Wiedźmin 3 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
Co za problem dodać różne ustawienia?

Naprawdę wychodzicie z założenia, że na złość Wam tego wyboru nie dają? Jeśli byłaby to kwestia zmiany kilku wartości w jakimś pliku tekstowym, to nie było by sprawy. Widocznie walka jest tak zaprojektowana, że bliższa kamera się w niej nie sprawdza. Przykład Twojego moda pokazuje, że zrobienie innego widoku, to nie jest taka prosta sprawa. Widocznie ewentualne dodanie kamery wiązałaby się z przeprojektowaniem systemu walki, a na to sobie Redzi pozwolić nie mogli. Zwłaszcza jak spojrzeć na dawne zapewnienia, że wybór kamery będzie (z których to zapewnień się potem wycofano). Widocznie ten ficzer się nie sprawdzał.

Podobnie było z włosami Geralta w W2. Ludzie (skądinąd słusznie) narzekali na szare włosy Wiedźmina, mieli pretensje do Redów, bo to szczegół, banalnie łatwy w zmianie itd. Pojawił się mod i okazało się, że sprawa jest bardziej skomplikowana niż się wydaje (czyt. Gerwantowi zmodowane białe włosy świeciły się niemożebnie).
 
Ale ta kamera się sprawdza w walce, o czymże Ty piszesz?

Jeśli rozumiem grałeś w W3 na innej niż zaprezentowana w materiałach kamerze i wiesz, że się sprawdza w walce?

Nie ukrywam, też coraz mniej logiki w tej dyskusji widzę.
 
Rozumiem ze Ty graleś i wiesz ze sie nie sprawdza :p

Wychodzę z założenia, że skoro tego prostego, banalnego w implementacji i funkcjonalnego rozwiązania Redzi jednak nie zaimplementowali (pomimo wcześniejszych zapewnień), to widocznie jest z ta kamerą coś nie tak. Oczywiście coś poza oczywistą złośliwością.
 
Wychodzę z założenia, że skoro tego prostego, banalnego w implementacji i funkcjonalnego rozwiązania Redzi jednak nie zaimplementowali (pomimo wcześniejszych zapewnień), to widocznie jest z ta kamerą coś nie tak. Oczywiście coś poza oczywistą złośliwością.

inteligentna kamera osiagnela samoswiadomosc i sabotuje prace nad wiedzminem. kolejna obsowa jest tego niezbitym dowodem xD
 
Naprawdę wychodzicie z założenia, że na złość Wam tego wyboru nie dają? Jeśli byłaby to kwestia zmiany kilku wartości w jakimś pliku tekstowym, to nie było by sprawy. Widocznie walka jest tak zaprojektowana, że bliższa kamera się w niej nie sprawdza. Przykład Twojego moda pokazuje, że zrobienie innego widoku, to nie jest taka prosta sprawa. Widocznie ewentualne dodanie kamery wiązałaby się z przeprojektowaniem systemu walki, a na to sobie Redzi pozwolić nie mogli. Zwłaszcza jak spojrzeć na dawne zapewnienia, że wybór kamery będzie (z których to zapewnień się potem wycofano). Widocznie ten ficzer się nie sprawdzał.

Jeśli gracz, modder potrafi to zrobić to widocznie można i nie jest to aż takie trudne (moder nie robi gier na codzien i jest jeden, a REDów jest 100+ robią codziennie najwięszego RPGa "ever")

Nie trzeba tworzyć systemu wlki od nowa - dowodem są mody do W2 które zmieniają kamerę, a nie walkę. Czy gra się lepiej na nich - to wrażenie subiektywne. Chyba nikt nikomu nie chce zabrać takiej kamery jaką chce mieć - chodzi tylko o możliwość wyboru. Wystarczy dodać oddalanie i przybliżanie, walkę zostawiamy taką jaka jest tylko sami możemy sobie ustawić odległość od Geralta kółkiem myszy. I teraz wmawiaj mi, że to za trudne do zrobienia. I jeszcze okazało się, że to jest "ficzer"! Panie i panowie - kamera to "ficzer".

No bo nie pasuje? Od razu się w oczy rzuca ścięte widzenie peryferyjne. Wygląda to paskudnie. Jeśli miałem jakiekolwiek wątpliwości względem łatwości implementacji różnych ustawień kamery, tak ten filmik całkowicie je rozwiał. Nie twierdzę, że bliższy widok jest niegrywalny, ale ewidentnie walka musi być projektowana z uwzględnieniem dostępnych ustawień kamery.

Nie pasuje? To się zdecyduj, bo ja myślałem, że sam mogę zdecydować jaka kamera mi pasuje. Mi pasuje - w takiego zmodowanego W2 gram. Jest grywalna - dla mnie bardziej niż zwykła, bo taką właśnie lubię.

I jakie to są "dostępne" ustawienia kamery? Nie takie, które twórcy sami sobie tworzą?
 
Jeśli gracz, modder potrafi to zrobić to widocznie można i nie jest to aż takie trudne (moder nie robi gier na codzien i jest jeden, a REDów jest 100+ robią codziennie najwięszego RPGa "ever")

Nie trzeba tworzyć systemu wlki od nowa - dowodem są mody do W2 które zmieniają kamerę, a nie walkę. Czy gra się lepiej na nich - to wrażenie subiektywne. Chyba nikt nikomu nie chce zabrać takiej kamery jaką chce mieć - chodzi tylko o możliwość wyboru. Wystarczy dodać oddalanie i przybliżanie, walkę zostawiamy taką jaka jest tylko sami możemy sobie ustawić odległość od Geralta kółkiem myszy. I teraz wmawiaj mi, że to za trudne do zrobienia. I jeszcze okazało się, że to jest "ficzer"! Panie i panowie - kamera to "ficzer".



Nie pasuje? To się zdecyduj, bo ja myślałem, że sam mogę zdecydować jaka kamera mi pasuje. Mi pasuje - w takiego zmodowanego W2 gram. Jest grywalna - dla mnie bardziej niż zwykła, bo taką właśnie lubię.

I jakie to są "dostępne" ustawienia kamery? Nie takie, które twórcy sami sobie tworzą?

Mody wprowadzające zmiany na poziomie skryptów w pracy kamery czy innych aspektach gry muszą być już przez twórców przewidziane na poziomie silnika graficznego. Jeśli twórca jakiegoś rodzaju pracy kamery nie przewidzi w swoim silniku to skryptami tego nie da się wprowadzić. Trzeba wtedy takową funkcję dodać.
 
Przykład Twojego moda pokazuje, że zrobienie innego widoku, to nie jest taka prosta sprawa.

Ależ jest i sprawdza się znakomicie. W dodatku jest w pełni konfigurowalna. Bez trudu można ją dostosować wedle potrzeb.
Przetestowałem kamerę na arenie, gromiąc "czarnych" w ichnim obozie , oraz pacyfikując smoka i Kejrana. Czyli w miejscówkach, gdzie zadyma jest największa, lub niemilcy mocno nietypowi.
Nie uświadczyłem żadnych problemów i co ważne wreszcie jestem bliżej pola walki, kamera nie odjeżdża przy każdej potyczce hen, gdzieś za i nad Geralta, dzięki czemu nie tracę kontaktu z prowadzoną postacią, co staszliwie psuło mi wczuwę.
Wiedziałem, że inteligentna kamera jest mi cierniem w tyłku, ale nie zdawałem sobie sprawy, jak bolesnym.
Rustine, raz jeszcze stokrotne dzięki.

Widocznie ewentualne dodanie kamery wiązałaby się z przeprojektowaniem systemu walki, a na to sobie Redzi pozwolić nie mogli. Zwłaszcza jak spojrzeć na dawne zapewnienia, że wybór kamery będzie (z których to zapewnień się potem wycofano). Widocznie ten ficzer się nie sprawdzał.

Zapewne w dwójce też się normalna kamera nie sprawdzała, a jej wprowadzenie wiązało się z koniecznością gruntownego przeprojektowania walki i dlatego też takowej nie było, prawda?

Mod do W2 to rezultat pracy dwóch osób, modera który stworzył skrypt i Rustine'a. I działa.
Skoro oni mogli to studio zajmujące się produkcją gier zawodowo mogło tym bardziej.
Twórcy nie zrobili tego, bo nie chcieli. Nie ma znaczenia dlaczego, liczy się tylko, że nie i już.

Nad W3 pracowało w najgorętszym okresie blisko 200. Przykład tego moda dowodzi, że jednak się da, iż nie trzeba nie wiadomo jak wielkich środków i nakładów pracy.
Sugerowanie, że to jakiś wielki problem, rzecz nie do zrobienia brzmi wręcz absurdalne.
I gdyby z podobnym tekstem wyskoczył któryś z przedstawicieli studia, uznałbym to za podobny kit, co "cinematic experience" Ubisoftu.
Bo tym właśnie by był.
Nie rozumiem jak można ślepo bronić każdej, choćby i zupełnie chybionej decyzji?
 
Bardzo bym chciał, żeby dziennik w Dzikim Gonie był tak samo stylizowany jak w dwójce. Czyli żeby autorem był Jaskier i żeby wyglądało to jak jego pamiętnik, czy książka :)
 
Bardzo bym chciał, żeby dziennik w Dzikim Gonie był tak samo stylizowany jak w dwójce. Czyli żeby autorem był Jaskier i żeby wyglądało to jak jego pamiętnik, czy książka :)

Iiiii żeby można było go wydrukować, jak książkę :)
 
Top Bottom