Wiedźmin 3 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
Pięknie powiedziane. Dla mnie ideałem jest walka w której zarówno gracz i przeciwnik więdną po 1-2 ciosach, a walczy się raczej przeciwko paskowi staminy, niż życia. Wcześniej w tym temacie wspominałem Kingdom Come - to jest koncepcja w tej grze, i ona trafia do mnie wręcz niesamowicie.

Ale na to, co jest teraz w Wiedźminie też nie kręcę nosem. Wymaga to trochę taktyki, zręczności w sumie też. Wygląda ładnie. Wprowadzone poprawki są miłym akcentem. Co do pasków życia - nie wymagam nawet, żeby na przeciwnikach było widać te ślady ciosów przyjętych na klatę, Chcę tylko, żeby można było te paski wyłączyć. Najlepiej z poziomu opcji, w nieco gorszym wypadku z poziomu wyboru poziomu (heh) trudności.

to dla Ciebie idealna gra to Dark Souls? Co Ty robisz na forum wiedźmina? :p
 

Guest 2686910

Guest
to dla Ciebie idealna gra to Dark Souls? Co Ty robisz na forum wiedźmina? :p
A grałeś Ty w Dark Souls? Bo ja tak, i ta gra jest dla mnie daleka od ideału pod tym akurat względem (nadal ją lubię, ale to nie to).
 
A grałeś Ty w Dark Souls? Bo ja tak, i ta gra jest dla mnie daleka od ideału pod tym akurat względem (nadal ją lubię, ale to nie to).
To jest inna sprawa czy jest ideałem czy nie ;-) - jest tam tak jak chciales, zazwyczaj przeciwnik pada na 3 ciosy i Ty tez padasz na 3 ciosy.

Fajnie byłoby zobaczyc na kims krew albo ze po ataku ma bardziej zniszczony pancerz i widac po nim ze ciezko zipie. Ale to tylko gra. Jesli pasek znika to wlasnie po to zebysmy nie wiedzieli ile zycia ma przeciwnik -wtedy to jak wygląda ow oponent ma tylko troche nam pomagac w ocenie czy dostal dosc mocno zeby zaraz paść.
 
Fajnie byłoby zobaczyc na kims krew albo ze po ataku ma bardziej zniszczony pancerz i widac po nim ze ciezko zipie.
Na jednym z pierwszych gameplayów (walka z bandytami u zielarki) widać było, jak jeden z przeciwników "na ogryzku" HP już nie walczył, tylko odczołgiwał się krwawiąc. Na późniejszych brutalne cięcia były raczej powiązane z fatality.

Fajnie byłoby, gdyby możliwe były różne "krytyki", zasadniczo losowe, ale z możliwością pewnego wpływu gracza - np. szansa na wywołanie krwawienia jest większa przy zastosowaniu z jednej strony odpowiedniego oleju, a z drugiej użycia silnego ciosu.

Do tego kwestia morale - chciałbym zauważyć czasem wyraźne załamanie tegoż u przeciwników. Oczywiście nie zawsze - np. większość mocno poranionych wrogów powinno uciekać lub próbować się poddać, ale niektórzy mogliby wpadać w swoisty "berserk".
 
Do tego kwestia morale - chciałbym zauważyć czasem wyraźne załamanie tegoż u przeciwników. Oczywiście nie zawsze - np. większość mocno poranionych wrogów powinno uciekać lub próbować się poddać, ale niektórzy mogliby wpadać w swoisty "berserk".

Tak miało być. Nawet, w którymś Fact Sheet wymieniano ten element - aczkolwiek nie wiem, jak "stary" to był dokument.
Zdaje się, że Marek Ziemak potwierdził rezygnację z tego ficzeru, @Booraz dysponuje linkiem.

Jak dla mnie - wielka szkoda.
 
Też miałem wrażenie, że mówili coś o tym, że jak przeciwnicy "zauważą", że jesteś silniejszy od nich to zaczną uciekać... Cóż, chyba dalej jedynymi grami, które takie coś posiadają to Gothic 1 oraz 2 ; ) Tam jak byłeś wykokszony to ludzie najpierw mówili coś w rodzaju "nie chce z tobą zadzierać", a jak ich zaatakowałeś to woleli uciekać zamiast się z tobą bić.
 
Co do morale przeciwników:

Marek Ziemak:
Raczej będzie to podyktowane fabularnie. Tutaj też jeszcze nie podjęliśmy takiej stuprocentowo finalnej decyzji, ale z tym wiązałaby się masa różnych komplikacji, więc być może będziemy to wykorzystywać tylko w takich określonych momentach, w których uznamy to za stosowne.


Źródło
 
Ale co oznacza żółty pasek pod paskiem życia u przeciwników?

Cóż, chyba dalej jedynymi grami, które takie coś posiadają to Gothic 1 oraz 2 ; ) Tam jak byłeś wykokszony to ludzie najpierw mówili coś w rodzaju "nie chce z tobą zadzierać", a jak ich zaatakowałeś to woleli uciekać zamiast się z tobą bić.[/QUOTE]

Dokładnie.
 
Trochę szkoda. Geralt byłby mniej rzeźnicki, a wrogowie mniej szurnięci:). Mi się to kojarzy z pierwszymi AC, w kolejnych odsłonach już chyba wrogowie mniej uciekali.
 
Ciekawe czy ktoś rzuci wyzwanie CDPR / Geraltowi ice Bucket challenge bo już w grach da się to zauważyć, może DA:I wyzwie Wiedźmina ?
 
Trochę szkoda. Geralt byłby mniej rzeźnicki, a wrogowie mniej szurnięci:). Mi się to kojarzy z pierwszymi AC, w kolejnych odsłonach już chyba wrogowie mniej uciekali.

Po przygodzie z Degerlundem chyba mu to już na zawsze pozostanie... W sensie zabijać tych, co na to zasługują.
 
@SMiki55, Sorry ale wciąż mam problem z tym kodem odblokowującym materiały z W1 i W2 na GOG.com... Wczoraj wróciłem do domu i okazało się że żaden z kodów umieszczonych z tyłu instrukcji nie działa. Opisane są jako: "Klucz rejestracyjny secuROM online i www.thewitcher.com" oraz "Klucz rejestracji elektronicznej CD Projekt". (w W2). Nie ma nic więcej, kody nie działają. Help :(
PS: masz zapchaną skrzynkę odbiorczą ;)
 
@SMiki55, Sorry ale wciąż mam problem z tym kodem odblokowującym materiały z W1 i W2 na GOG.com... Wczoraj wróciłem do domu i okazało się że żaden z kodów umieszczonych z tyłu instrukcji nie działa. Opisane są jako: "Klucz rejestracyjny secuROM online i www.thewitcher.com" oraz "Klucz rejestracji elektronicznej CD Projekt". (w W2). Nie ma nic więcej, kody nie działają. Help :(
PS: masz zapchaną skrzynkę odbiorczą ;)

Spróbuj skorzystać z tych wskazówek
Jak pobrać kopię zapasową gry z serwisu GOG
 
Top Bottom