Wiedźmin 3: świat

+

Guest 3669645

Guest
Ogladając ponownie gameplay postanowiłem znowu pobazgrać na mapie. Taka ciekawostka dotycząca w jakim tempie można pokonać dane dystanse. Oczywiście nie muszę pisać, że wszystko zostało zarysowane idealnie co do metra i obliczone co do sekundy ;)
Full rozmiar: http://i.imgur.com/qtoV6BW.jpg

Żeby nie było, dla mnie rozmiar mapy jest w porządku, ale obrazek wrzucam by każdy sam mógł sobie to zinterpretować. Z pewnością też jak odpalimy grę to liczby i misterne obliczenia przestaną mieć znaczenie, a świat gry i tak będzie wydawać się przeogromny.

hub w hubie? odrobinę to przekombinowane nie sądzisz.
Wg mapy fizycznej obóz znajduje się poza głównym hubem. Granice mapy nie obejmują tego obozu. Mieści się tylko ten mały obóz, który widać na mapie fizycznej a którego położenie zaznaczyłem na fioletowo.

A nie było czasem tak, że podgrodzie poszło z dymem? W każdym razie płonęło, więc pewnie wiele z niego nie zostało
Z tego co pamiętam to płonęło tylko kilka budynków, cała wioska na pewno nie spłonęła, bo podgrodzie duże było i zbiorowiska chat były dość daleko od siebie poukładane. Może po prostu nie kierowali się tak bardzo wizją z jedynki. Albo podgrodzie jest z prawej strony, tam gdzie mapa się już kończy.
 
Last edited by a moderator:
@adventus - zastanawia mnie co to jest w prawym dolnym rogu mapy (poniżej miejsca które zaznaczyłeś jako obóz), jakbym miał zgadywać, to właśnie to jest obóz Nilfgardu.
 
Podgrodzie leżało przed 2 mostami do Wyzimy, a ta wiocha jest tylko przed 1 mostem. To nie Podgrodzie, podgrodzie jest po drugiej stronie miasta, tej uciętej (nie na mapie). Ale i tak kowal z Podgrodzia się pojawi na 200%.
 
Wg mapy fizycznej obóz znajduje się poza głównym hubem. Granice mapy nie obejmują tego obozu. Mieści się tylko ten mały obóz, który widać na mapie fizycznej a którego położenie zaznaczyłem na fioletowo.

Hmm to albo Ty analizujesz jakąś mapę do której reszta nie ma dostępu albo nie wiem co:/ bo jak na razie na tych co mamy to obóz jest na skraju ale jednak w jej obrębie, być może nie będzie w pełni dostępny bo to w końcu obóz wojskowy, no ale jednak w obszarze tego huba na pewno będzie bo inaczej po co go na tej mapie umieszczać...
 
Postanowiłem pobawić się w archeologa i odkopałem stare materiały dot. świata gry.

Wygląda na to, że to jest już całość Novigradu z przyległościami i Ziem Niczyich (czerwoną linię zignorujcie oczywiście):


Pamiętam, to jedna z kartek leżących na biurku kogośtam. Ale tam były dwie kartki, jedna wyraźnie ukazywała tę samą okolicę, ale nieco na południowy wschód.

Zastanawia mnie po jakie licho równie szczegółowo przedstawiać miasto, które nie znajdzie się w grze jako w pełni funkcjonalna miejscówka, w dodatku wraz z okolicą?
Żeby ładnie wyglądało? Rysują dokładnie miejscówki z głównego huba, więc po co mieliby odstępować od projektu i w miejsce Wyzimy wstawić symbol bramy miejskiej z poprzednich map Redów?
No i drogi sugerują, że może połazimy trochę po okolicy, ale nadal nie sądzę, by była dostępna cała Wyzima, przez cały czas.

Podgrodzie leżało przed 2 mostami do Wyzimy, a ta wiocha jest tylko przed 1 mostem. To nie Podgrodzie, podgrodzie jest po drugiej stronie miasta, tej uciętej (nie na mapie). Ale i tak kowal z Podgrodzia się pojawi na 200%.
Podgrodzie się nieco sfajczyło, ma prawo wyglądać inaczej. A nawet jeśli przetrwało, to i tak zostało potem puszczone z dymem przez Cesarskich. Nawet, gdyby miasto się poddało, to by i tak puścili, bo tak się robi. Trylogię husycką czytałem, więc wiem :p
 
Podgrodzie się nieco sfajczyło, ma prawo wyglądać inaczej. A nawet jeśli przetrwało, to i tak zostało potem puszczone z dymem przez Cesarskich. Nawet, gdyby miasto się poddało, to by i tak puścili, bo tak się robi. Trylogię husycką czytałem, więc wiem :p
Ewentualnie mogliby zrobić grilla z części mieszkańców: pakujemy delikwenta w snopek, obwiązujemy łańcuchem, podpalamy i voilà ;)
Kto czytał trylogię husycką, ten wie o co chodzi :)
 

Guest 3669645

Guest
Hmm to albo Ty analizujesz jakąś mapę do której reszta nie ma dostępu albo nie wiem co:/ bo jak na razie na tych co mamy to obóz jest na skraju ale jednak w jej obrębie, być może nie będzie w pełni dostępny bo to w końcu obóz wojskowy, no ale jednak w obszarze tego huba na pewno będzie bo inaczej po co go na tej mapie umieszczać...
Jest umieszczony tylko na jednej mapie. Na drugiej (fizycznej) go nie ma, bo jest wyrwa. Za to jest inny, drugi, zaznaczony na czerwono na mapie fizycznej, a na fioletowo na mapie z gry.
 
Żeby ładnie wyglądało?

Jeśli faktycznie taki był zamysł to nie wyszło najlepiej, bo nie wygląda. Ot, mapa jak mapa.
I niezależnie od intencji nadal uważam za bezcelowe umieszczanie na mapie czegoś, co w zasadzie w samej grze się nie znajdzie. Może to wprowadzać w błąd.
Ok, na ogólnej (to jest świata), jak najbardziej, ale szczegółowa powinna zawierać wyłącznie obszar, który można swobodnie eksplorować.

A jeśli chodzi o ładne mapy to wyglądają następująco;



I właśnie cuś tej klasy widziałbym w Wiedźminie.
 
Jest umieszczony tylko na jednej mapie. Na drugiej (fizycznej) go nie ma, bo jest wyrwa. Za to jest inny, drugi, zaznaczony na czerwono na mapie fizycznej, a na fioletowo na mapie z gry.

Ale on jest po tej drugiej stronie wyrwy która zapewne będzie częścią grywalnej mapy a nie po tej po której jest Wyzima umieszczona..., w kwestii tego fioletowego to tym kolorem zaznaczyłeś pozycje 4 czyli wioskę Downwaren, więc nie bardzo wiem do czego Ty się odnosisz z tej mapy gry?

Dorzucę jeszcze mapkę z zapewne tą dolną granicą mapy na której to niby nie ma tego obozu...
http://i.imgur.com/TzDgavG.jpg
 
Last edited:
Jeśli faktycznie taki był zamysł to nie wyszło najlepiej, bo nie wygląda. Ot, mapa jak mapa.
I niezależnie od intencji nadal uważam za bezcelowe umieszczanie na mapie czegoś, co w zasadzie w samej grze się nie znajdzie. Może to wprowadzać w błąd.
Ok, na ogólnej (to jest świata), jak najbardziej, ale szczegółowa powinna zawierać wyłącznie obszar, który można swobodnie eksplorować.

A jeśli chodzi o ładne mapy to wyglądają następująco;



I właśnie cuś tej klasy widziałbym w Wiedźminie.
Ano, wykonanie niespecjalnie wyszło. Wolałbym mapę albo w stylu poprzednich części, albo podobną do Twoich przykładów.
 
Wolałbym mapę albo w stylu poprzednich części, albo podobną do Twoich przykładów.

Co ciekawe wyszły spod ręki Polaka, gdyby tak Redzi z autorem zgadali, to kto wie?
Może W3 otrzymałby taką oto perełkę? Ewentualnie można było obrać jedną z nich za wzór.
Szkoda, że tak się nie stało.
 

Guest 3669645

Guest
Ale on jest po tej drugiej stronie wyrwy która zapewne będzie częścią grywalnej mapy a nie po tej po której jest Wyzima umieszczona...
Wyrwa grywalną częścią mapy? Nie rozumiem o co Ci chodzi. A Wyzima to już całkiem inny osobny hub, nie wiem co on ma do tego.

w kwestii tego fioletowego to tym kolorem zaznaczyłeś pozycje 4 czyli wioskę Downwaren, więc nie bardzo wiem do czego Ty się odnosisz z tej mapy gry?

 
Zdajesz sobie sprawę, że ta mapa jest umowna i nie pasuje dokładnie do tej z gry? Wystarczy przyjrzeć się brzegom, są tylko mniej więcej takie same.
 
Zdajesz sobie sprawę, że ta mapa jest umowna i nie pasuje dokładnie do tej z gry? Wystarczy przyjrzeć się brzegom, są tylko mniej więcej takie same.

On to chyba przełożył przy pomocy suwmiarki 1:1... i się zastanawiam czy on trolluje czy jak?

Wyrwa grywalną częścią mapy? Nie rozumiem o co Ci chodzi. A Wyzima to już całkiem inny osobny hub, nie wiem co on ma do tego.

Jak wyrwa grywalną częścią mapy? przecież ten obóz jest wyraźnie nad nią, a twoje przełożenie 1:1 tych dwóch map i zaznaczenie tej granicy na mapie z gry to mam nadzieje że jest to jakiś żart którego ja nie rozumiem.
 

Guest 3669645

Guest
Jak wyrwa grywalną częścią mapy?
Ty mi powiedz, tak właśnie napisałeś :p

przecież ten obóz jest wyraźnie nad nią, a twoje przełożenie 1:1 tych dwóch map i zaznaczenie tej granicy na mapie z gry to mam nadzieje że jest to jakiś żart którego ja nie rozumiem.
Może z tym 1:1 i granicą to przesadziłem, ale raczej ten obóz z mapy fizycznej i obóz (o ile to obóz) z mapy gry to nie to samo. Ale w sumie jest taka możliwość. że zmuszeni byli na mapie fizycznej dać obóz wyżej i go pomniejszyć.
 
Ty mi powiedz, tak właśnie napisałeś :p

Ok fakt, tak to niefortunnie napisałem że można to tak zrozumieć, oczywiście chodziło mi o kawałki mapy na jakie ta wyrwa ją rozdziela, a obóz znajduje się w kawałku który zapewne będzie grywalny i który widzieliśmy w grze, wyrwa oczywiście nie będzie grywalna ;)
 
Nie ma co dokładnie tego przyrównywać. Na mapie fizycznej jest to ukazane z pewnej perspektywy, niejako z rzutu izometrycznego. Mapa z gry ukazuje dokładnie świat z lotu ptaka i jako "oficjalną" brałbym tutaj pod uwagę właśnie ją. Na fizycznej wszystko nie będzie ukazane tak dokładnie, bo skupiono się też na tym by po prostu ładnie wyglądała. W grze mapa już jest dokładna, bo to właśnie nią będziemy się posługiwać grając.
 
Last edited:
Top Bottom