Wiedźmin a matura, praca licencjacka itd.

+
Widzę, że ten wątek czeka na mnie w tym roku ^^

Piszę pracę licencjacką i prosiłabym o poświęcenie mi jakiś 5 minut i wypełnienie ankiety :)
Temat mojej pracy: Grafika komputerowa jako czynnik atrakcyjności gier komputerowych na przykładzie gry cRPG Wiedźmin. Analiza netnograficzna.

LINKACZ: https://goo.gl/forms/6aUW89VhOoT3khq72
 
Ennari;n10919318 said:
Widzę, że ten wątek czeka na mnie w tym roku ^^

Piszę pracę licencjacką i prosiłabym o poświęcenie mi jakiś 5 minut i wypełnienie ankiety :)
Temat mojej pracy: Grafika komputerowa jako czynnik atrakcyjności gier komputerowych na przykładzie gry cRPG Wiedźmin. Analiza netnograficzna.

LINKACZ: https://goo.gl/forms/6aUW89VhOoT3khq72

Proszę bardzo :).
 
Hej, mam do Was pytanie - jak wyżej w temacie. Z racji tego, że jestem tutaj 1 dzień, a piszę pracę licencjacką, do której potrzebuję informacji, chciałam prosić o pomoc Was, z racji tego, że jesteście bardziej w temacie. Chodzi mi tutaj głównie o prosumpcjonizm, czyli wpływ klienta na efekt finalny produktu. Z tego co mi wiadomo, w przypadku 1 i 2 części Wiedźmina były takie przypadki, ale jeśli chodzi o trzecią część to dosyć ciężko coś znaleźć, a najbardziej mi zależy na informacjach własnie z tego forum. :)
 
O ile mi wiadomo, zaraz po premierze W3 na zachodzie komentowano, że w grze nie ma w ogóle osób czarnoskórych i ogóle przedstawicieli innych ras niż biała. Jakieś pół roku po premierze głównej gry wyszedł dodatek Serca z Kamienia, gdzie wprowadzono postacie Ofirczyków, wyraźnie inspirowanych ludami wschodnimi (Głównie arabskimi). Ale tak po prawdzie to nie wiem czy umieszczenie ich w grze było reakcją CD Projektu na te głosy, czy po prostu planowali ich tam umiescić od początku. Na pewno z Płotką coś zrobiono: Wielu graczy zwracało uwagę na to jak jest zabugowana, a CD Projekt najpierw na prima aprilis zrobiło film sugerujący, że tak miało być, a następnie w Dodatku Krew i Wino zrobiono questa całkowicie poświęconemu Płotce. W owym queście gra łamie parę razy czwartą ścianę, Płotka narzeka na to jak Geralt nią steruje, Geralt na to, że ta też różnie reaguje na komendy. Pyta się ją też, że jak to jest, że raz za gwizdnięciem wiedźmina potrafi przepłynąć ocean/teleportować się z nikąd, ale nie potrafi ominąć zwykłego płotu.
 
Last edited:
Na pewno znajdzie się kilka takich rzeczy w grze, które podejrzewa się o usprawnione w wyniku głosu niezadowolenia graczy (a zwłaszcza fanów tego forum), ale pewności 100% nikt nie ma :p

Jedną z takich rzeczy jest powiększony Novigrad (który na pierwszym zwiastunie nie miał nawet murów obronnych) czy upiększona Yennefer, która bodajże w jakimś poradniku cosplayowym wyglądała jak pucołowaty pulpet. Narzekano tutaj także na brak innych walut niż oreny, które później dodano do gry (korony + floreny) wraz z możliwością ich wymiany.
 
W ogóle alternatywny system sterowania był odpowiedzią na krytyczne głosy, że Geralt jest za bardzo "bezwładny", został wprowadzony w którymś patchu.
 
Top Bottom