Wiedźmin 3 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
@asper23

Zmylił mnie podany przez Ciebie czas (3:17), w którym nie ma takiego zdarzenia jak przejście z przerywnika do rozgrywki, a po prostu przejście przez drzwi :) .
 
@asper23

Zmylił mnie podany przez Ciebie czas (3:17), w którym nie ma takiego zdarzenia jak przejście z przerywnika do rozgrywki, a po prostu przejście przez drzwi :) .

Od 3.17 się zaczyna. Całą scenę obejrzyj.
Wejście do karczmy, zaczyna się dialog - bez wyciemnienia, gdy Geralt wstaje od stołu kamera płynnie przechodzi do rozgrywki.
 
Z mojej perspektywy sam dialog i przerywnik zaczyna się dopiero w 3:25 ale nie kłóćmy się o szczegóły.

Tym bardziej gdy już wiemy o co chodzi.
 
I to jest ciekawe. To przejście było takie zasobożerne? Pal licho grafikę ale właśnie takie elementy. Wyglądałoby na pewno ciekawiej i lepiej wyglądało.
 
@Qantum
To pewnie przez różnice w oświetleniu, podczas dema było jednolite a teraz zmienia się po zakończeniu cutscenki.
Ale trzeba przyznać że wyglądało to dobrze :cirisad:


Taki mały offtop, czy przy pomocy redkita dałoby się zwiększyć szybkość animacji uniku Geralta, tak jak na 35-minutowym demie ?
 
Last edited:
Co ciekawe w patchu 1.07 Redzi dodali oświetlenie z cutscenek w okolicy Novigradu, możliwe że był to test przed wprowadzeniem go do reszty gry. A to oznacza że przejścia z cutscenki do gameplayu znowu będą płynne bo wyraźnie widać taki sam ruch kamery jak na demie przed i po zaciemnieniu ekranu.
 
Może właśnie cała gra była tworzona pod te płynne przejścia ale ostatecznie z nich zrezygnowali (chociażby przez inny model oświetlenia)?

Stąd zapewne pojedynki na pięści zaczynają się od tego, że obrywamy po mordzie bo gra uznaje, że już od końca przerywnika mamy kontrolę nad postacią (gdy w rzeczywistości wychodzimy dopiero z zaciemnienia).

Liczę, że powrócą do pierwotnego rozwiązania.
 
Witam panie i panowie.
Czytajcie i piszcie co myślicie o moim pomyśle na DLC?

Grając DUŻO w Wiedźmina, w sumie przeszedłem Dziki Gon już dwa razy :p ale nie chwalić się tu chciałem lecz podzielić się z Wami moim życzeniem pobożnym...takim skrytym mym marzeniem na dodatek do gry w postaci dodatkowego "gadżetu" dla Geralta, który umieszczało by się w miejscu na pochodnię, kaganek Keiry czy maski wilka bądź innego dziobaka. Zaś gadżetem tym miałby być - uwaga - PŁASZCZ - długi, czarny płaszcz z kapturem!
Dokładnie taki jak ten z INTRO do gry kiedy Geralt z Vesemirem szukają śladów Yenn. Wyobrażacie to sobie? W takim płaszczu po wsiach poginać, jak kozak niezrównany. :D Płaszcz taki mógłby np. podnosić staty defensywne. Zaś poprzez wciśniecie klawisza akcji do tegoż przedmiotu Geralt zakładał by kaptur na głowę. Poruszając się w takim płaszczu np. w nocy moglibyśmy być mniej widoczni czy to dla ludzi jak i potworów, mógłbym mieć nawet jakieś fazy upgradu, które podnosiły by statystyki naszego protagonisty. Chociaż jak dla mnie mogłaby to być tylko lanserska narzuta która daje +100 do zaje***stości. Teraz wpadacie do takiego Skellige włazicie na jakąś górą i obserwujecie jak WIATR targa wasz płaszcz na wszystkie strony (fizyka była by taka sama jak przy pancerzu Rynsztunku Szkoły Niedźwiedzia, który swoją drogą jest dla mnie najciekawszym i najefektowniejszym pancerzem w całej grze).
Pewnie wielu z Was napisze, że śmierdzi tu Assassinem i po co to komu? Ale przecież NIKT Ci go nosić nie karze prawda ? ;) Mnie taki dodatek strasznie by ucieszył, wyobrażacie sobie jak Geralt walczy w takim płaszczu jak robicie młynki miedzy potworami a on unosi się, faluje w rytm waszych ruchów, wiatru, napotkanych przeszkód? Płaszcz mógłby się niszczyć, można by go było łatać u płatnerzy, barwić. Opcji jest masa...a że po Novigradzie chodzą typki spod ciemnej gwiazdy w takich właśnie narzutach myślę, że wykonanie takiego gadżetu dla naszego bohatera nie byłoby problemem. Posiadamy dwa miejsca na gadżety w ekwipunku, a wykorzystujemy tak naprawdę chyba tylko pochodnię, inne tylko podczas wykonywania określonych zadań czy w specjalnie przygotowanych do tego celu miejscach. Dla mnie takie właśnie DLC miałoby sens, zamiast wydawać tyle tych bezpłatnych zestawów pancerzy, których tak na dobrą sprawę używamy tylko przez kilka leveli po czym wymieniamy na coś mocniejszego. Zaś taki płaszcz można by nosić do każdej założonej zbroi i tym samym delikatnie podnosić jego statystki. Dla mnie BARDZO ciekawa opcja.

Napiszcie co myślicie, zlajkujcie :p może który z CDP zauważy ową sugestię, marzenie me pobożne życzenie i pomyślą nad tym. Pierwsze DUŻE DLC DOPIERO przed nami, wrzucić to jako np. bo ja wiem skromny prezent od Shani ;) i wsio mamy nową zabawkę. Kolejne godziny, srogie godziny zacieszu....

Pozdrawiam!

Źle to wygląda?
 
Last edited:
Niestety nie znam odpowiedzi na to pytanie, bo już dawno byłbym obrzydliwie bogaty. Wiem jednak że spamowanie nie pomaga, a wręcz przeszkadza. Wystarczy raz zgłosić co byś chciał w grze.
 
Drodzy Redzi, mam jeszcze jedno pobożne życzenie związane z interfejsem użytkownika. Na ekranie z zadaniami niech znajdzie się miejsce na "3 ostatnio zakończone zadania" (zarówno zakończone powodzeniem jak i niepowodzeniem) analogicznie do ostatnio zebranych przedmiotów. i niech działają one jak linki do listy zadań. Kiedy ukończy się zadanie i chce się przeczytać wpis w dzienniku szukanie zadania wśród kilkudziesięciu innych jest zwyczajnie żmudne.

Edit: Albo, jeszcze lepiej, opcje sortowania zadań alfabetycznie i po dacie otrzymania (dla nieukończonych) / ukończenia (dla ukończonych).
 
Last edited:
Nie jestem pewien czy pisał ktoś coś podobnego ,więc z góry przepraszam jeżeli po kimś powtórzę.

Moim marzeniem jest aby stworzono qesta/sytacje z Triss , Yen i Geraltem i aby w niej Triss i Yen kłóciły się o Wiedźmina , więc zwykła kobieca wojenka o faceta i aby w zależności od podjętej decyzji sprzeczka miała odmienny finał . Można się domyślać jaki ;) Moim zdaniem bardzo brakowało czegoś takiego w grze , rywalizacji o Geralta.
 
Moim marzeniem jest aby stworzono qesta/sytacje z Triss , Yen i Geraltem i aby w niej Triss i Yen kłóciły się o Wiedźmina , więc zwykła kobieca wojenka o faceta[...] Moim zdaniem bardzo brakowało czegoś takiego w grze , rywalizacji o Geralta.

Nie wiem czy miałoby to sens, jakąś interakcje można by wprowadzić, ale żeby zaraz jedna z drugą się kłóciły o wiedźmina..jakoś mi to nie pasuje tutaj. Wiemy z książek, że Yen była zazdrosna, ale myślę, że nie zrobiłaby czegoś takiego. No i nie zapominajmy, że to nie są zwykłe kobiety, tylko czarodziejki :)
 
Top Bottom