Wiedźmin 3: świat

+
Co nie zmienia faktu, że jego istnienie jest absurdem. Delta to jedno z miejsc w których lądowały okręty ludzkich kolonizatorów - taki półwysep byłby dla nich wręcz idealnym miejscem na lokalizację twierdzy chroniącej Novigrad i Oxenfurt od strony morza. Ale jest pusty...
 
Ano. Nie mogę znaleźć żadnego logicznego wyjaśnienia, po co to tam jest. Kierując się REDowym tokiem rozumowania -Dla ładniejszych widoczków. Ale chyba nie posunęliby się aż tak daleko. Z drugiej strony... Noc rozjaśnili dla widoków. Okej, dobra, posunęliby się do tego.

@SMiki55 Najzabawniejsze jest to, że w grze pokazana jest mapa kontynentu, a na niej ani śladu wyspy / półwyspu pod Novigradem.





Błąd matrixa?
 
Last edited:
@SMiki55 Najzabawniejsze jest to, że w grze pokazana jest mapa kontynentu, a na niej ani śladu wyspy / półwyspu pod Novigradem.



Błąd matrixa?

Ja pierdopiórkochędożę. Czort z wyspą, ale te granice...

@theta77 @Marcin Momot Tyle lat hejtów mapy dwójkowej tylko po to, by Kovir i Hengfors nadal były rozbite dzielnicowo? :p

---------- Zaktualizowano 23:02 ----------

Stolica Mahakamu dalej w granicach Aedirn. To jakieś żarty.

---------- Zaktualizowano 23:08 ----------

Dol Blathanna przeteleportowane kilkaset mil na południe...
 
---------- Zaktualizowano 23:02 ----------

Stolica Mahakamu dalej w granicach Aedirn. To jakieś żarty.

---------- Zaktualizowano 23:08 ----------

Dol Blathanna przeteleportowane kilkaset mil na południe...

Tyle że mapa świata wyglądała tak już w W1 i W2(jeśli chodzi o Mahakam i Dolinę kwiatów)
 
Last edited:
Myślę, że lokacji z concept artów jest masa, jedynie ich nam jeszcze nie pokazano. Właściwie to logiczne, bo po co w przeciwnym razie miałyby one powstawać ;)
 
Wiele koncepcji się nie realizuje, pewnie też część wycina. A niektóre realizowane są tak, że nijak nie przypominają tego, co można zobaczyć na papierze (np. trzy wiedźmy. W grze jedna z nich ma nie dość że nieco inny ubiór, to jeszcze fioletową, galaretkowatą skórę). Ogólnie wiele rzeczy traci swoją magię i atmosferę po "przeniesieniu" jej na silnik gry. W tym przypadku i tak pewnie wszystko zależy od pory dnia i pogody.
 
Wiele koncepcji się nie realizuje, pewnie też część wycina. A niektóre realizowane są tak, że nijak nie przypominają tego, co można zobaczyć na papierze (np. trzy wiedźmy. W grze jedna z nich ma nie dość że nieco inny ubiór, to jeszcze fioletową, galaretkowatą skórę). Ogólnie wiele rzeczy traci swoją magię i atmosferę po "przeniesieniu" jej na silnik gry. W tym przypadku i tak pewnie wszystko zależy od pory dnia i pogody.

Dobrym przykładem mogą być tez koncepcje Flotsam. Klimat kompletnie inny od tego co jest w grze,
 
Czy ci jutuberzy objechali już wszystko co się dało? Coś czuję, że ta gra nie ma już za wiele nieodkrytych terenów...

O ile nasycenie barw w słoneczny dzień wygląda dobrze, to te straszliwie niebieskie noce już tak dobrze nie wyglądają. :)
 
Last edited:
Czy ci jutuberzy objechali już wszystko co się dało? Coś czuję, że ta gra nie ma już za wiele nieodkrytych terenów...

Też mam wrażenie że sporo już widziałem ale z drugiej strony... parę walk głównie w lesie, jakiś obóz, ze skellige widzieliśmy tylko główną wyspę, przynajmniej ja jakąś małą wioskę jedną ścieżkę z jednego końca na drugi i kawałek twierdzy na jakimś screenie. Novigradu nie widzieliśmy prawie wcale, oxenfurtu chyba też nie... w gta grałem 50-60h a dalej nie widziałem wszystkich miejscówek także jeśli wiedźmin będzie większy a na to wygląda to myślę że czeka nas jeszcze wiele niespodzianek;) Ale też staram się nie analizować wszystkich materiałów i tylko na niektóre lekko zerkam także może pokazali więcej niż mi się wydaje;)
 
Niestety też mam wrażenie że co ciekawsze miejscówki już znamy, a przed premierą poznamy jeszcze więcej. Oby chociaż tego Novigradu nie pokazali w całości.. No i szkoda ze Bialy Sad znam już praktycznie calutki...
 
Czy ci jutuberzy objechali już wszystko co się dało? Coś czuję, że ta gra nie ma już za wiele nieodkrytych terenów...
Biały Sad jest przewałkowany całkowicie, no i większość lokacji w Ziemi Niczyjej-Velen zostało pokazane, choćby w pojedynczym ujęciu. Zamek w Wyzimie również z grubsza znamy (rosyjski gameplay). No i ogólnie mało pokazywano wnętrz domów itp. Natomiast całkowicie nie widzieliśmy terenów na północ od Pontaru, niewiele z miast (Novigrad - znany kawałek gameplaya i kilka screenów/scenek, Oxenfurt - pojedyncze krótkie ujęcie), Skellige to również raczej tylko fragmenty (w większości stare) i kilka screenów. Kaer Morhen - prawie nic nie wiadomo. Ale w sumie obawiam się, że wizualnych zaskoczeń rzeczywiście już niewiele zostało.

No ale najważniejsze to fabuła i dialogi. Tutaj pokazano niewiele, a już szczególnie mało "po naszemu".
 
A ja nie oglądałem gameplayów prawie i się naśmiewano tu ze mnie jak mówiłem żeby screeny też w spoilery chować.
 
Bez przesady ;) Youtuberzy mieli okazję pograć 8-10 godzin, a skoro na szybkości (czyli znając grę na wylot i przeklikując co się da) można Wiedźmina 3 ukończyć w jakieś 25 godzin to oni w najlepszym razie zwiedzili 1/3. Biały Sad to tylko prolog wprowadzający do historii oraz objaśniający mechanikę rozgrywki więc raczej nie jest przesadnie długi i dość szybko można przeskoczyć do późniejszych terenów gdzie mamy już pełną swobodę i możemy sobie jechać gdzie nam się żywnie podoba. Nawet jeśli dana osoba odwiedziła po trochu z każdej głównej lokacji to i tak musiała ominąć większość zawartości. Nie zapominajcie też że będzie kilka mniejszych lokacji oderwanych od reszty otwartego świata, które nie zostały jeszcze ujawnione (funkcjonujące na podobnej zasadzie jak Kaer Morhen czy Wyzima).
 
Co innego zobaczyć na wideo, a co innego samemu sobie hasać. Ja wcale Białego Sadu nie spisuję na straty, będę sobie z przyjemnością zwiedzał i oglądał każdy zakątek jakbym widział go po raz pierwszy. Zresztą biorąc pod uwagę, że lokacje nabierają zupełnie innego charakteru w zależności od pory dnia i pogody, to tam ciągle istnieje potencjał na efekt "wow".
 
Top Bottom