Wiedźmin 3 - Wygląd Geralta

+
Wiedźmin 3 - Wygląd Geralta

E3 jest za nami, zobaczyliśmy pierwsze materiały z gry. O ile Świat przedstawiony w grze wygląda fantystycznie, to sam wygląd Geralta spotkał się ze sporą krytyką. Dlatego, postanowiłem stworzyć nowy temat, skupiający się przede wszystkim na tym jak nasz protagonista wygląda. Mam nadzieje, że Redzi wezmą sobie kontruktywną krytykę do serca.

1. Ogólne wrażenia:

Być może jest to wina moich wygórowanych oczekiwań ale spodziewałem się znacznej poprawy jakości wyglądu postaci. Tymczasem postać Geralta wygląda, pod względem jakości, bardzo podobnie do tego jak wyglądała ona w poprzedniej grze. Mam jednak nadzieję, że praca nad wyglądem (jakości grafiki) postaci dopiero się zaczeła i zobaczymy znaczną poprawę. Trzeba też wspomnieć, że mimika twarzy zostanie znacznie poprawiona. Docelowo, twarz będzie składać się z 40 kości (tyle co cała postać w Wiedźminie 1). Według słów Pana Konrada Tomaszkiewicza, praca na tym elementem dopiero się rozpoczeła.

2. Sylwetka:

Sylwetka Geralta spotkała się ze sporą krytyką. Przede wszystkim jest on zbyt smukła. Talia zbyt wąska. Być może jest to wina zbroi używanej na pokazie przez Geralta. W każdym razie, wygląda on jak w gorsecie, co nie jest chyba specjalnie pożądanym efektem. W mojej ocenie, sylwetka wyglądała lepiej w Wiedźminie 2. Co do tyłka się nie wypowiadam. Na tym forum znajdują się eksperci w tym temacie.

3. Włosy

Po raz kolejny włosy Białego Wilka nie są białe. Stoi to w sprzeczności z materiałem źródłowym. Idealnym rozwiązaniem byłoby, gdybyśmy mieli świetnie wyglądające białe włosy. Nie wiem, czy jest to jednak możliwe. Preferuję dobrze wyglądające siwe włosy niż kiepsko wyglądające włosy białe. W każdym razie, w dwójce się przyzwyczaiłem, w trójce też nie będę płakał.

Włosy w Wiedźminie 2 wyglądały słabo. Na tyle słabo, że spora ilość postaci była albo łysa albo nosiła nakrycie głowy. Niestety, w pokazanym trailerze do Wiedźmina 3, nie zauważyłem poprawy w tym elemencie. Dlatego, mam nadzieję, że wygląd włosów zostanie poprawiony. NIe musi to być jakość TressFX ale dobrze by było, gdyby włosy wyglądały naturalnie.

4. Broda

Osobiście jestem zwolennikiem brody u Gerelta. Są jednak brody i brody. Chciałbym, żeby wyglądało to tak, jakby Geralt w ogóle się nie golił przez jakiś okres czasu. Bez przesady, tygodniowy lub dwutygodniowy zarost wystarczy. Żadnych goatee i innych badziewi. Jak ktoś nie lubi brody, to może ją zgolić.

5. Zbroja

Muszę przyznać, że abroja zaprezentowana na E3 niezbyt przypadła mi do gustu. Po pierwsze, wydaje się być ciężkawa, nie pasująca do Geralta. Po drugie, sama zbroja nie wygląda zbyt fajnie. W drugim wiedźminie, mieliśmy wiele, naprawdę fajnie zaprojektowanych modeli zbroi, więc większych obaw nie mam. Mimo wszystko, uważam, że można wybrać ładniej wyglądającą zbroje jako defaultową w marketingu. Według mnie, lepsza będzie skóra niż zbroja kolcza.

6. Miecz

Znowu, projekt miecza mnie nie zachwycił. Preferuję ostrza proste, a nie skrzyżowanie miecza z piłą. Poza tym, miecz wydawał się za krótki. Podobnie jak w przypadku zbroi, modeli mieczy będzie sporo. I tu też można wybrać miecz, który wygląda dużo lepiej niż ten zaprezentowany.
 
Fajny temat, być może dzięki temu będziemy mogli istotnie wpłynąć na dalszy wygląd postaci:)
Też głosuję za białymi włosami Geralta i przeciw mieczom-piłom.
 
Serio? A tutaj to już nie pasuje? Ja rozumiem, Geralt, ważna postać, ale o wyglądzie pewnych postaci rozmawialiśmy tam już z powodzeniem.
 
Gdyby wszystkie miecze były "proste" ludzie by narzekali że różnią się one tylko statystkami a tak miło popatrzeć na różnorodność broni. :)Włosy jakoś mi nie przeszkadzają wręcz przeciwnie wygląda w nich bardziej naturalnie. Twarz niech zostanie jaka jest bo jakieś poważne zmiany w wyglądzie nie wyszły by na dobre.
 
ser-ekxD said:
Dodałbym jeszcze jeden podpunkt:
7. Dupa Geralta.

Tyle w temacie...

Autor podkreślił w punkcie z sylwetką, że na temat tyłka się nie wypowiada... Co do wyglądu postaci, to jestem za. Bardziej męsko z sylwetki by się przydało. Broda, przynajmniej ta którą było widać na trailerze, jest OK.
 
Co do oceny wyglądu naszego ulubionego bohatera powinniśmy się jeszcze wstrzymać. Pamiętajmy, że mimo wszystko jest to build pre-apha albo alpha, nie pamiętam dokładnie. No i mamy powtórkę z W2 kiedy to twarz Geralta w pierwszych materiałach prasowych wzbudzała oburzenie i gwizd na sali. Ostatecznie otrzymaliśmy świetnie prezentujący się model i tekstury.

Co do obcisłej zbroi to może się zgodzę, że z talią coś jest nie tak. Ale tego typu zbroje będą wyglądać naturalniej w walce przy znacznie szybciej poruszającym się Geralcie. Gruba kurtka po prostu by ograniczała ruchy.

Poczekajmy, do premiery zostało jeszcze sporo czasu i prawdopodobnie sporo rzeczy się zmieni.
 
Dla ożywienia dyskusji załączam poniżej docelowy (prawdopodobnie) wygląd Geralta jaki zobaczymy finalnie w grze. I hope



 
Wszystko z tym wizerunkiem spoko, oprócz za ciężkiej zbroi (Wiedźmini nosili skórzane zbroje/kurtki aby nie krępowały ruchów).
Kolejna rzecz: talia jak u kobiety, i ścisłe przyleganie tego gorsetu. Twarz w porządku jak najbardziej
 
Mi bardziej przypadła do gustu twarz Geralta z pokazanego trailera, aniżeli twarz ze screena powyżej.
 
Torpeda said:
Dla ożywienia dyskusji załączam poniżej docelowy (prawdopodobnie) wygląd Geralta jaki zobaczymy finalnie w grze. I hope



Gdybym miał wybierać pomiędzy dokłądnie tym wyzerunkeim, a dokładnie tym który był w trailerze wybrałbym jednak ten na tym arcie (renderze...rendererze ?) ... aż jaja cierpną na widok twarzy Gerwanta
 
RaV47 said:
Gdybym miał wybierać pomiędzy dokłądnie tym wyzerunkeim, a dokładnie tym który był w trailerze wybrałbym jednak ten na tym arcie (renderze...rendererze ?) ... aż jaja cierpną na widok twarzy Gerwanta

Mam tak samo jak ty
 
Mnie tam wystarczy możliwość ogolenia Geralta (tak jak w dwójce, gdzie można było zmienić fryzurę) i będę zachwycona. Co do zbroi; przecież dotychczas można było nosić różne warianty. Niezadowoleni się przebiorą i po problemie ;)
 
namiociarz said:
Co do oceny wyglądu naszego ulubionego bohatera powinniśmy się jeszcze wstrzymać. Pamiętajmy, że mimo wszystko jest to build pre-apha albo alpha, nie pamiętam dokładnie. No i mamy powtórkę z W2 kiedy to twarz Geralta w pierwszych materiałach prasowych wzbudzała oburzenie i gwizd na sali. Ostatecznie otrzymaliśmy świetnie prezentujący się model i tekstury.

To jest taki sam temat jak spostrzeżenia na temat wyglądu rzeczy owakich co były w temacie "Wiedzmin na E3"

Punkty 2 ostatnie

Przecież będzie na pewno masa mieczy i zbroi !?
 
engessa said:
przecież to ta sama twarz.

To nie jest ta sama twarz. Ta na screenie jest wizją ekipy Platige Image i różni się od tej gejmplejowej. Jak ja bym miał wybierać to wybrałbym właśnie tą ze screena powyżej, ale obie są dobre więc tu nie wybrzydzam. Nie pasuje mi tylko zbroja i piła zamiast miecza. Wiem, że tego będzie mnóstwo i będzie to można zmienić, ale jako domyślna wersja, pokazywana mediom i fanom, mogłaby być bardziej "wiedźmińska" czyli skóra i prosty miecz. Za dużo metali ciężkich. Moim zdaniem najlepiej pod tym względem prezentowała się pierwsza część Wieśka.

engessa said:
Ale tego typu zbroje będą wyglądać naturalniej w walce przy znacznie szybciej poruszającym się Geralcie. Gruba kurtka po prostu by ograniczała ruchy.
To akurat dziwne zdanie. Geralt przecież wybierał właśnie po to proste kurtki czy insze ubranka, żeby mu tych ruchów nie krępowały. W takim żelastwie jak ma teraz raczej trudno mówić o szybkości i mobilności. Może nawet dałoby się to przeboleć gdyby nie te mocarne naramienniki. Jak to ktoś kiedyś fajnie napisał, wygląda jak komandos w kombinezonie do nurkowania :p
 
Torpeda said:
Dla ożywienia dyskusji załączam poniżej docelowy (prawdopodobnie) wygląd Geralta jaki zobaczymy finalnie w grze. I hope

To jest wizja Geralta od PI, co sami zaznaczyli. Różni się od tego, co zobaczymy w grze. Choć zapewne nieznacznie.

A co do talii Geralta widocznie zrywał boki tak mocno, że stały się osobnymi bytami i uciekły poza ziemską orbitę.
 
Ja tylko bardzo bym prosił drogich Redów o to, by w pierwszym napotkanym miasteczku mieszkał cyrulik, u którego tę brodę będzie można zgolić ;)

A jeśli chodzi o miecze-piły, to również jestem na nie. Przyznam szczerze, że taki wygląd miecza Caerme w dwójce zawsze skutecznie mnie zniechęcał do jego używania :)
 
Ja nie rozumiem dlaczego redzi uczepili się tego siwego wizerunku Geralta, teraz jeszcze z zarostem. Ciągle starają się poprawić coś co było dobre i zadowalało wszystkich. Biały wilk? Raczej stary kundel.
 
zwierzch said:
Ja nie rozumiem dlaczego redzi uczepili się tego siwego wizerunku Geralta, teraz jeszcze z zarostem. Ciągle starają się poprawić coś co było dobre i zadowalało wszystkich. Biały wilk? Raczej stary kundel.
Mówili już setki razy dlaczego włosy są siwe a nie białe--kwestia oświetlenia. Nie da się zrobić białych które by wyglądały dobrze, więc poszli na kompromis. Siwy włos jest przeźroczysty u ludzi, nam się tylko wydaje, że jest siwy/biały. Ojciec znajomego jest siwy, a włosy ma bialuteńkie, także są różne siwizny.
 
Top Bottom