Wiedźmin 3: system walki

+
W demie na E3 Geralt wykonał efektowny finisher, przepoławiając przeciwnika na pół. Teraz nawet nie bierze zamachu tylko z marszu tnie wroga jak ogórka. Myślałem, że na forum będzie większe oburzenie, pamiętając lekką burzę na ten temat . To już zwykłe przecinanie tętnic jest niewystarczające? Być może te ćwiartowanie zdaje mi się przez krew nie tryskającą , a wylewająca się z oponenta, jakby był rażony piłą elektryczną.
 
Wygląda, jakby w tej chwili byly zaimplementowane dwa finiszery - obciecie głowy i rozpłatanie od obojczyka na skos. Mam nadzieję, że ich powtarzalność stąd wynika, a w ukończonej grze będzie o wiele większa różnorodność.

Z drugiej strony, bardzo mi się podobało wytrącenie tarczy zbirowi.
 
Last edited:
Generalnie miało być dużo nowych animacji, a w kółko oglądamy jeden piruet z cięciem, jeden unik i jeden mocny cios z góry.
 
Ogolnie to animacje Geralta bardzo mi się podobają. Jedyne co bardzo rzuca się w oczy ten szarpany odskok w tył. Ludzie nie zdąrzą skupić się na pięknie wyprowadzonych ciosów bo ( moim zdaniem ) odskok psuje całą widowiskowość walki. Co o tym sądzicie?
 
Generalnie miało być dużo nowych animacji, a w kółko oglądamy jeden piruet z cięciem, jeden unik i jeden mocny cios z góry.
Z tego co pamiętam to im bardziej rozwinięte drzewko umiejętności walki mieczem, tym więcej animacji w tejże.
 
Z każdym gameplayem to się staje bardziej i bardziej prześmiewcze. Wiedźmin ma ruchy jak samuraj rodem z Final Fantasy i azjatyckiego gamingu. Gdzie się podziała Europejska Sztuka Walki Długim Mieczem (półtoraręcznym)??? Gdzie są bloki/parady, riposty/kontry z książek ja się pytam. CD-PROJEKT RED SHAME ON YOU. Dlaczego zatrudniłeś tylu obcokrajowców nieznających klimatu Sagii???
 
No to słabo, nie wiem czego ma się jeszcze Geralt uczyć, z drugiej strony wszystkie animacje i pozostawienie drzewka na same obrażenia i dodatki krytyków to też dziwne. Ale skoro w drzewku umiejętności to będzie to część graczy może najzwyczajniej ominąć nieświadomie te animacje. I tak źle i tak niedobrze.
 
Wystarczyło nawiązać współprace z grupą http://www.arma.lh.pl/ / http://www.youtube.com/user/ARMAPolska żeby zmockapować trochę bardziej wiarygodną walkę mieczem w średniowiecznej Europie :facepalm:

edit. Oprócz tego mogliście dać większą swobodę designu Andrzejowi Kwiatkowskiemu vel flash, twórcy FCR mods, oraz wzorować się na metodzie wyprowadzania dokładnych ciosów zaprezentowanej w chociażby modzie Rise of the Sword. Ale wiadomo komercha żądzi wszystkim głównie za sprawą casualowego gamingiu "konsol"
 
Last edited:
Z każdym gameplayem to się staje bardziej i bardziej prześmiewcze. Wiedźmin ma ruchy jak samuraj rodem z Final Fantasy i azjatyckiego gamingu. Gdzie się podziała Europejska Sztuka Walki Długim Mieczem (półtoraręcznym) Gdzie są bloki/parady, riposty/kontry z książek ja się pytam. CD-PROJEKT RED SHAME ON YOU. Dlaczego zatrudniłeś tylu obcokrajowców nieznających klimatu Sagii

Tutaj muszę się zgodzić, blokowania i parowania jak na razie nie uświadczyliśmy( może przez work in progress :p), a zamiast tego szarpane odskoki, które miały chyba zastąpić rollowanie? Albo nie tyle zastąpić co to uzupełnić, bo rolowanie ostatecznie wcale gry przecież nie wyleciało. Sam nie wiem ale ten odskok wcale mi się nie podoba, wydaje się trochę taki sztuczny i wymuszony. reszta wydaję się być ok.

Może Geralt będzie miał możliwość noszenia miecza wzorowanego trochę na katanie, kto wie. Upgrade'owalny niedźwiedzi strój wiedźmina wykazuje duże podobieństwa do stroju ronina, więc wydaje się to byc bardzo prawdopodobne :p
 
A mi tam walka się podoba, tylko ta kamera ... :sad:

Ale walka jest płynniejsza, szybsza, ładniej wygląda, można używać znaków bez wyciągania miecza, kiedy Geralt wyciąga broń to podnosi ręką z tyłu pochwę!, wygląda ładnie, dynamicznie, wywalili chyba całkowici8e turlanie się, jest piruet, blokowanie, parowanie (mało go widzieliśmy ale może chrupie i przez to) unik nie jest taki zły, wystarczy go poprawić żeby był płynny, chciałbym więcej animacji zobaczyć i tyle.

Animacje poprawią, będą się bawić blokowaniem i unikami, więcej animacji i będzie spoko, dalej muzyki będzie więcej i będzie cacy. Szkoda tylko, ze pożucili ten system VATS. I REDZI pozwólcie mi być bliżej walki i poprawcie tą kamerę!
 
Pozwolę sobie jeszcze raz wkleić cytat, tym razem bezpośrednio - bo chyba ostatnio go zignorowałeś.

Hmmm tylko, że później dostaliśmy do ręki wywiad w którym ktoś zaprzeczył o możliwości regulowania odległości kamery od Geralta ;). A później pan Marcin nie skomentował zamieszania. Więc lepiej dmuchać na zimne ;).
 
Tak swoją drogą to przydałoby się zaktualizowanie ogólnego stanu informacji na temat gry. W sensie co jest potwierdzone, a z czego zrezygnowano.
Bo w temacie z nieoficjalnym FAQ wciąż jest informacja o systemie morale przeciwników w trakcie walki na ten przykład. I podejrzewam, że więcej by się znalazło.
 
Tak swoją drogą to przydałoby się zaktualizowanie ogólnego stanu informacji na temat gry. W sensie co jest potwierdzone, a z czego zrezygnowano.
Bo w temacie z nieoficjalnym FAQ wciąż jest informacja o systemie morale przeciwników w trakcie walki na ten przykład. I podejrzewam, że więcej by się znalazło.
Podaj mi z czego zrezygnowano, a wyrzucę to z FAQ. To, że na gameplay'u czegoś nie widać. Co do samych informacji z Gamescom'u, to pomału je zbieram i będę je uzupełniał jak tylko znajdę więcej czas (bo niektórzy muszą jeszcze chodzić do pracy).
 
Podaj mi z czego zrezygnowano, a wyrzucę to z FAQ. To, że na gameplay'u czegoś nie widać. Co do samych informacji z Gamescom'u, to pomału je zbieram i będę je uzupełniał jak tylko znajdę więcej czas (bo niektórzy muszą jeszcze chodzić do pracy).

Choćby to o zachowaniu przeciwników, na temat czego wywiązała się tu już dyskusja.
Zdaje się, ze któryś z twórców powiedział, że wprowadzenie systemu morale, tj. poddających się/uciekających przeciwników byłoby zbyt problematyczne.
Nie wiem na ile to jest prawda, bo opieram się tu wyłącznie na informacjach zawartych w wypowiedziach użytkowników.
Jeśli się jednak mylę, możesz śmiało wyprowadzić mnie z błędu.

Teraz też dowiedziałem się, że nie jest wiadomo w końcu jak będzie z tą kamerą. Na początku było mówione, że można ją dostosować (twój temat z FAQ i wypowiedź Marcina Momota), z kolei teraz, że jest jaka jest.
 
Choćby to o zachowaniu przeciwników, na temat czego wywiązała się tu już dyskusja.
Zdaje się, ze któryś z twórców powiedział, że wprowadzenie systemu morale, tj. poddających się/uciekających przeciwników byłoby zbyt problematyczne.
Nie wiem na ile to jest prawda, bo opieram się tu wyłącznie na informacjach zawartych w wypowiedziach użytkowników.
Jeśli się jednak mylę, możesz śmiało wyprowadzić mnie z błędu.

Teraz też dowiedziałem się, że nie jest wiadomo w końcu jak będzie z tą kamerą. Na początku było mówione, że można ją dostosować (twój temat z FAQ i wypowiedź Marcina Momota), z kolei teraz, że jest jaka jest.
Tak jak napisałem - informacje z Gamescomu jeszcze się w FAQ nie pojawiły. Dodatkowo, teraz była mowa o dwóch kamerach. Wcześniej żadna konkretna liczba nie była podana, a wypowiedź Marcina wcale nie mówi o swobodnym jej poruszaniu, tylko o możliwości wyboru z gotowych ustawień :

As far as camera work goes, there will be different settings for camera distance to choose from.

Co do morale, to poproszę o cytat lub link. Nie twierdzę, że nie mogło mi coś umknąć, jest to nawet prawdopodobne, ale na taką informację się nie natknąłem.
 
Tak jak napisałem - informacje z Gamescomu jeszcze się w FAQ nie pojawiły. Dodatkowo, teraz była mowa o dwóch kamerach. Wcześniej żadna konkretna liczba nie była podana, a wypowiedź Marcina wcale nie mówi o swobodnym jej poruszaniu, tylko o możliwości wyboru z gotowych ustawień :

As far as camera work goes, there will be different settings for camera distance to choose from.

Co do morale, to poproszę o cytat lub link. Nie twierdzę, że nie mogło mi coś umknąć, jest to nawet prawdopodobne, ale na taką informację się nie natknąłem.
Marek Ziemak, zeszły rok wywiad chyba dla Scaniego , dług, jest na Youtube, tu masz linka,https://www.youtube.com/watch?v=u45PclvWfD0 gdzieś w drugiej części wywiadu. Nie ma czasu teraz sprawdzać
 
Wpadłem na pomysł co do kuszy żeby nie kusiła graczy do częstego używania jej w walce nawet gdy nie jest potrzebna, co byście powiedzieli na to, gdyby kusze trzeba było samodzielnie ładować po każdym wystrzale co by trwało kilka sekund? Wtedy to by wyglądało tak że trzeba by było pomyśleć przed skorzystaniem z kuszy, czy to jest odpowiedni moment by z niej skorzystać.
 
@Swooneb
W kilku wywiadach - nie napiszę dokładnie, w których - było powiedziane, że:
- będzie można rozwijać umiejętność korzystania z kuszy
- kusza ma różne rodzaje bełtów
- trzeba pilnować ilość bełtów, jaką bohater posiada w ekwipunku
- kusza będzie najprawdopodobniej jedynym sposobem na walkę pod wodą (nie wspominali o znakach, ale gdyby zamiast płomienia można by "wystrzelić" z dłoni słup gorącej wody...)

Na kilku pokazanych rozgrywkach - Geralt ładował broń - trochę to trwało

Jeżeli rozwiniemy umiejętności kuszy - najprawdopodobniej będzie można zwiększać "magazynek". W walce z bandytami w filmiku "polowanie na gryfa" raz oddał chyba trzy strzały do bandyty...
 
Last edited:
Top Bottom