Wiedźmin 3 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
Ja krótko, poproszę o:
* opcje szybszego biegania, sprintu
* dokładniejszą mapę, bo ta z W2 to kiepska, te oddalanie i przybliżanie, widać nie było czasu na dopracowanie jej?
 
1. Nie zróbcie z Emhyra jakiegoś pajaca... Niech będzie taki jak u Sapkowskiego.
2. Minigry niech będą odrobinę trudniejsze i dopracowane. Obecna walka na pięści nie przynosi zadnej satysfakcji, poker jest bardzo mało realistyczny (nagminnie wypadaja mi te same numerki, które poszły do wymianki) a wypadanie kostek poza planszę jest głupawe - czemu ma służyć? poker to nie zręcznosciówka.
3. Lepsza ekonomia w grze - na normalu, nie mówiąc o easy wszystkiego jest w nadmiarze: orenów, materiałów, składników alchemicznych. To zniechęca do eksploracji świata.
4. Osobiście lubię crafting w grach, ale taki w którym efekt końcowy zalezy od moich wyborów. Schematy to nic nie wnoszą, równie dobrze można je zamienić na gotowe miecze do zakupienia. Genialne rozwiąznie było w Vagrant story, gdzie jakość miecza/zbroi zależała od materiału, który się dropiło w grze + sporo kombinacji z przekuwaniem oręża. Jesli nie crafting militariów to chociaż alchemia - w jedynce było to bardzo fajne. To byłoby genialne dopełnienie fabuły, która, nie łudze się - długa pewnie nie będzie...
5. Podgląd statystyk bohatera w Inventory. Jak zakładam zbroję, chcę widziec na bieżąco jej parametry na Wieśku i ogólny bilans postaci. Denerwujące było wchodzenie do innego menu, żeby to obczaic, przesz to rpg, to jest kluczowe narzędzie, którym projektuję swoją postać.
6. Bez limitu expa. To był cios dla mojego wszystkorobienia i wszystkozbierania, oszczedzania i planowania...
7. Pozwólcie temu komuś, kto zaprojektował Iorwetha pracować dalej nad designem :)
9. Grafika w W2 jest świetna, ale mam jeden zarzut - jest zbyt landrynkowo, jaskrawo - fajnie by było móc sobie spersonalizować jakiś filtr kolorystyczny.
10. mapa - obecna jest zwyczajnie nieergonomiczna, niech sobie będzie nawet brzydka ale niech bedzie użyteczna dla gracza.
11. Nie wiem jaki będzie silnik graficzny, ale uwolnijcie grawitację. Jak spadnę ze skałki bede miec pretensje wyłacznie do siebie. Gothic mi sie własnie przypomniał...


Życzę powodzenia i czekam na częśc trzecią z wielką nadzieją.
 
Z 10 punktem się zgadzam w 100%. To już mapa w W1 była o niebo lepsza, bardziej czytelniejsza, można było stawiać własne punkty.
 
Ja jeszcze dodam, że w Wiedźminie 3 chciałbym spotkać karły i niziołki z "sapkowego" świata. I również uważam, że grafika w Dwójce jest zbyt jaksrawa.
 
Czemu Geralt sobie normalnie biega a dopiero jak wciśniemy odpowiedni klawisz to idzie spacerkowym??
Według mnie powinno być na odwrót.
 
Kielek486 said:
Czemu Geralt sobie normalnie biega a dopiero jak wciśniemy odpowiedni klawisz to idzie spacerkowym??
Według mnie powinno być na odwrót.
Dobrze jest. Pewnie zdecydowana większość przechodzi grę nie chodząc, a biegając. Więc automatyczny bieg jest lepszym rozwiązaniem, niż stałe wciskanie shifta. Mam rację?? xD
 
ser-ek said:
Dobrze jest. Pewnie zdecydowana większość przechodzi grę nie chodząc, a biegając. Więc automatyczny bieg jest lepszym rozwiązaniem, niż stałe wciskanie shifta. Mam rację?? xD
Niektórzy, w tym także ja pod koniec gry (przyznaję się) nie biegło, a turlało się po okolicy.
 
ser-ek said:
Dobrze jest. Pewnie zdecydowana większość przechodzi grę nie chodząc, a biegając. Więc automatyczny bieg jest lepszym rozwiązaniem, niż stałe wciskanie shifta. Mam rację?? xD

Przyzwyczajeń nie zmienisz :)
 
Kielek486 said:
Przyzwyczajeń nie zmienisz :)

Czemu? Chodzenie w Wieśku to chyba jedyna rzecz jakiej nie robię, dobrze jest, żadnych sziftów. Każda gra to nowe przyzwyczajenia, ale jestem pewna że ludzie W. biegają - to jest po prostu bardziej naturalne, no chyba że ktoś lubi spacery po lesie nieopodal Flotsam...
 
PaniSelborne said:
Czemu? Chodzenie w Wieśku to chyba jedyna rzecz jakiej nie robię, dobrze jest, żadnych sziftów. Każda gra to nowe przyzwyczajenia, ale jestem pewna że ludzie W. biegają - to jest po prostu bardziej naturalne, no chyba że ktoś lubi spacery po lesie nieopodal Flotsam...

Lubię się zachwycać grafiką :D
 
Moim zdaniem Redzi powinni popracować nad OŚWIETLENIEM w Wiedźminie 3, żeby w wersji PC było na tym samym poziomie co w wersji konsolowej. W Dwójce widać między tymi wersjami DUŻĄ RÓŻNICĘ.
 
Wydaje mi się, że teraz, kiedy Geralt wyskoczył z niszy i jest rozpoznawalny - można by sobie pozwolić na ciemniejsze i bardziej stonowane kolory. Więcej szarości i np. granatu. Spodziewam się mroku, a że prawdopodobnie wycieczka wiedzie przez kraj "Czarnych"... byłoby to na miejscu. A najbardziej chciałbym, żeby kolorystyka bardziej przypominała tę z pierwszej części gry. Więcej szarości, brązu, zieleni, czerni i słowiańsko-drewnianej otoczki, dopóki będzie to miało sens. Wiadomo, że w pewnym momencie przygoda stanie się mega-epicka, ale naprawdę byłoby fajnie, gdyby gra zachowała czasem trochę kameralności z początków obu części.
 
mkrol07 said:
Moim zdaniem Redzi powinni popracować nad OŚWIETLENIEM w Wiedźminie 3, żeby w wersji PC było na tym samym poziomie co w wersji konsolowej. W Dwójce widać między tymi wersjami DUŻĄ RÓŻNICĘ.

Yyy...?

Chodzi Ci o to, żeby oświetlenie w wersji konsolowej było RÓWNIE DOBRE jak na PC? Bo wersja komputerowa oferuje pod tym względem oprawę o niebo lepszą. Konsolowcy patrząc na PCtowe oświetlenie mogą jedynie obejść się smakiem.
 
Asper said:
Yyy...?

Chodzi Ci o to, żeby oświetlenie w wersji konsolowej było RÓWNIE DOBRE jak na PC? Bo wersja komputerowa oferuje pod tym względem oprawę o niebo lepszą. Konsolowcy patrząc na PCtowe oświetlenie mogą jedynie obejść się smakiem.

Dzięki Ci. Już myślałam, że tylko ja uważam równanie do maszyny sprzed prawie dekady za lekko idiotyczny pomysł. Nie, żebym kogoś chciała obrazić. Jak ktoś lubi, żeby wszędzie i wszystko świeciło na biało, to proszę uprzejmie.
 
Jak dla mnie, mapa była jedną z dwóch najgorszych rzeczy w interfejsie W2 (razem z brakiem możliwości porównywania aktualnego wyposażenia z tym od sprzedawcy).
Te dwie rzeczy MUSOWO trzeba poprawić w kolejnej odsłonie Wiedźmina.
 
Asper said:
Yyy...?

Chodzi Ci o to, żeby oświetlenie w wersji konsolowej było RÓWNIE DOBRE jak na PC? Bo wersja komputerowa oferuje pod tym względem oprawę o niebo lepszą. Konsolowcy patrząc na PCtowe oświetlenie mogą jedynie obejść się smakiem.

Uważam, że w Wiedźminie 2 grafika jest zbyt jaskrawa. Wpływ na to ma też oświetlenie. W wersji "xboxowej" grafika jest bardziej stonowana.
 
ja bym chciała zobaczyć Yennefer, w końcu to prawdziwa miłość Wieśka. I fajnie by było jakby przeszło też kilka charakterów z 2 części, np. Jaskier, Roche, Zoltan, Iorweth też by się mógł pojawić. Z królów to tylko Emhyr mnie interesuje, Foltest umarł, więc go już nie zobaczymy :)(), Henselta pewnie też nie.
Aaa, no i jeszcze jakby zrobili Dolinę Kwiatów, pokazali kilka innych czarodziejek oraz Franceske Findabair, zastanawia mnie jakby ją zrobili :) I marzy mi się poznanie jakiejś driady lub kogoś takiego jak Milva, albo gdyby Regis się 'zreinkarnował'... Marzenia :p
A co do rozgrywki, to jakieś duże miasto, troche brudniejszych smaczków też więcej, ale ogólnie to jeśli ma byćtaki poziom jak w Wieśku 2, to wydam i 500zł żeby tylko tą grę mieć, bo to stanowczo najlepsza produkcja w jaką grałam w moim życiu. No, i gdyby tylko 3 część była dłuższa, to mistrzostwo świata
 
Top Bottom