Wiedźmin 3 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
Aha i jeszcze system spania i jedzenia. Nie rozumiem filozofii "zrobimy, że Geralt będzie marznął i będzie trzeba zakładać cieplejsze zbroje w zimniejszych rejonach, a jak wpadnie do wody to wgl. zamarznie na kość i umrze", a z drugiej strony "Nie robimy Simsów więc nie będzie spania i jedzenia".
Też chciałbym opcjonalną konieczność (ale to dziwnie brzmi) jedzenia i picia. Na szczęście pod koniec roku wychodzi KC: Deliverance.
Wiem, mam świta - ale czy to źle, że chce grac tak jak lubie?
Nie, oczywiście, że nie. Chodziło o to, że powoli zaczynasz wspominać o tym przy każdej możliwej okazji :).
 
@fanktoy Ty niedługo z tą kamerą zaczniesz świrować jak eustachy z cyklem dobowym :troll:.

Każdy ma swój "cykl dobowy", to może być wycięta ze świata rasa, aspekt gry, oświetlenie w nocy, model postaci pierwszoplanowej, która jest lepsza od innej rudej postaci pierwszoplanowej (co każdy wie), nieużyteczna broń biała z Japonii, która na skutek niskiego budżetu i kiepskiego wywiadu znalazła się w serialu opartym na książkach z serii "Wiedźmin", prosta gra hazardowa z wykorzystaniem sześciennych kości do gry, trzecioplanowa bezimienna postać nieludzkiego rzemieślnika z pierwszej części wiedźmina, każdy ma coś takiego.
 
Ceadmil!
ażdy ma swój "cykl dobowy", to może być wycięta ze świata rasa, aspekt gry, oświetlenie w nocy, model postaci pierwszoplanowej, która jest lepsza od innej rudej postaci pierwszoplanowej (co każdy wie), nieużyteczna broń biała z Japonii, która na skutek niskiego budżetu i kiepskiego wywiadu znalazła się w serialu opartym na książkach z serii "Wiedźmin", prosta gra hazardowa z wykorzystaniem sześciennych kości do gry, trzecioplanowa bezimienna postać nieludzkiego rzemieślnika z pierwszej części wiedźmina, każdy ma coś takiego.
Mówiąc krótko każdy z nas ma jakieś swoje oczekiwania podporządkowane swoim indywidualnym gustom oraz wyobrażeniom w stylu "Jak powinien wyglądać wiedźmiński świat". To nieco obrazuje zadanie przed jakim stoją Redzi chcąc sprostać oczekiwaniom graczy, których oczekiwania często są ze sobą sprzeczne.
A dodawanie multi-pierdyliarda konfigurowalnych opcji mija się z celem bo wtedy nie doczekamy się Wiedźmina 3 do 2020 roku.
Myślę że wystarczy wyluzować i poczekać aż W3 się pojawi. Przy tak dużej popularności na pewno powstanie duża społeczność modderów na wzór takich jak posiada np. Skyrim. Więc nie ma sensu tak się denerwować o za jasne noce, bo na pewno wyjdzie mod który to "poprawi" oraz setki innych modów które pozwolą nam spersonalizować swojego wieśka.
Na szczęście pod koniec roku wychodzi KC: Deliverance.
Obawiam się że KC: Deliverance będzie mocno zbugowany przy sposobie w jaki Warhorse prowadzi tą produkcję.

Pozdrawiam!
 
A dodawanie multi-pierdyliarda konfigurowalnych opcji mija się z celem bo wtedy nie doczekamy się Wiedźmina 3 do 2020 roku.

Nikt nie mówił żeby ich dodać ileśtam, chodzi tylko o jedną - kamerę, a skoro potrafił to dobrze zrobić jeden człowiek - modder w krótkim czasie, to REDzi też będą potrafili i to w trymiga.
 
Nikt nie mówił żeby ich dodać ileśtam, chodzi tylko o jedną - kamerę, a skoro potrafił to dobrze zrobić jeden człowiek - modder w krótkim czasie, to REDzi też będą potrafili i to w trymiga.

Po pierwsze primo, walka w W2 i WIII =/=, więc robienie takiej prostej paraleli mija się z celem. Po drugie primo, z tym dobrym wykonaniem, to rzecz mocno subiektywna, bo mi kamera z moda zupełnie nie leży (a do samego widoku nic nie mam).
 
Co masz na myśli?
Aha, w moim poście chodziło o to, że w KC będzie konieczność jedzenia, picia i (chyba) spania, więc zaspokoi "potrzeby" co do tego .
Słyszałeś jak wyglądała ta semi-publiczna betha dla donatorów? Ponoć tragedia ze stabilnością. Większość animacji to wciąż placeholdery, sama historyczność tej gry również pozostawia wiele do życzenia wbrew temu co mówią twórcy. Mam też poważne obawy co do systemu walki. Obawiam się że KC: D może się okazać niezłą kupą.
Nikt nie mówił żeby ich dodać ileśtam, chodzi tylko o jedną - kamerę, a skoro potrafił to dobrze zrobić jeden człowiek - modder w krótkim czasie, to REDzi też będą potrafili i to w trymiga.
Jeszcze nikt z nas w Wiedźmina 3 nie grał, więc z nikt z nas do końca nie wie jaka ta kamera jest, i jaka ew. będzie w chwili premiery.
 
Ale są gameplaye i widzimy działanie kamery. Nie potrzeba zagrać w grę, żeby ocenić, że jest za daleko od postaci.
To fakt z tego co widać to w trakcie walki odsuwa się dość mocno... Teraz sam zaczynam mieć wątpliwości, z drugiej jednak strony na pewno wyjdzie mod zmieniający kamerę, więc czym się tu przejmować.
 
To fakt z tego co widać to w trakcie walki odsuwa się dość mocno... Teraz sam zaczynam mieć wątpliwości, z drugiej jednak strony na pewno wyjdzie mod zmieniający kamerę, więc czym się tu przejmować.

Kupuję samochód.
Nie ma hamulców.
Na pewno kiedyś wezmą i poprawią na koszt salonu.
Więc czym się tu przejmować.
Trzeba jeździć.
;)
 
Słyszałeś jak wyglądała ta semi-publiczna betha dla donatorów?

Z tego co słyszałem to jest to dopiero alpha i to bardzo wczesna. Ja osobiście trzymam kciuki za produkcję. Nie obejdzie się bez opóźnień i zapewne gra zadebiutuje w 2016r. najwcześniej, ale tak czy tak zapowiada się nieźle.
 
Czy ta jedyna kamera nie ma być w zamierzeniu inteligentna, żeby np. podczas walki z biesem się oddalić, a podczas zwykłego chodzenia w budynku przybliżyć? Dla przeciętnego, niedzielnego gracza to całkiem przyjazne rozwiązanie IMO. Oczywiście postulat wprowadzenia możliwości wyboru kamery jest słuszny, bo rozumiem ludzi, którym pasuje konkretny sposób grania. Dodam, że w W1 bardzo przypadła bardzo mi do gustu kamera F2 czyli chyba ta izometryczna niska, gdy się nacisnęło rolkę i ruszyło myszę w dół to świat był widoczny oczami Geralta i tego używałem podczas biegania, a podczas walki kamera oddalała się i było widać cała scenę walki. Taka trochę hybryda.
 
Kupuję samochód.
Nie ma hamulców.
Na pewno kiedyś wezmą i poprawią na koszt salonu.
Więc czym się tu przejmować.
Trzeba jeździć.
;)

Przykro mi, ale nie mogę się z tym zgodzić. Tu bardziej jest sytuacja z kupieniem samochodu bez ABS-u lub dodatkowego spoilera. Da się jeździć, ale komfort jest mniejszy (nie każdemu to przeszkadza rzecz jasna). ;)

REDzi nie muszą robić różnych konfiguracji kamery, ucierpi na tym komfort części graczy, ale nie jest to coś obowiązkowego, jak hamulce w samochodzie...
Jak dla mnie kamera w walce może być, jedynie przy eksploracji mogłaby być bliżej.
 
Last edited:
@shasiu
Chodziło mi tylko o taki sposób myślenia, że "coś się kiedyś przecież poprawi". ;)
Wymagajmy tego, co naszym zdaniem powinno być w grze od samego początku, żebyśmy potem przez brak tego "ABS' nie wpadli w poślizg. ;)
 
Chodziło mi tylko o taki sposób myślenia, że "coś się kiedyś przecież poprawi".
Wymagajmy tego, co naszym zdaniem powinno być w grze od samego początku, żebyśmy potem przez brak tego "ABS' nie wpadli w poślizg.
Co nie zmienia faktu że przesadziłeś z tym porównaniem. A kamera? No przecież jest w grze, to że może komuś nie pasować to inna sprawa, kwestię modów czy łatek odbieram tak jak konfigurację zawieszenia w samochodzie, dla kogoś może być za twarde a dla mnie będzie w sam raz.
 
Co nie zmienia faktu że przesadziłeś z tym porównaniem. A kamera? No przecież jest w grze, to że może komuś nie pasować to inna sprawa, kwestię modów czy łatek odbieram tak jak konfigurację zawieszenia w samochodzie, dla kogoś może być za twarde a dla mnie będzie w sam raz.

Tzn. dla ciebie i miękkie i twarde to jeden pies, ale jak ktoś chce mieć możliwość wyboru i odpowiada się im "nie bo nie" (/"to trudno zrobić"/"zróbcie sobie mody") to staje się murem bo "producent wie lepiej"? ;)
 
Odwrotnie, właśnie Geralt będzie malutką postacią na niższych rozdzielczościach.

To sobie sprawdź. Na niskich rozdzielczościach wszystko robi się kobylaste do tego stopnia, że nawet międzymordzie potrafi zasłonić zająć trzecią część ekranu.
 
Top Bottom