Wiedźmin 3 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
Nie tylko na klawiaturze ale na padzie też ;) Jak wsiądziesz do łódki to w prawym dolnym rogu masz napisane co wcisnąć żeby płynąć do przodu i do tyłu :)
Dzięki, podpowiedzi mam wyłączone, bo wkurzają w grze, ale znajdę w Glosariuszu.

Pewnie ten argument też uznasz za tendencyjny ale... nie podnoś ich?
Nie podnoszę, tak samo jak nie używam jedzenia w walce, ani nie wchodzę podczas niej do ekwipunku.
Nie lubię jednak samemu narzucać sobie ograniczeń, które według mnie mogłyby znaleźć się w mechanice samej gry, choćby jako opcja.
Rozumiem, że nie każdemu musi to odpowiadać, ale Twój post odebrałem jako arbitralne stwierdzenie, że powinno być tak jak jest i basta, a jak się komuś nie podoba, to ma "wyjść z domu". Gdybyś napisał, że Tobie się podoba obecna mechanika, bo nie wymagasz od gier zbytniego realizmu, nie byłoby tematu, bo to po prostu Twój punkt widzenia. Zamiast tego odniosłem wrażenie, że bezzasadnie atakujesz czyjeś oczekiwania co do gry.
 
Last edited:
Moim zdaniem bardziej logiczne jest narzucanie sobie sposobu grania niż wymaganie żeby twórcy zmieniali mechanikę gry która, przynajmniej na tej płaszczyźnie, większości odpowiada. To jest proste - nie podobały mi się*petardy w W2 to ich nie używalem, tak samo jak zbroi płytowych nie muszę używać w W3 to ich nie używam - a jednocześnie nie wymagam od twórców żeby ją usunęli. Tym bardziej że rzeczy o których piszecie (poza ogniem na wietrze - btw i tak Wiedźmin to najlepszy moim zdaniem wiatr w grach więc nie będę się czepiał że ogień nie tańczy... w innych grach jest pod względem wiatru dużo gorzej) umożliwiają najwyklejsze w świecie pominięcie ich :) Jeżeli poczułeś się zaatakowany - nie było to moją intencją, wybacz waść!
 
Co ja chcę,, napiszę wam co chcę, wystrzele z grubej rury.

Chcę Vesemira jako bohatera czwartej częśći, (wiadomo musi być prequel)
Potencjał jest ogromny, zobaczyć Wiedźminów w czasach swojej śdwietnośći kiedy to nie byli tak wytykani, ale wręcz wyczekiwani w swojej misji oczyszczania kontynentu z potworów, byc może zobacztć szkolenie małego Geralta i Eskele.
No i zobaczylibyśmy jaka to ważna pamiątka ten kapelusz Vesemira (ciekawe jak smalił cholewki)
Można by wymieniac i wymieniać takie daje możliwości Vesemir jako bohater
 
Last edited:
Według mnie umiejętności powinny być aktywowane tak jak w poprzednich grach, poprzez zwykłe wykupienie ich, nie umieszczanie w slotach. Mamy 12 miejsc, jest niby pewna dowolność buildu, ale to wbrew pozorom bardzo mało. Dla samego urozmaicenia gameplayu biorę zawsze alternatywne tryby znaków, aksji w dialogach, odbijanie strzał, młynek i spowolnienie czasu z kuszy. I już 9 z 12 slotów zajęte, a umiejętności jest 70...
 
Chętnie widziałbym w oknie ekwipunku dodatkową kartę gdzie pod klawisze F i klawiaturę numeryczną można byłoby powsadzać odwary, eliksiry, oleje.
 
Według mnie umiejętności powinny być aktywowane tak jak w poprzednich grach, poprzez zwykłe wykupienie ich, nie umieszczanie w slotach. Mamy 12 miejsc, jest niby pewna dowolność buildu, ale to wbrew pozorom bardzo mało. Dla samego urozmaicenia gameplayu biorę zawsze alternatywne tryby znaków, aksji w dialogach, odbijanie strzał, młynek i spowolnienie czasu z kuszy. I już 9 z 12 slotów zajęte, a umiejętności jest 70...
Też bym chętnie widział rozwiązanie z poprzednich części, tutaj nie jest źle, pomysł był dobry ale w praktyce imo słabo się to sprawdza. Może jakby ilość aktywnych slotów była zwiększona powiedzmy do 20 to można by robić jakieś ciekawe buildy bo obecnie trzeba się głownie nastawić jeden konkretny build: szermierka, alchemia lub magia. Robienie jakiejś hybrydy mija się z celem bo jest tych slotów zdecydowanie za mało. Można by też np część umiejętności przerobić na pasywne, takie umiejętności dodatkowe to imo powinny być wszystkie zrobione jako pasywne bo szkoda na nie miejsca w slotach aktywnych, wykupujemy raz i używamy cały czas.
 
Też bym chętnie widział rozwiązanie z poprzednich części, tutaj nie jest źle, pomysł był dobry ale w praktyce imo słabo się to sprawdza. Może jakby ilość aktywnych slotów była zwiększona powiedzmy do 20 to można by robić jakieś ciekawe buildy bo obecnie trzeba się głownie nastawić jeden konkretny build: szermierka, alchemia lub magia. Robienie jakiejś hybrydy mija się z celem bo jest tych slotów zdecydowanie za mało. Można by też np część umiejętności przerobić na pasywne, takie umiejętności dodatkowe to imo powinny być wszystkie zrobione jako pasywne bo szkoda na nie miejsca w slotach aktywnych, wykupujemy raz i używamy cały czas.

Red Kit 2. ;)
 
Moje życzenie? Poprawić lipsync.


Co do slotów skilli. Wykupienie aktywuje, wybranie ich - zwiększa ich moc stosownie do mutagenu.
 
Last edited:
Dopiero niedawno dotarło do mnie coś czego brakuje tej (i wiem, że jest to zmiana nie do osiągnięcia w gotowym już produkcie).

Mianowicie Wiedźmin 3 ma dziwne rozdzielenie przerywników od rozgrywki. Gdy zaczyna się przerywnik, ekran ciemnieje i postacie wykonują przewidziane przez reżysera czynności (ukazane z różnych dynamicznych kamer) jednak po zakończeniu "cutscenki" następuje kolejne przyciemnienie, po którym gracz odzyskuje kontrolę. O ile lepiej mogło być gdyby ten ostatni etap przerywnika kończył się najechaniem kamery na właściwą pozycję (za plecy sterowanej przez gracza postaci) i rozpoczęciem normalnej gry (wiem, trzeba by ujednolicić model oświetlenia). Rozgrywka zyskałaby na jednolitości, a gracz bardziej by się w nią wczuwał.

Assassin's Creed Unity
The Order 1886

Wiem, że takie rozwiązanie nie stanowi (jeszcze) standardu ale jest dobrym pomysłem "upłynniającym rozgrywkę".
 
Nie wiem co masz na myśli i czy chcesz mnie tylko sprowokować, ale downgrade masz ładnie ukazany tutaj - czarno na białym:


Pogorszenie jakości z dema 35-minutowego, a wersji finalnej już nie jest takie duże (acz zauważalne zwłaszcza w geometrii obiektów) jak pomiędzy false advertising jakim było VGX (wiem, że niektórym, w tym też mnie, już niedobrze się robi na samo wspomnienie tych trzech liter ale wilk został wywołany z lasu), a właściwą grą.
 
Nie wiem co masz na myśli i czy chcesz mnie tylko sprowokować, ale downgrade masz ładnie ukazany tutaj - czarno na białym
On ci tylko wskazał, że w pierwotnym założeniu przejście z cutscenek/dialogów miało być tak płynne, jak proponowałeś w swoim poście. A że nie jest i ogólnie wrażenie jest gorsze - rzucił słowem "downgrade". Więc spokojnie, nie musisz znowu zaczynać swojej krucjaty.
 
No cóż @I_w_a_N, nieporozumienie jakieś tu zaszło. Odniosłem się jedynie do Twojego ostatniego posta wskazując na gameplayu moment w którym widać że opisany przez Ciebie sposób przechodzenia z rozgrywki do cutscenki/dialogu był obecny we wcześniejszych stadiach gry i wyglądał rzeczywiście dobrze. Okrzyk o downgrade był raczej żartobliwy i nie miał na celu wywoływać jakiejś niepotrzebniej kontrowersyjnej dyskusji.
 
Top Bottom