Wiedźmin 3: świat

+
Teleporty dobra rzecz, ale jakoś Triss nie przeniosła się na dziedziniec twierdzy, tylko jechała konno w bardzo złych warunkach. Dopiero w grach nauczyła się rzucać portale z palca, pewnie nawet do sklepu chodzi portalami. Niby można dać Geraltowi jakiś fikuśny magiczny artefakt, dzięki któremu będzie skakał po świecie jak pijany pasikonik, ale wiadomo jak się to ma do lore.

Kto mówi o teleporcie?
W W1 z Kaer Morhem na Podgrodzie zawędrowaliśmy "offscreenowo", wizualizacja przebytej drogi na mapie i voila.
Teleportem to Triss poleciała, sama, bo oczywiście nie mogła nas podrzucić. Też mi psiapsióła.
W W2 między rozdziałami podróżowaliśmy podobnie.
Szybka podróż w W3 jest.
Jak inaczej dostać się w miejsca leżące poza głównym obszarem? A jak wiemy takie pomniejsze miejscówki również się w grze znajdą.

]Ale tak uważają miliony skajrimowców, którzy chcą pograć w nowego, większego, ładniejszego klona. I każdy duży rpg, który będzie pokawałkowany, ma od samego początku pod górkę i gwarantowane minusy w recenzjach.

Przesadzasz, jeszcze nie widziałem gry, której oberwałoby się za to, że oferuje masę zawartości, a te dodatkowe lokacje stanowią swego rodzaju bonus, tym fajniejszy, że zawarty w podstawce, nie zaś dlc, jak to jest obecnie w modzie.
W Skyrimie (w dodatkach), również odwiedzamy miejsca niedostępne z poziomu samej prowincji, (w tym Morrowind) i nikt się na to nie krzywił.
Co więcej, gracze się cieszyli (w tym i ja) bo dostawali sporo "dobroci".
W innych erpegach z otwartym światem, jak New Vegas takie "pokawałkowanie" również występuje i też nikt nie narzeka.
 
Porównajcie sobie gdzie leży Novigrad, a gdzie Wyzima. Nie ma szans na to żeby umieścić tak ogromny teren w grze, a przecież na trailerze widzieliśmy Emyhra w sali tronowej w Wyzimie, prawdopodobnie będzie to rozwiązane w ten sposób, że dostaniemy nasz otwarty świat w grze + kilka dodatkowych lokacji, niedostępnych z poziomu mapy, które będziemy odwiedzać w ramach zadań fabularnych (głównych questów), po których zakończeniu, gra odstawi nas pewnie do najbliżeszgo portu/posterunku granicznego/budynku z portalem itp. Przynajmniej ja tak podejrzewam.
 
Porównajcie sobie gdzie leży Novigrad, a gdzie Wyzima. Nie ma szans na to żeby umieścić tak ogromny teren w grze, a przecież na trailerze widzieliśmy Emyhra w sali tronowej w Wyzimie, prawdopodobnie będzie to rozwiązane w ten sposób, że dostaniemy nasz otwarty świat w grze + kilka dodatkowych lokacji, niedostępnych z poziomu mapy, które będziemy odwiedzać w ramach zadań fabularnych (głównych questów), po których zakończeniu, gra odstawi nas pewnie do najbliżeszgo portu/posterunku granicznego/budynku z portalem itp. Przynajmniej ja tak podejrzewam.
Co co piszesz jest absurdalne :)
Świat ma być otwarty w pełni i było to wielokrotnie powtarzane. Będzie można chodzić wszędzie, jak w Skyrimie. A nawet lepiej, bo nurkować można :D
 
Co co piszesz jest absurdalne :)
Świat ma być otwarty w pełni i było to wielokrotnie powtarzane. Będzie można chodzić wszędzie, jak w Skyrimie. A nawet lepiej, bo nurkować można :D

Porównam Ci to do San Andreas (rly). Tam też masz otwarty świat, ale w jednej misji lecisz samolotem poza mapę i przenosi cię do Liberty City(?), oczywiście małego wycinka. Tak samo może być z Wyzimą. Możliwe, że będziemy mieli dostęp tylko do "Starej Wyzimy", która jest mała i dało by się ją zamieścić bez większego wysiłku.
 
Porównam Ci to do San Andreas (rly). Tam też masz otwarty świat, ale w jednej misji lecisz samolotem poza mapę i przenosi cię do Liberty City(?), oczywiście małego wycinka. Tak samo może być z Wyzimą. Możliwe, że będziemy mieli dostęp tylko do "Starej Wyzimy", która jest mała i dało by się ją zamieścić bez większego wysiłku.
No jak się wychodzi poza mapę to się nie dziwie, że Cię gdzieś przenosi. Nie wiem jak rozwiążą kwestię wychodzenia poza mapę, ale na pewno nie będzie to teleport w zupełnie inne miejsce, a co najwyżej kilka kroków wstecz. Albo po prostu świat będzie otoczony ze wszystkich stron górami i problem zniknie. A z dostępem do Wyzimy - cóż. Zawsze mogą być miejsca, które są fabularnie zamknięte i nigdy nie wejdziemy do jakiejś części miasta, ale to powinny być bardzo sporadyczne przypadki (teraz tylko ta Wyzima mi przychodzi na myśl, ewentualnie inne miejsca z poprzednich odsłon gry). Ale nie liczyłbym na to, że będzie czegoś takiego, że lokacja staje się dostępna tylko na potrzeby jednego questa (chyba, ze będzie to fabularnie wyjaśnione).
 
Last edited:
Dlatego podejrzewam, że prolog jest zamknięty i tyle będzie z Kaer Morhen. Co do Wyzimy.. Może być zadanie gdzieś na skraju mapy i tak jak było wcześniej wspomniane GTA San Andreas będzie "eskorta" na miejsce(ewentualnie sam przerywnik)
 
A co wy tam gadacie, że nie możliwe. Mam właśnie mapę przed oczami i widzę, że Wyzima ma bliżej do Novigradu aniżeli Skellige. Tylko, że w wypadku dodania Wyzimy trzeba by było dać kawałek Redanii spory kawałek Temerii, Brokilon, Verden i Cidaris. Jednak pewnie tak się nie stanie bo to byłby baaardzo ogromny obszar. A do Kaer Mohren można by dać od Novigradu ścieżkę z ładnymi widokami albo może gęstym lasem do którego nie można wejść i trzeba trzymać się kurczowo ścieżki.
 
A co wy tam gadacie, że nie możliwe. Mam właśnie mapę przed oczami i widzę, że Wyzima ma bliżej do Novigradu aniżeli Skellige. Tylko, że w wypadku dodania Wyzimy trzeba by było dać kawałek Redanii spory kawałek Temerii, Brokilon, Verden i Cidaris. Jednak pewnie tak się nie stanie bo to byłby baaardzo ogromny obszar. A do Kaer Mohren można by dać od Novigradu ścieżkę z ładnymi widokami albo może gęstym lasem do którego nie można wejść i trzeba trzymać się kurczowo ścieżki.

To by kolidowało ze słowami twórców, którzy zapewniali,iż będzie można dojść w każde miejsce widoczne z dowolnego punktu widokowego.
 
Hmmm... Nie wiem jaki problem macie z Wyzimą - leży w środku Temerii - czyli splądrowanych wojną i w części okupowanych przez Nilfgard No Man's Land - bezproblemowo może się znaleźć w granicach mapy.

Jeszcze raz wrzucam mapę, choć trochę się zdektualizowała (Redzi potwierdzili że w grze jednak będzie Oxenfurt), jak moim zdaniem będzie wyglądała mapa w TW3



Gdy zaznaczymy sobie Archipelag Skellige i ziemie otaczające Nowigrad, o których to terenach wiemy z prezentacji na konferencji dla deweloperów, że obejmują odpowiednio 8x8 km i 8,5x8,5 km, i jeśli dorzucimy porównywalny wielkością teren ze splądrowaną Temerią, to akurat Wyzima łapie się nam na południowo-wschodni róg mapy. Nikt nie twierdzi że będzie to całe miasto do eksploracji - już sam Nowigrad to od groma pracy dla Redów, a co dopiero dodawać inne duże miasto, ale na pewno była stolica Temerii jakoś się w grze pojawi, o czym wiemy z trailera gdzie widzieliśmy salę tronową z Emhyrem.

Dodawanie Wyzimy nijak nie wiąże się z dodawaniem Brokilonu czy Cidaris - są po przeciwnej stronie mapy.

Ale Kaer Morhen nijak nie daje się wtłoczyć w formułę dotarcia do celu bez load screenów - jest za daleko.
Czyli prawdopodobnie znajdzie się w prologu, ewentualnie w epilogu (po jakimś teleporcie czy czymś w tym rodzaju - tylko oznaczało by to raczej odcięcie głównych terenów gry - coś w rodzaju kolejnego rozdziału jak w TW2 czy TW1)
 
Last edited:
A do Kaer Mohren można by dać od Novigradu ścieżkę z ładnymi widokami albo może gęstym lasem do którego nie można wejść i trzeba trzymać się kurczowo ścieżki.
No bez jaj - spójrz na mapę. Pomiędzy Novigradem a Siedliszczem są całe dwa państwa. A odległość liczy sobie jakieś 800-1000 mil.
 
Mapa będzie się kończyć zaraz za Novigradem. Do Oxenfurtu będzie prowadzić jedna droga, max dwie, ponieważ rzeka najprawdopodobniej będzie naturalną granicą świata. A te fioletowe plamki poza mapą możesz wywalić, i tą zieloną na prawo też :) I nie wiem czemu zaznaczyłeś OXenfurt na fioletowo skoro twórcy potwierdzili jego obecność. Powinien być pomarańczowy.
 
Last edited:
Jeśli w Grze pojawi się Wyzima i Kaer Mohren, to tylko w prologu, bądź epilogu jako zupełnie osobne regiony, nie znajdujące się w granicach Nowigradu i okolic oraz ZN. Poniższa mapa prezentuje właśnie Novigrad i ZN. Jak widać teren obejmuje deltę Pontaru i kawałek ziemi na południe od niej. Gdzie wy tak chcecie umieścić Wyzime i Kaer Mohren ?

View attachment 4286
 

Attachments

  • yvr1WmC (2).jpg
    yvr1WmC (2).jpg
    86 KB · Views: 48
Jeśli w Grze pojawi się Wyzima i Kaer Mohren, to tylko w prologu, bądź epilogu jako zupełnie osobne regiony, nie znajdujące się w granicach Nowigradu i okolic oraz ZN. Poniższa mapa prezentuje właśnie Novigrad i ZN. Jak widać teren obejmuje deltę Pontaru i kawałek ziemi na południe od niej. Gdzie wy tak chcecie umieścić Wyzime i Kaer Mohren ?


Ja tam nic nie widzę w takiej rozdzielczości.
 
Last edited:
Sensowna mapa powinna być w miarę obła i zwarta, a nie posiadać jakieś macki do odległych miejsc, bo to wyglądałoby okropnie. Dlaczego niektórzy koniecznie chcą mieć pół świata upchniętego na tak niewielkim obszarze? Do tego jeszcze Novigrad w skali 1:1 jak z opisu Jaskra. Trochę wyobraźni. Jeśli świat jest skalowany, to miasto też powinno być, aby zachować proporcje. Im więcej obszaru świata, tym większe przeskalowanie i tym gorszy wygląd poszczególnych miejscówek (wielkie miasto z kilku chałup, prastara puszcza jak zagajnik, itd)
 
W jakimś wywiadzie było powiedziane odnośnie loadingów, że normalnie nie będzie ich w grze oprócz kilku specjalnych obszarów. Może ktoś wie o jakim wywiadzie mówię, bo teraz nie mam czasu szukać. O ile pamiętam, to powiedziano, że będą to obszary, do których normalnie nie będzie można się dostać, tylko właśnie tak jakby "teleportować". Stawiam, że będzie to m.in. Kaer Mohren.
 
Wydaję mi się że błędnie interpretujesz, loadingi będą jeśli za pomocą np szybkiej podróży skoczysz ze skrajnego południowego punktu mapy pełnego lasu do skrajnego północnego punktu gdzie będzie skaliste wybrzeże, z racji wczytywania zupełnie innych obszarów mapy wymagany będzie ekran ładowania, oczywista bazując na wywiadzie.
 
Ja jestem prawie na 100 % przekonany że prolog będzie w Wyzimie albo Kaer Morhen (a może tu i tu?). W którymś wywiadzie ktoś z REDów mówił że po prologu dopiero wskoczymy do Ziemi Niczyjej i wtedy dostaniemy dopiero otwarty świat.
 
Wydaję mi się że błędnie interpretujesz, loadingi będą jeśli za pomocą np szybkiej podróży skoczysz ze skrajnego południowego punktu mapy pełnego lasu do skrajnego północnego punktu gdzie będzie skaliste wybrzeże, z racji wczytywania zupełnie innych obszarów mapy wymagany będzie ekran ładowania, oczywista bazując na wywiadzie.
Możesz mieć rację, ale dziennikarze którzy widzieli prezentacje Wiedźmina na tegorocznych targach E3 mówili, że ekran ładowania podczas szybkiej podróży z Novigradu do Ziemii Niczyjej "tylko mignął". Jeżeli tak to będzie wyglądać to nawet te sporadyczne ekrany ładowania nie powinny być żadnym problemem.
 
Dałem tylko taki przykład, jak można by rozwiązać możliwe podróże do Kaer Mohren. Bo jakoś mi się nie widzi teleport albo tylko szybka podróż, no chyba, że jeszcze oprócz Kaer Mohren dostaniemy sporą okolicę do zwiedzania i jakieś dwie czy trzy wioski leżące niedaleko wtedy bym mógł się zgodzić nawet nawet na lot samolotem. :p
 
Top Bottom