Wiedźmin 3: świat

+
Z intera, odnośnie wielkości mapy :p


Ogólnie bardzo dobre. Z jednym zastrzeżeniem - Na tym filmiku nie było 40 sekund pełnego galopu. Dlatego w linii prostej, pełnym galopem jest pewnie z 5 minut.
Od dawna mówiłem, że REDzi ściemniają z tymi 30 minutami galopem w linii prostej...
 
Novigradu byś nie wrzucił :)?


---------- Zaktualizowano 22:54 ----------

Redzi kłamali?! Niemożliwe ;)
Już raz autentycznie skłamali ( Wielkie drzewo i Novigrad "14 razy dalej") w kwestii wielkości świata. Ale myślę, że te 40 minut nie tyczy się największej prędkości (cwału) a galopu, czy tam kłusu.
 
Jeśli wierzyć ludziom w internecie (wiem, naiwny jestem) to przebiegnięcie całej mapy GTA V zajmuje około 40 minut (odjąłem trochę, bo było tam kilka kluczeń i błędów).
Przyjmując, że Wiedźmin 3 ma mapę wielkości półtora raza tego co dostaliśmy od Rockstara (znowu rewelacja i odkrycie jednego z fanów, tym razem serii Wiedźmin - wybaczcie nie mam teraz linka, ale gdzieś na forum o tym wspominano) oraz przyjmując iż człowiek biega średnio 20-25 km/h (znowu spore uproszczenie, sprinterzy oraz wiedźmini ;) mogą zdecydowanie szybciej, ale mamy tutaj spory dystans, a mutant jest w zbroi :teeth: ).
Wychodzi więc, że Geralt przebiegłby całą mapę gdzieś tak w godzinę, a na cwałującej Płotce pokonał w około połowę tego czasu czyli blisko 30 minut (przy lepszym koniu pewnie nawet 20 minut).
 
Tak sprecyzować chcę tylko - świat Wiedźmina 3 jest 1,5x większy od GTA V czy jak 1,5 GTA V? ;)

Pierwsze podejście bez szybkiej podróży, nie ma przebacz.
 
Tak sprecyzować chcę tylko - świat Wiedźmina 3 jest 1,5x większy od GTA V czy jak 1,5 GTA V? ;)

Pierwsze podejście bez szybkiej podróży, nie ma przebacz.
Przecież gdy coś jest pomnożone 1,5 razy to jest 1,5 razy wieksze czyli zawiera w sobie 1,5 wartości liczby która była mnożona :p Czyli ogólnie to to samo :p
 
Przecież gdy coś jest pomnożone 1,5 razy to jest 1,5 razy wieksze czyli zawiera w sobie 1,5 wartości liczby która była mnożona :p Czyli ogólnie to to samo :p

nie wiem czemu mi się dwa razy ta sama liczba wstawiła - chodziło mi czy jest o 150% większe od GTA V (Czyli GTA V + GTA V + 0,5 GTA V) czy jedynie jest te 150% GTA V (czyli GTA V + 0,5 GTAV) :D
 
Jeśli wierzyć ludziom w internecie (wiem, naiwny jestem) to przebiegnięcie całej mapy GTA V zajmuje około 40 minut (odjąłem trochę, bo było tam kilka kluczeń i błędów).
Przyjmując, że Wiedźmin 3 ma mapę wielkości półtora raza tego co dostaliśmy od Rockstara (znowu rewelacja i odkrycie jednego z fanów, tym razem serii Wiedźmin - wybaczcie nie mam teraz linka, ale gdzieś na forum o tym wspominano) oraz przyjmując iż człowiek biega średnio 20-25 km/h (znowu spore uproszczenie, sprinterzy oraz wiedźmini ;) mogą zdecydowanie szybciej, ale mamy tutaj spory dystans, a mutant jest w zbroi :teeth: ).
Wychodzi więc, że Geralt przebiegłby całą mapę gdzieś tak w godzinę, a na cwałującej Płotce pokonał w około połowę tego czasu czyli blisko 30 minut (przy lepszym koniu pewnie nawet 20 minut).

Chodzi jedynie o mapę Novigrad + ZN?
Z chińskich (?) obliczeń które się tu pojawiły wychodziło nieco inaczej, a tam również był spory margines błędu bo autor przyjął że pokonany odcinek z gameplayu, 40 sekund, Geralt jechał "głównie galopem", gdzie galopu było tam ~25 sek, reszta stępem/kłusem. Wiem że nie da się cały czas galopować, ale nawet przy takim założeniu obliczenia pokazały że mapę można pokonać z północy na południe w mniej niż 10 min, to by musiało oznaczać że:
a) Michael (bohater gta), biega wolniej niż 20 km/h,
b) Geralt, a raczej Płotka galopuje szybciej, nawet od Big Racket,
c) Odpowiedzi a) i b) są poprawne
d) Mapa Wiedzmina (NV+ZN) jest jednak mniejsza od GTA 5

Cóż odpowiedź uzyskamy po premierze, podejrzewam że jak tylko ktoś uzyska już dostęp do całej mapy poświęci godzinę/dwie na sprawdzenie czasów jakie potrzebuje Geralt i Płotka na pokonanie całej mapy, w tedy poznamy odpowiedź. Bo na razie to wróżenie z fusów troszeczkę. Tym bardziej że jak widać wychodzą skrajnie różne wyniki, od 8 po aż 30 min. Błędu jest tak duży, że wyniki nie nadają się do żadnej analizy ^^

Ciekawi mnie jeszcze jak szybko można pokonać mapę GTA 5 samochodem powiedzmy średniej klasy, bo wszakże jest to główny środek transportu w tej grze i chyba nikt nie biega bohaterem dalej niż do najbliższego samochodu ;p W Wiedźminie mamy konia, wiem że koń =/= auto, ale jednak imho takie porównanie będzie z punktu widzenia gracza bardziej naturalne bo to z tych środków komunikacji korzysta przy większych dystansach (pomijam opcje szybkiej podróży) i imo to ilość czasu poświęcona na dostanie się z punktu a do b (w tym przypadku skrajne punkty mapy) powinna być porównywana za pomocą narzędzi jakie w danych grach się do tego stosuje (vide samochód - koń).

Swoją drogą, mapa GTA 5 jest tak skonstruowana że nie wydaje się wcale wielka, całe południe to metropolia, dalej trochę wzgórz, trochę pustyni, jezioro i góra. Grając w GTA: SA miałem wrażenie większego świata, ba nawet grając potem w piątkę, początkowo wydawało mi się że mapy są porównywalnej wielkości, owszem miasto w najnowszej odsłonie jest sporo większe ale to niemal 1/3 mapy, a w SA miast było 3, oddzielone dość sporymi terenami sprawiały wrażenie całkiem sporego świata.
Tak więc wielkość świata to jedno, a jego zagospodarowanie to zupełnie co innego, na ZN mamy 2 miasta, całkiem sporą warownie Barona, kupę innych wiosek/ciekawych miejsc (wnioskuję z mapy), więc wydaje mi się że podczas gry świat będzie wyglądał na ogromny, w przeciwieństwie do np. Skyrima który wydawał mi się pusty. Do tego dochodzą jeszcze nie małe wyspy i kilka (jeśli wierzyć Redom) innych mniejszy hubów (co bardzo lubię, takie odskocznie od głównej lokacji, nawet ogromnej, są zazwyczaj ciekawe, nawet jeśli prowadzone w bardzo liniowy sposób).
 
Chodzi jedynie o mapę Novigrad + ZN?
Nie. W porównaniu do GTA V chodziło o całą mapę.
Novigrad + Ziemie Niczyje + Skellige + Biały Sad.
Wyzimy, Kher Morhen i ewentualnych innych zamkniętych lokacji nie liczono (bo chyba map z nich nie ma ukazanych).
 
Nie. W porównaniu do GTA V chodziło o całą mapę.
Novigrad + Ziemie Niczyje + Skellige + Biały Sad.
Wyzimy, Kher Morhen i ewentualnych innych zamkniętych lokacji nie liczono (bo chyba map z nich nie ma ukazanych).

W takim razie czas podróży może się zwiększyć ponad dwukrotnie (wyspy są mniejsze od ZN, no chyba że liczyć każdą z osobna a nie tylko Ard Skellig to może wyjdzie porównywalnie, Biały Sad nie jest zbyt duży, licząc wszystko razem (wedle prędkości z gameplayów, wychodzi nie więcej niż 16-18 min konno, "głównie galopem")
Btw więcej map nie ma, ale chyba kiedyś któryś z redów zapytany o eksploracje KM powiedział że można zwiedzić sporo na około i o ile się nie mylę porównał wielkość huba do lokacji z prologu (Białego sadu).
 
Btw więcej map nie ma, ale chyba kiedyś któryś z redów zapytany o eksploracje KM powiedział że można zwiedzić sporo na około i o ile się nie mylę porównał wielkość huba do lokacji z prologu (Białego sadu).
Nie wiadomo, czy nie ma. Więcej na dotychczasowych materiałach nie pokazano, ale to nie oznacza, że ich nie ma.
Mogą być np. związane z wątkiem głównym.

No i w dodatku dojdzie jeszcze Toussaint, ale to dopiero za rok.

Tak to jest jak człowiek weźmie się za rozkminy matematyczne, potem się pogubi i w końcu zgłupieje Dzięki. Szkoda, ze nie GTAV+GTAV+0,5GTAV, ale i tak jest dużo
Jest wręcz absurdalnie dużo. Sam fakt, że RPG w świecie Wiedźmina jest porównywalne/większe do świata, po którym głównie jeździ się samochodem lub lata się dookoła samolotem/helikopterem jest niesamowity.
 
@paku93
(...) prosimy o powstrzymanie się z dyskusjami o zawartości przecieku. Wszelkie posty zawierające spoilery, domysły i niedopowiedzenia na ten temat będą usuwane przez moderatorów, a w skrajnych przypadkach zamierzonego spoilerowania w celu psucia zabawy innym, autorowi/autorce takiego postu zostanie zablokowany dostęp do forum co najmniej do dnia premiery gry.
 
Przyznam, że jeśli potwierdzą się te wyliczenia ZN z NV+WS = 1,5 wielkości GTA V, to po doliczeniu jeszcze KM+BS+jakieś małe huby fabularne to zaczyna to trochę przytłaczać mówiąc szczerze. Boje się o ten tzw pacing, gdzie trzeba pogodzić rozwiniętą fabułę z ogromnym światem gry.
 
Top Bottom