Wiedźmin 3 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
Teraz tylko pytanie, czy to co tam widnieje będzie miało przełożenie na rzeczywistość.

Też to widziałem. Liczne warownie i garnizony z reklamówki W2 przełożenia nie miały. Ot, marketingowy żargon, nic nie znaczy.
Dlatego czekam na konkrety.

Ale nawet podczas eksploracji kamera nie jest jakoś blisko Geralta, a sama postać zajmuje niewielką część ekranu

Dokładnie tak i dlatego w zupełności by mnie takie ustawienie, również w trakcie starć, satysfakcjonowało.
Ale nie, kamera musi czynić odjazdy, chwilami wisi niemal jak w Diablo.
Ktoś widać uznał, że to jest fajne i każdemu się spodoba.
Tak jednak nie jest.

Taka kamera podczas eksploracji by mi odpowiadała. Dynamiczna kamera podczas walki mi nie przeszkadza, ale ta w czasie eksploracji jak dla mnie jest troszkę zbyt daleko i wysoko umieszczona.

Dla mnie dysonans pomiędzy kamerą eksploracyjną, a tą walki jeszcze by się zwiększył.
I tak, psuje mi takie cuś imersję.
W trakcie eksploracji bliziutko, a podczas walki, zamiast tpp, chwilami rzut izometryczny? Brr...
Dlaczego praktycznie każda gra akcji narzuca rozwiązanie z automatyczną kamerą, jak by to była jedynie słuszna, właściwa droga?
To wielce irytująca moda.

W ogóle najlepiej by było gdyby w przynajmniej minimalnym stopniu było można ją przybliżać i oddalać kółkiem myszki. Chyba we wszystkich erpegach z kamerą TPP da się tak robić.

Niestety to, co powinno być normą w Wiedźminie stanowi nieosiągalny luksus.
Krytykuję rozwiązanie z inteligentną kamerą od czasów W2 i nie tylko ja.
Nadaremnie. Gra jest szlifowana i szlifowana, ale w tak ważnym elemencie o jakimkolwiek szlifie zapomina się.
Meh...

Automatyczna (samonaprowadzająca się) kamera ma jeden -/+ podpowiada, gdzie jest przeciwnik.

Dla mnie to akurat mankament, nie zaleta, toteż plusów nie dostrzegam żadnych.

W tym wypadku możliwość wybór kamery była by ukłonem w stosunku do graczy.

Pierwszy Wiedźmin oferował tu pewną możliwość manewru. Dwójka już nie, ale zważywszy na wszelkie zawirowania wokół gry można to wybaczyć.
W3 powstaje w zupełnie różnych, dalece bardziej komfortowych warunkach, m. in. dużo większy zespół, budżet.
Dlatego tym razem nie ma usprawiedliwienia.
 
Last edited:
na padzie jest za malo guzikow zeby zmiescic ten od kamery wiec po co robic cos dla pc

To niech zrobią opcję zmiany kamery w ustawieniach gry, po spauzowaniu. Już nie musi być na żywo jeśli brakuje przycisków na padzie, choć uważam że dałoby się to jakoś rozwiązać.
 
To niech zrobią opcję zmiany kamery w ustawieniach gry, po spauzowaniu. Już nie musi być na żywo jeśli brakuje przycisków na padzie, choć uważam że dałoby się to jakoś rozwiązać.

Da się to rozwiązać bardzo prostym sposobem (a przynajmniej ludkowie z Bethesdy dają radę). W Skyrim jest tak, że gdy przytrzyma się wciśniętą jedną gałkę, a poruszy drugą, to kamera przybliża się lub oddala. Można? Można, tylko najwidoczniej nie w Wiedźminie 3 :(.
 
Wydaje mi się, że kamera wisząca tuż za pleckami Geralta byłaby podczas walki zbyt upierdliwa - to co widzieliśmy, pozwala sądzić, że walka jest bardzo szybka, bogata w piruety, zwroty i nagłe zmiany kierunku - bliska kamera musiałaby więc za wiedźminem "nadążać", a co za tym idzie bywałaby nieczytelna przez wirowanie, podskakiwanie itd. W mojej opinii rozwiązanie zastosowane przez CDPR jest optymalne, o ile ich inteligenta kamera będzie faktycznie inteligentna.
 
To raczej przejaw ukłonu w stronę padziarzy. Mysz cały czas jest narzędziem pozwalającym na znacznie szybszą i precyzyjniejszą kontrolę nad postacią i przy standardowym sterowaniu k+m nie jest potrzebne ukazywanie rozszerzonego widoku, bo przeciętny użytkownik myszy sobie zwykle radzi z kontrolą kamery. Obrócenie się to jest ułamek sekundy. A ograniczenia i specyfika pada powodują, że trzeba wspomóc palce gracza. Niestety ukłon w jedną stronę powoduje, że druga strona widzi odwłok.
Zakładam, że i obsługa inventory, o której dawno mówiono, że będzie dostosowana do różnych platform, została potraktowana w podobny sposób. Przykład kamery taktycznej w ostatnim DA powinien dawać do myślenia.
 
No cóż, z tym dostosowaniem myszą to prawda, z resztą w każdym wiedźmaku i tak gram na 800DPI w przeciwieństwie do jakichś FPSów w których włączam 3400,a i tak 800 jest wystarczające na takie gry, ale ja ciepło przyjmuję nową kamerę, nie przeszkadza mi ona wcale, nawet cieszy, najważniejszy by spełniała swoje założenie, bo największe ryzyko to że nie podoła.
 
Nie powiem, że się nie spodziewałem, ale miałem nadzieję, że jednak możliwość wyboru będzie i jestem bardzo, ale to bardzo zawiedziony, wręcz zły, że jest jak jest.
Nowa kamera ewidentnie spełnia założenia jakie spełniać miała i właśnie dlatego dla mnie jest do rzyci.
Gdy tylko w lutym 2013 wyczytałem, że "kamera została tak zaprojektowana, by w kadrze przez cały czas znajdowało się największe zagrożenie" wiedziałem, że należy spodziewać się tzw. inteligentnej kamery, co to robi wokół bohatera hopsy, opsy i inne wygibasy. Po co?
Wiedźmin 3 to przecież nie slasher, gdzie gracz walczy i z kilkudziesięcioma drabami jednocześnie.
Dlatego od samego początku krytykuję takie rozwiązanie apelując zarazem o możliwość wyboru.
Nie kasację kamery automatycznej, tylko możliwość wyboru. Tylko tyle i jak się okazuje aż tyle.
Ech... Tak ciężko było pozostawić jakąś alternatywę?
 
To jest po to, żeby kamerzysta nie dostał przypadkiem od potwora, bo jego ubezpieczenie wyszłoby za drogo. :troll:

A na serio - wina konsol, tam nie możesz w 0,1 sekundy obrócić się i zmasakrować draba, po czym odwrócić się w drugą stronę i zastawić, a ponieważ za dawanie dodatkowych "ficzerów (nawet głupią kamerę) na PC game developerzy są mieszani z błotem (no chyba że wersja PC wychodzi 1-2 lata po premierze - ad. GTA V, SW:TFU). Jakoś się te 2-3 miesiące do pojawienia odpowiedniego moda przegra. W górę serca.
 
Jak widać, nie ma się co tak spieszyć do grania. Wyjdą patche, pojawią się mody, nawet zostaną wydane wszystkie dlc, które muszą dłużej niż przewidywano leżeć odłogiem.
A może zwyczajnie jesteśmy zbyt wymagający i wybredni. Zamiast z radością brać co dają, to marudzimy i się krzywimy. Złóżmy hurtowe zamówienie na pady, przynajmniej taniej wyjdzie i zacznijmy w końcu doceniać inteligentne kamery.
 
Ja już mam pada i zamierzam nim grać w W3, podobnie jak grałem w W2. I myślę, że bez inteligentnej kamery dałbym sobie radę w walce. To jest action RPG. Widać, w którą stronę poszli Redzi od W1. Świadczy o tym chociażby zrezygnowanie z aktywnej pauzy. Zobaczymy jak będzie się grało, obiecują taktyczną walkę. Jednak przy tej kamerze i szybkości potyczek łatwo o skojarzenia ze slasherami.
Każdy gra na czym mu wygodniej.
 
Być może nie trafione ale czy to nie jest tak że umiejscowienie kamery w jednym konkretnym miejscu ma bezpośredni związek z procesem optymalizacji/produkcji gry(bardziej pytam niż stwierdzam, to jednak nie moja specjalizacja...)
 
Nawet w Dragon Ejdżu jest przybliżanie i oddalanie kamery, pff!

Może to ich przekona :troll:
 
Pad do każdego zamówienia na PC gratis!

Nie mam nic przeciwko. Wprawdzie dwa już mam, ale i trzecim nie pogardzę.
A tak serio, sądzę że i bez inteligentnej kamery na padzie bym sobie spokojnie poradził.
W GTA IV grałem na padzie, w piątkę również zamierzam. Ba! Nawet Maxa Payne'a trzeciego na hardzie na padzie ogrywam, to Wiedźmina z normalną kamerą bym nie ogarnął?
 
Top Bottom