Wiedźmin 3 - wyłącza się

+
Wiedźmin 3 - wyłącza się

Hej,

Gra się wyłącza. Czasami. Bez przyczyny. Bez błędów ani komunikatów. Pojawia się pulpit i ta-dam.

Dopiero co zrobiłem formata, wczoraj jeszcze zainstalowałem nowe sterowniki do grafiki.

Jakieś pomysły?

Pozdrawiam,
 
Problem ten jest także na Xbox One co zmusza mnie ciągle do zapisywania gry a sama gra też sama z siebie nie zapisuje się przez co tracę.
 
@glegola
Przed założeniem nowego wątku, proszę zapoznać się ze strukturą forum. Problemom technicznym jest poświęcony osobny dział. Przeniosłam.
 
@zi3lona Przed wypuszczeniem gry na rynek upewnijcie się, że nie ma poważniejszych błędów.

@Kwartez22 Tak samo tutaj. Irytujące bo zamiast iść do przodu ciągle mi się wyłącza i muszę zaczynać od ostatniego zapisu... Przecież nie będę klikać F5 co 2 min....
 
@zi3lona Przed wypuszczeniem gry na rynek upewnijcie się, że nie ma poważniejszych błędów.
Zi3lona, ani żaden inny moderator, nie był w żadnym stopniu związany z procesem produkcyjnym i wydawniczym gry. Obwinianie nas o problemy z grą (jakiekolwiek by nie były) jest raz, że bezcelowe, dwa - niesprawiedliwe.
 
@szypek26 Tym się różnimy: jak w mojej korporacji, ktoś zrobi coś źle i trafi się że to ja muszę naprawiać, to nie tłumaczę że to nie ja, ani nie mówię iż nie jestem pomocą techniczną, a w ogóle to nie pracuje w weekend. Tylko naprawiam co inni zrobili źle, przepraszając i zapewniając że ja to zrobię tak jak powinno być zrobione za pierwszym razem. U mnie w firmie etatu byś nie dostał. Nie napisałbym tego, co napisałem gdyby @zi3lona potrafiła grzecznie sprawę objaśnić (przenosin wątku). Może po 15k postów czas najwyższy zmienić pracę.
 
@szypek26 Tym się różnimy: jak w mojej korporacji, ktoś zrobi coś źle i trafi się że to ja muszę naprawiać, to nie tłumaczę że to nie ja, ani nie mówię iż nie jestem pomocą techniczną, a w ogóle to nie pracuje w weekend. Tylko naprawiam co inni zrobili źle, przepraszając i zapewniając że ja to zrobię tak jak powinno być zrobione za pierwszym razem. U mnie w firmie etatu byś nie dostał. Nie napisałbym tego, co napisałem gdyby @zi3lona potrafiła grzecznie sprawę objaśnić (przenosin wątku). Może po 15k postów czas najwyższy zmienić pracę.
Przykro mi, ale twoje wyobrażenie na temat pracy moderacji, jej związku z CDP RED, pomocą techniczną oraz podobnymi sprawami, jest całkowicie nietrafione, co wyjaśniałem już w poprzednim poście. Jeśli masz jakieś uwagi do pracy któregokolwiek z moderatorów, możesz złożyć odpowiednią skargę do @Keth, zgodnie z Regulaminem.

Wątek związany z pracą moderacji uznaję za wyjaśniony, a ponieważ jest to temat w podforum technicznym, następne posty nie na temat będą kasowane.
 
Również mam problemy z wyłączającą sie grą. Z tym że u mnie nie wyłącza się "do końca". Pokazuje się pulpit, wyświetla się komunikat, że nastąpiła awaria jakiegoś sterownika (czasem, nie zawsze), a Wiedźmin wciąż pracuje w tle, lecz nie da się już do niego wrócić, a można jedynie wyłączyć w menedżerze zadań.
 
U mnie niestety od dziś występuje to samo :/ Gra wyłącza się co parę minut od przeszło 3 godzin, raz wyskoczył ów komunikat windowsa, że był problem ze sterownikiem ekranu Nvidii. Ściągnąłem łatkę 1.0.4 oraz przeinstalowałem sterowniki karty i bez zmian...niestety..
 
Last edited:
U mnie po zainstalowaniu 1.04 zaczęło działać normalnie.... odpukać bo może zaraz zacznie się wyłączać :p Wydaje mi się, że jak zaczyna się wyłączać to dobrze jest wejść do gry, zapisać i wyjść do pulpitu i znowu włączyć i grać dalej. Czasami robię reseta i w tedy mam kilka godzin spokoju....

****UPDATE****
Odwołuje częściowo co napisałem wyżej. Nadal się wyłącza. Reset i wyłącz/wyłącz chyba pomaga, ale to może być efekt placebo:)
 
Last edited:
Witam.
Mam podobny problem. Gra wylacza sie badz przestaje odpowiadac. Czasem sama wychodzi do pulpitu pare sekund po tym jak obraz stanie (bo obraz nagle sie zawiesza i caly czas widze jedno zdjecie) Potem czesto widze blad typu sterownik ekranu przestal dzialac czy cos tam. Generalnie potrafi sie to stac po paru-parunastu minutach (najczesciej) Badz po 1-2h.... Winilbym fakt iz uzywam proceosora amd i starego ramu ddr2 problem w tym ze gra mi chodzi na ultra (dobra optymalizacja cdp:p) Moj kolega ma natomiast intela i ma to samo. Cala masa ludzi ma ten problem co oznacza ze z ta gra jest cos bardzo zle. Naprawde bardzo utrudnia mi to zabawe. Dodam ze rowniez plyty sa albo zepsute albo zle nagrane. Nie zamierzam robic wygibasow z kopiowaniem zawartosci plyt na dysk i tam klejeniem tego w calosc aby moze wreszcie zaczelo chodzic bo cos takiego to mozna robic z piratami a nie oryginalem (gdzie piraty instaluja sie bez problemu jak zakladam). Nie bede juz wracal do sklepu i zadal wymiany plyt na dzialajace ten raz wam podaruje nie bede pogarszal swoim zadaniem sytuacji ekonomicznej Cdp i zmuszal ich do wyslania mi dobrych plyt.
Uprzedzam jednak ze pierwszy i ostatni raz zrobiliscie mi taka niespodzianke (kupilem gre wiedzac ze plyty sa wadliwe bo mialem nadzieje ze mowicie prawde piszac ze 2% plyt zwykle jest wadliwych co moze i prawda jest) Jestem jednak pewny ze wiele moze nawet wiekszosc a moze i wszystkie plyty sa wadliwe bo jakims dziwnym trafem kazdy moj kolega a kazdy mieszka gdzie indziej dostal gre z wadliwymi plytami.
Pisze o problemie w NADZIEI ze Cdp jest w stanie, chce i zrobi cos z tym wreszcie. Wydalem swoje ciezko zarobione 130 zl i oczekuje ze bede mogl sie bawic bez problemow a wylaczanie sie gry co parenascie minut tak mnie zniechecilo po kilku dniach grania ze zamiast grac wolalem zmarnowac swoj czas piszac tu...
 
Witam.
Mam podobny problem. Gra wylacza sie badz przestaje odpowiadac. Czasem sama wychodzi do pulpitu pare sekund po tym jak obraz stanie (bo obraz nagle sie zawiesza i caly czas widze jedno zdjecie) Potem czesto widze blad typu sterownik ekranu przestal dzialac czy cos tam. Generalnie potrafi sie to stac po paru-parunastu minutach (najczesciej) Badz po 1-2h.... Winilbym fakt iz uzywam proceosora amd i starego ramu ddr2 problem w tym ze gra mi chodzi na ultra (dobra optymalizacja cdp:p) Moj kolega ma natomiast intela i ma to samo. Cala masa ludzi ma ten problem co oznacza ze z ta gra jest cos bardzo zle. Naprawde bardzo utrudnia mi to zabawe. Dodam ze rowniez plyty sa albo zepsute albo zle nagrane. Nie zamierzam robic wygibasow z kopiowaniem zawartosci plyt na dysk i tam klejeniem tego w calosc aby moze wreszcie zaczelo chodzic bo cos takiego to mozna robic z piratami a nie oryginalem (gdzie piraty instaluja sie bez problemu jak zakladam). Nie bede juz wracal do sklepu i zadal wymiany plyt na dzialajace ten raz wam podaruje nie bede pogarszal swoim zadaniem sytuacji ekonomicznej Cdp i zmuszal ich do wyslania mi dobrych plyt.
Uprzedzam jednak ze pierwszy i ostatni raz zrobiliscie mi taka niespodzianke (kupilem gre wiedzac ze plyty sa wadliwe bo mialem nadzieje ze mowicie prawde piszac ze 2% plyt zwykle jest wadliwych co moze i prawda jest) Jestem jednak pewny ze wiele moze nawet wiekszosc a moze i wszystkie plyty sa wadliwe bo jakims dziwnym trafem kazdy moj kolega a kazdy mieszka gdzie indziej dostal gre z wadliwymi plytami.
Pisze o problemie w NADZIEI ze Cdp jest w stanie, chce i zrobi cos z tym wreszcie. Wydalem swoje ciezko zarobione 130 zl i oczekuje ze bede mogl sie bawic bez problemow a wylaczanie sie gry co parenascie minut tak mnie zniechecilo po kilku dniach grania ze zamiast grac wolalem zmarnowac swoj czas piszac tu...

No widzisz, ja zamawialem pre ordera juz w styczniu na gram.pl i moge Cie zapewnic ze instalowalem z plyt i u mnie nie bylo tego problemu z plyta nr 2 takze nie, nie wszystkie widocznie sa wadliwe. A odnosnie tematu, dwa tygodnie grania nie mialem zadnych problemow a od paru dniu i umnie pojawil sie ten problem z wylaczaniem sie gry. Wychodzi poprostu do pulpitu bez zadnego bledu jakby ktos alt+f4 nacisnal. Nie wiem ale w moim przypadku mam wrazenie ze problem pojawil sie po wprowadzeniu patcha 1.04
 
Podpinam się do tematu.
Ostatnio coraz częściej gra wyłącza się bez żadnego powodu albo wyłącza się z błędem. Naprawdę utrudnia to grę, a nawet uniemożliwia. Nie jestem w stanie powiedzieć co jest tego problemem.
 
Mi gra zaczęła się wyłączać mam wrażenie po łatce 1.04, ale bardzo rzadko to ma miejsce, po za tym ja zapisuje grę bardzo często, gra też się zapisuje, więc maksymalnie tracę 30 sekund gry :) Mam w grze 62 godziny, a wyłączyła się 3 razy narazie :) Tyle że te 3 razy w ciągu ostatnich 10/15 godzin były :)
 
Też miałem ten problem na 1.02 i 1.04, gra natychmiastowo się wyłącza, nie wyskakuje żadne powiadomienie a w folderze z grą tworzy się plik np. (witcher3.exe_crash_20150430_100841876.crashinfo) Przyczyny nie sposób określić, po ponownym uruchomieniu gry crash nigdy nigdy nie występował w tym samym miejscu.
 
Też miałem ten problem na 1.02 i 1.04, gra natychmiastowo się wyłącza, nie wyskakuje żadne powiadomienie a w folderze z grą tworzy się plik np. (witcher3.exe_crash_20150430_100841876.crashinfo) Przyczyny nie sposób określić, po ponownym uruchomieniu gry crash nigdy nigdy nie występował w tym samym miejscu.

Szczerze nie zwracalem uwagi czy w folderze z gra utworzyly sie takie pliki ale wlasnie sprawdzilem i rzeczywiscie sa. Mam ich 6. Jeden wystapil 29 maja, trzy 3 czerwca i dwa 4 czerwca. Mnie zdarzylo sie dwa razy w tym samym miejscu. Teraz jak narazie wydaje sie ze jest ok.

PS. Otworzylem jeden z tych plikow notatnikiem, jest masa wpisow ale niestety nie mam pojecia co to jest, cos z renderowaniem, skalowaniem, i dont have no idea :/ Np cos takiego
callstack:
Scaleform::Render::Matrix4x4<float>::SetIdentity() + 0xb2575d - <Unknown File>(0)
 
Last edited:
Drodzy koledzy, pomocy technicznej wymaga wasz soft i wasz hardware - indywidualnie.
OGARNIJCIE własne podwórko a zaręczam CTD będzie należało u was do rzadkości.

Awaria "jakiegoś sterownika" to w każdym przypadku problem TWOJEGO kompa.
A zrobienie formata może nie rozwiązuje problemu bo............ w blaszaku zalęgły się komuś pająki i wiatraki stoją w miejscu ....... zaś posta pod procem pamięta komunę ? :))

edit
Oczywiście może się zdarzyć że ten, poprzedni lub kolejny patch zawiera/wprowadzi rozwiązania, które podnoszą poprzeczkę wymagań sprzętowych. Poprawi lub pogorszy optymalizację. Ale w rezultacie to nadal jest problem NASZ - graczy.
To nie gra ma się dostosować do każdego egzemplarza kompa lub konsoli , tylko odwrotnie . Albo dajesz radę albo nie.:(

Edit 2
down
@ LucasSz ale ja nie powiedziałem, że 1.04 był perfekcyjny.
W innym wątku troszku go 'skopałem' bo na to zasługiwał zaś 1.05 już widać, że czeka ten sam los.
 
Last edited:
Sunairam ok, po czesci masz racje ale nie zgadzam sie w 100% z Toba. Po pierwsze sprzet mam naprawde dobry bo na to nie oszczedzam pieniedzy i skladam sam, nie kupuje zadnych gotowcow, po drugie dbam o sprzet, regularne czyszczenie bebechow itd, po trzecie sterowniki mam zawsze aktualne, po czwarte system postawilem od nowa 4 miesiace temu wiec nie tak dawno no i po piate ale chyba najwazniejsze, zrozumialbym to gdyby ten problem wystepowal od poczatku gry, ok cos nie tak trzeba nad tym popracowac, ale nie gdy przegralem prawie 30 godzin bez zadnych problemow a tu nagle wylacza gre. Zdarzylo sie to mi 6 razy w czasie jak opisalem w poprzednim poscie, a teraz jak narazie mam 53 godziny gry i problem wylaczenia sie nie pojawil, a nic z w/w punktow nie zmienialem. Zreszta podobny problem mieli inni gracze ktorzy byli na Skelige i gdy chcieli wrocic do Velen wywalalo im gre do pulpitu wiec cos musialo byc skopane w patchu 1.04 Mam nadzieje ze rozwiazali ten problem na dobre.
 
Nadal dupa, gra potrafi się wyłączyć 5 razy w 5 min. Wkurw bierze i idę robić coś innego niżeli grać... Może to taki zdrowotny feature :) Potrafi działać ok przez kilka godzin, a później szajby dostaje (jak przed momentem) i wywala co dosłownie kilkadziesiąt sekund.
 
Witam


Problem wyrzucania/blokowania się gry, jak widzę jest wszech obecny :( Człowiek wraca do gry po 3 tygodniach bez sprzętu. Ponowna instalka patch 1.06 i all DLC ściągnięte, i nie miły ZONG na dzień dobry, stare sawe szlak trafił po wymianie dyzia. Człowiek zaczyna grać od nowa, bo gra miodzio, jeden jedyny problem to ciągłe wieszanie się gry w jednym miejscu jak do tej pory czytaj Spotkanie z Keira Metz. Ile razy nie wczytał bym sejswa czy dochodził do Keiry z poprzedniego to w trakcie rozmowy z nią tuż po wyjściu z kąpieli następuje totalna zawieszka gry, głos idzie dalej jednak ekran blokuje się i nie da się z tym nic zrobić.


Pytanie do CD-r,
1.Jak widać problem z wieszaniem się gry jest dość powszechny. Czy wiadomo już co go powoduje?
2.Jakieś rady jeśli problem nie został jak do tej pory zdiagnozowany?



PS. W pierwotnej wersji gry czytaj 1.01 wbiłem 35lvl i jakoś nie zdarzyła mi się zawieszka gry :)
 
Top Bottom