnie to co chciałem. Zmieniłem tylko unik na spację, a roll na alt, oraz kółko wyboru na ctrl wzorem W2, a na Tab przeniosło mi chód/bieg. Myślałem jeszcze o zmianie parowania na E, ale pod prawym przyciskiem jest bardzo dobrze, a i silny cios pod shift+LPM jest ok.
 
Myślałem jeszcze o zmianie parowania na E, ale pod prawym przyciskiem jest bardzo dobrze, a i silny cios pod shift+LPM jest ok.

z tego co czytam tu i na zagranicznych forach, spora większość ustawia silny na PPM i blok na E. Ja szczerze mówiąc testuje i tak i tak i za cholere nie wiem który lepszy.
 
U mnie jest:
- silny na Tab
- kółko Znaków na Ctrl
- przywołanie konia na R
- pierwszy przedmiot na F
- drugi przedmiot na G
- unik i skok na spacji
- przewrót na Alt
- chód/bieg na Caps Lock.
Reszta domyślna.
 
Top Bottom