Wiedźmin 3 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
nickstone said:
Ojojoj, taka jakość to jednak będzie wymagała naprawdę mocarnego kompa i choć mam mocną kartę i przyzwoity procesor, to zaczynam się lekko obawiać o finanse ;)/>/>
Cóż, trza czekać na rekomendowane wymagania.
Najnowsze i7 i GeForce Titan wystarczą :D
 
greeks said:
Za dwa lata kupisz równowartość za 500zł na Allegro. :)/>/>
Do tego jeszcze trochę ramów nowa płyta główna zapewne blurej, nowy zasilacz, Wiedźmin (EK) i spokojnie budżet do 2 tysi zamknięty :D/>
 
Wątpię :p z 4000 zł za Titan w 2 lata na 500 zł noł łej :) Myślę że w przyszłym roku coś naprawdę fest za 4tysie właśnie się kupi i W3 poleci z nawiązką ;) Nie wiem czy wymagania bardzo podskoczą w porównaniu do W2 coś na pewno ale i bez przesady bo przecież W2 prezentował się jak na tą porę pięknie.
 
Cena Titana to 40% mocy i 60% marketingu. Dodam, że to tylko takie moje gadanie, a nie wynik wieloletnich badań tematu. ;) Premiery next-genów pociągną za sobą wysyp sprzętu i spadek cen podzespołów. Widziałem to przy okazji current- genów, więc dlaczego miałoby być inaczej teraz? W dodatku nVidia została na lodzie, bo konsole przejął AMD, więc będą się starać utrzymać sprzedaż, żeby wyjść na swoje. Spadek cen na 100% :)
 
Obyś prawił dobrze ;) Zbieram już kasę na potwora kompa i liczę się z dość dużymi $ W3 musi śmigać na mega uber ultra full grafie :D
 
Dokładnie a do czasu premiery W2 wyjdzie jeszcze jakieś 2 generacje GPU, licząc że średnio co pół roku jedna się pojawia na rynku. Więc taki Titan będzie w dniu premiery W3 co najwyżej grafą ze średniej półki :D
 
rafal12322 said:
Dokładnie a do czasu premiery W2 wyjdzie jeszcze jakieś 2 generacje GPU, licząc że średnio co pół roku jedna się pojawia na rynku. Więc taki Titan będzie w dniu premiery W3 co najwyżej grafą ze średniej półki :D/>/>/>
Nie wyjdą dwie generacje kart, co najwyżej jedna, radeony z serii 8000 oraz geforcy 700. Obecnie obu producentom nie spieszy się z wprowadzaniem nowych generacji. Z plotek wynika, że radeonów 8000 można się spodziewać dopiero pod koniec 2013 roku. Druga sprawa to zależy, kiedy W3 będzie miał premierę. Jeżeli w grudniu 2014 to wtedy jest jakaś możliwość doczekania się kolejnej drugiej generacji kart.
 
Nie liczyłbym na drastyczne obniżki, a w przypadku procesorów Intela prędzej podwyżki, bo te nie tanieją, wręcz przeciwnie, co potwierdzi każdy, kto choć trochę orientuje się w sytuacji. Taka jest polityka firmy od lat, a że AMD przegrywa wyraźnie gdzieś mają konkurencyjność pod kątem ceny. Smutne, ale prawdziwe.

Po drugie nie pojawi się sprzęt zdecydowanie mocniejszy od tego co już mamy. Nikt rewolucji nie planuje, bo nie ma potrzeby.
Nowe konsole sprzętowo już na starcie będą dużo słabsze od high-endowych pecetów.

Przesiadka z Ivy/Sandy na Hashwelle, będzie nieopłacalna, różnice wydajnościowe są niewielkie (nie ja to wymyśliłem a ci lepiej zorientowani, jedynie przytaczam ichnią myśl), a najmocniejszym procem od AMD pozostanie na razie FX-8350.
Może w 2014 pojawią się poprawione, nieco mocniejsze FX'y, ale tylko może.
Mówi się o tym, że AMD nie chce, lub nie może, co na jedno wychodzi, konkurować dłużej z Intelem w segmencie topowych procesorów.
Sam Intel woli rozwijać dotychczasową technologię i jest w tym konsekwentny.
Ani im w głowie jakieś rewolucje.

Nieco większe różnice będą jak zwykle w segmencie kart, ale nie ma co liczyć na modele o mocy Titana za marne 2000 złotych. Taki sprzęt zawsze był i będzie zarezerwowany dla entuzjastów.

Po premierze serii 7xx i HD8xxx, aktualne za to zejdą z ceny, może nawet wyraźnie, ale w żadnym wypadku o połowę lub więcej.


Przy okazji, dwie generacje GPU w ciągu roku to mrzonka, żaden producent na to nie pójdzie, nie kalkuluje się. HD8xxx mogą pojawić się dopiero na początku przyszłego roku, bo AMD wyjątkowo się nie spieszy.

Gwoli ciekawostki, przedział cenowy "wiekowego" GTX'a 580 to aktualnie od 1299 do 4957 ( />/>/>) złotych.
HD6870 z kolei od 559 do 749 złotych (w chwili premiery 870).
HD6850, prawie nie ma, znalazłem tylko dwa modele, odpowiednio 479 i 599 złotych (cena premierowa 680 złotych).
Każda z wymienionych konstrukcji datowana jest na rok 2010.

To tyle jeśli idzie o kupowanie sprzętu za bezcen. Mit nie znajdujący potwierdzenia w faktach.

Tak czy siak kupno w 2014 komputera za około cztery tysiące (przy założeniu, że kupujemy całą budę) da może kilkunastoprocentowy zysk wydajności.

Jeśli Wiedźmin trzeci będzie chodził jak kupa na aktualnym sprzęcie, to i na tym z roku przyszłego niewiele lepiej.
Albo więc będzie porządna optymalizacja, albo płacz i mega shitstorm :)/>/>
 
eustachyJ23 said:
Tak czy siak kupno w 2014 komputera za około cztery tysiące (przy założeniu, że kupujemy całą budę) da może kilkunastoprocentowy zysk wydajności.

No tak powiedziałem na oko ;) Wszystkiego nie w zależności od tego co będzie na rynku i z czego będę mógł sobie złożyć. ;) Bo aktualnie jakbym chciał dobrego Intela i Titan'a to ok.7 tysi sama płyta główna z tego co patrzyłem to koło 1000 żeby była kompatybilna pff ;)
 
Michax said:
No tak powiedziałem na oko ;)/> Wszystkiego nie w zależności od tego co będzie na rynku i z czego będę mógł sobie złożyć. ;)/> Bo aktualnie jakbym chciał dobrego Intela i Titan'a to ok.7 tysi sama płyta główna z tego co patrzyłem to koło 1000 żeby była kompatybilna pff ;)/>

Części zazwyczaj szybko tanieją coraz coś nowego na rynek wyleci :p
 
Po prawie dwóch latach od premiery w końcu jest mi dane zagrać w W2, bo wcześniej sprzęt niestety nie pozwalał :(. I już wiem, czego jeszcze bardziej niż aktywnej pauzy chcę w W3. A mianowicie zmiany systemu zapisu save'ów! To, że gra nie pozwala na nadpisanie jednego z wcześniejszych, gdy używa się opcji zapisu w menu (nie F5), to kompletne nieporozumienie. Już po prologu i początku pierwszego aktu miałem chyba z 50 zapisów, które mozolnie ręcznie po jednym musiałem kasować. Dobrze, że zafundowałem sobie dysk 2 TB, to jakoś udało mi się uniknąć zapchania. No i wprowadzenie profili dla dwóch lub więcej graczy. Żona też się zapaliła i chce grać, ale musimy wtedy szukać swoich save'ów w całej pozostałej masie...
 
Yakin said:
A mianowicie zmiany systemu zapisu save'ów! To, że gra nie pozwala na nadpisanie jednego z wcześniejszych, gdy używa się opcji zapisu w menu (nie F5), to kompletne nieporozumienie.
Zgadzam się. IMHO najlepszy byłby system łączący kilka opcji:
- quicksave nadpisywalny w trzech slotach (tzn. dostępne ostatnie 3 quicksave'y)
- zwykły, ręczny save
- autosave przed ważnymi misjami fabularnymi - dla sierot, które tego same nie pilnują
- no i opcja "kontynuuj" z głównego menu, wczytująca najnowszy save

Co do profili, oczywiście popieram.
 
maritimus said:
Zgadzam się. IMHO najlepszy byłby system łączący kilka opcji:
- quicksave nadpisywalny w trzech slotach (tzn. dostępne ostatnie 3 quicksave'y)
- zwykły, ręczny save
- autosave przed ważnymi misjami fabularnymi - dla sierot, które tego same nie pilnują
- no i opcja "kontynuuj" z głównego menu, wczytująca najnowszy save

Co do profili, oczywiście popieram.
Albo zrobić tak jak w Gothicu, gdy wciskamy "nową grę" Mamy 8 okienek i na każdym możemy zacząć grę. Jak chcemy zapisywać to zapisujemy na tym okienku na którym zaczęliśmy.
 
Swooneb said:
Albo zrobić tak jak w Gothicu, gdy wciskamy "nową grę" Mamy 8 okienek i na każdym możemy zacząć grę. Jak chcemy zapisywać to zapisujemy na tym okienku na którym zaczęliśmy.

Popieram. W Gothicu było to jasne i przejrzyste, bo po prostu tego było mało. 3 sloty zapisów wykorzystane na cała grę.

A wiedźminie 2, w moim przypadku było tak, że im więcej save'wów miałem tym bardzie mi menu muliło. A usuwanie ich z menu to koszmar.
 
Swooneb said:
Albo zrobić tak jak w Gothicu, gdy wciskamy "nową grę" Mamy 8 okienek i na każdym możemy zacząć grę. Jak chcemy zapisywać to zapisujemy na tym okienku na którym zaczęliśmy.
Przeciw. Jak ktoś chce dużo zapisywać, to niech ma taką możliwość. Byle działo się to świadomie, a nie poprzez inflację quicksave'ów (jak w W1/2). Ale osiem slotów na 100-godzinną grę? Bez jaj.
 
Było by miło, gdyby redzi oficjalnie podali nam ścieżkę do folderu z sejwami. ;) Pamiętam, że zamiast wygłupiać się z pojedynczym wywalaniem w menu, znalazłem folder i wywaliłem hurtem 2gb plików nabitych przez ostatnich kilka dni. ;)
 
maritimus said:
Przeciw. Jak ktoś chce dużo zapisywać, to niech ma taką możliwość. Byle działo się to świadomie, a nie poprzez inflację quicksave'ów (jak w W1/2). Ale osiem slotów na 100-godzinną grę? Bez jaj.
Ale to można przecież rozplanować na 3 okienka: 1 sejw normalny, 1 jak się spodziewamy hardcoru i 1 jakby coś komuś jeszcze do głowy wpadło ;p OFC profil jest też okej :)
 
Top Bottom