Wiedźmin 3: świat

+
Ten pierwszy utwór z W1 ma się też pojawić w W3, bo brzmi troszkę inaczej? Jeśli tak to świetna wiadomość.
 
Przy tych wszystkich porównaniach nie bierze się się pod uwagę lokacji podziemnych, jaskiń, krypt. Oczywiście w W3 też takie będą ale w Skyrimie bardzo duzo jest takich lokacji i stanowią sporą cześć gry. Więc Skyrim jest większy niż niż to wydaje po mapie. Choć oczywiście już widać, ze W3 jest naprawdę wielką grą. Sam Biały Sad wydaje się spory a to tylko kawałeczek całego świata. Będzie co zwiedzać.
 
Dla mnie sprawa jest oczywista. Jakby wziąć wszystkie lokacje do kupy (skelige,nowigrad,ziemie niczyje,kaer morhen,biały sad) to jak mówili na początku redzi, 20% większy od skyrima może być. Te gadki, że w miarę tworzenia gry, świat im się rozrósł do tych niebotycznych rozmiarów(3,5 razy większy niż w skyrimie?) jakoś mało mnie przekonują.
 
Last edited by a moderator:
Dla mnie sprawa jest oczywista. Jakby wziąć wszystkie lokacje do kupy (skelige,nowigrad,ziemie niczyje,kaer morhen,biały sad) to jak mówili na początku redzi, 20% większy od skyrima może być. Te gatki, że w miarę tworzenia gry, świat im się rozrósł do tych niebotycznych rozmiarów(3,5 razy większy niż w skyrimie?) jakoś mało mnie przekonują.

To kto ma rację? Te 3,5 razy jest już wymieniane przez większość serwisów...
Nawet czytałem wrażenia, że samo nml i novigrad są znacznie większe od Skyrim. Jeśli dobrze rozumiem to z km2 wychodzi, że sam archipelag Skellige wraz z wodami jest wielkość Skyrim.
Niezłe zamieszanie
 
To kto ma rację? Te 3,5 razy jest już wymieniane przez większość serwisów...
Nawet czytałem wrażenia, że samo nml i novigrad są znacznie większe od Skyrim. Jeśli dobrze rozumiem to z km2 wychodzi, że sam archipelag Skellige wraz z wodami jest wielkość Skyrim.
Niezłe zamieszanie

Prawdę poznamy 19 maja. Te 3,5 raza to jeśli dobrze pamiętam wzięło się z Reddita czy innego Amerykańskiego forum, a media chwytają takie rzeczy i publikują. Natomiast na to że ludzie utwierdzili się w tym przekonaniu jest fakt że REDania nie zdementowała tych plotek
 
Natomiast na to że ludzie utwierdzili się w tym przekonaniu jest fakt że REDania nie zdementowała tych plotek

To się zdziwią jak co niektórzy gracze docenią ich jeśli okaże się, że gra jest znacznie mniejsza niż te 3,5 raza. Nie będę do tej grupy należał - 20% większe też jest dobre :D
 
To się zdziwią jak co niektórzy gracze docenią ich jeśli okaże się, że gra jest znacznie mniejsza niż te 3,5 raza. Nie będę do tej grupy należał - 20% większe też jest dobre :D

A i jescze jedno to 3,5 raza to obszar tylko Novigradu i wysp Skellige, czyli obszar gry będzie jeszcze większy. Tutaj macie linki z których wyszła ta mania na 3,5 raza większe niż skyrim http://www.dualshockers.com/2014/04...s-by-themselves-3-5-times-larger-than-skyrim/
http://www.reddit.com/r/Games/comments/223cbb/so_the_witcher_3_apparently_got_a_little_bit/

Mnie osobiście wystarcza to co widzieliśmy na gameplayach(widzieliśmy prawie całą lokację początkową i wydaje się być ona duża) i o wielkość gry się nie martwię. Liczenie tych km^2 to moim zdaniem popadanie w paranoję
 
Gra mogła im się rozrosnąć. Pamiętam jeszcze jak pisano, ze cała gra jest na 100 godzin. Potem pisano, ze na 150. Ostatecznie niby jest na 200 h. Więc widać, ze gra nie co urosła.
 
Mnie osobiście wystarcza to co widzieliśmy na gameplayach(widzieliśmy prawie całą lokację początkową i wydaje się być ona duża) i o wielkość gry się nie martwię. Liczenie tych km^2 to moim zdaniem popadanie w paranoję

Omijam gameplaye. Jak się ma lokacja z prologu do np. Zaziemia z Dragon Age? Da się to porównać? Chodzi o wielkość cały czas
 
Mnie osobiście wystarcza to co widzieliśmy na gameplayach(widzieliśmy prawie całą lokację początkową i wydaje się być ona duża)

Lokacja z Prologu jest duża.
Biorąc pod uwagę ile tam jest różnych miejsc, miejscówek, wąwozów, rzeczek, pagórków, lasków, budowli itp. itd. to nawet bardzo duża.
 
Omijam gameplaye. Jak się ma lokacja z prologu do np. Zaziemia z Dragon Age? Da się to porównać? Chodzi o wielkość cały czas
Wiesz ciężko się odnieść do jakiejkolwiek gry bo nie mamy skali mapy a poza tym gry od BioWare dają tylko złudzenie dużych, a jak przychodzi co do czego to okazuje się że w większości są to korytarze i gdyby wyciąć z mapy te miejsca, które nie są dostępne to ta mapa nie robi wrażenia
 
Rozumiem.

Na Warowni w najnowszym artykule o wielkości świata piszą o 136km2 przy 39km2 Skyrim. Gdyby Wiedźmin był o 20% większy, to musiałby mieć ok. 47km2, czyli około 89km2 w Wiedzminie 3 musiałoby być niewykorzystane, stanowić wody i tereny absolutnie niedostępne - nie chce mi się w to wierzyć, zakładając nawet na na Skellige może być 30-40 km2 wód.

źródło: http://www.witchersite.pl/component...dal-najwiekszy-swiat-w-historii-gier-rpg.html
 
Last edited:
Te 20% większy świat niż w Skyrimie to jest bardzo stare info (chyba nawet jeszcze z 2013 roku). Już dawno nie aktualne.
 
Na to co piszą serwisy growe nie patrzcie. Oni tylko wykopują z internetów różne dane i wymysły użytkowników, wstawiają je do newsa i nawet nie sprawdzą czy są prawdziwe -Ważne by ludzie klikali nagłówek. A później pozostałe serwisy to kopiują, Warownia to kopiuje i tak powstaje dezinformacja.

Na liczby też się nie patrzcie. Bo kilometry kwadratowe swoje, a faktyczny rozmiar mapy swoje. Świat nie może być 3,5x większy od Skyrima, bo nie wygląda nawet w połowie na tak duży. Nadal da się Novigrad + NML pokonać w 5 minut konno cwałując -Co nie zmienia faktu, że jest ogromny, ale nie aż tak ogromny.
 
Last edited:
Wystarczy podać puszczyka płotce żeby się przpadkiem nie przemęczyła w tym czasie :troll:


Mapa jest fh* duża. Ta informacja mi wystarczy.
 
Pomijam liczby. W jednej z relacji osób, które grały już w Wieśka, jest stwierdzenie, że samo NML i Novigrad są dużo większe od Skyrim. To by potwierdzało to, co znajdziemy w liczbach. Też nie wierzę w 3,5, ale o 20% większe też kiepsko. Chyba, że Ci ludzie mają aż tak blade pojęcie o grach i piszą na sztukę, że grali i Skyrim jest mały w stosunku do Dzikiego Gonu :D
 
Last edited:
Omijam gameplaye. Jak się ma lokacja z prologu do np. Zaziemia z Dragon Age? Da się to porównać? Chodzi o wielkość cały czas
Moim zdaniem od Zaziemia wyraźnie mniejsza (z połowa), ale za to ciekawsza. Porównywalna do Aktu II z W2 (licząc mapę w całości, tzn. po obu stronach mgły) - może trochę większa, ale trudno ocenić. "Wyczyszczenie" pewnie zajmie jakieś 20-kilka godzin, co na Prolog jest wartością znakomitą.

Lokacja z Prologu jest duża. Biorąc pod uwagę ile tam jest różnych miejsc, miejscówek, wąwozów, rzeczek, pagórków, lasków, budowli itp. itd. to nawet bardzo duża.
Jak po obejrzeniu większości gameplayów z zeszłego tygodnia patrzę na mapkę (tzn. Białego Sadu), to w sumie rozpoznaję już prawie wszystkie lokacje na niej.


Ja się nastawiam całościowo na owe 120% Skyrima, za to z duuużo ciekawszym contentem. Jakieś 200 godzin pewnie wyjdzie bez kombinowania.
 
Last edited:
No w Prologu pewnie można dobić do 8h, ze szukaniem, zwiedzaniem, rozkiminianiem :)
Tak plus minus.
Gopher spędził zdecydowaną większość czasu ze swoich 9 godzin z grą w prologu i z tego co wiem nie skończył głównego questa nawet.
Przeskoczył do innego fragmentu, bo z tego co wiem mieli różne zapisy gry przygotowane, żeby mogli obejrzeć więcej lokacji.

Przypuszczam, że zrobienie głównego wątku i wszystkich questów pobocznych, a także zwiedzenie interesujących lokacji może spokojnie zając te ~20 godzin jak pisał maritimus.
 
Top Bottom