Wiedźmin 3: świat

+
@maciekw
Nie jestem pewien, ale to chyba było trochę bezpodstawne narzekanie, bo screenach na których podstawie sypały się hejty panował wieczór o ile nie noc, a taki efekt o tej porze dnia według mnie byłby jak najbardziej na miejscu.
 
Tablica jest jak najbardziej aktualna. Powstała na początku produkcji i służy nam jako wyznacznik nastroju oświetlenia oraz dominanty kolorystycznej w najważniejszych regionach świata. Ma to na celu podkreślenie odrębności i różnorodności każdej z nich. Jeśli komuś nie odpowiada kolorowy i pełen życia styl Novigradu czy prologu, z pewnością odnajdzie korzenie Wiedźmina 1 na ziemi niczyjej. Na tablicy istotne są także opisy oraz słowa klucze mające budować w głowie konkretną wizję.

Oczywiście oświetlenie nie jest jednorodne na całym obszarze danych stref oraz w ciągu pełnego cyklu dobowego. Na Skellige na przykład znajdziemy skąpane słońcem zielone stepy ale także podobne do tych na tablicy mroźne i zimne zakątki, których próżno szukać w innych krainach. Z powodu cyklu dobowego oraz pogody stojąc w tym samym miejscu możemy zastać oświetlenie z dominantą niebieską, pomarańczową czy różową, z dużą mgłą lub przejrzystym niebem, z dramatycznymi cieniami lub płaskim rozproszonym światłem. Dlatego też nie ma co się przywiązywać do oświetlenia na screenach, bo żeby trafić na identyczne będzie się trzeba trochę namedytować :)
 
Tablica jest jak najbardziej aktualna. Powstała na początku produkcji i służy nam jako wyznacznik nastroju oświetlenia oraz dominanty kolorystycznej w najważniejszych regionach świata. Ma to na celu podkreślenie odrębności i różnorodności każdej z nich. Jeśli komuś nie odpowiada kolorowy i pełen życia styl Novigradu czy prologu, z pewnością odnajdzie korzenie Wiedźmina 1 na ziemi niczyjej. Na tablicy istotne są także opisy oraz słowa klucze mające budować w głowie konkretną wizję.

LOVE <3
Oczywiście oświetlenie nie jest jednorodne na całym obszarze danych stref oraz w ciągu pełnego cyklu dobowego. Na Skellige na przykład znajdziemy skąpane słońcem zielone stepy ale także podobne do tych na tablicy mroźne i zimne zakątki, których próżno szukać w innych krainach. Z powodu cyklu dobowego oraz pogody stojąc w tym samym miejscu możemy zastać oświetlenie z dominantą niebieską, pomarańczową czy różową, z dużą mgłą lub przejrzystym niebem, z dramatycznymi cieniami lub płaskim rozproszonym światłem. Dlatego też nie ma co się przywiązywać do oświetlenia na screenach, bo żeby trafić na identyczne będzie się trzeba trochę namedytować :)

love <3
 
Gdyby ktoś nie mógł się rozczytać w tym, co tam stoi napisane, spróbowałem przepisać:

War-ravaged lands south of the Pontar, soil stained sour by the blood of men who fell in recent battles. Famine and lawlessness reign here. Persecuted by beasts and misfortune, the locals sought salvation in a dark deal with the powerfull, ancient bog witches, versed in medieval voodoo and black magic.


Solid rock, turbulent sea, the continuous clash of these rivals in battle. Skelligers are born and die within this [Tutaj słowo, które trudno rozszyfrować. Stawiałbym na "den"], which primes their souls to strife. They are hardened by the climate, the changeable sea is their life and death. Tradition keeps them living in union with nature, be they shepherds, whalers or crude sea raiders.


The world's largest city glimmers and chimes, yet corruption and rot eat at its core. Ruled by religious dignitaries, controlled by underworld bosses, there is unquestioned wealth in this metropolis that lives in a fertile valley at the mouth of the Pontar, where vast fields of wheat ripen beneath blue skies.
 

Guest 3669645

Guest
Tablica jest jak najbardziej aktualna. Powstała na początku produkcji i służy nam jako wyznacznik nastroju oświetlenia oraz dominanty kolorystycznej w najważniejszych regionach świata. Ma to na celu podkreślenie odrębności i różnorodności każdej z nich. Jeśli komuś nie odpowiada kolorowy i pełen życia styl Novigradu czy prologu, z pewnością odnajdzie korzenie Wiedźmina 1 na ziemi niczyjej.
Ciekawie to wygląda i przyznam, że utrafiliście z tą kolorystyką danych miejsc. Co do Novigradu mam takie pytanie -Czy w obrębie miasta też będzie kilka takich "stref kolorystycznych" mających budować klimat? Czyli przykładowo w dzielnicy bogaczy wesoło i kolorowo, a w strefie biedoty ponuro i z mniejszym nasyceniem kolorów (Tak to było rozwiązane w Wyzimie w W1, z tym że tam się zmieniała też pogoda).

Jestem tego bardzo ciekaw, IMO drobne stonowanie kolorystyki w dzielnicy biedaków, złodziei i innych typków spod ciemnej gwiazdy byłoby strzałem w dziesiątkę i budowałoby jeszcze lepszy klimat, tak jak to było w Wyzimie klasztornej. Aż strach się było szlajać po takiej okolicy ;)
 
Last edited by a moderator:

Attachments

  • zbkrw.jpg
    zbkrw.jpg
    205.7 KB · Views: 40
Ta informacja jest dla mnie lepsza nawet od 15-min gameplaya i screenów :D A konkretnie o tym dynamicznym cyklu dobowo-pogodowym, oświetleniu i kolorystyce. Czytałem z bananem na twarzy.


Wreszcie skończą się niekończące się dyskusje na ten temat....


.... mam nadzieję :p
 
Ahh, jakie to wszystko spójne! Ciemne, brązowo-szare barwy na Ziemiach Niczyich, mrok i wojna. Mroźne, górzyste wyspy Skellige, bliskość morza, przeważające kolory - niebieski i biały. Novigrad i okolice, przepych, metropolia, pola, bardzo słowiańsko - ciepłe barwy, dużo żółci. Widać, że wszystko przemyślane i nieprzypadkowe, najs!
 
Top Bottom