Wiedźmin 3: system walki

+
Przecież ciągle nawalają bez odpoczynku i ciągle blokują ciosy, bez nieśmiertelności g*wno idzie zrobić.

Wiesz, że czasem zajść przeciwnika od boku? Albo przestać nawalać na pałę, dać przeciwnikowi wyprowadzić atak i przerwać go szybkim uderzeniem? I że generalnie warto myśleć w czasie walki?
 
System walki w ogóle nie jest zbalansowany, pieprzony chłop poziomu 1 wywija jak ten z 20 a o tych wyżej to już lepiej nie pisać. Przecież ciągle nawalają bez odpoczynku i ciągle blokują ciosy, bez nieśmiertelności g*wno idzie zrobić. tak spieprzony jest ten system.

Kombinuj, możesz wyciągać ich pojedyńczo, doskakiwać z boku, rzucić Igni, bo przeciwnik po Igni opuszcza blok na chwilę (chyba, że ma tarczę) albo paruj.
Frontalny atak nie jest najlepszą opcją, raz, że przeciwnik blokuje, dwa z ciosu w plecy dostaje większe obrażenia.

akurat walka z ludźmi w grupie jest w miarę łatwa przy taktyce 2 ciosy, i odskok do innego przeciwnika. Tak ich poprostu obskakujesz po kolei, bez szansy na zebranie szyków.
 
@Marcin_89.683
Może to nie system walki jest do niczego tylko ty kiepsko grasz?
Jednym przyciskiem walki nie wygrasz. Zacznij używać jakieś taktyki to od razu będziesz w stanie
pokonać chłopa na 1 lvl. Jak nie zawsze jest najniższy poziom trudności.
 
W końcu gra w której przeciwnicy są wymagajacy i nie stoją w kolejce po "w morge" :)
Blokują się tarczą robią uniki, strzelaja z oddali do nas co jeszcze ?
Blokują w końcu nie walimy jak w worek mieczem.
Moim zdaniem przeciwnicy w W3 są zajefajnie zrobieni.
Tak samo potwory odskakują itp. W końcu czuję że walczę przeciw wymagajacemu przeciwnikowi.
Jak ktoś to uznaje za wadę to ja pierdykam :facepalm:
 
W końcu gra w której przeciwnicy są wymagajacy i nie stoją w kolejce po "w morge" :)
Blokują się tarczą robią uniki, strzelaja z oddali do nas co jeszcze ?
Blokują w końcu nie walimy jak w worek mieczem.
Moim zdaniem przeciwnicy w W3 są zajefajnie zrobieni.
Tak samo potwory odskakują itp. W końcu czuję że walczę przeciw wymagajacemu przeciwnikowi.
Jak ktoś to uznaje za wadę to ja pierdykam :facepalm:

Tylko te duże monstra są za mało agresywne. Ludzie też by mogli być troszkę agresywniejsi bo czasem stoją z blokiem i prawie nic nie robią ;p
 
Ja gram na najtrudniejszym poziomie i przeciwnik potrafi dziabnąć dotkliwie.
Trzeba się mieć na baczności, mały błąd i może się walka źle skończyć.
Coś około 100 h nabiłem i jest że tak powiem równo, ale to moje zdanie ;)
 
Ja gram na najtrudniejszym poziomie i przeciwnik potrafi dziabnąć dotkliwie.
Trzeba się mieć na baczności, mały błąd i może się walka źle skończyć.
Coś około 100 h nabiłem i jest że tak powiem równo, ale to moje zdanie ;)

Tylko znowu tutaj mylisz pojęcie trudności z wyzwaniem, że jakis potwór będzie miał wiecej hp i wiekszy dmg na wyzszym poziomie trudności nie zmienia jego zachowania AI i jako takiego ogarniecia na polu bitwy, to że cie łapie na 1 hita to jest czysta nudna trudność a nie wyzwanie i satysfakcja ja bym wola walczyc z wrogiem ktory odskakuje biega po tym bolu bitwy a nie stoji jak slup, chce wroga który przejmie inicjatywe robi kontry przy kazdym uderzeniu uzywa swoich zdolnosci w najodpowiediejszym momecie i taka walka nawet jakby mnie rabal po 1 hp byla by zdecydowanie ciekawsza i satysfakcjonujaca.

A dodatkowo niektóre walki są dodatkowo utrudniane ospałościa geralta albo zabugowana kontrą czy też blokiem który nie zawsze chce się podnieść, jest tez ten sam problem co w W2 odskakujesz w momencie kiedy wróg cie uderzył, graficznie cie nie trafił ale obrazenia są naliczone.
 
bym wola walczyc z wrogiem ktory odskakuje biega po tym bolu bitwy a nie stoji jak slup, chce wroga który przejmie inicjatywe robi kontry przy kazdym uderzeniu uzywa swoich zdolnosci w najodpowiediejszym momecie i taka walka nawet jakby mnie rabal po 1 hp byla by zdecydowanie ciekawsza i satysfakcjonujaca.

.

Tylko że w W3 to wszystko masz.
Pokaż mi jakąś inną grę gdzie przeciwnicy by się tak zachowywali.
Wszystko to co wymieniłeś jest w tej grze.
 
Witam,może to nieodpowiednie miejsce,na to z czym mam niby problem,ale chodzi właśnie o System walki,który zmienił mi się Diametralnie po wgraniu Patcha 1.05 - i pytanie brzmi... Czy na tym patchu wybierając Szybki atak - nie prezentuje się on jakby był to raczej Silny atak a nie na odwrót ? Bo właśnie przeznaczyłem PD na szybki atak a został on tak Spowolniony że dosłownie Kosmos ;/ Co może być nie tak ?
 
@Szaki32 Miałem już tak, że zawiesił mi się ciężki atak, po zdobyciu poziomu. Tak, że gdy nawet atakowałem szybko, Geralt i tak wykonywał silny atak. Reload do wcześniejszego sava rozwiązał problem, przynajmniej u mnie
 
Mam pytanie dot. redukcji obrażeń. Czy te wszystkie cięte, kute obuchowe dotyczą tylko "ludzkich" przeciwników czy potworów również ?

---------- Zaktualizowano 06:21 ----------

Tylko że w W3 to wszystko masz.
Pokaż mi jakąś inną grę gdzie przeciwnicy by się tak zachowywali.
Wszystko to co wymieniłeś jest w tej grze.

Alfabetycznie czy chronologicznie :) ?

Poziom trudności jest IMO nierówny. Niekiedy walcząc z przeciwnikiem z wyższym lvl zabijam go przy pierwszym podejściu a innym razem przy walce z kilkoma utopcami z niższym lvlem potrzebuje kilku podejść. Czasami zastanawiam się czy gra sama nie zmniejszyła mi poziomu trudności ;)
 
Mam pytanie dot. redukcji obrażeń. Czy te wszystkie cięte, kute obuchowe dotyczą tylko "ludzkich" przeciwników czy potworów również ?

---------- Zaktualizowano 06:21 ----------



Alfabetycznie czy chronologicznie :) ?

Poziom trudności jest IMO nierówny. Niekiedy walcząc z przeciwnikiem z wyższym lvl zabijam go przy pierwszym podejściu a innym razem przy walce z kilkoma utopcami z niższym lvlem potrzebuje kilku podejść. Czasami zastanawiam się czy gra sama nie zmniejszyła mi poziomu trudności ;)

Mój post jest wyrwany z kontekstu nie o tym była mowa o czym Ty piszesz.
 
Nie wiem, czy było to poruszane, ale nie podoba mi się ten nadmiar "blinków" u Ciri. Powinna mieć możliwość normalnego unikania, jak Geralt, a blink byłby wybierany z menu "Tab" (tak jak znaki u Geralta) i odpalany z "Q". Walka tą postacią miałby wtedy więcej różnorodności.
 
Top Bottom