Wiedźmin 3 - Wygląd Geralta

+
Zwierzch,
Nie uważam, żeby było coś złego w tym, że REDzi próbują czegoś nowego. Jeśli broda ci się nie podoba, to zwyczajnie ją zgól i tyle.

E:engessa, tutaj pełna zgoda.
 
Torpeda said:
Dla ożywienia dyskusji załączam poniżej docelowy (prawdopodobnie) wygląd Geralta jaki zobaczymy finalnie w grze. I hope




Pomarzyć zawsze można
.
 
engessa said:
Mówili już setki razy dlaczego włosy są siwe a nie białe--kwestia oświetlenia.

Tak, ale to dotyczyło dwójki (z DX9), z tamtejszym oświetleniem, które nastręczało problemów.
Że coś z nim nie tak widać w samej grze. Ten element przedstawia się nienaturalnie i słabo.

Na potrzeby W3 mamy usprawniony Red Engine, zupełnie nowy renderer.
Po tym co widać w zwiastunie można twierdzić, że oświetlenie jest diametralnie różne od tego w W2 i szczerze wątpię, by teraz nastręczało jakichkolwiek problemów.

Szare włosy są prawdopodnie elementem designu postaci, mi osobiście nie przeszkadzają.
Niemniej sama twarz wydaje się nieco inna. Niby to samo, a jednak chyba poddano ją delikatnej, wręcz kosmetycznej modyfikacji, która sprawiła, że facjata Geralta zatraciła ten nieco drapieżny charakter. Teraz taki zeń gładysz.

Nie wiem w czy tak jest faktycznie, czy to tylko moja wyobraźnia, ale dla mnie coś jest inaczej.
 
engessa said:
Mówili już setki razy dlaczego włosy są siwe a nie białe--kwestia oświetlenia. Nie da się zrobić białych które by wyglądały dobrze, więc poszli na kompromis. Siwy włos jest przeźroczysty u ludzi, nam się tylko wydaje, że jest siwy/biały. Ojciec znajomego jest siwy, a włosy ma bialuteńkie, także są różne siwizny.
http://witcher.nexusmods.com/mods/2/ TADAM. Proszę, jakiś fan zrobił.
 
Też mi trochę nie leży ta sylwetka Geralta i jego talia osy. Co do włosów nie mam zastrzeżeń, wręcz przeciwnie, myślę, że z mlecznobiałymi wyglądałby dziwnie. Jeżeli będzie możliwość zgolenia zarostu, to jak najbardziej jestem za brodą. Zbroja przedstawiona w trailerze też nie przypadła mi do gustu (jakaś taka zbyt obcisła), tak samo jak miecz, ale przecież wiedźmina będziemy mogli do woli przebierać.
Na tym obrazku wygląda troszkę zbyt bysiorowato, ale nie obraziłabym się, jakby to była finalna wersja. ;)/>
 
Wygląd z trailera jest chyba najlepszy ze wszystkich, konkurować może jedynie wygląd z jedynki. Tym razem Redzi chyba prawie perfekcyjnie oddali wygląd tego Geralta, którego miałem na myśli czytając książkę. Jak dla mnie nie ma tu czego poprawiać, może jedynie tą damską sylwetkę. Zbroja wydaje mi się w porządku, wydaje mi się dobrze wyważona dla wiedźmina, jedynie usunąć te kolcze naramienniki.
 
Niby mozna znalezc w miare logiczne uzasadnienie dla az tak mocnego opancerzenia, bo przeciez Geralt podrozuje przez tereny objete wojna. Natkniecie sie na duzy, uzbrojony oddzial i dla wiedzmina moze skonczyc sie kiepsko. Ta zbroja jednak zwieksza szanse przezycia. Powinnismy sie cieszyc, ze nie biega w plytowce i z paweza. To ta jasniejsza strona sytuacji.
 
Phea said:
Mnie tam wystarczy możliwość ogolenia Geralta (tak jak w dwójce, gdzie można było zmienić fryzurę) i będę zachwycona. Co do zbroi; przecież dotychczas można było nosić różne warianty. Niezadowoleni się przebiorą i po problemie ;)

Zgadzam się z tym. Poza tym zbroja może przez te płyty wydaje się być ciężka, ale jak się jej przyjrzeć, to jest to skóra, pod spodem chyba nawet z puchem. Natomiast ramiona są chronione płytami z utwardzanej skóry pokrytej kolczatką, a patrząc na jej ilość to cięzka nie jest, ma jedynie chronic przez ranami ciętymi. W mojej opinii też nie jest cudowna, ale nie jest też tak zła jak się mówi. Dodatkowo w magazynie EDGE było napisane o naprawdę wielu wariantach odzienia, więc myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.
 
A mnie naprawdę się wydaje że ta afera ze smukłą talią Geralta to efekt złudzenia optycznego. W okolicach brzucha zbroja z trailera dzieli tułw pionowo na trzy części w ten sposób, że w oczy rzuca się część pokryta kolczugą co niestety "wyszczupla" brzuch, za to nagromadzebie rzemieni i innych pierdółek wizualnie "poszerza" Geralta w klacie i barach co jeszcze bardziej uwypukla złudną szczupłość w okolicach brzucha i daje efekt, tfu!, gorsetu.

Cała postać wygląda dla mnie prawie identycznie jak model z W2, broda jak najbardziej mi odpowiada, zwłaszcza że zapowiedziano opcje strzyżenia/golenia, w razie gdyby się znudziła, jednak jest na tyle zbliżona kolorem do twarzy, że w niektórych ujęciach zlewa się z nią w jedno i stąd być może wspomniane przez eustachego wygadzenie rysów - przecież profil Geralta w karczmie jest identycznie "drapieżny" jak w W2.

Jeszcze co do samej zbroi, która niezbyt przypadła mi do gustu m.in. przez to zamieszanie z sylwetką. Brakuje mi tu, cóż... torby.Przez dwie ostatnie gry Geralt zawsze ma ze sobą skórzaną sakwę, nie było zbroi, która by jej nie posiadała. Twórcy w artworku z W1 zaznaczają, że chcieliby żeby pancerze nadawały postaci wygląd komandosa, aby było od razu widać, że bohater jest specjalistycznie wyekwipowany a każdy element jego rynsztunku czemuś służy. Torba na składniki była czymś takim.
Z kolei fakt, że Geralt nosi pancerz kolczy wogóle mi nie przeszkadza. Już ta nieszczęsna zbroja wygląda wygodniej i lżej niż niektóre z ciężkich pancerzy dostępnych dla Geralta w W2. Ten "gorset" naprawdę wydaje się bardziej odpowiedzni dla wiedźmina niż taka Kurtka Niebieskich Pasów.

Długość miecza - raz że brzeszczoty znajduje się różne, dwa, że w którymś temacie wrzała dyskusja czy miecze, które dawali nam REDzi nie są za długie by móc je wyciągać przez plecy. Tak źle i tak niedobrze. Dodam że miecz z trailera ma dla mnie optymalną długość. Wygląda lekko i wygodnie. ALE. Wytłumaczy mi ktoś, czemu służą te ząbki? Geralt rozwija również ścieżkę drwala? Już w W2 wydało mi się to dziwne.

Do szarych włosów zdążyłem się przyzwyczaić, ale jeśli przed premierą zostaną ładnie wybielone będę mile zaskoczony.

I jeszcze ogólniejsza uwaga: miłoby było zobaczyć bardziej różnorodne modele kobiet - większa mnogość fryzur, sylwetek itd...
 
Co do sylwetki - kolejny wydumany problem.
U ludzi z dobrze rozwiniętą muskulaturą klatki i pleców, a także wyrobionymi mięśniami brzucha (szczególnie skośnymi) taka sylwetka to nic nadzwyczajnego.
Żeby nie być gołosłownym.



I ten sam jegomość bez stroju

 

Yngh

Forum veteran
Do mordy się przyzwyczaję. Przez brodę Gerwant wygląda trochę jak taki dziadunio, ale może taki efekt REDzi chcieli uzyskać. Zbroja mi się nie podoba, o czym już pisałem wcześniej. Teraz dopiero przypomniałem sobie o mieczu. Ugh, nie wiem, kto wpadł na taki design, ale wygląda to idiotycznie.
 
Asper said:
ALE. Wytłumaczy mi ktoś, czemu służą te ząbki? Geralt rozwija również ścieżkę drwala? Już w W2 wydało mi się to dziwne.

Jeśli takie miecze(z ząbkami) istniały naprawdę, to wydaje mi się, że mogły być przydatne w czasie parowania ciosów. Domyślnie-Parowane ostrze zatrzymywało się w szczerbinie co dawało większą kontrolę nad przeciwnikiem(?)-

E: Zbroja mnie się podoba. Ma niewiele metalowych wstawek, prawie sama skóra.
 
również uważam że wygląd geralta ( włosy, sylwetka) jest niedopracowany. jest dla mnie ważny no bo będe musiał oglądać tą paskudną twarz przez całą grę ;)/>/> ale mysle że jest jeszcze duzo czasu i redzi nad tym popracują. Warto byloby popracowac nad mimiką twarzy bo to jeden z mankamentow W2
 
Dla mnie najważniejsza jest możliwość golenia się. Przypomina się scena z "Czasu pogardy" gdzie Geralt chciał się jak najszybciej pozbyć swojego zarostu na twarzy...
 


Jak dla mnie tutaj Geralt wygląda najlepiej, rozpuszczone włosy, białe (nie siwe tylko białe) i jest zarost taki akurat, który można zgolić jak się znudzi. Zbroja też ok, pasuje do zimniejszych klimatów, jest bardziej kurtka niż kolczuka, troche futerka, gdzieś tam troche żleastwa widać ale dla mnie jest super.

A tutaj Yennefer ;p tak powinna wyglądać w grze />/>/>/> (moim zdaniem) - zimna, tajemnicza i piękna na sówj inny sposób, tak jak w książkach.

 
FlisSak said:
Jeśli takie miecze(z ząbkami) istniały naprawdę, to wydaje mi się, że mogły być przydatne w czasie parowania ciosów. Domyślnie-Parowane ostrze zatrzymywało się w szczerbinie co dawało większą kontrolę nad przeciwnikiem(?)-

E: Zbroja mnie się podoba. Ma niewiele metalowych wstawek, prawie sama skóra.

Muszę się rozczarować, ponieważ ciosów nigdy nie paruje się ostrzem tylko płazem! Istnienie takich zębów jest niedorzeczne, gdyż podczas atakowania sztychem (pchnięciem) uzbrojonego przeciwnika nasza kosa zaklinuje się ząbkami w przebitej zbroi. Lepszym rozwiązaniem jest faliste ostrzenie głowni, takie jak u gwyhyrów lub w rzeczywistości istniejących flambergów chociażby.

Aha i żebym nie był gołosłowny:
http://www.youtube.c...h?v=X8UeKcsE3Nw

Oto co stanie się przy parowaniu ostrzem.

Miecz z trailera to elementy rynsztunków mrocznego trybu z W2 które najprawdopodobniej w ogóle nie pojawią się w W3
 
Zbroja z pokazanych materiałów nie była by taka zła, jeśli nie była by zbroją casual, w której domyślnie Geralt walczy/zbiera chrust na ogień/je poziomki. Co więcej, była by wskazana, gdyby wiedźmin zabierał się za niektóre bestie cięższe w ubiciu niż czarni lub jacyś wojenni łupieżcy, których pewnie spotka na swojej drodze. Co do wyglądu i brody - moje pierwsze skojarzenie - taki trochę bad santa na koniu zamiast renifera (choć z demonicznym reniferem będzie walczyć, także no offence). Zarost jak najbardziej może być, choć nie jest ani trochę kanoniczny, ale realia W3 to nie będzie pobyt w spa. Mimo to, dla mnie broda z CGI jest jakby wyjęta wprost od cyrulika, zbyt dopieszczona jak na wojenną zawieruchę, taka nieskalana, trochę jakby boska. W sumie ciekawie jakby Gerwant wyglądał z wąsem, wtedy umilkli by Ci co zarzucali Redom odejście od słowiańszczyzny ;)
 
Troche się pobawiłem co by nie krytykować bezzasadnie i po prawej jest wygląd, który mi osobiście by bardziej odpowiadał.
 
Oprócz tego że Geralt stracił przyrodzenie to całkiem fajna ta zbroja, całkiem by pasowała na pierwszą jaką dostaniemy.
 
Top Bottom