Wiedźmin 3 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
Szybkie przełączanie zadań

Brakuje mi na PS4 przycisku do przełączania po kolei wszystkich zadań żeby móc ocenić, które jest najbliższe mojej bieżącej lokalizacji.
Nie zaszkodziłaby też możliwość uruchomienia szybkiej podróży z końskiego grzbietu...
 
Mi brakuje możliwości oddalenia kamery! Walka byłaby o wiele ciekawsza i prostsza gdyby miało się większy przegląd pola. Kiedy jesteśmy otoczeni (a zazwyczaj jestesmy :D ) a witać tylko połowę pola, to trochę słabo. Ta gra jest tak genialna, że szkoda, że właśnie takich drobnostek brakuje ;p
 
Dopiero co zacząłem grę, więc uwaga dotyczy w zasadzie Białego Sadu, nie wiem czy dalej nie jest już lepiej...

Moim zdaniem przydałoby się, żeby zwykli ludzie jakoś reagowali, kiedy się ich okrada (np. opróżnia skrzynie w ich domach). Póki co jest tak, że jak widzą to żołnierze, to od razu atakują; ale inni nie robią nic, a mogli by ostrzegać albo wzywać strażników (za 2 lub 3 razem); fajnie by było, jakby dało się ich też od reakcji powstrzymać, np. użyć aksji albo zastraszyć kiedy zwrócą uwagę (nie za każdym razem skutecznie). Oczywiście niektórzy mogliby od początku bać się zareagować, ale skoro bywają postacie na tyle odważne, żeby obrzucać wiedźmina obelgami, to i karcić mogą.

Powinno być też tak, że zamieszkane domy w większych osiedlach są na noce i podczas nieobecności gospodarzy zamykane na klucz i do tego jakaś minigierka otwierająca zamek albo losowe otwarcie/złamanie wytrycha; co oczywiście też wzbudzałoby podejrzenia świadków. Coś takiego było już w "Two Worlds II".

To by dodało światu gry wiarygodności.
 
Last edited by a moderator:
moje życzenia :
nakładanie oleji z poziomu szybkiego menu i "odnawianie ich" przy medytacji (teraz nakładasz ile chcesz chyba).
dostęp do "skrzyni" takiej jak w wiedźminie 1 i 2, albo możliwość przechowywania materiałów u arcy- mistrzów po wykonaniu zadań dla nich.
więcej zakładek na przedmioty itp.
możliwość przeczytania ksiąg podczas misji za pomocą klawisza np v
opcja trackingu npc

Nie wiem czy edytować ... chociaż pewnie zaginie ten post pod 800 stronami ;p mam nadzieje ze jakies mody na nexusie wrzuca ;p


Do mojego przedmówcy - teraz jak otwierasz skrzynie to zaczynają cie ostrzegać, dopiero jak wyciągniesz coś to Cie atakuja
 
Last edited:
przydałaby się opcja, która pokazuję znaczniki wszystkich questów, zleceń itp na mapie, dla osób robiących najpierw wszystkie poboczne akcje pzed wątkiem głównym byłoby to wspaniałe
 
@henry01010:
Być może. Widocznie opróżniłem skrzynię zbyt szybko, żeby zauważyć różnicę.
Ale nie chodzi mi tutaj o czas reakcji strażników, a o zachowanie pozostałych postaci, które na pewno nie reagują.
Jeśli jest tak jak twierdzisz, to dialog z ostrzeżeniem powinien pojawiać się przed udostępnieniem zawartości skrzyni,
której zabieranie jest przecież natychmiastowe.

@Noireth:
Możesz przestawiać znaczniki questów na mapie poprzez wybór aktywnego zadania.
Jest pokazane tylko jedno, dzięki czemu wiadomo do czego się idzie;
ale dowolnie wybrane, więc można zobaczyć kolejno wszystkie.
 
Last edited:
Jak by zmienili system Alchemii w ten sposób że oleje i mikstury używa się tylko podczas medytacji było by super :p Albo w ten sposób że jak wypijemy miksturę to możemy ją aktywować kiedy chcemy ale tylko w ciągu określonego czasu. Przecież wiedźmini mają wpływ na swój metabolizm i mogli by w ten sposób dopuszczać użycia poszczególnych mikstur w dogodnych dla siebie momencie :D
 
Moim zdaniem przydałoby się, żeby zwykli ludzie jakoś reagowali, kiedy się ich okrada (np. opróżnia skrzynie w ich domach). Póki co jest tak, że jak widzą to żołnierze, to od razu atakują; ale inni nie robią nic, a mogli by ostrzegać albo wzywać strażników (za 2 lub 3 razem); fajnie by było, jakby dało się ich też od reakcji powstrzymać, np. użyć aksji albo zastraszyć kiedy zwrócą uwagę (nie za każdym razem skutecznie). Oczywiście niektórzy mogliby od początku bać się zareagować, ale skoro bywają postacie na tyle odważne, żeby obrzucać wiedźmina obelgami, to i karcić mogą.
Można by tak zrobić, że okradać bez ryzyka wykrycia można by tylko podczas nieobecności domowników lub wtedy gdy śpią.
Jak mimo wszystko będziemy próbować kraść "na żywca" to ludzie mogliby lecieć na skargę do strażników.
Jestem za tym, by nie oznaczało to od razu walki tylko rozmowa ze strażnikami, np:
Straż: Hej ty chędożony mutancie! Co tam łupiesz po kufrach?
Geralt: 1. Nic ci do tego psie (walka)
2. Pomyliłem domy, już mnie tu nie ma (daj 25 orenów strażnikowi)
3. Ty przecież wcale mnie nie widziałeś (użyj Axii poziom 2) [ im lepsza chatka tym większy poziom znaku potrzebny do oszukania strażnika ]
No, tak więc coś w tym stylu i gra nabrałaby jeszcze więcej realizmu.
 
Czego mi baaaardzooo brakuje to sortowanie przedmiotów z dwójki. Ze względu na wagę lub na wartość. To było potwornie pomocne przy interesach z handlarzami, a teraz w dodatku jest znacznie więcej przedmiotów, które nosimy ze sobą, niż w dwójce. Bardzo by się to przydało.
 
Czego mi baaaardzooo brakuje to sortowanie przedmiotów z dwójki. Ze względu na wagę lub na wartość. To było potwornie pomocne przy interesach z handlarzami, a teraz w dodatku jest znacznie więcej przedmiotów, które nosimy ze sobą, niż w dwójce. Bardzo by się to przydało.
Zgadzam się z tym. Teraz bywa tak, że toczę dłuższe bitwy z ekwipunkiem niż z przeciwnikami...
 
A ja chciałbym, żeby:
1) dodano jakąś opcję pokazującą "przeczytano" przy wszelkich książkach i listach, które zostały otwarte. Bez tego człowiek się może pogubić;
2) stworzyć jakieś tzw. presety umiejętności aby można zmieniać przed walkami lub rozmowami (choćby tylko 2 lub 3);
3) jak już wspominano większy porządek i lepsze sortowanie w ekwipunku;
4) w alchemii (po wybraniu składnika) jakieś wskazówki gdzie go znaleźć/szukać lub osobne wpisy na temat roślin w glosariuszu podobnie do bestii;
 
- chciałbym nie musieć zsiadać z konia, by użyć drogowskazu do szybkiej podróży.
- chciałbym nie musieć wysłuchiwać wstępnego dialogu przy każdej wizycie u już odwiedzonego kupca/rzemieślnika
 
Możliwość sortowania według wagi byłaby bardzo pomocna. Choć mam już udźwig 130, często się przeciążam i za każdym razem po sprzedaniu uzbrojenia i pancerzy "z loota", przeprowadzam dochodzenie nt. "co do ch..a tak dużo waży?"
 
Bardzo, ale to bardzo proszę o dodanie jakiejś skrzyni na graty, których w grze jest dosłownie multum, a każdy gracz z żyłką kolekcjonera nie może przechodzić obok nich obojętnie (ja nawet połamane grabie podnoszę ;) ). Myślę, że coś na wzór gry Diablo III, czyli skrzynka w każdej lokacji - załóżmy u karczmarza, czy w pobliżu jakiegoś sklepikarza. O, nawet mam pomysł na lokację Biały Sad - przed wejściem do karczmy Elzy (chyba dobrze napisałem?) jest takie zadaszenie po prawej - tam mogłaby być nasza skrzynia. Druga gdzieś w Velen, trzecia w Novigradzie, czwarta w centralnej części Skellige. I to wystarczy. Oczywiście niezależnie od miejscówki, zawartość skrzynki byłaby zawsze taka sama (identyczny system, jak w Diablo III).

Drogie CD Projekt RED, wiem, że nie jestem w tej prośbie osamotniony. Proszę o pozytywne rozpatrzenie mojej sprawy :)

...I jeszcze zacytuję kolegę powyżej:
A ja chciałbym, żeby:
1) dodano jakąś opcję pokazującą "przeczytano" przy wszelkich książkach i listach, które zostały otwarte. Bez tego człowiek się może pogubić;

To jest bardzo dobry pomysł.
 
- Moim zdaniem wystarczyłaby nawet jedna skrzynia przykładowo w Kaer Morhen.

- Dodatkowe opcje segregowania przedmiotów

- Poprawione grafiki dla niektórych mieczy i item'ów (przykładowo stalowy z set'u niedźwiedzia ma grafikę od srebrnego)

- Info które książki są przeczytane

- ustawienie kilku skill set'ów i ich przypisanie przykładowo inny dla walki stalowym mieczem a inny dla srebrnego (dodatkowe sloty również nie zabiłby rozgrywki ale powinny być na dość wysokim levelu)
 
Jeśli chodzi o skrzynkę, to niepotrzebne rzeczy można zostawić sobie gdzieś w jakimś określonym miejscu na ziemii - nie znikają.
 
Skrzynia w tej grze, jest rzeczą must have, każdego wiedźmaka, chociażby jedna, w karczmie naszego przyjaciela.

Kolejną rzeczą, którą chciałbym zobaczyć, jest wprowadzenie kilku nowych finisherów. Nie wiem jak rzecz ma się z wymaksowanym "drzewkiem walki", ponieważ w dalszym ciągu gram i się cieszę, niestety te 3 finishery, czy tam 4, które widzę co pewien czas, nie wzbudzają we mnie już takiej radości jak na początku. Natomiast dlc w postaci 6 nowych finisherów też nie powinno być najgorszym rozwiązaniem. Do tego finishery w walce na pięsci? Chociaż 2? Może 3? Mała rzecz a może cieszyć. Pamiętam te z W1 czy nawet W2, występowały. Gorsze, lepsze, jednak były.

Zdecydowanie trzeba zrobić coś z ekwipunkiem, który przypomina w moim przypadku, torebkę kobiety... Boje się w jego czeluści zapuszczać.
 
Top Bottom