Wiedźmin 3 - Trailery/Zwiastuny vs finalna wersja.

+
Wiedźmin 3 - Trailery/Zwiastuny vs finalna wersja.

Pomysł powstał w temacie "Niedotrzymane obietnice", jednak ten temat będzie nieco odbiegał od poprzedniego. Jako, że w tamtym skupiano się na błędach, to tutaj powinna być dyskusja na temat zmiany koncepcji scen oraz scenariusza. Dla przykładu:

- Gdzie scena z cesarzem z SoD?

- Gdzie scena z Ciri biegnącej do Tor Gvalch'ca

- Dlaczego w SoD walczy Geralt, a nie Eskel?

- Gdzie scena Naglfaara z VGX?

- Gdzie moment z płonącej wioski z trailera E3 2013?

- Gdzie zielarka z 35-minutowego gameplaya?

- Dlaczego nie ma w ogóle questów z 35 minutowego gameplaya? (poza "Paniami Lasu")

Przykłady można mnożyć i mnożyć. Temat dotyczy też dyskusji o scenariuszu. Np. mogła pojawić się sytuacja, w której na forum czy w wyciekach była mowa o jakiejś postaci, a ostatecznie nie pojawiła się ona w grze itd.

Nie poruszamy też kwestii oczywistego downgrade, bo z tego tematu nic dobrego nie wynika.
 
Jak znam życie to czeka nas kolejna Edycja Rozszerzona :).
Co do brakujących scen, to podejrzewam, że te z trailerów powstały w momencie, gdy gra była jeszcze mocno na papierze, a potem się okazało, że albo tną, albo nie pasują do kolejnej koncepcji po ostatniej dacie zmiany premiery. Bo jak widać ten czas nie został poświęcony na doszlifowanie gry, ale na cięcia, downgrade i szukanie sposobu na zadowolenie posiadaczy konsol. Z jednej strony jest to zrozumiałe, ale czytając różne tłumaczenia wydawcy po premierze i konfrontując opowieści z przed premiery to chyba parę osób w ogóle nie widziało tej gry przed wydaniem o opowiadało o czymś trochę z kosmosu.
 
Eh... Szkoda właśnie. Bo sceny z SoD były mistrzowskie. Do teraz pamiętam uczucie i te ciarki, które mnie przeszły, gdy pierwszy raz zobaczyłem Ciri. Nie zaprzeczam - gra jest genialna i jak dla mnie mocne 10/10, ale jak patrzy się na ten zwiastun to się bardzo smutno człowiekowi robi. REDZI - chcemy EDYCJI ROZSZERZONEJ!
 
REDZI - chcemy EDYCJI ROZSZERZONEJ!
Z czym? Tymi sekundami materiału?
Redzi po prostu uznali, że trzeba pokazać małą Ciri na obrazie, a w sali tronowej się tego zrobić nie dało. Zadanie z Dijkstrą było chyba tylko na potrzeby publicznego materiału, w dodatku tamta intryga miała dziurę fabularną. Reszta to małe pierdółki. Moim zdaniem gry nie spotkały cięcia fabularne i Redzi wreszcie zachowali taki kształt jakiego pragnęli. Dwójka była bardzo, bardzo, bardzo okrojona.
 
Dwójka na pewno. A poprzez Edycję Rozszerzoną wolałbym np. poprawione sceny zamiast pre-renderów. Zresztą, scenę z cesarzem pokazywano często i jeszcze dosyć niedawno (materiał z Charlsem Dance). Dziwne jest po prostu pokazywanie rzeczy, których gra w sobie nie ma. Moment z Geraltem zamiast Eskela spokojnie można zrozumieć (to on miał być jednym z głównych obiektów zainteresowania w zwiastunie).

Przez dziurę fabularną mam rozumieć, że chodzi o tego szpiega, który niby widział Ciri z Jankiem? No tak, to był duży problem.
 
A poprzez Edycję Rozszerzoną wolałbym np. poprawione sceny zamiast pre-renderów.
To jest materiał na patch, nawet w Elder Blood były to zwykłe cutscenki.
A Emhyra straszliwie żałuję, scena na tronie była dużo mocniejsza, no ale tak zdecydowali, cóż zrobić.
 
Pewnie po downgrade nie wyglądała już tak dobrze :D (te promienie światła były po prostu genialne)

Niby nie powinno się poruszać kwestii downgrade, ale jednak gra niby tak wyglądała w tamtym momencie, więc dalej nie rozumiem, czemu nie zostawili takiej na PC, a konsole pogorszyli. Rozumiem równe traktowanie, ale jednak powinno się wychodzić z założenia, że jak można więcej, to robi się więcej. Przecież to nie jest wina ani CDP RED ani graczy, że konsole okazały się słabsze, niż myślano.

A wie ktoś może, czy jest w grze ten koleś, który mówi, że widział "drakkar z ludzkich paznokci" i że zabrali mu córkę z trailera VGX (tak samo nie ma kwestii Eredina - zapewne również stworzona tylko na potrzeby trailera)?
 
Usunięcie prerenderów ma tę zaletę, że nie zobaczysz Yennefer w oryginalnych ciuchach, gdy zainstalujesz alternatywny strój dla niej ;), a to akurat razi czasem.
 
O, to to!

Jak dla mnie duże niedopatrzenie.
To samo w zakończeniu. We wspomnieniach mamy Geralta w pancerzu początkowym i taką samą fryzurą (nieważne, jaką mieliśmy w tamtym momencie).

Ale najbardziej boli scena z Ciri i Avallac'hem, gdzie nie ma w ogóle zgrania ust z dialogami.

EDIT: Jak dla mnie kolejnym mankamentem jest to, że nigdzie nie ma muzyki z trailera SoD w grze. A ten fragment, który leci, kiedy Ciri biegnie do wieży, albo Geralt wchodzi do sali tronowej nadałby się w wielu scenach. (ale to jest właściwie taka mała pierdółka i mój kaprys, więc nie brałbym tego pod uwagę)
 
Last edited by a moderator:
Myślę, że miała raczej podkreślić kim Emhyr jest, a budzi większy respekt siedząc na wielkim tronie niż na krześle za biurkiem. Tak jak i sceny z wiedźminami miały ich pokazać jako zabójców potworów.
 
Wiadomo, że temat jego córki i przyszłej królowej to nie jest coś, co się omawia przy żołnierzach, jednak rzeczywiście, gdyby tak wyglądała audiencja, to byłoby o wiele lepiej. Ogólnie SoD kipiał epickością, a gdy wszystko się obejrzało w grze, to już takiego wrażenia nie robiło :/ Każda scena tam była perfekcyjna.
 
Wiadomo, że temat jego córki i przyszłej królowej to nie jest coś, co się omawia przy żołnierzach, jednak rzeczywiście, gdyby tak wyglądała audiencja, to byłoby o wiele lepiej. Ogólnie SoD kipiał epickością, a gdy wszystko się obejrzało w grze, to już takiego wrażenia nie robiło :/ Każda scena tam była perfekcyjna.
Scena w pokoju nie wymaga obecności fałszywej Ciri ^^, można ją schować pod biurkiem albo w szafie ;p.
 
Przypominam, że temat został założony w części forum, gdzie spoilery są zakazane. Tymczasem spoilerujecie sobie w najlepsze. @Falandar spoilerujesz info z zakończenia.

Proszę używać tagów [spoiler][/spoiler]!
 
Last edited:
Znalazł ktoś syrenkę z Debut Trailera? Albo jakąkolwiek syrenkę, która nie chciała nas od razu zabić?
 
Znalazł ktoś syrenkę z Debut Trailera? Albo jakąkolwiek syrenkę, która nie chciała nas od razu zabić?

Myślę, że "klasycznych" syren pozbyto się w związku z zamieszaniem związanym z Sh'eenaz i klasyfikacją gatunkową. W oryginalnych zapowiedziach jeśli dobrze pamiętam syreny wyglądały tak:



...w wodzie, a potem miały morfować w powietrzne ekhidny:



Fani kiepsko to przyjęli i w pewnym momencie pamiętam, że Redzi wspomnieli, że Sh'eenaz i wodno-powietrzne morfujące istoty, należą do dwóch różnych gatunków. Potem doszła jeszcze "ładna" wersja ekhindy/syreny:



Zatem wydaje mi się, że klasyczna, książkowa wersja syreny została usunięta, by nie potęgować zamieszania.
 
@Nars

Jest o tym mowa w artbooku. Syreny (latające, wrogie potwory) są często mylone z tą przyjazną rasą, do której należała Sh'eenaz.
 
Top Bottom