Wiedźmin 3: świat

+
W takim razie nie wiedzieć czemu dla mnie zawsze oczywiste było, że określenie Novigrad i okolice określało miasto i NML.

Również nie wiem dlaczego było to dla ciebie oczywiste. W każdym razie nie powinno, bo okolice Novigradu to tereny Redanii, ziemie państwa na terytorium którego miasto się znajduje.
Natomiast NML to część Temerii, mowa o tym od samego początku, a Temeria to już żadną miarą nie okolica.
Nigdzie nie dawano do zrozumienia, że to jedno i to samo.
 
Last edited:
No ok, wy o regionach - ja o hubach.
@eustachy_J23 Do Novigradu i okolic określonych razem z NML pod względem powerzchni - czyli te 72km(o czym nie wiedziałeś) chciałeś dodać dodatkowy obszar. Dlatego się nie zrozumieliśmy, myślałem że liczysz na oddzielny hub.
Już wszystko jasne.
Pax.
@fanktoy
Zupełnie nie zrozumiałeś o czym mówiłem. I spuść trochę z tonu.
 
Last edited:
Do Novigradu i okolic określonych razem z NML (o czym nie wiedziałeś) chciałeś dodać dodatkowy obszar. Dlatego się nie zrozumieliśmy, myślałem że liczysz na oddzielny hub.

Nie, nie. Naturalnie wiedziałem, że to jeden hub.
Chodzi właśnie o obszar, który zdaje się być nie taki, jak można było oczekiwać.

- Novigrad i okolice mają powierzchnie ok 72,25 kilometrów kwadratowych.

W takim wypadku mapa z gameplayu powinna obejmować obszar o łącznej powierzchni stu kilkudziesięciu kilometrów, ale to można z miejsca wykluczyć.
Dlatego powyższa wypowiedź powinna brzmieć następująco.

- Novigrad i okolice wraz z Ziemią niczyją mają powierzchnie ok 72,25 kilometrów kwadratowych.

I wówczas byłaby zgodna z prawdą.
 
Last edited:
No ok, wy o regionach - ja o hubach.
@eustachy_J23 Do Novigradu i okolic określonych razem z NML pod względem powerzchni - czyli te 72km(o czym nie wiedziałeś) chciałeś dodać dodatkowy obszar. Dlatego się nie zrozumieliśmy, myślałem że liczysz na oddzielny hub.
Już wszystko jasne.
Pax.
@fanktoy
Zupełnie nie zrozumiałeś o czym mówiłem. I spuść trochę z tonu.

To Ty nie wiesz o czym piszesz ;). I spuść trochę z tonu. Okolice to nie pół kraju, a hub to nie region.
 
Nie, nie. Naturalnie wiedziałem, że to jeden hub.
Chodzi właśnie o obszar, który zdaje się być nie taki, jak można było oczekiwać.



W takim wypadku mapa z gameplayu powinna obejmować obszar o łącznej powierzchni stu kilkudziesięciu kilometrów, ale to można z miejsca wykluczyć.
Dlatego powyższa wypowiedź powinna brzmieć następująco.



I wówczas byłaby zgodna z prawdą.

Ok, to wszystko się wyklarowało.

@fanktoy - dalej pudło. Zrób sobie i mi przysługę i nie odpisuj na moje posty, jeżeli nie jesteś w stanie darować sobie osobistych przytyków.
Pozwól jeszcze, że ci wyjaśnię.
Odnosiłem się do ujęcia powierzchni. Jak napisałem wyżej, Eustachy założył, że Novigrad plus okolice, czyli przyległości wyniosą pod względem powierzchni 72 km kwadratowe. To był błąd - do czego doszedł sam.
Tylko w takim kontekście - tj. powierzchni, określiłem Novigrad + okolice jako równoznaczne także z ziemią niczyją. Nie pod względem rejonów.
Kwestia niezrozumienia się wzajemnie i pomylenia pojęć. Tyle.
 
Last edited:
Pozwól jeszcze, że ci wyjaśnię.
Odnosiłem się do ujęcia powierzchni. Jak napisałem wyżej, Eustachy założył, że Novigrad plus okolice, czyli przyległości wyniosą pod względem powierzchni 72 km kwadratowe. To był błąd - do czego doszedł sam.

To nie Eustachy tak założył tylko Redzi tak sugerowali w wcześniejszych wypowiedziach, a On (Eustachy) jak i reszta Ci to tłumaczyli i nie wiedzieć czemu polegli... bo opisali to dość oczywiście, a to że mapa to w pewnym stopniu potem podważyła to dalsza część tego tematu.
 

Guest 3669645

Guest
An amazing official soundtrack, an in-depth compendium to guide you through the Witcher universe, and a beautiful map of the in-game world... You’ll find all this and more in every box of The Witcher 3: Wild Hunt.
Z FB. Ciekawe czy "in-game world" tyczy się absolutnie wszystkiego co widać na mapie. Wtedy obecność Wyzimy (w osobnym hubie oczywiście) już nie wydaje się taka głupia... Hm. Nadal trudno mi w to uwierzyć, ale gdyby nie było całej Wyzimy (a tylko np. cut-scenka / rozmowa z Emhyrem) to po kiego grzyba pokazywano by ją w całości na mapie?

Może rzeczywiście stolica Temerii pojawi się w całej okazałości, ale tylko na moment (albo kilka momentów) tak jak Kaer Morhen? Jako zamknięty hub po którym można sobie pobiegać? Miasta nie musieliby projektować, bo mają już gotowy projekt z W1, tylko zbudowano by je pod nowy silnik.
 
Last edited by a moderator:

Guest 3669645

Guest
A to Wyzima jest na mapie ? Mógłby ktoś wrzucić zaznaczoną i skąd pewność, że to stolica Temerii ?



Wygląda na Wyzimę. Co się nie zgadza to staw zamiast jeziora, bagien nie widać i w ogóle.
 
No ale to, że Wyzima będzie jest oczywiste. Przecież to może być tylko cutscenka i otwarty pałac do biegania i już trzeba umieścić ją na mapie. Zresztą owa mapa rozgina się jeszcze w dół - czy to znaczy, że będzie Brokilon, Nilfgaard?
 

Guest 3669645

Guest
Postanowiłem pobawić się w archeologa i odkopałem stare materiały dot. świata gry.

Wygląda na to, że to jest już całość Novigradu z przyległościami i Ziem Niczyich (czerwoną linię zignorujcie oczywiście):

i nic więcej. Reszta to już tylko Skellige i dodatkowe huby (Kaer Morhen i inne)
 
Postanowiłem pobawić się w archeologa i odkopałem stare materiały dot. świata gry.

Wygląda na to, że to jest już całość Novigradu z przyległościami i Ziem Niczyich (czerwoną linię zignorujcie oczywiście):

i nic więcej. Reszta to już tylko Skellige i dodatkowe huby (Kaer Morhen i inne)

Ten wydruk niczym z printscrena niczego nie dowodzi...
 
Oj tam. Atakuję z kolejnym obrazkiem.

To już było analizowane ale ok, co do tej czarnej lini to bezsensu jeśli już porównujesz te dwie konkretne mapki to nie usuwaj tego obozu Nilfgardu tylko dla tego że kartografia na nich jest odrobinę inna...skoro jest za wyrwą to raczej będzie dostępny w hubie. Natomiast co do pytania w kwestii czerwonych krzyży to ta mapka powinna mówić sama za siebie.
http://i.imgur.com/adg1TQT.jpg?1
 

Guest 3669645

Guest
nie usuwaj tego obozu Nilfgardu tylko dla tego że kartografia na nich jest odrobinę inna...skoro jest za wyrwą to raczej będzie dostępny w hubie.
Nie "usuwam", po prostu zaznaczam prawdopodobne granice głównych regionów. Też myślę, że ten obóz czy cokolwiek to jest, może będzie dostępne jako osobny hub.
 
Nie "usuwam", po prostu zaznaczam prawdopodobne granice głównych regionów. Też myślę, że ten obóz czy cokolwiek to jest, może będzie dostępne jako osobny hub.

Ok, usuwam może nie koniecznie właściwe słowo, ale to nie przesuwaj :p i hub w hubie? odrobinę to przekombinowane nie sądzisz.
 
To ciekawe co to jest - Podgrodzie ? Jakoś mi nie pasuje. Zwłaszcza to mniejsze zółte kółko/wysepka i droga, która do niej biegnie:

A nie było czasem tak, że podgrodzie poszło z dymem? W każdym razie płonęło, więc pewnie wiele z niego nie zostało
Wychodzi na to, że to nowe podgrodzie, a na rzeczonej niby wysepce zgodnie z mapą dołączaną do W1 powinno znajdować się stare dworzyszcze.

Zastanawia mnie po jakie licho równie szczegółowo przedstawiać miasto, które nie znajdzie się w grze jako w pełni funkcjonalna miejscówka, w dodatku wraz z okolicą?
Najpewniej odwiedzimy jedynie zamek Foltesta, bardzo możliwe, że już w prologu, więc po co?
Za dużo wolnego miejsca im zostało po naniesieniu wszystkiego na mapę czy jak?
 
Top Bottom