Wiedźmin 3: świat

+
To starożytna gnomia liczba, którą wykorzystali prawdawni by stworzyć ich obrońcę i wielkiego myśliciela, tylko podczas tego zdarzył się wypadek i powstał @SMiki55.
No, z wypadkiem to żeś blisko trafił :p

Co ty masz z tymi siedmioma aktami? Dlaczego nie sześć albo osiem tylko właśnie siedem? :p
Optymalna liczba, ale może być więcej, czemu nie? :p

Będę strzelał: 7 lipca 1997 roku ;).
Pudło.
 
Wyliczenie stałej skali świata w Wiedźminlandzie nie jest możliwe

Skala świata umieszczonego na mapie, a rozmiary mapy to dwie różne rzeczy. Ustalenie skali też byłoby ciekawe, chociaż trudne, ale gracze zazwyczaj chcą znać rozmiar mapy.
 
Last edited:
Skala świata umieszczonego na mapie, a rozmiary mapy to dwie różne rzeczy. Ustalenie skali też byłoby ciekawe, chociaż trudne, ale gracze zazwyczaj chcą znać rozmiar mapy.

Świat pustawy i dość płaski o rozmiarach 8x8 km nie porażałby raczej wielkością. Natomiast dobrze zaprojektowany 5x5, gdzie ciężko byłoby dojść do celu podróżując w linii prostej, pokryty górami, jarami i innymi przeszkodami terenowymi skracającymi pole widzenia może sprawić wrażenie większego. Wiem, że brak otwartej przestrzeni może sprawić wrażenie ciasnoty, ale mapa nie musi mieć 30x30 km^2, żeby dawać wrażenie wielkości. Kierowanie się suchymi liczbami na papierze nie zawsze jest właściwym sposobem określenia wielkości świata.
 

Attachments

  • 222222222222222222.jpg
    222222222222222222.jpg
    420.4 KB · Views: 35
Skoro cały świat ma mieć 16x16 km2

Szesnaście na szesnaście kilometrów kwadratowych daje 256 sześciennych. Ogromny, trójwymiarowy świat.

---------- Zaktualizowano 13:20 ----------

Chociaż nie. Pomnożenie dwóch liczb będących w drugiej potędze da liczbę w potędze czwartej. Czyli do standardowej trójwymiarowej przestrzeni musimy dodać czwarty wymiar, czas.

---------- Zaktualizowano 13:21 ----------

Czyli nie dość, że gra rozległa, to jeszcze długo w nią pogramy.
W sumie się zgadza.
 
Mroczny i brutalny, świat Wiedźmina ustanawia nowe standardy narracji, nieliniowości i otwartej eksploracji. Doświadcz realistycznego cyklu dnia i nocy, obserwuj zmieniającą się pogodę, która wydatnie wpływa na rozgrywkę oraz dokonuj wyborów i stawiaj czoła ich konsekwencjom. Używaj potężnych wiedźmińskich Znaków i poluj na krwiożercze potwory! Przygoda czeka, czas wyruszać!

Źródło.

Mnie to przekonało i uspokoiło.
No co, przecież
T.Love said:
Należy też w coś wierzyć i ufać.
 
Last edited:
O dynamicznej pogodzie wiemy od początku, nie wiemy jednak, czy cykl dobowy również taki będzie. Bo może być realistyczny w sensie odwzorowania wyglądu, a nie zachowania.

Ja zwrotu
realistycznego cyklu dnia i nocy
oraz
obserwuj zmieniającą się pogodę
nie potrafię przetłumaczyć sobie inaczej, jak tylko pory doby i pogodę, które się zmieniają w sposób... no cóż - realistyczny. Czyli taki, jak w realu. Czyli płynny, a nie skokowy. Czyli noc poprzedzona będzie zachodzącym powoli słońcem z całym dobrodziejstwem inwentarza, a nie tak, jakby ktoś nagle zgasił światło.

Ale cóż - jak nie chcesz, to sobie nie wierz. Wolna wola. :)
 
nie potrafię przetłumaczyć sobie inaczej, jak tylko pory doby i pogodę, które się zmieniają w sposób... no cóż - realistyczny. Czyli taki, jak w realu. Czyli płynny, a nie skokowy. Czyli noc poprzedzona będzie zachodzącym powoli słońcem z całym dobrodziejstwem inwentarza, a nie tak, jakby ktoś nagle zgasił światło.
No i zauważ, że ja przetłumaczyć sobie potrafiłem. Może i wierzę, może nie, nie o to chodzi. Na razie cyklu dobowego nie widzieliśmy w ogóle.
 
[...] Na razie cyklu dobowego nie widzieliśmy w ogóle.

Tak jak i polskiego trailera. I wcale z tego powodu nie płaczę. Jeśli jest kiepski, to i tak za późno na poprawę. A jeśli jest bardzo dobry (na co liczę), to mogę cierpliwie czekać nawet do premiery.
 
Ale cóż - jak nie chcesz, to sobie nie wierz. Wolna wola.

Ja tylko chciałem nieśmiało nadmienić, że nadal poszukuję tego otwartego świata, licznych garnizonów i warowni, które można swobodnie eksplorować w drugim Wiedźminie, o czym jest mowa na pudełku z grą.
Jak dotąd bez rezultatu.
Reklama sobie, fakty sobie.

Na razie cyklu dobowego nie widzieliśmy w ogóle.

A i w wywiadach tej kwestii nie porusza się.
 
Myślę, że chwalić się systemem dobowym i pogodowym w grze nextgenowej (idiotyczna nazwa, powinno być "currentgenowej") to tak, jakby chwalić się tym, że gra będzie udźwiękowiona. Brak tych systemów zabiłby całą otwartość tego świata.

A zresztą ta dyskusja do niczego nie prowadzi. Nie pokazali - to nie pokazali i tyle. Ale skoro system dobowo-pogodowy był już w pierwszym Wiedźminie, to nie wierzę, że nie będzie w trzecim i to dużo lepszy.
 
A zresztą ta dyskusja do niczego nie prowadzi. Nie pokazali - to nie pokazali i tyle. Ale skoro system dobowo-pogodowy był już w pierwszym Wiedźminie, to nie wierzę, że nie będzie w trzecim i to dużo lepszy.

Przykład serii AC pokazuje, że nie koniecznie takie myślenie musi być słuszne, ale ja jeszcze na tyle wierzą w RED'ów :).
 
Top Bottom