Wiedźmin 3 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
To sobie sprawdź. Na niskich rozdzielczościach wszystko robi się kobylaste do tego stopnia, że nawet międzymordzie potrafi zasłonić zająć trzecią część ekranu.
Nic się nie robi kobylaste, jak na ekranie 1080p mniejsza rozdzielczość ma się stać większa? Ja nie robię z monitora rozdzielczości 640x480.
 
To uruchom sobie na przykład pierwszego Fallouta w oryginalnej, przewidzianej przez twórców rozdzielczości, a następnie z włączonym High Resolution Packiem w rozdzielczości full HD. Jak to zrobisz, to możemy kontynuować dyskusję (choć raczej w innym temacie ;)).
 
Ehh porównywanie nowej gry do jakiegoś zmodowanego mutanta :p

Odpal sobie Wiedźmina dwa lub chociażby Quake 2 w 640 i 1920 i zobacz że przy normalnie napisanych grach rozdzielczość to faktycznie rozdzielczość. Czasem GUI się zmniejsza (np. strategie), a jeśli faktycznie masz większą perspektywę to głównie z powodu przejścia z 4:3 na 16:10.
 
W nowych grach UI jest niezmiennej wielkości, elegancko się dopasowuje rozmiarem do każdej rozdziałki. A ekran rozgrywki raczej już od dawna jest niezależny wielkością od rozdzielczości.
 
@Marcin Momot Może się czepiam ale moglibyście trochę zwężyć pasek życia Geralta bo kłuję mnie to po oczach healthbar niczym wiosło. A widzę po necie że nie tylko mi się to nie spodobało, taki detalik mały

Popieram w 100%, wszystko wygląda cudnie z wyjątkiem tego interfejsu który tak bardzo został wyolbrzymiony, co trochę dziwi bo ten wcześniejszy wyglądał naprawdę dobrze łącznie z mapą która w mojej ocenie wcześniej była bardziej "klimatyczna".
 
@Marcin Momot Może się czepiam ale moglibyście trochę zwężyć pasek życia Geralta bo kłuję mnie to po oczach healthbar niczym wiosło. A widzę po necie że nie tylko mi się to nie spodobało, taki detalik mały
Nie tylko pasek życia Geralta, ale i przeciwników wraz z dodaktowymi bajerami, a także i minimapa i informacje o obrażeniach. To wszystko powinno albo zniknąć albo w przypadku pasku życia/minimapy - być zdecydowanie zmniejszone.
 
@Takethislif3

 
Jeszcze coś:

Zamiast świecących pasków życia potworów które mogą wkurzyć nie lepiej proste pomysły

-szary kolor paka stworzenia są neutralne i raczej się nami nie interesują do czasu kiedy sami nie zaatakujemy
-kolor żółty to potwory nastawione agresywnie do nas

Kiedy potwór/zwierz ma zamiar nas zaatakować, kolor paska ich życia zmienia się na czerwony... proste, a takie rozwiązania są najlepsze
 
Jeszcze coś:

Zamiast świecących pasków życia potworów które mogą wkurzyć nie lepiej proste pomysły

-szary kolor paka stworzenia są neutralne i raczej się nami nie interesują do czasu kiedy sami nie zaatakujemy
-kolor żółty to potwory nastawione agresywnie do nas

Kiedy potwór/zwierz ma zamiar nas zaatakować, kolor paska ich życia zmienia się na czerwony... proste, a takie rozwiązania są najlepsze
Ja tam wolę klasyczne rozwiązanie, nazwa potwora, poniżej czerwony pasek życia, żadnych leveli wyświetlonych obok(za bardzo się z MMO kojarzy) :p
 
Pozbyć się lvli (można zostawić je w bestiariuszu) i pozbyć się informacji za ile bijemy nad potworem.

Będę spełniony.

W bestiariuszu psułyby wczuwanie się w świat

Ja bym nie chciał czegoś takiego:
Kikimora - stwór żyjący na bagnach, polujący w podobny sposób jak wipper.

Kikimory żyją w rojach o ściśle określonej hierarchi społecznej, podobnej do hierarchi w mrowiskach. Przywódcą roju jest królowa(poziom 17), która składa jaja. Karmią ją kikimory robotnice(poziom 10), a jej ochroną zajmują się kikimory wojownicy(poziom 15).
 
Top Bottom