Wiedźmin 3: sterowanie - mysz i klawiatura / pad

+
i gdzie ta responsywnosc. Miala byc na Geralta w walce a nie ma nawet na wskaznik ?? :facepalm:

Responsywność jest kapitalna i jakiegokolwiek pływania myszy nie uświadczyłem nigdzie.
Trzeba brać poprawkę na opinie zamieszczane tutaj np.
Przeglądam i przeglądam samouczki, ale nigdzie nie jest napisane, jak się używa przedmiotów z ręki. W zmianie klawiszy w ogóle nie ma takiej pozycji nawet.,
Z mojej strony zapewniam, że opcja taka jest (pozycja nr 14 w panelu mapowania).
 
Często pływanie myszy wynika z włączonej synchronizacji ewentualnie z opcji wygładzania ruchu myszy, często nawet nie istniejącej w oficjalnych ustawieniach i trzeba grzebać w ini by to wyłączyć.
 
Nie wiem co za problemy tutaj niektórzy mają z pływającą myszą, czy opóźnioną kamerą, ja nic takiego nie uświadczyłem. Jedyne co to zwolniłem sobie mysz w interfejsie, bo korzystam z dość dużych ustawień CPI. Kamera w grze reaguje natychmiast, bez jakiegokolwiek opóźnienia, Geralt się bez problemu rozgląda. Czasem jedynie atakuje w innym kierunku niż bym sobie tego życzył i nie wiem jeszcze z czego to wynika. Czy z mojej zbyt szybkiej reakcji i obrotu myszy, czy po prostu tak ma. Raz nawet po wykonaniu uniku w tył, zaatakował w stronę kamery, przeciwnie do położenia potwora, tak jakby chciał zaatakować mnie (gracza), ale natychmiast po tym się odwrócił tak jak powinien czyli plecami do kamery i atakował już normalnie. Jednak na razie są to sporadyczne przypadki i raczej nie przeszkadzają w grze. Tym bardziej że wiedzmak jest dosyć ruchliwy wiec i trafić go niełatwo.
 
Ale czy Wy wszyscy macie problem z tzw input lagiem? CZy to jest w ogóle coś innego?
Ja, dopóki sobie nie zmieniłem grafiki, to zawsze tak miałem i jest na top jeden uniwersalny sposób: Wyłączyć Vsync w opcjach graficznych. Od razu +1000 do responsywności myszy. Szczególne odczuwalne to jest w menu.
Ale teraz, jak mam grafę, to zauważyłem, że już nie mam tego problemu w grach.
Poza tym, na mojej myszy idzie normalnie ustawiać mouse 4 i mouse 5 bez problemu. Bez żadnych dodatkowych sterowników.
Poza tym, po dzisiejszej sesji grania, mam tylko jedno do zastrzeżenia, jeśli chodzi o klawiaturę i myszę, a konkretnie o bindowalne przyciski:
Jeżeli twórcy zrobili domyślnie jeden klawisz pod kilka funkcji, bodajże spacja służyła domyślnie do skoku i do turlania w walce, to dlaczego nie da się tak samo ustawić swoich klawiszy?
Pod jednym klawiszem może być tylko jeden rodzaj akcji, a jak się wraca do ustawień fabrycznych, to coś tam było dwa razy pod jednym przyciskiem.

Plus, już widzę, że inventory będzie mnie wnerwiać. Są BARDZO potrzebne dodatkowe zakładki, np na jedzenie, na alkohol, na zioła osobno. Samo segregowanie nie wystarcza.
 
Ech... Mysz okropne ma opóźnienie... cała gra chodzi płynnie a myszka jest pół sekundy w tyle, strasznie irytujące i nie pozwala się wczuć w sterowanie przez tego inputlaga, do tego co chwila wyskakuje powiadomienie "wykryto klawiaturę i mysz" ?
 
Trudno mi znalezc informacje - czy gra obsluguje pada Logitech Cordless Rumblepad 2 ? W Wiedzminie 2 dalo sie to obejsc... w W3 mozna tylko na Xboksowym ??Gra po instalacji niestety nie widzi Pada...Czy ktos probowal tego samego tricku co z W2 ?
 
A ja mam pytanie z innej beczki. Podłączam pada od ps4 (dualshock4) do PC za pomocą ds4tool, więc w grze ikonki pada są jak od xbox'a. Da się jakoś ustawić to, aby na PC były wyświetlane ikonki od PS4 ? Jest to możliwe ? Kiedyś czytałem, że wiedźmin będzie miał wsparcie dla ds4. Pozdrawiam ;)
 
Ech... Mysz okropne ma opóźnienie... cała gra chodzi płynnie a myszka jest pół sekundy w tyle, strasznie irytujące i nie pozwala się wczuć w sterowanie przez tego inputlaga, do tego co chwila wyskakuje powiadomienie "wykryto klawiaturę i mysz" ?

Spróbuj przełączyć opcję kursora w ustawieniach gry.
 
Wiedźmin 3 - system sterowania

Witajcie.

Minęły 24 godziny od releasu Wiedźmina 3. A mi nadal nie udało się pograć w tę grę. :( Od kilku godzin walczę z systemem sterowania. Kto u licha wpadł na "pomysł", by nie dało się zrekonfigurować WSADu?! Przecież to jest jakaś paranoja!

Od lat gram w gry w taki sposób, że używam SAD plus prawy przycisk myszy do chodzenia (zamiast W). Za nic nie daje się tego zmienić. Szukałem pomocy na forach Steam, reddicie, tutaj w ogóle takowego wątku nie znalazłem. Próbowałem edytować pliki input.settings oraz input.xml - bez rezultatu.

Dlaczego tak PODSTAWOWA rzecz jak poruszanie się, nie jest w ogóle dostępna w opcjach do skonfigurowania? Pominę już milczeniem blokady (kłódeczki) przy niektórych klawiszach.

Jestem póki co mocno rozczarowany. Kupiłem pre-order w pierwszym dniu, gdy tylko była taka możliwość. A chyba mogłem poczekać na edycję rozszerzoną, w której może w końcu umożliwi się rekonfigurację WSADu... :(
 
Mam pytanie. Działa wam pokazywanie szczegółów recept alchemicznych u kupców? Kiedy zaznaczę schemat do kupienia na dole przy opisach skrótów klawiszowych jest napis "szczegóły I". Kiedy klikam I wychodzę ze sklepu. Nie mogę przez to przeczytać co daje mikstura ze schematu przed jej kupnem ;/
 
Niom, konsolowe sterowanie i równie konsolowy FOV bez możliwości jego zmiany to na razie jedyne dwie(ale za to jak poważne) wady gry. Nie wiem kto wpadł na pomysł żeby tak potraktować wersję PC, ale mam nadzieję że wkrótce wyjdzie patch który to naprawi.
 
Szanowni twórcy - proszę o odblokowanie możliwości mapowania wszystkich klawiszy. Jestem leworęczny, gram na laptopie. We wszystkich grach dało się ustawić zamiast wsad inne klawisze - ja np. w Wiedźminie 2 mam olk; - mysz mam z lewej strony komputera i prawą ręką wygodnie sięgam wszystkich klawiszy. W Wiedźminie 3 nie da się ustawić w ten sposób. Przed chwilą kupiłem pad od xbox-a za ponad 100zł - realny koszt wiedźmina wzrósł mi dwukrotnie. Zróbcie to dla innych, nie wszyscy są praworęczni.
 
U mnie gra "kradnie" klawisze mediów i nie mogę z klawiatury podgłaśniać / ściszać. Straszliwie mnie to wkurza.

Samo sterowanie myszką i klawiaturą jest dobre, spodziewałem się katastrofy (bo robiono to na kolanie w ostatniej chwili), chociaż ruch postaci w niektórych sytuacjach jest zdecydowanie niezręczny (ale to pewnie wygląda tak samo na wszystkich platformach).
 
Szanowni twórcy - proszę o odblokowanie możliwości mapowania wszystkich klawiszy. Jestem leworęczny, gram na laptopie. We wszystkich grach dało się ustawić zamiast wsad inne klawisze - ja np. w Wiedźminie 2 mam olk; - mysz mam z lewej strony komputera i prawą ręką wygodnie sięgam wszystkich klawiszy. W Wiedźminie 3 nie da się ustawić w ten sposób. Przed chwilą kupiłem pad od xbox-a za ponad 100zł - realny koszt wiedźmina wzrósł mi dwukrotnie. Zróbcie to dla innych, nie wszyscy są praworęczni.
jest na to sposób, edycja pliku input w dokumentach.
Plik wygląda na skomplikowany, ale przez to zapewnia masę opcji konfiguracji, można dostosować dowolnie klawisze do jazdy konno, walki, pływania itd.
Ale jeśli interesuje Cie prosta edycja to polecam opcję "zamień..."
wybierasz sobie np. IK_L (domyślnie glosariusz), zamieniasz na IK_F11 i potem pod L tym samym sposobem przenosisz sobie np. ruch w prawo czyli zamieniasz IK_D na IK_G za pomocą tej samej opcji. Jeśli nie zrobisz błędu wszystko będzie działać. Polecam po edycji zaznaczyć opcję tylko do odczytu.
Ja tym sposobem przeniosłem sobie menu gry na F10, a szybkie menu (domyślnie Backspace) na ESC.

A jeszcze tym sposobem można też zmieniać klawisze na padzie, ale wymaga to trochę rozeznania.
 
Last edited:
Ponawiam :
Gral ktos na innym padzie niz ten od Xboxa ?
Jesli tak to jak to zrobic zeby gra widziala pada, ew. gdzie zmienic sterowanie...u mnie ciagle przy uruchamianiu pisze "Wykryto zmiane kontrolera , wykryto mysz i klawiature" a gra na pada nie reaguje w zaden sposob...

Probowalem juz emulowac mojego Logitecha jako pad od XBoxa (w W2 dzialalo) ale bez efektow...
 
Szanowni twórcy - proszę o odblokowanie możliwości mapowania wszystkich klawiszy. Jestem leworęczny, gram na laptopie. We wszystkich grach dało się ustawić zamiast wsad inne klawisze - ja np. w Wiedźminie 2 mam olk; - mysz mam z lewej strony komputera i prawą ręką wygodnie sięgam wszystkich klawiszy. W Wiedźminie 3 nie da się ustawić w ten sposób. Przed chwilą kupiłem pad od xbox-a za ponad 100zł - realny koszt wiedźmina wzrósł mi dwukrotnie. Zróbcie to dla innych, nie wszyscy są praworęczni.

U mnie identycznie. Jestem leworęczny i brak możliwości zmiany sterowania jest dla mnie nie do przyjęcia.
W gry komputerowe gram od 30 lat, na PC ponad 20, zawsze mysz+klawiatura.
Wczoraj też udałem się do sklepu zakupić pada od Xbox 360. Może to uzmysłowi twórcom, jak świetne jest sterowanie i jak bardzo jestem im za nie wdzięczny, skoro po tylu latach "dzięki" W3 zakupiłem w końcu pad...
Jestem wielkim fanem całego uniwersum Wiedźmina, w tym gier, ale za ten numer mam ochotę kogoś zamordować. Za padem nie przepadam, zdecydowanie wolałbym mysz, ale wszystko jest lepsze niż obecne ustawienia. Gdyby ta gra nie dotyczyła wiedźmina, to z miejsca poszłaby do kosza z tego tylko powodu.
 
Last edited:
Niom, konsolowe sterowanie i równie konsolowy FOV bez możliwości jego zmiany to na razie jedyne dwie(ale za to jak poważne) wady gry. Nie wiem kto wpadł na pomysł żeby tak potraktować wersję PC, ale mam nadzieję że wkrótce wyjdzie patch który to naprawi.
Dokładnie! Czuje się jak w emulatorze upośledzonego sterowania a'la konsola a nie jak w grze na PC. Jakbym chciał grać jak na konsoli kupił bym sobie konsolę... Niestety ale bardzo psuje to przyjemność grania bo czuć, że sterowanie zostało przerobione z konsoli tak żeby się dało też pograć na PC, brak w ogóle wyczucia postaci. POPRAWCIE TO!
 
Top Bottom