Wiedźmin 3 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
Unikalna atmosfera i wystrój

Dziękuję wszystkim ludziom, którzy stworzyli tę grę. Stworzyliśmy niepowtarzalną grę, z atmosferą, która nie występuje w innych grach. Widać to w kolorystyce gry( nie za jasny ale i nie szara jak w grach the elder scrolls skyrim na przykład), Ale na ostatnich kółkach, zauważyłem, że pejzaże i krajobrazy podobne do skyrim. Ponadto jeden z twórców mówił o tym, że byli zachwyceni krajobrazami skyrim. Proszę nie rób wiedźmin 3 podobne do skyrim. zapisz jej wyjątkowość, za co jesteśmy jej tak kochamy. Zapisz surowość i mrok atmosfery, ale przy tym nie rób szary świat jak w skyrim lub Lineage 2. I zapisz słowiański smak w grze. Dziękuję za uwagę.

Scalam.
Szypek
 
Last edited by a moderator:
Na początku - sądzę, że temat jest nie potrzebny i można post wrzucić do tematu o grafice.

Ze sposobu.... tłumaczenia? Odnoszę wrażenia, że ktoś wrzucił coś w translator aby "łatwiej" dotarło do polskich twórców.

Nie można się nie zgodzić, ze stwierdzeniem, że grafika, kolorystyka zmienia się (niepokojąco) z bardziej ostrej, mrocznej (tak jak zostało to przedstawione na starszych gifach w temacie o grafice) na bardziej rozmytą, bajkową (jak ktoś stwierdził bardziej podobną do Shrekowej oprawy).
Wydaje mi się, żę zmiana ta jest na gorsze - popieram autora powyższego posta. Jakkolwiek mógł wrzucić tu nie przetłumaczony tekst ;)
 
Dziękuję wszystkim ludziom, którzy stworzyli tę grę. [...].
Witamy na forum. Zachęcamy do wypowiadania się, ale pamiętaj, że obowiązują tu pewne zasady - między innymi taka, że przed założeniem tematu należy użyć wyszukiwarki, ponieważ zazwyczaj odpowiedni wątek już istnieje. Tak jest też w tym przypadku, stąd oba tematy scalam.

Chciałem też zwrócić ci uwagę, że wrzucanie tekstu przetłumaczonego translatorem nie jest do końca najlepszym pomysłem. Widzę, że taki sam temat założyłeś na forum międzynarodowym - skoro czujesz się pewniej w języku angielskim, być może warto, żebyś to tam się udzielał? Na forum polskojęzycznym kącik dla obcokrajowców jest tutaj, aczkolwiek nie jest to pełnowymiarowy temat "o wszystkim".
 
Już nawet obcokrajowcy nawijają o słowiańskości, kiedy wreszcie ci wszyscy ludzie pojmą, że słowianie to był taki mały ludek gdzieś daleko w Rosji, a większość tzw. "SŁOWIAN" to potomkowie wenidów i Sarmatów? Poza tym nam Polakom (ale i Czechom, Słowakom) bliżej do Germanów albo Ugrofinów.
 
Ty tak na serio?

Nochybam i zanim zaczniemy się przerzucać pracami naukowymi proponuję skończyć tą niezaczętą dyskusję i nie robić spamu. (szczególnie że są ważniejsze rzeczy do zajęcia się, jak chociażby sprawa Gnomów i kościanego pokera)
 
Nochybam i zanim zaczniemy się przerzucać pracami naukowymi proponuję skończyć tą niezaczętą dyskusję i nie robić spamu. (szczególnie że są ważniejsze rzeczy do zajęcia się, jak chociażby sprawa Gnomów i kościanego pokera)

Ja tam bym chętnie się dowiedział, co masz na myśli, bo Twoja teza stoi w sprzeczności ze wszystkim czego mnie uczono. Oczwiście w odpowiednim wątku. Np. tu.
 
Gram obecnie w Risena 3. Jest tam fajna funkcja ( a w zasadzie informacja) w ekwipunku która nie powiem byłaby mile widziana przeze mnie w W3. Chodzi o elementy wszelakiego rynsztunku (od broni przez ubranie po amulety, pierścienie itp). Jesli mamy kilka rzeczy jednego typu np kilka mieczy to przy każdym , którego aktualnie nie używamy ale mamy w "plecaku" , są ,oprócz statów własnych, w nawiasie różnice (dodatnia lub ujemna) w stosunku do miecza aktualnie używanego. Baaardzo zacne rozwiązanie.
 
Jesli mamy kilka rzeczy jednego typu np kilka mieczy to przy każdym , którego aktualnie nie używamy ale mamy w "plecaku" , są ,oprócz statów własnych, w nawiasie różnice (dodatnia lub ujemna) w stosunku do miecza aktualnie używanego. Baaardzo zacne rozwiązanie.

Bardzo zacne, i popularne w grach RPG, o ile dobrze się orientuję. Właściwie większość gier w które grałem i które posiadały ekwipunek, dawała możliwość tego typu porównania. Jednak nic nie wskazuje na to, by w W3 zostało zaimplementowane coś podobnego. Chociaż Redzi mają jeszcze czas, a raczej wyświetlanie różnic w statystykach broni nie jest trudne do ogarnięcia przy produkcji gry. :)
 
View attachment 5813

Coś podobnego jest zastosowane, nie widać jednak o ile taki miecz jest lepszy...
 

Attachments

  • sword.jpg
    sword.jpg
    19.5 KB · Views: 32
Ja Chciałbym takiego jakiegoś easter egga.....:hmm:powiedzmy związanego z zawodowym trollowaniem na forach internetowych:smoke:
 

Guest 2686910

Guest
Mhm. I jeszcze proponuję wstawić trollface'a i ze 2 memy i gifa na tą tablicę. Nic tak nie wzmaga klimatu jak trochę popkultury.
 

Guest 2686910

Guest
Niepotrzebny sarkazm i 2 posty pod rząd?
Trochę sarkazmu zawsze się przyda, zwłaszcza 'zawodowym' trollom. Za podwójnego posta proponuję winić syfiasty internet (jestem poza domem) i mobliną wersję forum, równie syfiastą.
 
Trochę sarkazmu zawsze się przyda, zwłaszcza 'zawodowym' trollom. Za podwójnego posta proponuję winić syfiasty internet (jestem poza domem) i mobliną wersję forum, równie syfiastą.

To moja wina, że masz słaby internet, może winić kabel albo dostawcę? Bo to chyba cię nie usprawiedliwia, "mam syfiasty net, mogę pisać 3 posty pod rząd". Oczywiście nie chodziło mi o to żeby cię skrytykować, tylko zwrócić uwagę ale po twojej odpowiedzi ...

Ja mógłbym zaakceptować takiego "ester egg'a" gdzie mamy zlecenie na potwora którego nie ma w grze. A później po żmudnych poszukiwaniach ktoś nam mówi, choćby Vesimir, że takiego potwora nie ma lub tutaj nie żyje.

Przypomnę ci na przykład mnogość różnych, także związanych z pop-kulturą ester egg'ów z W2 oraz "dziwne questy" z W2, typu szukanie ogromnej kury między gigantycznymi grzybami oraz człowieka-ptaszka.
 
trolowanie na tablicy ogłoszeń. Ubij potwora, który nie istnieje (ale o tym nie wiesz) :p
O! To mogłoby być świetne. Idziesz na drugi koniec mapy tylko po jakimś trudnym do przejścia szlaku, a na końcu tabliczka z jakimś głupim podpisem. Wtedy zaczynamy questa, w którym poszukujemy żartownisia i dajemy nauczkę nie bijąc go i nie zabijając.
 

Guest 2686910

Guest
To moja wina, że masz słaby internet, może winić kabel albo dostawcę? Bo to chyba cię nie usprawiedliwia, "mam syfiasty net, mogę pisać 3 posty pod rząd". Oczywiście nie chodziło mi o to żeby cię skrytykować, tylko zwrócić uwagę ale po twojej odpowiedzi ...
Jak to nie usprawiedliwia, to co? Za szybko czytasz widać, bo nie doczytałeś, że to nie mój dostawca i nie mój kabel. Utknąłem, można rzec, poza domem i mam na te rzeczy taki sam wpływ jak Ty. Żaden znaczy. A dubla zgłosiłem. Możemy skończyć?

Ja mógłbym zaakceptować takiego "ester egg'a" gdzie mamy zlecenie na potwora którego nie ma w grze. A później po żmudnych poszukiwaniach ktoś nam mówi, choćby Vesimir, że takiego potwora nie ma lub tutaj nie żyje.

Przypomnę ci na przykład mnogość różnych, także związanych z pop-kulturą ester egg'ów z W2 oraz "dziwne questy" z W2, typu szukanie ogromnej kury między gigantycznymi grzybami oraz człowieka-ptaszka.
Odnosiłem się raczej do pomysłu z trollowaniem na forach. Popkultura ma to do siebie, że nie jest ponadczasowa, ma datę ważności. Dlatego moim zdaniem wiązanie questów ze zjawiskami mocno współczesnymi jest niezbyt mądre, bo kiedy do gry wrócisz po jakimś czasie, taki żart nie będzie śmieszny, tylko żenujący (jako przykład koronny takich EE podać można 'mięsnego jeża' i 'Kostur Natanka' w polskiej wersji Diablo 3. Hilarious.) Ten pomysł z questem prowadząc na manowce mógłby być ok - pod warunkiem, że na koniec nie pojawiłby się napis 'you've been trolled! XD' czy coś w ten deseń. Podsumowując: EE z podstawą w kulturze lub jako żarty z konwencji - tak. Jako nawiązania do teraźniejszych trendów - nie.
 
Last edited by a moderator:
trolowanie na tablicy ogłoszeń. Ubij potwora, który nie istnieje (ale o tym nie wiesz) :p

To bynajmniej nie trollowanie ale najmowanie Geralta na wyimaginowane zagrożenia. Ciekawym byłoby jeśli coś takie będzie miało miejsce w grze. Dodać do tego parę odwołań do sagi/opowiadań i bum fajny quest. Jeszcze lepszym by było jeśli bardzo dobry gracz byłby w stanie od razu powiedzieć że dajmy na to takie zagrożenie nie może występować w danym terenie itp. Trzymam kciuki że osoby odpowiedzialne za pisanie zadań uwzględniły coś takiego,
 
Top Bottom