Wiedźmin 3 - XBOX One- brak zmiany rozmiaru czcionki tragedia

+
Wiedźmin 3 - XBOX One- brak zmiany rozmiaru czcionki tragedia

Konsolowcy czekaja na patch umozliwiajacy zmiane czcionki bo poki co jest tragedia!!! Czytalem rozne opinie na zagranicznych forach , rozne rozmiary TV od 22" do 55" problem ciagle ten sam, za mala czcinka ze nie da sie czytac opisow przedmiotow itd...ja sam mam 42" i siedze 2m od TV ale musze sie zblizac do TV zeby cokolwiek przeczytac. Nie pomagaja nawet okulary ktore zakladam tylko do ogladania TV badz grania w gierki...
to jest naprawde duza wada i mam nadzieje ze na dniach wyjdzie poprawka bo traci sie frajde z gry nie mogac spokojnie przeczytac opisow....
 
Cóż gram na 42" na PS4 i też mam ten problem czcionka jest za mała przynajmniej napisów w cutscenach zresztą wszędzie ;D i faktycznie zamiast siedzieć na kanapie tam gdzie zawsze gram to musiałem się przybliżyć do 1,5 - 2 m od tv mam nadzieję że będzie patch dający możliwość zwiększenia czcionki...
 
No tragedii nie ma bo można to przeżyć ale możliwość powiększenia czcionki byłaby bardzo dobra, pomijając fakt że ja w przeciągu 4 godzin gry doświadczyłem tylu bagów że na palcach dwóch rąk się nie mieści
 
na PS4 jest to samo. Siedzę w odległości 2 m od TV (42") i mam problem z odczytaniem opisu przedmiotów w ekwipunku - oprócz tego, że za mała, czcionka jest ciemna. Masakra.

Jest parę dziwnych rzeczy w Wiedźminie, takich, że człowiek robi WTF? Za mała czcionka jest jedną z nich.
 
To samo jest na PC. Choć ja mam CRTka więc zawsze mogę się pobawić rozdzielczością i mniej więcej dopasować wielkość czcionki. Najbardziej widoczne jest na 1600x1200, ale tekst nadal mały ...
 
Nie wiem czy temat byl juz poruszany wczesnije na forum ale byloby milo gdyby ktos z teamu sie dzis wypowiedzial na ten temat.

Najbardziej ucieszyla by mnie nastepujaca wiadomosc: ''problem zostal juz zgloszony i zostanie dodana mozliwosc zmiany rozmiaru czcionki w kolejnym patchu'' i najlepiej jakby ten patch wyszdl do godziny 1900 dzisiaj czyli do godziny jak wroce z pracy, bede po obiedzie i zasiade pzed TV zeby dalej cieszyc sie ta super gierka :)
 
jasne... marzyciel z jedną pierdołą patcha nie wypuszczą na pewno :D nazbierają troche poprawek to wypuszczą
 
wypuscili patcha w dniu premiery, gdzie tam widzialem ze i nawet na jakis platformach w innych krajach jest ju patch 1.02.

Problemow tech jest dosc sporo wiec podejrzewam ze do koncatygodnia ujrzmy kolejna paczuszke poprawek...

Jednak co do wielkosci czcinki w grze i niemozliwosci zmiany jej wielkosci to nie jest blad techinczyny!!!
to zwykle lekcewazenie odbiorcow!!

przeciez mieli ten sam problem przy wczesniejszych wiedzminach i latki do tego powstaly ...dziwne ze przez 2-3 lata jakie spedzili na wieskiem 3 nikt nie wpadl na to ze...hmmm a moze by tak dodac opcje zmiany romzmiaru czcionki???nie wszyscy maja sokoli wzrok...a nawet jak maja (na rzyklad moja kobieta) on nawet ma problem z zobaczeniem textu w TV i wczoraj po uruchomieniu gierki jak sie wpatrywala jak gram to narzekala ze co ten txt tak maly!

dzis rano napisalem post na forum o tym (pierwszy post w tym watku) i jej o tym powiedzialem, jej odpoweidz byla nastyepujaca:
''ostatnie dwie gry w jakie graes nie mialy z tym problemu a tu czemu takie to nieczytelne???''' chodzilo o gta v i drago age :)

jak dla mnie to jest blad pierwszoklasisity i mam nadzieje ze szybko to naprawia....
 
Oby dali możliwość powiększenia czcionki jak najszybciej, czytanie czegokolwiek jest cholernie niewygodne i męczące.
 
Cześć,

Dziękujemy za Wasze zgłoszenia.
Obecnie pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu.

Pozdrawiam

Normalnie super, czyli jak dostrzeżemy jakieś błędy i niedociągnięcia to alarmować tak? :D
ja bym jeszcze coś z wyszukiwaniem książek do przeczytania radził zrobić bo trochę się trzeba naszukać
 
Chyba od tego jest to podforum zeby zglaszac rozne bledy :)
no bo jak inaczej je zglosic zeby zwrocic uwage REDow????

btw. gra i tak wymiata ale chcemy zeby byla perfekcyjna stad narzekanie i zglaszanie upierdliwosci :)
 
podłączam się pod prośbe - Błagam zróbcie cos z tą czcionką. ja gram na PS4 i problem jest ten sam. opisy sa tak małe że na TV 42" nie da się tego czytać z 3 metrów. Oczy bolą po 2h grania
 
W 100% zgadzam się z przedmówcami.

Czcionka jest taka, że na TV '42 ciężko cokolwiek przeczytać.
Niestety, ale to nie tylko utrudnia grę, ale też ją trochę "niszczy", bo odechciewa się czytać jakiekolwiek znalezione książki, notatki, itp.

EDIT.
A jak już wiemy, że ktoś z ekipy to czyta, to jeszcze jedna poprawka by się przydała:

- Zmiana kolorów miejsc odwiedzonych/nieodwiedzonych.

Jak odkryjemy np. jakieś miejsce ukrycia skarbu, to najpierw jest "?", potem ikonka skarbu.
I tutaj jest właśnie kłopot. Ikonka jest chyba biała, albo jak już ten skarb zbierzemy, to robi się szara, ale bardzo ciężko rozróżnić, czy to jest już szare, czy nadal białe... Jak trafimy tam na przeciwnika, którego nie możemy pokonać, to ciężko potem dojść do tego czy już tam byliśmy czy jeszcze nie. Dużo wygodniej by było, gdyby ikona nieodkrytego miejsca była np. czerwona, a tego, które już odkryliśmy i zebraliśmy - szara.
 
Last edited:
U mnie tak samo z czcionkami w menu i napisami. Napisałem do supportu i mam nadzieję, że jak już tu wcześniej napisano to poprawią.
Napisałem również o tym problemie na fanpage PadCastu (podcast o grach) i w ciągu kilku (może 3 minut) odpisały inne osoby które to potwierdzają! Mało tego, nawet osoby bez problemów ze wzrokiem (ja mam tylko 0,5 dioptrii) też mają ten sam problem!
Mam 53 lata i może mój wzrok nie jest perfekcyjny, ale siadanie 1,5 metra od telewizora (gram na XO) to nie jest rozwiązanie!.

Pozdrawiam. Andrew Galas
 
Top Bottom