Wiedźmin 3: świat

+

Guest 3669645

Guest
a Oxenfurt znajduje się powyżej wyspy. Eementy zabudowy, które możemy tam zaobserwować są bardzo regularne i geometrycznie spójne, coś jakby kampus uczelniany
Ale tam nie widać żadnych budynków. To mi wygląda na zwykłe, niewielkie ruiny. Oxenfurt powinien być w miarę duży, nic innego tak sporego nie widać na mapie. Na tej wyspie musi być miasteczko uniwersyteckie.
 
Ale tam nie widać żadnych budynków. To mi wygląda na zwykłe, niewielkie ruiny. Oxenfurt powinien być w miarę duży, nic innego tak sporego nie widać na mapie. Na tej wyspie musi być miasteczko uniwersyteckie.

:) jak napisałem wcześniej - po prostu mam pewne wątpliwości... Te dwie duże wieże, które widać w oddali (na gameplay'u - gdy Geralt wybiega z Novigradu) mogą równie dobrze być tymi dwoma czarnymi kropkami na wyspie jak i tymi dwoma budowlami w tych zabudowaniach powyżej wyspy.

Według mnie wykonałeś kawał dobrej roboty z oznaczeniem wszystkiego na mapce, ale nie oznacza to, że Oxenfurt jest w tym miejscu co zaznaczyłeś. Wszak Geralt podczas gameplay'a tam nie był :)


-------

:p cholera... z tą wiarą ... auto poprawianie... a niech cię ;)
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Jakie wieże? Chodzi wam o ten most?



Ten most znajduje się najprawdopodobniej tutaj:



Znaczy, prowadzi prosto do Oxenfurtu.

Mam też powody twierdzić, ze na tym arcie mamy właśnie Oxenfurt. W linku jest napisane "White Bridge", owszem, ale mimo to na 99% miasteczko widniejące na obrazku to Oxenfruit.
 
Last edited by a moderator:
[...]
Mam też powody twierdzić, ze na tym arcie mamy właśnie Oxenfurt.
[...]
Wszystko ładnie pięknie - tylko, że:
1 - Oxenfurt miał być wybudowany na elfich ruinach, czy nawet nie takich bardzo ruinach... ta siedziba elfów nie została chyba zburzona...
2 - jeżeli to była siedziba elfów (pałace, piękne budowle, dzieło sztuki itp), to yhm...
3 - a gdy ie te duże aule, gdzie ten teren kampus studencki...
4 - Oxenfurt "powinien" składać się z kampusu studenckiego i małego miasteczka (żyjącego ze studentów)
5 - sam nie wiem, nie wydaje mi się, ale kto wie co Redzi wymyślą... "wykastrowali" w końcu Novigrad z Gnomów... to i z Oxenfurtem mogą coś paskudnego zrobić... oby nie, oby ten Biały Most był małym zamkniętym Hubem wraz z Wyzimą.
 

Guest 3669645

Guest
@Wroobelek Lokalny przysmak studentów, poprawia koncentrację przed sesją :p Na jego soku robią "Wytrawnego Dijkstrę"

@RockPL No niestety, Oxenfruit potwierdzili, więc to musi być właśnie to miasteczko. Pomniejszone bardzo mocno, ale jakoś mnie to aż tak nie boli. Novigrad z W3 w porównaniu do opisów z książek również wypada strasznie blado.

"Brak" gnomów to większa tragedia :(
 
Last edited by a moderator:
Przecież na tym arcie nie ma żadnego uniwersytetu. Redzi to nie Szczerbic&Brodzki, nie umieściliby w grze miasteczka znanego z najsławniejszego na całym kontynencie uniwersytetu, pomijając ów uniwersytet...
 

Guest 3669645

Guest
Na początku to nie miał być Oxenfruit, potem zmienili zdanie i dorobili uniwerek :D Stąd też początkowe teksty REDów że miasteczka nie będzie.

Tak, kombinuję, ale tajemnicza siła każe mi wierzyć, że to jest właśnie Oxenfruit...
 
Na początku to nie miał być Oxenfruit, potem zmienili zdanie i dorobili uniwerek :D Stąd też początkowe teksty REDów że miasteczka nie będzie.

Tak, kombinuję, ale tajemnicza siła każe mi wierzyć, że to jest właśnie Oxenfruit...

Jeśli masz rację to ja mam nadzieję, że to miasteczko (ten wyspowy art) zostało przerobione pod wyglądem wyglądu i poza mostem nie będzie miało nic wspólnego z tym artem.... Inaczej to niestety Śmiech na sali.
To tak samo jak by Yennefer dali rudą...
yyy.... :troll: Nieee.. - ale przykład prawidłowy

Tak nie można. Oxenfurt miasteczko myśli i światła, gdzie poeci szukają natchnienia, muzycy śpiewają piękne pieśni, a nauka rozkwita,. Pośród pięknych murów wspaniale zaprojektowanych przez elfy, z niewielkimi ludzkimi wtrąceniami. Geometria i estetyka.
A na tym arcie to co najwyżej o piwie i o dziwkach można śpiewać (tak przesadzam). Ok i jeszcze o reumatyzmie.
Oby to jednak był zwykły Redowy Trolling...
@Marcin Momot czy mógłbyś nam wyjaśnić dwie rzeczy.
1. Czy /Oxenfurt będzie położony na wyspie?
2. Czy Oxenfurt będzie miał charakter zwykłej, portowej mieściny?

Jeżeli nie możesz odpowiedzieć na żadne z tych 2-ch pytań, to czy możesz dać znać, że niepokój w śród fanów istnieje.
Jeżeli nasz niepokój jest słuszny - czy możesz porozmawiać z kimś na ten temat.... cóż na pracę studio CDPR ma co-najmniej 3 miesiące. W tym czasie można stworzyć Piękne, geometrycznie spójne, elfowo-ludzkiie zabudowania...

Mam nadzieję, że ten cały niepokój jest całkowicie bez zasadny.
 
Hej, momencik. Przecież oprócz tej północnej są jeszcze dwie wyspy, mniejsze, na które spokojnie można nanieść to miasto z artworka:
 
Na początku to nie miał być Oxenfruit, potem zmienili zdanie i dorobili uniwerek :D Stąd też początkowe teksty REDów że miasteczka nie będzie.

Dokładnie tak zapewne było, dlatego ja od jakiegoś czasu uważam że redzi scalili Oxenfurt z białym mostem i otrzymamy taką hybrydę w postaci tej wyspy, która będzie mieć uniwersytet i ten jakże charakterystyczny most(żeby nie było miasto zapewne będzie się nazywać Oxenfurt ale będzie mieć ten element znaczący z tego drugiego)
 
@Rustine
Ktoś kiedyś sugerował lokalizację mostowej mieściny na tej małej wysepce widocznej na trasie szybkiej podróży z Novigradu na gameplayu. Tej w ujściu głównego nurtu (przypuszczam, że głównego, chyba że na południowej części mapy znajduje się szersze ujście).

Ogółem wysepek i miejsc idealnych pod wioski i małe miasteczka jest masa, nawet na tym wycinku. Brak Grabowej Buchty i Żurawiej Kępy byłby aż dziwny.
 

Guest 3669645

Guest
Teraz jak znam skalę mapy to wielkością i ilością budynków art do wyspy pasuje idealnie. Na innych wysepkach nie ma natomiast jakichkolwiek zabudowań.

Nazwa "Biały Most" dotyczy zapewne mostu obok Oxenfruitu. I tylko mostu.
 
Dziwne, że na tej mapie nie ma zaznaczonych dróg i mostów. Mam nadzieję, że zostanie to jeszcze poprawione. A może pokuszą się o zmianę całej mapy? Ta obecna mi się średnio podoba, trochę nieczytelna jest, ikonki są słabo widoczne, więc posługiwanie się nią może nie należeć do rzeczy najprzyjemniejszych.
 
Top Bottom