Wiedźmin 3: świat

+

Guest 3669645

Guest
Jeszcze nowsza wersja mapy, w większej rozdzielczości i z zaznaczonymi paroma punktami widocznymi w gejmplejach :p

Full rozmiar: http://i.imgur.com/ODom3Gl.jpg

Biorąc pod uwagę te punkty mapa nie wydaje już się tak strasznie ogromna (jak i sam Novigrad), choć nadal jest spora i nie widzimy na pewno jej w całej okazałości.

A Oxenfurtu nadal nigdzie nie widzę, bo ta wyspa to na 90% jest właśnie Biały Most (w grze jest na pewno, bo mamy concept art). Teraz tylko szukać na tej mapie kolejnych znanych punktów z screenów / trailerów / gameplay'ów :p

Źle umieściłeś karczmę z Dijkstrą, Geralt nie pokonał mostu i nie wjechał na drugą wyspę.
Wydaje mi się że pokonał, tuż przed karczmą jest mała rzeczka. Prawdopodobnie to jest właśnie ta odnoga co widać na mapie... Chociaż mogę się mylić :p Tak czy owak mniej więcej to będzie te miejsce które zaznaczyłem, bo knajpa jest zaraz obok muru i mostu z tabliczką szybkiej podróży
 
Last edited by a moderator:
Pytanie tylko gdzie jest Wyzima? na tej mapie. Skoro na zwiastunie była sala tronowa z Wyzimy to samo miasto chyba tez będzie.:huh:
 
Niektóre z ikonek tablic ogłoszeń mają trójkąciki nad nimi. Może to być znacznik wysokości, lub pokazuje że zadania są dostępne. Do tych drugich ikonek nie mam pomysłu. Przydałaby się legenda do tej mapy.
 
Wydaje mi się że to wielkie drzewo z gameplaya leży gdzieś w pobliżu tych dwóch ptaszków na prawo od dolnego znaku drogowego na mapie (od znaku to mniej więcej 1/14 drogi między nim a Novigradem w linii prostej). Jeśli tak, to mapa jest naprawdę duża.

A Wyzima jest jeszcze za obozem Nilfgaardu, co było widać na mapie z wersji Xboxowej.
 

Ten obrazek moorwena pokazuje że Wyzima jest dalej, za obozem.
EDIT: Dopiero jak wrzuciłem ten obrazek to zauważyłem na nim to wielkie drzewo. Wygląda że jest niżej niż obóz.
 
Last edited:
Według mnie postawili na jedno ogromne miasto Novigrad, a reszta to wsie, wioski i małe zamki. Obóz Nilfgaardzki to pewnie łącznik z cut-scenką i na tym się kończy.
 
Skellige to właściwie cały kraj, więc parę miast powinno się znaleźć przynajmniej średniej wielkości...
 
To Wyzima nie jest za tą wielką nieprzekraczalną rozpadliną, która stanowi granice świata? Pewnie będzie to rozwiązane tak:
Prolog w Kaer Mohren: (zamknięta lokacja) Geralt wraca do siedliszcza, gada z wiedźminami, napada ich gon, wiedźmaki uciekają po zrobieniu sieczki, odnajduje ich Vattier i odstawia do Wyzimy
Prolog cd. w Wyzimie: (zamknięta lokacja) Emyhr wzywa Gerwanta i mówi mu, żeby znalazł Ciri, bo on nie może przeprawić wojsk za rozpadlinę, a ona tam jest, nadworny magus teleportuje Wiedźmina/ów do założonego (i odciętego) za rozpadliną obozu Nilfgaardu, a stamtąd Geralt rusza na poszukiwania.
Reszta: (otwarty świat) tutaj nie wiem :p.
Epilog: (zamknięta lokacja) też nie wiem.
 
Jeszcze nowsza wersja mapy, w większej rozdzielczości i z zaznaczonymi paroma punktami widocznymi w gejmplejach :p

Full rozmiar: http://oi61.tinypic.com/2lm51g5.jpg

Biorąc pod uwagę te punkty mapa nie wydaje już się tak strasznie ogromna (jak i sam Novigrad), choć nadal jest spora i nie widzimy na pewno jej w całej okazałości.

A Oxenfurtu nadal nigdzie nie widzę, bo ta wyspa to na 90% jest właśnie Biały Most (w grze jest na pewno, bo mamy concept art). Teraz tylko szukać na tej mapie kolejnych znanych punktów z screenów / trailerów / gameplay'ów :p


Wydaje mi się że pokonał, tuż przed karczmą jest mała rzeczka. Prawdopodobnie to jest właśnie ta odnoga co widać na mapie... Chociaż mogę się mylić :p Tak czy owak mniej więcej to będzie te miejsce które zaznaczyłem, bo knajpa jest zaraz obok muru i mostu z tabliczką szybkiej podróży

Jak byś umieścił jeszcze "prawdopodobną" lokalizację Oxenfurtu (popatrz na miejsce gdzie jest Biały Most i długość wyspy do góry). Oraz Górę Gryfa z gniazdem Harpii i oddalone Duże Drzewo, albo wioskę mmmm.
 
Mapa na górze jest z gry planszowej, która pokazuje wszystkie królestwa północy, a ta na dole jest z gry, więc jest bardziej szczegółowa.
 
Źle umieściłeś karczmę z Dijkstrą, Geralt nie pokonał mostu i nie wjechał na drugą wyspę.
Moim zdaniem ta wyspa to już część podgrodzia, za bramą/murami. Obwarowany Novigrad to tylko trzy zachodnie wyspy.

Co do Oxenfurtu, ja strzelam w ten punkt:



Dość równa, "akademicka" zabudowa, rozmiarowo trochę mniejsza od dzielnicy w Novigradzie lub Białego Mostu (lub jak tam nazywa się miasteczko na przeprawie).

Jeszcze jedna uwaga: ikonka a la dokument txt najpewniej oznacza zadanie. Zwróćcie uwagę, że często pojawia się w miejscach zamieszkanych, lub dogodnych lokalizacyjnie (potencjalne wioski itd.).

Pytanie, co oznacza ikonka a la kwiatek, oraz co znaczą małe "daszki" nad oboma rodzajami ikon.

Poza tymi dwiema znamy dwie oczywiste ikonki: znak drogowy = Fast Travel, oraz wykrzyknik = podpowiedź do bieżącego zadania.
 
Last edited:
Top Bottom