Wiedźmin 3 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
Mimo wszystko zaciukanie człowieka na miejscu bez większych dowodów winy choćby jak arogancki by nie był jakoś nie wydaje mi się sposobem działania Geralta.
IMHO najlepsza zagwozdka to I akt W1 i wydanie sekciarki Lwiogłowego Pająka Abigail wieśniakom :)
 
Mimo wszystko zaciukanie człowieka na miejscu bez większych dowodów winy choćby jak arogancki by nie był jakoś nie wydaje mi się sposobem działania Geralta.
IMHO najlepsza zagwozdka to I akt W1 i wydanie sekciarki Lwiogłowego Pająka Abigail wieśniakom :)

Skąd wiadomo, że Abigail była kapłanką Lwiogłowego Pająka? Serio pytam, bo nie przypominam sobie niczego takiego z gry.
 
Jeśli oddasz ją na stos wieśniakom to rzuca klątwy w twoją stronę w imieniu Lionhead Spidera. Poza tym ma laleczke voodu w chacie i daje Ci d... aby ocalić swoją skórę :) wiedźma przebrzydła...brrr
 
Chciała ratować swoje życie wszelkimi sposobami i tyle. Później przecież pomagała i nikt się jej nie czepiał.
 
Jeśli oddasz ją na stos wieśniakom to rzuca klątwy w twoją stronę w imieniu Lionhead Spidera. Poza tym ma laleczke voodu w chacie i daje Ci d... aby ocalić swoją skórę :) wiedźma przebrzydła...brrr
Rozumiem, że ochoczo się zgodziłeś, wykorzystując jej podbramkową sytuację, a potem dopiero stwierdziłeś, że jest przebrzydła, czy jak? Geralt nie musiał przecież posuwać się do wykorzystania seksualnego, mógł również pomóc bezinteresownie.
 
Hahaha o proszę pani moderatorka podpada pod "obrażliwe podtektsty w kierunku interlokutorów" :D Kto mieczem wojuje od miecza ginie. A tak dla zaspokojenia twojej ciekawości to nie nie wykorzystałem Abigail. LOL. Co nie zmienia faktu, że na taką pomoc może nie zasługiwać w kontekście dowodów przeciwko niej. Jak to Geralt powiedział: "Weźcie paprajcie się we własnym g...."
 
Last edited:
@crass2012 czyli starasz się mi powiedzieć, że przed wydaniem Abigail tłumowi miałeś jakikolwiek niepodważalny dowód, że jest winna? Bo wybacz, jeżeli traktujesz fakt, że chciała Ci się oddać jako dowód winy, to ech, powodzenia.
 
A to nie jest tak, że jak ją oddamy, to później w Odmętach się dowiemy, że mamy niewinną krew na rękach?
 
@Nundran jest tak, ale prawda niektórych użytkowników forum jest bardziej prawdziwa bo to ich prawda. Co nie zmienia faktu, że przy podejmowaniu decyzji nie wiadomo w 100% kto jest winny.

Ponadto w przypadku Abigail w trakcje IV aktu mamy okazję dowiedzieć się że porzuciła dawne upodobania, które wcześniej uważała zapewne za sposób uporządkowania sobie życia i znalezienie odpowiedniego miejsca zarówno dla siebie jak i swych umiejętności, przyjmując spokojne życie naprzeciwko karczmy w Odmętach i pomagając wieśniakom w charakterze guślarki. Jak pamiętamy okoliczni mieszkańcy mieli problem z odpowiednim interpretowaniem swoich wierzeń w czym niejednokrotnie Abigail pomagała.

(skoro oblicze Abigeil z Wiedźmina 1 było łudząco podobne do twarzy Yenefer z W3 to jaką twarz ujrzą posiadacze zapisu z Wiedźmina 1 w razie importu)
 
Jedną guślarkę z oryginalnym wyglądem nie zastosowanym w grze można znaleźć w REDkicie pod ironiczną nazwą ,,Malena" wskazującą na to że pierwotnie postać ta przynależała do innej rasy niż w oryginale i spełniała inne funkcje...

(niemniej najlepiej by zarys stanu ciała i stylu życia pozostał identyczny do tego z Aktu IV, tym bardziej że model skryty w REDkidzie najbardziej pasuje do hybrydy tego co robiła i czym przyozdabiała się Marietta Loredo w połączeniu z biednym (celowo lub nie) pierwowzoru Kapłanki Vejopatisa)
 
@crass2012 czyli starasz się mi powiedzieć, że przed wydaniem Abigail tłumowi miałeś jakikolwiek niepodważalny dowód, że jest winna? Bo wybacz, jeżeli traktujesz fakt, że chciała Ci się oddać jako dowód winy, to ech, powodzenia.
A powiedz mi czy Ty miałeś jakiś niepodważalny dowód, że jest niewinna. Podpowiem Ci nie bo takowych nie ma w obu przypadkach, pozostaje dowolna interpretacja. Po prostu uwalam, ze przesłanki wskazujące winę Abigail sa pewniejsze. A to, ze chciała się oddać Geraltowi potwierdza tylko wersje Harena, laleczka voodu wersje Oda, a przyznanie się Salamander do zbiorowego gwałtu Ilsy wersje Mikula. Na koniec Alvin wieszczy ze kto rozwiąże tajemnice skąd wzięła się bestia, ten będzie mógł ja łatwiej zabić a gdy skażemy Abigail, walka z Bestia jest łatwiejsza (mniej hp i barghestow).

A to nie jest tak, że jak ją oddamy, to później w Odmętach się dowiemy, że mamy niewinną krew na rękach?
Mi Guślarka tego nie powiedziała gdy spytałem się jej o sposób odegnania południcy.
 
Ktoś kiedyś napisał, iż REDzi potwierdzili, że Abigail jest winna. Nie wiem ile w tym prawdy, ale faktem jest, że walka z Bestią staje się łatwiejsza, gdy postanowimy wydać wiedźmę.
 
Jest łatwiejsza, bo bez uleczenia i agrowania upiorów na Abi walka stałaby się potwornie trudna.
 
@makmakp
Chyba coś ci się pomyliło, przecież jak wydasz wiedźmę to właśnie powinno być to co piszesz, a jest odwrotnie.

edit:
Nie ma leczenia i przyciągania barghestów przez Abigail, a mimo to walka jest łatwiejsza.
 
Last edited:
Mimo wszystko zaciukanie człowieka na miejscu bez większych dowodów winy choćby jak arogancki by nie był jakoś nie wydaje mi się sposobem działania Geralta.
A powiedz mi czy Ty miałeś jakiś niepodważalny dowód, że jest niewinna. Podpowiem Ci nie bo takowych nie ma w obu przypadkach, pozostaje dowolna interpretacja. Po prostu uwalam, ze przesłanki wskazujące winę Abigail sa pewniejsze. A to, ze chciała się oddać Geraltowi potwierdza tylko wersje Harena, laleczka voodu wersje Oda, a przyznanie się Salamander do zbiorowego gwałtu Ilsy wersje Mikula. Na koniec Alvin wieszczy ze kto rozwiąże tajemnice skąd wzięła się bestia, ten będzie mógł ja łatwiej zabić a gdy skażemy Abigail, walka z Bestia jest łatwiejsza (mniej hp i barghestow).

Ciężko się z Tobą dyskutuje. Zapytałem się, gdyż mój pierwszy post odnosil się do tego, by były misje w których winnego nie znamy a mamy podjąć decyzję. Ty mi na to, że przykład jest zły bo Abigail jest winna(jako dowód winy podałeś, że PÓŹNIEJ się dowiedziałeś, że ma coś wspólnego z lwiogłowym pająkiem i, że chciała Ci się oddać), a teraz znowu, że nie wiadomo. No właśnie o to chodzi, że nie wiadomo, przez to misja jest ciekawsza i takie właśnie misje mają być. Lubię dyskutować z kimś kto ma inne zdanie, ale ciężko się rozmawia z kimś kto to zdanie zmienia cały czas.
 
Last edited:
@caedmil
IMHO Abigail jest winna, podałem argumenty za.
IMHO Stannis niewinny.
Kwestie interpretacji pozostawiam każdemu dowolna, pisze swoje zdanie podpierając argumentami celem przedstawienia swojej opinii od czego jest forum. Jak już pisałem kilka razy nie na narzucam nikomu zdania, prezentuje argumenty potwierdzające moje zdanie, a ze kogoś takie argumenty zamiast skłonić do dyskusji rozsierdzają i skłaniają do zarzucania komuś czegoś czego nie napisał to już inna sprawa.
 
Last edited:
Top Bottom