Wiedźmin 3: sterowanie - mysz i klawiatura / pad

+
Dziwna rzecz, ale od czasu ostatniego patcha mam pewien upierdliwy problem z padem x-360 (gram na PC) - nie zawsze od razu działają wiedźmińskie zmysły ustawione pod lewy spust. Bywa, że muszę przyciskać 2-3 razy aż zaskoczy. Mało to wygodna sytuacja. Myślałem, że szwankuje mi kontroler, ale chyba nie, ponieważ nie mam tego typu problemów przy innym wykorzystaniu lewego spustu - np. parując ataki w walce zwykłej czy na pięści. Ktoś też zauważył coś podobnego?
 
Kamera

Witam
Czy jest jakaś możliwość przybliżenia bądź oddalenia kamery ? Gdzieś w menu a może jakimś przyciskiem czy coś? Pytam z zaciekawienia.
 
Witam, chciałem ponarzekać na sterowanie :) otóż tak samo jak w poprzednich częściach, nie rozumiem z resztą dlaczego tak jest, gdy wciskam 'W' to nasz bohater rusza się dopiero po jakiejś sekundzie (niezły lag) strasznie to irytujące jest. Dodatkowo oczywiście, od razu zaczyna biec co jest bardzo denerwujące gdy próbujemy wejść w drzwi, w które nie trafiliśmy za 1 razem, lub na mostek etc... tak wiem, że za pomocą ctrl można zmienic tryb na chodzenie ale kto by miał na to czas, żeby co chwilę klikać ctrl i zmieniac tryb chodzenia na bieganie... bez sensu. W żadnej innej grze czegoś takiego nie spotkałem, tak jakby postać na bardzo szybkie kliknięcie nie mogła reagować krótkim krokiem a na dłuższe przytrzymanie dopiero biegiem (to chyba nie jest trudne do zaimplementowania?)
druga sprawa to autofocus i poruszanie się w trakcie walki. Nie przypominam sobie, żebym w poprzednich częściach Wiedźmina tyle razy ciął mieczem powietrze. Uderzam np utopca raz ten robi odskok w bok, a Geralt dalej ciacha po prostej... jeszcze gdyby ta kamera jakoś inaczej chodziła może dałoby się nad tym zapanować, a tak to jest dosyć ciężko... No, to tyle... jeszcze mógłbym ponarzekać na to zjeżdżanie z górek nawet tak małych, że moja babcia spokojnie by pod nie podeszła... szczególnie utrudniające chodzenie po górach. Nie ma to jak zaprojektować piękną grę, cudowny krajobraz a potem nie pozwolić graczowi wdrapać się na szczyt, żeby go podziwiać. Gdzie tu logika? :) Z 2 strony ten patent ze zjeżdzaniem jak Tony Hawk daje dużo dużo frajdy.
 
o, to tyle... jeszcze mógłbym ponarzekać na to zjeżdżanie z górek nawet tak małych, że moja babcia spokojnie by pod nie podeszła... szczególnie utrudniające chodzenie po górach.
Oj ostatnio to mnie najbardziej wkurza w Wieśku. Wystarczy że lekko się gdzieś zablokujemy a ten już zjeżdża na sam dół i to w miejscach gdzie spokojnie można by dalej iść. Kolejna sprawa to wychodzenie z wody na brzeg, pomimo iż poziom wody jest bardzo niski w niektórych miejscach Geralt nie chce wychodzić ba nawet podskoczyć nie można tylko trzeba szukać odpowiedniego miejsca w którym nasz dziadek Geralt będzie mógł swobodnie wyjść. Także czasami takie wydawałoby się błahostki potrafią zepsuć frajdę z grania.
 
Witam, ostatnio wróciłem do grania w W3, gra zaktualizowała mi się do najnowszego patcha i pojawił się pewien problem. Nie mogę nigdzie zmienić czułości myszki, nie widzę takiej opcji w ustawieniach gry, a zmniejszenie w panelu sterowania nic nie daje. Jeśli ktoś byłby w stanie pomóc będę bardzo wdzięczny.

Edit: Poradziłem sobie, trzeba zmienić w opcjach grafiki ''sprzętowy kursor'' na OFF i wtedy jakimś cudem w opcjach sterownia pojawia się suwak w którym można zmienić czułość kamery na myszce.
 
Last edited:
Jak to jest z nakładaniem olei podczas walki? Do kompa mam podłączonego pada od x360 i jak chcę nałożyć olej za pomocą pada to wyskakuje napis, że nie mogę tego zrobić w trakcie walki a jak przeciągnę olej myszką na miecz to normalnie się nakłada.
 
Siema, mam problem z przełączaniem biegania/chodzenia. Na klawiaturze jest pod ctrl, jednak nie widzę nigdzie takiej opcji pod pada x360. W opcjach gry też nie znalazłem żadnej wskazówki. Ktoś wie jak to się włącza?

edit: już nie ważne, wystarczy lżej przechylić gałkę...
 
Last edited:
Takie pytanie wiem że trochę głupie ale jednak, jak to jest ze walką na K+M? :p Od premiery grałem tylko na padzie i teraz chciałem spróbować na K+M i nie mogę ogarnąć, głównie stylu silnego xD Chcę wykonać silny cios, trzymam Shift i naciskam LPM i nic się nie dzieje :eek:uch: Robię coś nie tak? :p

Później pomyślałem że działa to na zasadzie przełączania czyli wciskamy raz shift i i LPM wykonujemy silne ciosy a z kolei ponowne wciśnięcie shifta powoduje powrót do ciosów szybkich ale to chyba też nie to...
 
Już wiem co jest nie tak. Ja wciskałem shift i raz klikałem LPM a tymczasem trzeba kliknąć 2x żeby wykonać silny cios :p
 
Nie prościej sobie ustawić silny atak po prawy klawisz myszy, a zmysły pod jakiś inny? Domyślne ustawienie klawiszy jest bardzo dziwne, ale wystarczy trochę pokombinować i gra się przyjemnie.
 
Można ale chciałem sprawdzić standardowe ustawienie klawiszy jak to się sprawdza w graniu i faktycznie trochę średnio to wypada. Zdecydowanie lepiej jest zrobić silny pod PPM.
 
Podpowiedzi do sterowania dla pada przy grze na klawiaturze

Witam,

Mam dziwny problem. Bardzo często bugą mi się podpowiedzi do sterowania, czyli np. na NPC pojawia się zamiast E jakiś znak z pada, chyba takie zielone A. Znalazłem też sporo wypowiedzi mówiących o tym że to właśnie powoduje te problemy z płynnością animacji na patchach 1.07-1.08, a po podłączeniu pada problem cudownie znika. Niestety nie mam pada, a nawet jakbym miał to nie zmierzam grać na padzie, więc czy jest jakaś opcja gdzieś w plikach gry żeby kompletnie wyłączyć funkcję pada w grze?
 
Jak to jest z nakładaniem olei podczas walki? Do kompa mam podłączonego pada od x360 i jak chcę nałożyć olej za pomocą pada to wyskakuje napis, że nie mogę tego zrobić w trakcie walki a jak przeciągnę olej myszką na miecz to normalnie się nakłada.
Mnie dokładnie to samo irytuje. Podobnie jest jak np. mamy stan broni 45% - naprawimy ją prostymi narzędziami do 60% przeciągnięciem myszy a następnego naprawienia już się nie da, chyba że klikniemy na narzędzia "E" i wybierzemy broń to zadziała i wskoczy następne 15%. Myszką nie da się naprawić rynsztunku o stanie <50%.
 
Zdecydowanie lepiej jest zrobić silny pod PPM.
Zdecydowanie najlepiej posiadać mysz gamingową z możliwością przypisania wielu klawiszy ;)
Wypowiadałam się już kiedyś w tym temacie na kilka chwil po pierwszym zagraniu. Chciałabym jednak napisać kilka słów na chłodno. Zacznę może od tego, iż nie za bardzo ogarnęłam proponowane na starcie sterowanie. Zdziwiła mnie i szczerze przyznawszy zirytowała opcja przypisania jednego klawisza co najmniej 3 różnym funkcjom. Bo każde nowe mapowanie klawiszy było jak ruletka, ten, a ten klawisz nie jest już przypisany... Mocniej mnie to irytowało. Do czasu, aż studiując mapowanie klawiatury po raz 123 doszłam do wniosku, iż większości z danych funkcji i tak nigdzy nie wykorzystam. Dojście do tego wniosku zajęło mi jednak dość sporo czasu, a co za tym idzie - spowodowało niemało pomyłek w grze. Niby takie nic, ale jednak irytujące. Nie pamiętam dokładnie, ale myślę, iż zadowalające zmapowanie klawiatury kosztowało mnie około 8 podejść i ponad 5h gry. Z drugiej strony zerkając, zdaję sobie sprawę, iż dostaliśmy możliwość wykonywania naprawdę wielu ( w porównaniu do poprzednich odsłon) czynności. I to najprawdopodobniej skomplikowało sprawę. Dlatego możliwość mapowania wszystkich klawiszy w konfiguracji PCtowej powinniśmy byli dostać od samego początku. Obyło by się bez ględzenia i szemrania po kątach, że gra robiona jest pod konsole.
 
Ja też próbuję obecnie różnych kombinacji ale wychodzi na to że nawet 9 przycisków przy myszy to za mało :p Bo chciałoby się mieć wszystko pod ręką, fakt wiele funkcji używa się bardzo rzadko dlatego szkoda na nie marnować klawiszy ;) Tak to jest jak się na początku człowiek przywyknie do pada gdzie ma wszystko pod ręką to potem z myszki chce zrobić pada :teeth:
 
Ja początkowo byłem sceptycznie nastawiony do kierowania Geraltem za pomocą pada. Pierwszą i drugą odsłonę przechodziłem myszką i klawiaturą. Trzecią cześć kupiłem na PS4 i powiem że gra padem jest bardzo wygodna, powiem więcej lepiej mi się tak gra.
 
Z padem jest tylko jeden problem, nie można nakładać olei podczas walki, myszką nie ma problemu a przy padzie wychodzi napis że nie można zrobić tego w czasie walki xD
 
Takie małe pytanko do grających na klawiszach - czy po wczorajszym patchu działa wam poprawnie mapowanie klawiszy?
Z nowo dodanych funkcji nie działa u mnie w ogóle chowanie HUDa, w ustawieniach nie był on przypisany. Odblokowałam i przypisałam na Home. Nie zadziałało. Przypisałam tę funkcję jeszcze kilka razy - również nie zadziałało.
Cwał/ galop również działa, tak jak chce. Potrafi przestać funkcjonować podczas galopu właściwie. Podobnie silny/ szybki atak (mam na myszy). W mapowaniu wszystko jest przypisane. Zresetowałam ustawienia oraz wyłączyłam zewnętrzne dodatkowe mapowanie myszy plus klawiatury. Nie pomogło. Pomogło ponowne uruchomienie gry (za 3 razem). Pliki zweryfikowane przez Galaxy. Czy u któregoś z PCtowców również występuje ten problem?
 
Top Bottom