Wiedźmin 3: świat

+
Co do wielkości Oxenfruitu, zrobiłęm takie małe porównanko, żeby można było sobie lepiej wyobrazić rozmiary naszego miasteczka.

http://i.imgur.com/cScenGl.jpg

Odpalcie obrazek na największym zoomie. Po prawej mamy Warownię Czerwonego Barona, widać dobrze jak duża jest to osada i łatwo sobie wyobrazić jej wielkość z ziemi. Dodatkowo tutaj screen z ową warownią. Po lewej dla porównania Oxenfruit. Ręcznie dorysowałem wyspę z uniwerkiem którą REDzi ostatnio dorobili (bardzo dokładnie), Oczywiście skala 1:1

Dodatkowo:
http://i.imgur.com/JgJgMBI.jpg
http://i.imgur.com/1ap24Tl.jpg

Sam most wydaje się być ogromny. A to screeny jeszcze ze starego buildu sprzed rozbudowy miasteczka.

O wielkość Oxenfruitu bym się naprawdę nie martwił.
 
Last edited:
@Hussar
Nawet nie chce wiedzieć jak policzyłeś że Biała Grań to 25% Novigradu.

I czego się tak plujesz? Jak policzyłem proporcje napisałem kilka postów wcześniej. Różnica może być spora, ale na pewno nie na zasadzie, że mapa będzie kilka razy większa. A o tych biednych ludzi się tak nie martw, myślę, że jakoś przeżyją te amatorskie porównania, to nie jest sprawa życia i śmierci, po prostu fanowska zabawa ;)
 
Last edited:
Zauważył ktoś pewne subtelne różnice w kształcie linii brzegowych?

Tak było:

Tak jest:
 
Przyjrzyj się :p Przy wschodniej krawędzi zniknął dla przykładu kawał lądu wielkości dwóch trzecich Novigradu.

---------- Zaktualizowano 12:15 ----------

Meh, ninjated

---------- Zaktualizowano 12:15 ----------

Meh, i to przez dwie osoby xD
 
Ta przerywana linia oznacza ten łańcuch górski na wschodzie, więc tak czy tak, jest to teren nie do zdobycia, że się tak wyrażę.
A tak w ogóle, to dwa różne rodzaje map, I guess.
Ta druga jest raczej wizją artystyczną, nie odzwierciedla faktycznego rozmiaru i ,,stanu'' świata w grze.
 
Biała Grań - największe miasto w Skyrim ma 16 chałup (liczyłem), odwrócony kadłub łodzi i jakiś klasztor. Ale to na Oxenfurt i Nowigrad są narzekania, że za małe.
 
Przyjrzyj się :p Przy wschodniej krawędzi zniknął dla przykładu kawał lądu wielkości dwóch trzecich Novigradu.

[...]

Mówi Ci coś nazwa Atlantyda ;)
Ewentualnie "Zatopione miasto koło Odmętów"?

Historia lubi się powtarzać.

------------------

Ogólnie zmian jest dużo więcej. Chba zaczyna zalewać ten kontynent... hmm w sumie to ma sens - najpierw podnosi się poziom wód. Następuje ocieplenie klimatu w wyniku, którego topnieją czapy lodowe na biegunach, następnie następuje nagłe i drastyczne ochłodzenie - epoka lodowcowa (na Ziemi co kilkaset tysięcy lat). Miejmy "nadzieję", że to to, bo mogło by być gorzej. Temperatura mogła by się jesz cze bardziej podnieść doprowadzając do uwolnienia się z głębin pokładów metanu i innych "wesołych" gazów (obecnie w stanie stałym / płynnym), które zrobiło by taki reset jaki na ziemi nie było od ładnych paru lat (coś koło chyba miliarda lat, a może to było kila-set milionów lat temu... hmm... nie pamiętam)
 
Last edited:
Może tę wyspę pod Novigradem skasowali bo zasłaniała piękne nocne widoczki? :troll:

---------- Zaktualizowano 15:58 ----------

Mówi Ci coś nazwa Atlantyda ;)
Ewentualnie "Zatopione miasto koło Odmętów"?

Historia lubi się powtarzać.
REDzi mówili, że ZN inspirowana jest nieco Lovecraftem. Więc motywów z zatopionymi miastami, potworami z głębi itd. powinno być sporo. Yea.
 
Fakt, Redzi mówili, że pod wodą będzie naprawdę dużo zatopionych skarbów i tajemnic do odkrycia.
Ale żeby tak im się nudziło w studiu, że robią półwysep, a potem go tak dla zabawy zatapiają przed premierą? No nie... Może chociaż będzie można się tam natknąć na jakieś ślady, co robili w nim Redzi, zanim wszystko zalało... xD
 
Półwysep zwyczajnie wycięli. Bo uznali, że nie pasuje albo że taka odnoga w rzece nie powinna mieć miejsca. Powiększyli Oxenfruit prawie dwukrotnie więc mnie tam nie szkoda tych skrawków terenu :p Może faktycznie w zamian coś tam umieścili pod wodą.
 
Dobra, kolejne porównanie tego, co widzieliśmy już "in-game" z mapką. Sami zobaczcie:
Na czerwono mamy zaznaczoną Wronią Żerdź czy jak się ta warownia będzie po polskiemu nazywać.
Na różowo wioska, jestem właściwie pewien, że to ona. Nie jest wcale taka mała na mapce.
Na zielono mamy wyspę nazwaną Mudplough. Kształt i ułożenie na rzece się zgadza.
Na niebiesko rzeka. Również wszystko zgodne z mapką.
Na żółto inna wodna odnoga. Z początku myślałem, że to dalszy ciąg tej samej rzeki, ale jednak jest to osobny zbiornik wodny. Główna rzeka leci dalej na lewo, i jest prawie niewidoczna, zasłonięta przez elementy krajobrazu.

Zastanawiają tylko te góry na horyzoncie. Najwidoczniej stanowią one południową granicę świata, choć nie wydają się być aż tak daleko.
 
Biała Grań - największe miasto w Skyrim ma 16 chałup (liczyłem), odwrócony kadłub łodzi i jakiś klasztor. Ale to na Oxenfurt i Nowigrad są narzekania, że za małe.

Największe miasta miał stary Daggerfall, gdzie przejazd konno z jednego końca na drugi potrafił zająć kilkanaście minut. Ale bardziej to utrudniało grę niż wprowadzało klimat.

Trzeba zachować zdrowy rozsądek- sytuacja, w której latasz z jednego końca miasta na drugi, by wypełnić zadanie, a to przejście zajmuje Ci wiele minut, skutecznie rozbija grę. Już Wyzima w III akcie W1 potrafiła być uciążliwa (i dlatego wprowadzono w niej teleporty).
 
I jeszcze kolejne, tym razem wszystkie obrazki, na których widzieliśmy tę dziwaczną wieżę na jeziorze otoczoną okrągłym murem / palisadą:

Jak myślicie, co to będzie? Wygląda na jakieś opuszczone zamczysko, kojarzy się z wieżą maga z W1. Może trafi się jakiś fajny quest z duchami, coś jak z typowych zamkowych legend :D
Wyspa nazywa się Fyke Isle. Tłumacz mówi, że Fyke to po angielsku Żak, więc tak ni w kij ni w ucho, ale za to po norwesku oznacza Płomień. Wyspa Płomieni?
 
Top Bottom