Wiedźmin 3: świat

+
Między budynkami uniwerku może być mur którego na dostępnych materiałach nie widać. W imię realizmu powinien być niski, dziurawy i pozwalać się sforsować nawet komuś nawalonemu jak perszeron.
 
Góry strasznie psują perspektywę. Oxenfurt mały nie jest, Pontar także. Ale na tle właśnie dodanych do lore Gór Zamknięcia Lokacji Od Północy i Wschodu wszystko wydaje się mniejsze.
Szczerze to nie widzę różnicy


http://i.imgur.com/uj0721b.jpg

Tak naprawdę póki sami nie przejdziemy się po tym miasteczku nie poczujemy jego realnego rozmiaru
 
Last edited:
Tutaj jest akurat pokazany wzdłuż dłuższej osi, przez co widać mały obszar. Dodatkowo zasłonięta jest ta dodatkowa wyspa, zawierająca chyba uniwersytet. Zgodności z sagą nie ma w tym za grosz, ale widocznie nie mieli pomysłu co zrobic z lokacją, więc przemianowali na Oxenfurt.

ed
A że twórcy zignorowali parę książkowych faktów -Jakie to ma znaczenie? Przy ekranizacjach książek też nikt nigdy nie robi wszystkiego 1:1. Zawsze są jakieś modyfikacje i drobne przekłamania -Bo jest to dzieło na podstawie książki, a nie super wierna adaptacja.
Gdyby na siłę nie wciskali Oxenfurtu na miejsce czegoś innego, to nie musieliby dokonywać tych modyfikacji i przekłamań. A tak są ograniczeni rozmiarami i kształtem wyspy. Powiększyli trochę dodatkową wysepkę i coś tam kombinują.
 
Last edited:
http://i.imgur.com/W7lRQyc.jpg

Tutaj od drugiej strony. Widać tą dodaną wyspę. Murów to ja tam za bardzo dopatrzeć się nie mogę.

Zwracając uwagę na położenie mostu i przyglądając się miasteczku na największym przybliżeniu przyznaję, że faktycznie Oxenfruit jest dość spory. Na pewno "realnemu" odpowiednikowi nie dorówna nawet w 1/10, ale dla mnie to jest rozmiar zadowalający. A że twórcy zignorowali parę książkowych faktów -Jakie to ma znaczenie? Przy ekranizacjach książek też nikt nigdy nie robi wszystkiego 1:1. Zawsze są jakieś modyfikacje i drobne przekłamania -Bo jest to dzieło na podstawie książki, a nie super wierna adaptacja.
 
Last edited:
Panowie i panie z ekipy chyba bardzo lubią Gdańsk :p Pewnie już było, ale co mi tam. Żuraw większy i dokładniejszy niż we Flotsam:


Fajnie będzie sobie takie smaczki samemu odkrywać podczas gry. Mam nadzieję, że będzie tego sporo.
 
Last edited:
Czy ktoś dysponuje graficzną reprezentacją tego jak ma się dostępny obszar kontynentalny z Wiedżmina 3 do "rzeczywistej", stworzonej na podstawie książki mapy obszaru? Niby wiem gdzie jest Novigrad, ale tak patrzę na tę REDowską mapę to nijak mi to nie pasuje, chyba że doszło do jakiegoś kataklizmu, o którym nie wiem, potop może?
 
Oby tylko nie przesadzili

Akurat pomysł z tęczą ma potencjał. Na przykład przy okazji jakiegoś balu lub festynu, podczas których mogłoby dojść do jej podpalenia. Ale, znając życie, mogłoby to zostać odebrane opacznie i negatywnie, jako propagowanie nietolerancji i byłoby wielkie halo.
 
Można wypatrzyć prawie wszystkie wioski ;) Całkiem sporo tych ludzkich siedzib, a więc sytuacja jest zgodna z zapowiedziami.
 
Szkoda, że świat się nie wydaje aż taki ogromny. Wcześniej myślałem, że na południu jest jeszcze trochę mapy. Jak i na północy. Tak powinno być wg mapy papierowej dodawanej do gry.
 
To nie gra MMO :p Jak na grę RPG świat jest przeogromny.
Nie mówię, że jest mały, ale wydawało mi się, że miał być większy. No i ta mapa papierowa jest myląca. Będzie sztuczne skrócenie mapy, zwłaszcza na północy ; /
Z tą wielkością mapy to mnie zmyliły komentarze jakoby świat był 3 razy większy od Skyrima co oczywiście jest kłamstwem :p

Tak w ogóle to w tak ogromnej grze przydałaby się mapa z zaznaczonymi terenami już odkrytymi. Teraz jest duża szansa na pominięcie naprawdę dużej ilości contentu, chyba że ktoś będzie przechodził po mapie w górę i w dół badając każdy zakamarek. Ale to trochę bez sensu w tak ogromnym świecie. Jakby się mapa odkrywała sama (jak np. w Heroes III) to bym wiedział co jeszcze należy zbadać, a nie szukał nowych terenów po całej mapie będąc już powiedzmy w końcowej fazie gry.
Chyba, że się mylę i jest taka opcja? @Marcin Momot Da się w grze ustawić, by mapa nie była widoczna cała, tylko żeby się sukcesywnie odkrywała w zależności od tego gdzie jesteśmy (np. jak w Heroes III)?
 
Last edited:
Ale wiecie, że jakiś czas temu ktoś się wypowiadał, że to TA właśnie mapa jest ucięta na dole, a Skellige i Biały Sad przeskalowane inaczej niż Ziemie Niczyje?
 
Ale wiecie, że jakiś czas temu ktoś się wypowiadał, że to TA właśnie mapa jest ucięta na dole, a Skellige i Biały Sad przeskalowane inaczej niż Ziemie Niczyje?
Oczywiście. Skellige w stosunku do głównej mapy jest pomniejszone, a Biały Sad powiększony.

Kurczę, na maksymalnym zoomie dopiero czuć ogrom tego świata :p Już widzę masę ciekawych miejscówek których wcześniej nie można było dostrzec... Knajpy położone tuz na brzegu jeziora, jakieś wsie, które na pewno będą w takich miejscach mega klimatyczne. I lasy, które wcześniej wydawały się malutkie, teraz są naprawdę spore. O to się bałem, ze nie będzie żadnego bardzo dużego lasu, jestem już spokojny.
 
Last edited:
Widzę, że REDzi zastosowali dość sprytną sztuczkę- spora część mapy, to woda. W efekcie świat jest sporo mniejszy niż wydaje się na pierwszy rzut oka, łatwiej też wprowadzić ograniczenia w jego eksploracji (zarwany most, przewoźnik, który zgodzi się przewieść gracza dopiero po wykonaniu określonego zadania lub na określonym etapie rozgrywki).

PS: żebyśmy mieli jasność- mój post nie jest krytyką świata W3, tylko spostrzeżeniem, powiedzmy, technicznym. :)
 
Top Bottom