Wiedźmin 3: system walki

+
Geralt walszy sam na sam z jednym przeciwnikiem a kamera i tak jest hen hen daleko T_T


AAAAAAA już nie nawiedzę tej kamery! Tak samo jak ten samo oddalającej się z W2. Tylko kamera podczas Igni jest spoko :D. A unik jest fajny, lepszy niż jakieś turlanie się, dopracują trochę animacje i będzie spoko ;).
 
Unik nie jest do poprawy, unik działa dokładnie tak jak powinien. Czasami występujące wrażenie "rwania", bo Redzi postawili na responsywność. Poszczególne animacje są krótkie, ale nawet one mogą być przerwane. Można by oczywiście zrobić dłuższe i bardziej zazębiające się sekwencje, ale wtedy znacznie obniża się responsywność walki. Coś za coś.
Przy uniku za pomocą piruetu jakoś nie ma problemu z responsywnością. To samo da się zrobić tutaj, lekko przyspieszając animację i dodając parenaście klatek, ewentualnie Geralt mógłby nie schodzić tak nisko w dół tułowiem, to przynajmniej byłoby zniwelowane to wrażenie reumatyzmu.
Responsywność i ilość klatek... Jedno nie wyklucza drugiego. We wszystkich animacjach mimo dużej dynamiki Geralta i responsywności w atakach nie ma wrażenia braku klatek, a tutaj jest ewidentne.

A ta przez chwilę stojąca w miejscu kamera w przypadku walki z jednym przeciwnikiem akurat mi się podoba, ale generalnie wolałbym mieć cały czas taką jak przy rzucaniu Igni.
 
Last edited:
Widać kamera kuleje nawet w walce z jednym przeciwnikiem.
Zawsze jest nadzieja że dadzą wybór kamery albo przynajmniej dopracują obecną. Nie chciałbym żeby kamera odjeżdżała na boki aby pokazać wroga za plecami jednocześnie ignorując przeciwników przed postaciom (jak w walce z wilkołakiem). Wolałbym by walka była trudna dzięki sile przeciwników a nie problemów z kamerą.
 
Przy uniku za pomocą piruetu jakoś nie ma problemu z responsywnością.

Unik za pomocą piruetu tak samo może zostać przerwany. Każda animacja może zostać przerwana, Redzi wałkują to od samego początku. Odnośnie tego, że nie ma problemu, to się zgodzę. :D
 
Unik za pomocą piruetu tak samo może zostać przerwany. Każda animacja może zostać przerwana, Redzi wałkują to od samego początku. Odnośnie tego, że nie ma problemu, to się zgodzę. :D
Ale problem nie leży w tym, że animacja może zostać przerwana, tylko w tym, że animacja uniku poprzez odskok jest strasznie niepłynna. Brakuje klatek po prostu. Przy piruecie wszystko płynnie jest zrobione.

A sam fakt przerywania animacji jest dobrą wiadomością, lecz to też wymaga dużo roboty, żeby płynnie przerwał tą animację przechodząc do pozycji wyjściowej. Jak tego REDzi nie zrobią to kiepsko to będzie wyglądać.
 
Last edited:
Ale problem nie leży w tym, że animacja może zostać przerwana, tylko w tym, że animacja uniku poprzez odskok jest strasznie niepłynna. Brakuje klatek po prostu. Przy piruecie wszystko płynnie jest zrobione.

Jak dla mnie jest świetna, zupełnie nie wiem o co Ci chodzi. o.o
 
Zgadzam się z @Qyzu' , odskok powinien zostać dopracowany. Zresztą, wolałbym żeby zamiast wciąż jednakowo odskakiwać, Geralt robił więcej tych piruetów, bo po pierwsze są one bardziej widowiskowe, a po drugie bardziej zgodne z książką (gdzie wiedźmin częściej wywijał się w piruecie niż odskakiwał).
 
Również tego nie widzę, a oglądam nieskompresowaną wersję...

Jest nienaturalnie szybka, tak, że klatki zostają pominięte. Tak jak ktoś napisał: trochę przypomina teleportowanie się o kilka kroków w tył ;p

Przecież Geralt również jest nienaturalnie szybki :p
 

Guest 2686910

Guest
Jest nienaturalnie szybka, tak, że klatki zostają pominięte. Tak jak ktoś napisał: trochę przypomina teleportowanie się o kilka kroków w tył ;p
No bo Geralt jest nienaturalnie szybki, amirite? :p
Mi nie przeszkadza, ba podoba się nawet. Ale sporo widzę tych wołań o poprawę odskoku, więc raczej się nie bójcie. Pewnie poprawią.
@Kuboniusz: ninja, panie, skąd się oni biorą?
@shasiu: oszukujesz, nie liczy się.
 
Last edited by a moderator:
No bo Geralt jest nienaturalnie szybki, amirite? :p
Mi nie przeszkadza, ba podoba się nawet. Ale sporo widzę tych wołań o poprawę tego odskoku, więc raczej się nie bójcie. Pewnie poprawią.
@Kuboniusz: ninja, panie, skąd się oni biorą?
Nienaturalna szybkość to jedno, a naturalnie wyglądająca animacja to druga kwestia. Wydaje mi się, że jakby Geralt nie schodził głową w dół to ciut lepiej by to wyglądało, ale i tak brakuje klatek. Mam nadzieję, że poprawią, ale zawsze mnie dziwi, że w przypadku takich dyskusji REDzi się w ogóle nie wypowiadają i my możemy się tylko domyślać co będzie poprawione a co nie. A tak naprawdę każda dyskusja mogłaby być skończona po jednym potwierdzeniu REDów, że "tak, jest niepłynnie i poprawimy", albo "nie, to już jest ostateczna animacja".
 
[...]
A tak naprawdę każda dyskusja mogłaby być skończona po jednym potwierdzeniu REDów, że "tak, jest niepłynnie i poprawimy", albo "nie, to już jest ostateczna animacja".

Przepraszam za of top - ale Redzi już kilkukrotnie potwierdzili (w innym temacie), że cykl dobowy oraz pogodowy istnieje i że jest świetny (a niektórzy mówili dosadniej - mówili, ze jest zajebisty) A ciągłe "jęczenie" ;) że nie wiadomo - nadal słychać...
Tym bardziej, że wiadomo - co było na poprzednim E3 (można poczytać, gdzieś także krążył pewien nielegalny materiał, na którym było to widać)

Co nie znaczy, że Redzi powinni milczeć - w prost przeciwnie.
Jęczący, nadal będą niepotrzebnie się martwić, ale reszta przynajmniej będzie spokojniejsza i nie da się wciągnąć w te podchody.

A "poszerzając" dalej of top - ja najbardziej jestem niepewny kamery, troszkę animacji, nie jestem też pewien ustawień osobistych HUD-a, ale główna niepewność tyczy się oczywiście wymagań sprzętowych???

A co do tematu - Walka wygląda dobrze, a nawet bardzo dobrze. Widać, ze ten Geralt się "słucha" a nie ...... ile swego czasu się nakląłem gdy Geralt nie zdążył nawet "pomyśleć" o bloku, w który klikałem jak najęty ;)
Jest dynamicznie i taktycznie. Jest płynnie (z małymi przeskokami tu i tam - jeszcze to wygładza). Myślę, że Redzi wszystko dopracują na co-najmniej miesiąc przed skończeniem prac nad szlifowaniem.
 
Ja nie psioczę ;) Po prostu wydaje mi się, że ten odskok jest za bardzo "rwany", jeśli można tak powiedzieć. Sam w sobie nie jest zły, tylko na tym etapie wygląda trochę nienaturalnie. Parowania nie widziałem w tym gameplayu. Może były kontrataki. Nie będę się spierał. Nie śledziłem aż tak dokładnie, klatka po klatce, tego filmiku.


Poza tym nie jest źle. Walka jest dynamiczna i wygląda fajnie. Według mnie powinno być trochę więcej piruetów, blokowania i ripost.

A i jeszcze jedna rzecz. Ci faceci z tarczami mogliby jednak trochę szybciej umierać ;) Więcej uderzeń blokować tarczą, ale gdy już Geralt w nich trafi, to po dwóch ciosach powinno być po wszystkim. Bo inaczej jest za duża różnica między "tarczownikami", którzy nawet po zniszczeniu tarczy wytrzymują z 5 silnych uderzeń, a zwykłymi bandziorami, którzy padają po 1 albo 2 ciosach :)
 
Last edited:
Top Bottom