Wiedźmin 3 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
Nie wiem jak wy, ale ja walcząc z biesem czy innymi koksami odniosłem wrażenie, że są za mało agresywni. Ba bies nawet czasem odbiegał ode mnie i chciał chyba ogryźć własny ogon. Jak mnie przewrócił, to samo zamiast zasypać serią ciosów honorowo daje mi szansę i odsuwa się. Good guy bies :D Moim zdaniem redzi powinni poprawić trochę AI, sprawić by wrogowie byli bardziej agresywni i szybcy.

Wrogowie grupowi, zwłaszcza utopce z asystującą im babą wodną potrafią dać popalić, ale ci duzi są łatwym kąskiem do ubicia niestety.
 
Last edited:
AI ogólnie nie jest niestety zbyt dobre :/
Dlatego właśnie mając postać na 5-6lvl jesteś w stanie pokonać np. wiwerne na 14 poziomie, nawet na najwyższym poziomie trudności. Wiadomo- zejdzie Ci z tym z 40 minut, bo zadajesz takiej poczwarze kijowe obrażenia, ale nie ma to większego znaczenia, skoro jesteś w stanie uniknąć każdego jej ataku. Nie mówiąc już o moich ulubionych przeciwnikach- bandytach. Którzy będą stali 4 metry od Ciebie, łapiąc bełty twarzą, a jedyną ich reakcją będzie grożenie pięściami i radosne wymachiwanie toporem :)

A tak jak @Swooneb powiedział. Przeciwnicy grupowi są z kolei wyzwaniem, nawet Ci na niższych lvl, jak np sfora wilków. Ale to dlatego, że dosyć ładnie myślą, okrążając Cie i atakując ze wszystkich stron na raz. W przeciwieństwie do takich gier jak np Assasin Creed, gdzie 15 przeciwników ustawiało się wokół Ciebie w kółeczko, po czym grzecznie czekali na swoja kolej do ataku :p
 
Last edited:
Zastanawiam się jakby wyglądała walka gdyby duzi przeciwnicy nieuważnych graczy na wyższych poziomach trudności, mieli takie combo że by mu pół życia zjadało. No i Bies miał chyba mieć skilla który całkowicie zaciemnia widok i widać tylko jego oko, w tym momencie po prostu się taka czarna obramówka robi na ekranie ale to nie utrudnia wcale walki. Jakby serio miał ten skill i możnaby go wyłączyć tylko dajmy na to samum, albo księżycowym pyłem byłoby fajniej. Ale oczywiście prócz tego mógłby mieć coś w zanadrzu jeszcze. W sumie to chyba najfajniejszy z dużych wrogów to krabopająk ze skellige, chociaż może mi się tak wydaje bo miałem sporo niższy poziom od niego gdy go biłem i nie miałem żadnych petard prawie, oleju na insektoidy też nie miałem.
 
Mnie tam się wydaje, że gra jest straszliwie obcięta. Maksymalny ~35 lvl, mało potworów, umiejętności, niski poziom trudności, recepty na przedmioty +45poziom, mało pancerzy... Niby słabo, ale w obliczu informacji o NewGame+ wszystko zaczyna składać się w jedną całość. Ot, takie moje "pobożne życzenie".
 
mało potworów, umiejętności
Przecież potworów jest znacznie, znacznie więcej niż w poprzednich grach. Umiejętności również.

A co do poziomu trudności, to na pewno jest sporo trudniej niż w jedynce, i porównywalnie z dwójką (chyba nawet trochę trudniej).
 
Przecież potworów jest znacznie, znacznie więcej niż w poprzednich grach. Umiejętności również.

A co do poziomu trudności, to na pewno jest sporo trudniej niż w jedynce, i porównywalnie z dwójką (chyba nawet trochę trudniej).

Aczkolwiek do tych 80 (o których REDzi jeszcze do niedawna mówili, że na "stopro") trochę brakuje. Na wyższych poziomach gra robi się łatwiejsza, za łatwa wręcz momentami. No i niewiele potworów ma swoje unikatowe zdolności. Podejrzewam (a raczej "chciałbym aby"), że to właśnie jest miejsce na NewGame+. Osobiście bardzo nie lubię tego rozwiązania (chyba, że w hack'n'slashach jak Diablo czy DarkSouls) i nie wierzyłem, że pojawi się w grze tak mocno opierającej się na fabule, ale jeśli ten tryb wypcha te "dziury" o których pisałem, to będę zadowolony. No i gdyby dało się włączyć NG+ od samego początku... Byłoby świetnie.
 
A co to się dzieje, jak się na ciebie kilka upiorów rzuci. Eredin wymięka :D Trzeba było zwabić gon do jakiejś krypty i tam te upiory by ich powybijały. Teraz już tak serio, chciałbym, żeby z każdym przeciwnikiem było tyle zachodu ile z upiorami, albo jak z imlerithem, to były duże wyzywania, nie to co tam jakiś Eredin. :v
 
Imlerith był taki ciężki? Miał dosyć przewidywalne ciosy, grunt to się dostać na jego lewą stronę omijając tarczę, troche gorzej się robi gdy już ją zrzuci ale wtedy i tak jest dosyć łatwym przeciwnikiem. Z Eredinem miałem więcej problemów, jego dalekosiężne ataki były łatwe do ominięcie, ale nie pozwalały na chwilę odsapnąć od walki, czasami nie było nawet czasu na aktywację Quena. Mimo wszystko zgodzę się, że gromada zwykłych upiorów stanowiła niejednokrotnie większe wyzwanie niż sam Dziki Gon.
 
Jestem po pierwszym przejściu Wiedźmina 3, gra jest wspaniała, moje zastrzeżenia budzi jedynie interfejs. W nadchodzących patchach chętnie ujrzałbym zmiany typu:
* przy kupowaniu przedmiotów, dodanie informacji czy posiada się już dany przedmiot (a jeśli tak, to ile sztuk)
* więcej opcji sortowania, filtrowania i znajdowania przedmiotów i zadań (pod tym względem jest gorzej niż w drugim wieśku po patchach)
* poniekąd powiązane z powyższym, miła byłaby możliwości znalezienia wszystkich przedmiotów związanych z danym zadaniem
* bardziej wyróżniające się oznaczenie nowych przedmiotów, często nie mogłem znaleźć tej *!#$^@ małej żółtej gwiazdki w gąszczu przedmiotów
* druga kategoria przedmiotów ( o ile dobrze pamiętam "do użytku" w polskiej wersji) naprawdę wymaga jakichś zmian. Może osobna karta/kategoria dla książek? Do dziś nie rozumiem dlaczego najpierw wyświetlane są oleje, następnie książki, a dopiero potem eliksiry i jedzenie (bo to raczej nie bug u mnie?).
* po otwarciu dziennika powinno być zaznaczone obecnie śledzone zadanie

Obecnie interfejs naprawdę nie sprawdza się przy dużej liczbie przedmiotów i zadań.
 
Last edited:
Strasznie mało ustawień. Jeśli chodzi o grafikę to nie ma co narzekać, chociaż i tak powinno być więcej opcji, ale w zakładce "Rozgrywka" czy "Dzwiek" powinno byc o wiele wiecej suwaczkow, twórcy powinni dać większą możliwość ingerencji w ustawienia rozgrywki graczom.
 
Czy można spodziewać się w najbliższych łatkach opcji panoramicznych czarnych pasków u góry i na dole ekranu jeśli wybierzemy rozdzielczość np 1280x720 na ekranie 1280x1024 ?
 
Moje prośby:
- Poprawić sortowanie w ekwipunku, tak jak w W2, czyli według: daty otrzymania przedmiotu, wagi i ceny.

- Ogólnie poprawić interfejs ekwipunku, chociażby odznaczyć jakoś przeczytane już książki i listy. Mój pomysł wygląda tak: niech przeczytane księgi i listy w ekwipunku będą miały osobną ikonę. Księgi mogą wyglądać na otwarte, a listy mogą mieć zdjętą pieczęć lub być rozwinięte.

- Dodać schowki na przedmioty, najlepiej w miejscach związanych z Geraltem: Kaer Morhen, "Szałwia i Rozmaryn", Wrońce, gdzieś na Skellige :)

- Proszę "dopieśćcie" mnie wiedźmińskimi kurtkami z prawdziwego zdarzenia, brakuje mi tu bardzo Rynsztunku Wilka, wreszcie chciałbym też zobaczyć coś zbliżonego wyglądem do skórzanej kurtki z Wiedźmina 1 lub innych wiedźminów (Lambert). To w ramach DLC raczej.

- To jest raczej bug - mianowicie po łatce 1.05 możemy wytworzyć tylko jeden mutagen lub składnik alchemiczny (rubedo itd.) co uniemożliwia stworzenia niektórych przedmiotów.
 
Z tymi mutagenami to da się to obejść, tworząc jeden wyrzucasz go i tworzysz następny. Ale nie tędy droga, na dłuższą męte staje się to uciążliwe.
 
To nie ulega wątpliwości ;) W ogóle powiem szczerze, że przechodząc grę za pierwszym razem nie uświadczyłem praktycznie żadnych błędów. Zabierając się za drugie podejście, praktycznie na początku było ich więcej niż w ciągu tych 200 godzin grania po raz pierwszy :D
 
Prawda to. Gram od premiery, kilkaset godzin i z każdym patchem jest jakoś...gorzej. Wcześniej po prostu gra cięła się w deszczu, na bagnach i w Novigradzie. Teraz napotykam niezliczone ilości bugów, doczytujących się tekstur i spawnujących mi się na łeb przeciwników. Masakra.
 
A co to się dzieje, jak się na ciebie kilka upiorów rzuci. Eredin wymięka :D Trzeba było zwabić gon do jakiejś krypty i tam te upiory by ich powybijały. Teraz już tak serio, chciałbym, żeby z każdym przeciwnikiem było tyle zachodu ile z upiorami, albo jak z imlerithem, to były duże wyzywania, nie to co tam jakiś Eredin. :v

Yrden Panie i upiory przestają szaleć :) Ogólnie jestem zaskoczony, że wszystkie znaki są użyteczne, Aksji na ludzi, Quen na baby wodne i cmentarne, Aard na mglaki, Igni na wszystko(choć na nekkery i utopce działa najlepiej), Yrden właśnie na upiory wszelkiego rodzaju. A to tylko podstawowe przykłady. Cóż, może i spodziewałem się czegoś więcej po tych całych przygotowaniach, ale i tak ma to dużo większe znaczenie niż w jakiejkolwiek innej grze.
 
Pobożne życzenia:
  • Zwiększenie liczby zakładek w ekwipunku (zwłaszcza "Pisma i książki") i podzielić poszczególne zakładki na kilka mniejszych (np. alchemia: alkohole, mutageny, składniki, osobno umieścić petardy, eliksiry i oleje, w "Pismach i książkach" dać: Księgi, Dokumenty, Mapy, itd.).
  • Poprawić system z zaznaczaniem nowych obiektów - gwiazdka jest słabo widoczna, niech już lepiej będzie żółta obwódka. No i niech nie znika ona po najechaniu na przedmiot, tylko po jego (możliwym) użyciu, np. przeczytaniu książki.
  • Sortowanie przedmiotów - niech działa na zasadzie "według daty". Ale ciężko to zastosować bez punktu pierwszego mojego wywodu, bo inaczej robi się bałagan.
  • Umożliwić interakcję z obiektami i postaciami nawet gdy Geralt stoi do nich tyłem lub bokiem - czasami musiałem kilka sekund krążyć dookoła, bo wiedźmin był tak bezwładny, że w kółko ustawiał się nie tak, jak trzeba.
  • Wywalenie zapalania świeczek i pochodni od przycisku interakcji, a umożliwienie go za pomocą przycisku znaku.
  • Niech Geralt będzie bardziej parkour'owy, a nie ginie przy upadku z kilku metrów (a szczególnie niech nie doznaje obrażeń przy upadku ze śmiesznie niskich wysokości).
  • Wywalenie automatycznego chowania miecza (chyba, że w miastach) - zabijam sobie grupką utopców, jeden stoi gdzieś dalej, podbiegam do niego, a Geralt nagle chowa miecz bo poprzednia "walka" się zakończyła.
Dziękuję, rzekłem :)
 
Niech Geralt będzie bardziej parkour'owy, a nie ginie przy upadku z kilku metrów (a szczególnie niech nie doznaje obrażeń przy upadku ze śmiesznie niskich wysokości).

Przy skokach z wysokości trzeba przy lądowaniu nacisnąć klawisz odpowiedzialny za skok. Wtedy Geralt zrobi przewrotkę i nic mu się nie stanie (chyba, że wysokość będzie baaardzo duża) ;)
 
Top Bottom