Wiedźmin 3: świat

+
Jakieś to światło rzuca na całość - a i 20% większe od Skyrim by się wtedy sprawdzało. Czyli nie taki duży ten świat.
 
@wrobel154 GTA 5 ma ok 120km^2, Skyrim 37km^2. Czyli jeżeli przyjąć, że porównanie Wiedźmina 3 i GTA 5 jest prawdziwe to mamy sporo więcej niż 20% więcej niż Skyrim.

Edit: Chociaż w innym źródle znalazłem, że GTA 5 ma 81km^2. Ktoś ma jakieś pewne info?
 
Last edited:
A czy taka stara informacja, że NML ma mieć 64km2 a Novigrad z przyległościami 72 czy coś takiego - i czy to nie było info od Redów ?
 
Ale jeśli u kogoś pojawia się uczucie rozczarowania, to spieszę z przypomnieniem, iż przy takim Daggerfall GTA to wypierdek... no właśnie, i co z tego. Dla mnie świat Wiedźmina będzie większy niż GTA, ale nie chodzi o km^2 tylko subiektywne odczucie, zresztą jak ze wszystkim sprawa rozbija się tu o psychologię, percepcję.

Zwłaszcza te niemieckie zapisy rozgrywki unaoczniły mi, że klaustrofobii bynajmniej nie zaznam. Zobaczcie jak mały wydaje się Biały Sad w porównaniu do reszty mapy, a przecież podczas gry nawet Prolog wydaje się rozległy.
 
U nikogo na pewno uczucie rozczarowania się nie pojawia. Każdy doskonale sobie wyobraża jak ogromny jest to świat. Robiliśmy już tyle nakreśleń na mapie, wizualizacji przebytej drogi itp. itd. że chyba nie ma niejasności :p

A czy taka stara informacja, że NML ma mieć 64km2 a Novigrad z przyległościami 72 czy coś takiego - i czy to nie było info od Redów ?
To było info z edytora, z jakiegoś pokazu technologicznego. Nic nie warte dane, bo liczby zapewne odnosiły się do całego istniejącego obszaru, wraz z terenami niedostępnymi i sporym kawałem morza.
 
Last edited:
^^

 
Jakie rozczarowanie? Od początku wskazuję, że świat W3 nie może być tak duży jak niektórzy podają. Skąd oni brali te dane??? Ponad 100 km kwadratowych? To musiałoby być co najmniej 10 na 10 km! Z czasu w jaki koń pokonuje różne odcinki na mapie zupełnie mi to nie pasuje. No chyba, że koń w grze pomyka z prędkością co najmniej 80km/h.

Bardziej na miejscu jest dyskusja, czy rzeczywiście mapa W3 jest większa niż mapa Skyrim, a co dopiero mówić o jakiś innych grach.
 
Nie wiem czemu uznałem to pytanie za całkiem logiczne, kiedy miałem je w głowie.
No cóż, mea culpa, dobrze czasem jest sobie przypomnieć o własnej głupocie :D
 
Czyli to prawda. Na morzu wyrosły góry.



REDzi, po prostu napiszcie dlaczego. Żeby widoki zachodzącego słońca były ładniejsze?

EDIT: No dobra. To Wam nieśmiało przyznaję, że pięknie to wygląda. Ale, cholera, kłóci się z lore.
 
Last edited:
Niektórym to już naprawdę się w główkach poprzewracało. Chcieliby więcej, więcej, więcej aż do porzygania. Nikt już nie pamięta, że poprzednich częściach dusiliśmy się w ciasnych korytarzach i pewnie dwa pierwsze Wiedźminy razem mają mniejszy świat niż sam Prolog w okolicach Wyzimy. Chyba niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że wielkość świata to nie wszystko, bo liczy się jego wypełnienie.
 
Czyli to prawda. Na morzu wyrosły góry.



REDzi, po prostu napiszcie dlaczego. Żeby widoki zachodzącego słońca były ładniejsze?

EDIT: No dobra. To Wam nieśmiało przyznaję, że pięknie to wygląda. Ale, cholera, kłóci się z lore.

Piękność pięknością, ale górami zamknęli już lokację z innych stron. Nic nie stało na przeszkodzie, by od zachodu dla urozmaicenia świat zamykało morze...
 
Albo mi się zdaję, albo widzę pod tymi górami morze (screen). Wydaje mi się, że te góry to nie fragment Ziemi Niczyjej, ale jakaś wyspa, która jest widoczna na mapce.
 
Albo mi się zdaję, albo widzę pod tymi górami morze (screen). Wydaje mi się, że te góry to nie fragment Ziemi Niczyjej, ale jakaś wyspa, która jest widoczna na mapce.
Przecież właśnie o to chodzi, że na morzu wyrosła wyspa z górami :p

Chyba że to tak naprawdę półwysep.
 
górami zamknęli już lokację z innych stron. Nic nie stało na przeszkodzie, by od zachodu dla urozmaicenia świat zamykało morze...
Na szczęście ta wyspa / półwysep sięga tylko do 3/4 Ziem Niczyich. Dalej na północ jest już otwarte morze.



---------- Zaktualizowano 19:34 ----------

Bez markerów = nieeksplorowalny = zbyteczny, morze lepsze
Wiem, że nieeksplorowalny. To na pewno. Ale teraz się tylko zastanawiam, czy to się nie kłóci z książkami. Półwysep byłby znośniejszy chyba niż wyspa.
 
Last edited:
Top Bottom