Wiedźmin 3: świat

+
@Marcin Momot @theta77 @Czyzyk333 @blooddragon.538

Nie wiem na ile mapy są już wydrukowane/uszyte, pewnie biorąc pod uwagę mnóstwo wersji językowych wszystko już jest gotowe, ale może jednak jest szansa by poprawić mały błąd. Hindarsfjall jest na mapie zapisane przez jedno "l" na końcu, a powinno być przez dwa.

Mapy uszyte? Chcesz powiedzieć ,że gracze będą dostawali mapy zrobione na drutach albo z jakiegoś materiału krawieckiego fajna myśl ;)
 
Mapy uszyte? Chcesz powiedzieć ,że gracze będą dostawali mapy zrobione na drutach […] ;)

Tak. Góry - oczko prawe, niziny - oczko lewe. Zbiorniki wodne będą wydziergane dżersejem, a na wybrzeżu ma być ściągacz. Natomiast obsuwa z lutego na maj wynikła z tego, że REDzi nie zdążyli wyhaftować symboli miast i legendy.
 
Kamera. Stop. Optymalizacja. Stop. Wymagania. Stop. Dzienniki. Stop. Alchemia. Stop.

Dzienniki nie są elementem gry, a wszystko inne było już objechane z każdej strony. Ponarzekać co poniektórzy mogą jedynie na kamerę, co do której tak właściwie to nic nie wiadomo na pewno z powodu sprzecznych informacji.
 
Dzienniki nie są elementem gry, a wszystko inne było już objechane z każdej strony. Ponarzekać co poniektórzy mogą jedynie na kamerę, co do której tak właściwie to nic nie wiadomo na pewno z powodu sprzecznych informacji.

Padło pytanie na co narzekamy to na nie odpowiedziałem. Za innych, bo ja nie narzekam, nie chce mi się!
 
"Teren uniwersytetu otoczony był pierścieniem muru, zaś dookoła muru był drugi pierścień - wielki, gwarny, zdyszany, ruchliwy i hałaśliwy pierścień miasteczka. Drewnianego, kolorowego miasteczka Oxenfurt o ciasnych uliczkach i szpiczastych dachach."
Krew Elfów
Chcesz i masz. Ten Oxenfurt nawet nie udaje, że jest tym z sagi. To miasto ani nie było na wyspie, ani tak nie wyglądało. Szkoda, że redzi przerobili jakąś przeprawę mostową na tak fajnie opisane miejsce. Dla ludzi, którzy książek nie czytali, będzie to po prostu kolejna miejscówka do sprzedaży złomu i zebrania kilku questów. Dla mnie to profanacja. I to z gatunku całkowicie niepotrzebnych, bo nie widzę powodu, dla którego nie dało się umieścić Oxenfurtu normalnie na północnym brzegu rzeki. Brakło pomysłu na wykorzystanie tej wysepki? Ciekawym, co tam było pierwotnie. Polecam odświeżyć sobie odpowiedni fragment książki, to sami się zdziwicie, jak bardzo jest to naciągane.
 
Zupełnie nie podoba mi się świat przedstawiony w W3. Jak Novigrad mogłem przeboleć, tak ten Oxenfurt to jakaś parodia. Wciskanie w każde miejsce pasm górskich, bo nie ma pomysłu jak dobrze zasłonić horyzont czymś ciekawszym... Nie jest to coś co będzie mi psuć frajdę z gry, bo w porównaniu do nudnego Skyrima i jego "miast" myślę będzie sto razy lepiej ale... No po prostu świat gry nie przedstawia tego czego oczekiwałem. Myślałem, że Novigrad jest mały, ale jak usłyszałem, że ta popierdółka na wysepce to ma być Oxenfurt... Litości panowie. Już nie mówiąc o odległości między tymi "miastami". Znowu wyjdę tutaj na narzekacza, ale wg mnie jest na co narzekać.
 
Myślałem, że Novigrad jest mały, ale jak usłyszałem, że ta popierdółka na wysepce to ma być Oxenfurt...

To miasteczko nie miasto, w dodatku średniowieczne (a konkretnie odpowiednik takowego), w grze gdzie występuje skalowanie świata. Z kolei Novigrad to metropolia, największe miasto w Wiedźminlandzie, więc jaki niby rozmiar miał mieć Oxenfurt?
 
Przy takim skalowaniu, to zapewne kilka domów stojących wokół większego budynku otoczonego płotkiem. Rzeczy czy miejsc o pewnej granicznej wielkości już się nie powinno tak bardzo skalować. Można zmniejszyć las albo moczary, które normalnie rozciągają się na dziesiątki kilometrów, ale nie małe miasteczka, bo robi się z nich wioska. Przecież nie ma jednej i tej samej skali w całej grze.
 
:blink:
Mówi się trudno. Anuluj preorder i nie morduj się z Wiedźminem. Może spotkamy się przy Cyberpunku. :wave:
Czytamy całe posty, a nie wybiórczo. I jeżeli tak ma wyglądać podejście do wiernego klienta, to to nie ze mną coś nie tak.

To miasteczko nie miasto, w dodatku średniowieczne (a konkretnie odpowiednik takowego), w grze gdzie występuje skalowanie świata. Z kolei Novigrad to metropolia, największe miasto w Wiedźminlandzie, więc jaki niby rozmiar miał mieć Oxenfurt?
No Novigrad w Wiedzminie 3 to na pewno metropolia, sprawiająca wrażenie mniejszej od Wyzimy w pierwszej części.
Jaki ma mieć rozmiar? Mnie nie pytaj, to Redzi podejmują bardzo wiele nielogicznych (według mnie) decyzji. Już to powtarzałem, skalowanie gry zabiło "to coś" i macie prawo zgadzać się z tym stwierdzeniem, bądź nie.
 
Oj, weźcie już tak nie narzekajcie, nawet nie widzieliście, jak to się prezentuje w grze. Nawet na arcie, bo tego obrazka z lotu ptaka z 2013 roku nie uważam za żaden dowód. Teraz może się to prezentować całkiem przyzwoicie. No i Oxenfurt tworzą teraz 2 wyspy, a nie jedna, tak jak jeszcze wczoraj.
Osobiście na tej nowej mapce przykuły moją uwagę dwie rzeczy - po pierwsze, faktycznie cała wschodnia strona ma się nijak do "artystycznej" mapy świata z Kaer Morhen położonym o krok od Novigradu. To dobrze wróży. Po drugie, bagna Pań Lasu ciągną się strasznie daleko na wschód, do samej rzeki. Na 35-min gejmpleju pokazano nam mniej niż 1/3 całości. Jak dla mnie bomba :D
 
No Novigrad w Wiedzminie 3 to na pewno metropolia, sprawiająca wrażenie mniejszej od Wyzimy w pierwszej części.
Jaki ma mieć rozmiar? Mnie nie pytaj, to Redzi podejmują bardzo wiele nielogicznych (według mnie) decyzji. Już to powtarzałem, skalowanie gry zabiło "to coś" i macie prawo zgadzać się z tym stwierdzeniem, bądź nie.
Nie masz pojęcia o rozmiarach, skali i urbanistyce miast średniowiecznych, to nie siej fermentu na forum swoim widzimisie i zostaw to ludziom z CDeka, którzy się na tym znają.
Średniowieczne miasta to nie były metropolie wielkości LA... Były duże miasta, ale nie wszystkie. Zobacz sobie chociażby Kraków (stolica Polski, jeden z pierwszych Uniwerków na świecie, ważne ośrodek w tamtym czasie) w obrębie plant (czyli nieistniejących już w większości murów), a potem cofnij ten niepotrzebny shitstorm.

Prawda jest taka, że z tego co aktualnie widziałem można jednoznacznie wywnioskować, że miasta w W3 będą ekstremalnie blisko tym prawdziwym z kręgu kulturowego środkowej Europy w średniowieczu. Nigdy żaden developer nawet nie zbliżył się do takiego poziomu odwzorowania. Może AC, ale tam są właściwie tylko miasta (AC:U miał miasto śmiesznie małe w porównaniu do prawdziwego Paryża z tamtego okresu).
Także przestańcie narzekać bez powodu, bo to się robi już śmieszne.

PS - obszar prawdziwego LA w porównaniu do SA w GTA5 jest kilkunastokrotnie (jeśli nie więcej) większy.
 
Last edited:
Top Bottom