Wiedźmin 3: system walki

+
Ja w dwójce bloku musiałem używać tylko podczas walki z Letho w ruinach elfiego ogrodu. I podejrzewam, że w trójce też nie będzie to opcja niezbędna i bez której łatwo będzie można wygrać walkę, chyba, że na wyższych poziomach trudności dostaniemy takie Dark Souls gdzie będzie trzeba wykorzystać każdą możliwość aby pokonać przeciwnika. Bo tak ogólnie system walki wygląda na dobry zamiast turlania się mamy odskoki i jeśli rzeczywiście jedno kliknięcie to jeden cios mieczem to chyba można będzie z czystym sumieniem powiedzieć, że to jeden z najlepszych systemów walki w grach RPG.
 
Podoba mi sie idea, jedno kliknięcie/jeden cios. Tak jak w Dark Souls. Mogło by być jeszcze tak, że podwójne kliknięcie to cios mocnieszy albo jakiś alternatywny.
 
Podoba mi sie idea, jedno kliknięcie/jeden cios. Tak jak w Dark Souls. Mogło by być jeszcze tak, że podwójne kliknięcie to cios mocnieszy albo jakiś alternatywny.
Lepszą opcją byłby mocny cios po dłuższym przytrzymaniu przycisku. Chyba tak będzie z alternatywnym użyciem znaku.
 
Po co robić jakieś alternatywne mocne ciosy skoro i tak pewnie będzie jak w W2: LPM cios szybki, PPM cios silny. :facepalm:
 
Ja w W2 grałem zawsze padem od Xboxa 360. Wiem, że w W3 prawdopodobnie będzie osobny przycisk na szybki i silny cios i mi to pasuje. Gdybym grał myszką i klawiaturą to wygodniej byłoby aby pod LPM był atak mieczem, a pod PPM był znak. Jeśli nacisnąłbyś przycisk szybko - szybki cios; przytrzymujesz przycisk - silny cios.
Chociaż raczej takie rozwiązanie nie pojawi się w W3.
A twojego postu Upiorny Orszak nie rozumiem. Idąc twoi tokiem rozumowania, po co w ogóle dyskutować na temat elementów gry skoro i tak twórcy zrobią po swojemu. :facepalm:
 
@tekbarpl
Widocznie się nie jasno wyraziłem za co przepraszam. :) Chodziło mi o to, że nie potrzeba żadnych zmian w tym systemie bo LPM na cios szybki i PPM na silny spisywały się bardzo dobrze. A jeśli chodzi o twój pomysł ze znakiem pod PPM to takie rozwiązanie mogłoby być tylko, że wtedy przydałoby się przełączanie jak w jedynce między stylami walki do czego nadawałoby się "Q" na klawiaturze służące do rzucania znaków w W2. Jednak nie wiem czy dałoby się zaimplementować jakoś styl grupowy. :D
 
Myślę (ba - jestem pewien), że styl walki będzie taki, jaki miał drugi Wiedźmin. Ponieważ styl grupowy jako taki miał jedynie Wiedźmin pierwszy, to nie zaprzątałbym sobie głowy pod jakim klawiszem go umieścić. Chyba, żeby trafienia bazowały na kolizji obiektów (a konkretnie kolizji miecza z ciałem oponentów). Obawiam się jednak, że wtedy gra wymagałaby dwóch kart graficznych, z czego jedna (obowiązkowo nVidia - bo PhysX) służyłaby tylko i wyłącznie do liczenia zaawansowanej fizyki.



AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishAfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish
English (wykryto automatycznie) » Polish


Ed.:
Kurka, znowu się dokleiło. Nie będę usuwał - niech Administracja wie, że problem wciąż występuje i raczej sam się nie naprawi.

 
Last edited:
Akurat tego, że system będzie podobny też jestem pewien. Nawet gdzieś wcześniej pisałem, że zamieniono przewroty na odskoki, chociaż miło by było zobaczyć też piruety przy odskakiwaniu. :D Ale rozwijając pomysł tekbarpl system walki by wymagał powrotu stylów walki, chyba, że zastosowano by metodę podobną do pierwszej części Assassins Creed, przyciśnięcie LPM to cios a przytrzymanie to silne uderzenie ze sporym zamachem.
 
@Wroobelek
To nie jest czasem problem przeglądarki?

Niedawno robiłem format i podczas pierwszego logowania na świeżej instalce Firefoxa również to się działo. Pewnie na Chromie by tego nie było, ale wolę FF.
AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishAfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish
English (wykryto automatycznie) » Polish


Ed.: Dokładnie tak to wygląda: dokleja mi się bezpośrednio pod moim tekstem w średnio co drugim poście.

AfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDetect languageDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddishAfrikaansAlbanianArabicArmenianAzerbaijaniBasqueBelarusianBulgarianCatalanChinese (Simplified)Chinese (Traditional)CroatianCzechDanishDutchEnglishEstonianFilipinoFinnishFrenchGalicianGeorgianGermanGreekHaitian CreoleHebrewHindiHungarianIcelandicIndonesianIrishItalianJapaneseKoreanLatinLatvianLithuanianMacedonianMalayMalteseNorwegianPersianPolishPortugueseRomanianRussianSerbianSlovakSlovenianSpanishSwahiliSwedishThaiTurkishUkrainianUrduVietnameseWelshYiddish
English (wykryto automatycznie) » Polish

Ed. 2: Czasami podczas edycji potrafi dokleić się drugi raz.

Ed. 3: Ponieważ i tak pewnie nikt tego nie naprawi, to wymiękam - od następnego razu po prostu będę usuwał niechcianą wyliczankę poprzez edycję postów. To ostatni mój wpis, w którym wyliczankę zostawiam. Dla potomnych ;).
 
Last edited:
Słuchajta ludziska ;) Ale jak w końcu będzie z tym blokiem? Będzie odbijał całość obrażeń przynajmniej gdy ma się wigor, tak jak w ER? Czy też wracamy do tego nieszczęsnego pomysłu z odbijaniem części obrażeń nawet gdy pasek wigoru jest pełny?
 
Jeśli mnie pamięć nie myli, kiedyś było coś wspominane przez REDów, że w zależności od tego jak wymagający jest przeciwnik Geralt będzie bardziej skupiony podczas walki i czuł respekt, albo wręcz przeciwnie będzie wyluzowany. Widzieliście coś takiego na gameplay'ach? Ja chyba nie widzę żadnej różnicy, czy to walka z bandytami, czy z gryfem/wilkołakiem. Ciekawe czy z tego rezygnują, czy jeszcze nie zaimplementowali, bo pomysł sam w sobie jest bardzo ciekawy i dobrze jakby się pojawiła w grze jego realizacja.
 
Ano właśnie, ja tez pamiętam jak była mowa zróżnicowaniu postawy Geralta względem różnych przeciwników. Pamiętam też, jak w którymś numerze CD-Action pisali że ten system jest już zaimplementowany i podczas prezentacji wyglądał bardzo dobrze. Też bardzo chętnie zobaczyłbym ten system na własne oczy, a na pokazanych gameplayach nic podobnego mi się w oczy nie rzuciło.
 
Kiedyś była gdzieś wzmianka, że przeciwnicy mają reagować na umiejętności Geralta w sposób taki, że kiedy większa ich grupa zostanie przez Białowłosego przerzedzona, to zaczną uciekać. Czy taki system "złej sławy", tudzież instynktu samozachowawczego przeciwników będzie w końcu w grze funkcjonował, czy nie?
 
Kiedyś była gdzieś wzmianka, że przeciwnicy mają reagować na umiejętności Geralta w sposób taki, że kiedy większa ich grupa zostanie przez Białowłosego przerzedzona, to zaczną uciekać. Czy taki system "złej sławy", tudzież instynktu samozachowawczego przeciwników będzie w końcu w grze funkcjonował, czy nie?

Raczej nie
 
Eh, miał być system "uczenia się" anatomii potworów i trafiania ich w poszczególne części ciała żeby je osłabić (tym Redzi chwalili się naprawdę długo), mówiło się o systemie reputacji, doszły nam za to samoregenerujące się eliksiry... Delikatnie mówiąc, nie wszystko idzie w produkcji Wiedźmina trzeciego tak, jak ja bym sobie życzył... Żeby nie było, dalej mam do Redów duży kredyt zaufania i dalej z utęsknieniem liczę dni do lutego, ale w dużej mierze to właśnie różne nowinki sprawiały, że "Dziki Gon" jawił się jako produkcja odświeżająca gatunek i wyjątkowa. Tymczasem ilość nowinek w stosunku do "dwójki" coraz to się kurczy...:hmm:
 
Top Bottom