Wiedźmin Dom ze Szkła już w sprzedaży!

+
Wiedźmin Dom ze Szkła już w sprzedaży!



Geralt z Rivii powraca w zupełnie nowej opowieści, długo wyczekiwanym albumie komiksowym – Wiedźmin Dom ze Szkła. Autorem scenariusza jest laureat Nagrody Eisnera - Paul Tobin, a rysunki wykonał Joe Querio – jeden z najbardziej obiecujących artystów komiksu. Okładkę komiksu zaprojektowali Mike Mignola i Dave Stewart.

Wiedźmin Dom ze Szkła to idealna pozycja dla miłośników przygody i grozy. Jak przystało na wiedźmińską opowieść, komiks zawiera skomplikowaną intrygę, wielkie namiętności oraz trudne wybory. Czerpie to, co najlepsze tak z książek, jak i gier, będąc doskonałą okazją do obcowania z ulubionym bohaterem, ale również punktem wejścia dla tych, którzy dopiero co chcą zapoznać się z wiedźmińskim uniwersum.

Komiks dostępny w sieci salonów EMPIK na terenie całej Polski.


Oficjalny zwiastun możecie obejrzeć tutaj.
 

Solan7

Forum veteran
Byłem wczoraj... i zamiast komiksu kupiłem Świat Lodu i Ognia :p Ech, jakoś nie mogę się przemóc. Może i historia ciekawa i w ogóle, ale czemu ta kreska jest taka brzydka? :( Od patrzenia mnie oczy bolą....
 

Guest 2686910

Guest
Eh, bez przesady. Kupiłem wydania cyfrowe i nie jest tak źle. Chociaż rzecz mocno subiektywna.
Miałem za to pewne problemy z scenariuszem, który nie jest przesadnie wysokich lotów, ale rozwiązało się to w końcu trochę lepiej niż myślałem. W sumie nie żałuję, że kupiłem, ale ja dałem dwadzieściaparę złotych, a nie pięćdziesiąt.
 
Pytania do tych co kupili/przeglądali komiks. Co z jakością wykonania? Papier kredowy? Kartki grube? Wydawnictwo to 100% komiku w komiksie, czy są reklamy?
 
Mnie sama kreska aż tak nie razi jak okładka... Geralt wygląda tu tragicznie. Już wolałbym żeby w ogóle twarzy nie było widać, to uzyskaliby lepszy efekt.
 
Tą okładkę, zdaje się, zrobił tata Hellboy'a. No fakt, nie popisał się zbytnio. Już lepsza była okładka Stana Sakai. Choć jest nieco inna w stylu. Tak sobie myślę, że wydawcy chodziło o jako taki spójny wygląd tego, co na zewnątrz, i tego co w środku. Mogli z czystym sumieniem dać okładkę z pierwszego zeszytu. Cóż...
 
@Vojtas co do Rosińskiego - a, tu się zgodzę. To byłoby coś pięknego! :yes
Ciekawi mnie, czy Redzi świadomie z niego zrezygnowali (bo amerykański rysownik ma w USA markę lub Dark Horse tak chciał), czy po prostu pan Grzegorz się mocno ceni. Bo jakoś nie chce mi się wierzyć, by nikt w CDPR nie brał go na żadnym etapie pod uwagę. Niewielu ma takie doświadczenie w kreowaniu antybohaterów fantastyki tak jak Rosiński, a tylko kilku z nich w pełni rozumie, co AS napisał. No cóż... Może następnym razem?
 
Być może dochodzi do tego jeszcze bardzo duża, wręcz zbyt duża rozpoznawalność stylu Rosińskiego. Ciężko uciec od skojarzeń. Redzi chyba uciekli aż za daleko, bo nie da się ukryć, że mało komu podoba się wybrana kreska.
 
No mnie ogólnie - akurat się podoba. Nie znaczy to, że nie chciałbym przeczytać komiksu z Geraltem, do którego kreskę zrobił pan Rosiński. Może... kiedyś...
 
Kreskę jeszcze jakoś bym przebolał ale ta okładka psuje wszystko, Geralt wygląda na niej jak jakiś stary dziadyga. Mówi się trudno, trzeba to będzie jakoś przełknąć i mieć nadzieję że następnym razem będzie lepiej.
 
lub Dark Horse tak chciał)
IMHO tutaj utrafiłeś w sedno.

Kreskę jeszcze jakoś bym przebolał ale ta okładka psuje wszystko, Geralt wygląda na niej jak jakiś stary dziadyga.
Tu chodzi raczej o kreskę, nie o wiek. Okładka jest jeszcze szkaradniejsza, niż wnętrze.
Mówi się trudno, trzeba to będzie jakoś przełknąć i mieć nadzieję że następnym razem będzie lepiej.
Tja...
 
Jak już jesteśmy przy Thorgalach, to nawet bardziej od Rosińskiego podobają mi się obrazki pana Surżenko. (Serie "Louve" i "Młodzieńcze lata"). Są świetne, w stylu podobnym do tego, w którym były pierwsze rysunki Rosińskiego:
http://4.bp.blogspot.com/-w-8Gp_izj-E/TwGdViHTbDI/AAAAAAAAEA4/KSoH7nnzjBc/s1600/thorgal.jpg
http://images.gildia.pl/_n_/komiks/komiksy/thorgal-mlodziencze-lata/1/skan1-1200.jpg
http://4.bp.blogspot.com/-PvHW9DS-3VI/T__Wve0I_rI/AAAAAAAAAbI/FQl5Q-0jhL4/s1600/Louve2_p2.jpg
 
Pytania do tych co kupili/przeglądali komiks. Co z jakością wykonania? Papier kredowy? Kartki grube? Wydawnictwo to 100% komiku w komiksie, czy są reklamy?

Jakość komiksu jest bardzo dobra. Grube kartki, papier kredowy i żadnych reklam. Na końcu komiksu jest jeszcze mała galeria ze szkicami. Ogólnie polecam;)
 
Ciekawi mnie, czy Redzi świadomie z niego zrezygnowali (bo amerykański rysownik ma w USA markę lub Dark Horse tak chciał), czy po prostu pan Grzegorz się mocno ceni.

Trochę wcześniej Rafał Jaki w tym temacie otwarcie przyznał, że wybór stylu graficznego, a co za tym idzie rysownika i kreski był ich świadomą decyzją. Mnie niestety ta decyzja zbytnio nie cieszy, ale na szczęście będę mógł wysłuchać samej historii w postaci audiobooka :).
 
@Yakin
No jeśli faktycznie tak było, to mam kompletnie przeciwny pogląd na temat stylu. Cóż, może zdecydowały osobiste upodobania. Ja się na "Thorgalu" i "Szninklu" wychowałem - wiem, do czego Rosiński jest zdolny.
 
Top Bottom