Wiedźmin: Edycja Rozszerzona w końcu w sklepach!

+
Hmm nie zrozumiales. Ty kupiles Wiedzmina rok temu. Dostales w pelni skonczony produkt, ktory zostal zalatany. Rozszerzenie 1.4 jest dodatkowe i owszem mozna byz rozczarowanym, ale ty za niego nie zaplaciles. O to tylko mi chodzi. Chcesz narzekac to ok, tylko po prostu argumentacja, ze kupiles Wiedzmina i dlatego Ci sie nalezy rozszerzenie, ktore robi niewiadomo co za darmo mnie jakos nie przekonuje. Co innego gdybys kupil Update - no chyba, ze go juz zamowiles tylko czekajac na niego sciagnales patcha. Ale w tej sytuacji i tak dostajesz: * muzykę inspirowana grą * płytę DVD z materiałami filmowymi * płytę DVD z materiałami dodatkowymi * nowy poradnik do gry * dwie "wiedźmińskie" naklejkiA tworcy gry i tak wydadza patcha latajacego to rozszerzenie - fakt ze nie powinno do tego dojsc, no ale coz. A zmiany nie mialy byc rewolucyjne - wszedzie pisalo co sie zmieni i nie bylo co liczyc, ze a nuż beda jakies wieksze zmiany jako niespodzianka.
 
jiti said:
Jako osoba która kupiła grę i zapłaciła za niego myślałem że zostanę potraktowany poważnie i ktoś z Redów chociaż napisze - "przepraszamy za problemy z instalacją, wynikło to z takich a takich powodów" A tu jedyne co przeczytałem "O co chodzi, przecie daliśmy wam to za darmo!"
Hmm, tylko że przeprosiny były.A już na pewno żaden z Redów nigdzie nie napisał, że za sam fakt zapewnienia ER za darmo należą im się same brawa.Więc bądź sprawiedliwy... Wiem, że w Twoim stanie ducha trudno, ale ja będę obiektywna za Ciebie ;) I sprostuję to i owo.
 
warhog14 said:
Hmm nie zrozumiales. Ty kupiles Wiedzmina rok temu. Dostales w pelni skonczony produkt, ktory zostal zalatany. Rozszerzenie 1.4 jest dodatkowe i owszem mozna byz rozczarowanym, ale ty za niego nie zaplaciles. O to tylko mi chodzi. Chcesz narzekac to ok, tylko po prostu argumentacja, ze kupiles Wiedzmina mnie jakos nie przekonuje. Co innego gdybys kupil Update - no chyba, ze go juz zamowiles tylko czekajac na niego sciagnales patcha. Ale w tej sytuacji i tak dostajesz:
 
kurcze naprawdę jak macie takie problemy to może zamiast postować tu napiszcie do urzędu ochrony konsumenta http://www.uokik.gov.pl/. Rozwiążą je raz na zawsze.
 
Zgodzę się z jiti-em. Kolejne patche to poprostu łatanie dość poważnych niedoróbek, a nie dopieszczanie gotowego produktu. I wydaje mi się iż lepiej by było gdyby Wiedźmin wyszedł dopiero teraz. Wydaje mi się iż spece od marketingu z CD-Projekt Red, poprostu zrobili nam zbyt duże apetyty i dlatego wyszło jak wyszło. Tak ja wiem zgadzam się, te lubię wiedźmina i Redów i mam do nich duży szacunek ale nie oszukujmy się, to jest ich pierwsza gra i to widać niestety. Gra w wersji 1.0 była daleka od doskonałości i dlatego mamy już czwarty patch. Możecie sobie mówić co chcecie ale ER to poprostu obszerny patch i świetny chwyt marketingowy by poprostu zamieszać na rynku jeszcze raz tą samą grą w rok po jej premierze ;) Co jednak mnie cieszy bo przynajmniej nadrabiają brak doświadczenia pracą i zapałem. A przecież mogli by olać wieśka i nie wydać nawet jednego patcha.
 
Po dluzszym zastanowieniu zgadzam sie z przedmowca. Jednoczesnie nie mam zadnych pretensji ani zalu do RED'a. Owszem, nie jest to rozszerzenie, a raczej patch - jestem jednak za niego w stanie zaplacic (wiem wiem, mozna sciagnac, co juz zrobilem, aby wyprobowac) by zwyczajnie w swiecie odplacic tworcom za ich prace. Wiedzmina przeszedlem do tej pory raz i do tej pory pamietam pod jak wielkim wrazeniem bylem tuz po skonczeniu gry. W moim odczuciu to jedno z najlepszych rpg w jakie gralem, a co jest juz zupelnie swietne, to to ze w bardzo naturalny sposob chwyta to co najlepsze z prozy Sapkowskiego. Jednym slowem - bomba. Rozumiem ogrom pracy wlozony w gre i chyle czola przed jej tworcami. Mimo, ze nie uwazam sie za jakiegokolwiek patriote, to naprawde fajnie, ze to wlasnie chlopaki z Warszawy pokazaly drzemiacy w nich potencjal. Co do samego patcha to mam dosc mieszane odczucia. Graficznie, gra dziala mi znacznie plynniej (zauwazylem tez zmiana poziomu szczegolow tekstur w zaleznosc od dystansu od obiektu), co bardzo mnie zadowala. Niestety, juz w samym prologu napatoczylem sie przez zupelny przypadek na kilka bledow, ktore o dziwo nie zostaly wylapane. Sa to miedzy innymi:- po rozmowie z Eskelem (bodajze), kiedy ten ma pokazac nam walke wrecz, a postac zlapie sie na korytarzu ten wchodzi w tryb walki przybierajac pozycje z garda i jednoczesnie kontynuujac marsz do pokoju, bo po chwili z niego wrocic i zaatakowac przeciwnika. Wyglada to idiotycznie, jak Eskel odwraca sie plecami, pojawia sie czerwone kolko 'wroga', przybiera pozycje walki i idzie sobie w strone pokoju :)- w 1 akcie czesc zebrakow na moscie mowi nieswoimi glosami (tzn. kobieta mowi glosem meskim)Ponadto bardzo zaluje ze:- nadal nie ma klawisza trybu chodzenia. Niestety, mimo ze w grze teoretycznie mozna chodzic uzywajac kamery F1 i F2 to robi sie to w sposob niezmiernie niewygodny. Wystarczy jakakolwiek zmiana kata widzenia, aby Geralt zaczal zataczac dzikie kregi, biegajac w kolko albo na przemian przyspieszajac/zwalaniajac. - walka nadal nie jest pozbawiona 'wciec'. Nie jestem w stanie zliczyc razy, kiedy bedac otoczony przeciwnikami nie moglem ich ominac/odskoczyc uzywajac podwojnego klawisza ruchu. Wiedzmin odgrywal ulamek klatek animacji, po czym zostawal w miejscu. Doszedlem do 2 aktu, gre musialem odinstalowac z racji magisterki (zaufajcie mi, tak jest lepiej) :) Wokol patcha zrobiono bardzo glosna kampanie PR, uwazam ze jak na ironie to wlasnie mu zaszkodzilo. Nie zauwazylem podobnego 'zamieszania' przy patchach ze stalkera, czy tez Mark of Chaos, mimo, ze te ostatnie wydawane byly znaaacznie dlugo po premierze gry. Wiedzmina kocham, ale ow PR nieszczegolnie :) Wiem jedno - cokolwiek zrobi teraz CD Projekt RED to chetnie to kupie. Wiedzminem pokazali swoja klase. A wpadki kazdemu sie zdarzaja, tylko chwalic tak niesamowity i epicki projekt jak Wiedzmin.
 
Podzielam zdanie jiti.Zostawcie tę otoczkę charytawności przedsięwzięcia "wysłuchali próśb graczy", "rozszerzenie jest za darmo" etc. a spróbujcie potraktować rzecz na chłodno i z czysto handlowego punktu widzenia.Po pierwsze, co to za argument z "Gothic 3"??? Że niby był bardziej zabugowany itd.Równie dobrze na reklamację w sklepie spożywczym, że sprzedano mi czerstwy chleb mógłbym uzyskac odpowiedź, że "to i tak dobrze, bo u konkurencji w sklepie za rogiem chleb jest spleśniały"Nie powinniśmy chyba przyrównywać się do gorszych? Takie argumenty są dalece niedojrzałe i nie znajdują uzasadnienia.Chłopaki z CDP wykonali z całą pewnością kawał dobrej roboty. Dziękuje im za to.Uważam jednak, że jiti ma całkowitą rację (choć może zobrazował ją troche bardziej emocjonalnie).Zapłacił za pełnowartościowy produkt, uzyskał do niego darmowe patche i powinien być zadowolony.Do momentu, kiedy studio nie zdecydowało się, że wyda ulepszoną wersję tej samej gry.Darmowy update miał być jakby zadośćuczynieniem dla graczy, którzy z zazdrością mieli patrzeć na tych, którzy grę kupili poraz pierwszy już w wersji rozszerzonej. No bo dlaczego ci pierwsi mieli byc poszkodowani?Uciekając (* od marketingowego aspektu tego faktu oraz budowania wizerunku firmy. Bo gest ten ze strony CDP niekoniecznie musiałbyc ukłonem w strone tych pierwszych graczy, a chłodną kalkulacją.Sporo z tych starych graczy i tak kupi nowa wersję ale żeby nie było... patch jest za darmo.Idąc dalej. Gracze, którzy muszą zadowolić się patchem i tak beda poszodowani, no bo przecież ci nowi dostaną gre pięknie zapakowaną, w oryginalnym wydaniu.No ale jest patch... Co z tego, skoro sądząc po ilości wpisów na forum, multum problemów pojawia się juz na etapie instalacji. A przecież premierę EE przesunięto o kilka ładnych miesięcy!!!No i mamy powtórkę z premiery Versusa.Także prosze nie odmawiać zawiedzionym graczom prawa do goryczy i niezadowolenia.(* Miało być abstra*ując - ale jakiś program cenzurujący wykropkowywał mi całe zdanie ;D
 
sirvincent said:
Podzielam zdanie jiti.(...)
Zdaje sobie sprawe, ze jakkolwiek by nie postapiono zawsze beda jakies minusy.Mysle, ze z mozliwych opcji REDzi wybrali najuczciwsza. Nie wiem czy najlepsza, ale napewno najsprawiedliwsza.Ich swiete prawo wydac nowa, lepsza wersje gry.Ich swiete prawo zadac za nia zaplaty.Niespotykanie uczciwym podejsciem jest udostepnienie tych elementow za darmo.Zgadzam sie, ze nie nalezy wliczac w to patcha, ktory nam sie niejako nalezy, ale wcale nie musielismy otrzymac tych wszystkich "usprawnien", ktore on oferuje (roznicowanie postaci, ekwipunek, updatowane modele itp. itd.).Moglby to byc poprostu zwykly patch poprawiajacy to i tamto, ale nie modyfikujacy w znaczny sposob samej gry.Dostalismy mozliwosc skorzystania z tego co ktos inny (osoba nie posiadajaca gry) musi kupic w sklepie za grube pieniadze.Przykro mi z powodu opoznienia wydania updata (sam zamowilem na gram.pl), jednak z drugiej strony ciesze sie, ze otrzymam sprawdzony i wolny od wad produkt, nawet jesli bede musial na niego czekac tydzien dluzej.Dodatkowe "bajery" sa milym akcentem, wiec nie nalezy rozpatrywac ich w kategorii "mam co mi sie nalezy", bo te dodatki wcale sie nie naleza.Dobra wola i serce REDow, ze mozemy je "downloadnac" ;DJa tam i tak czekam na moj update.Na bonusowe plytki i inne cuda.Doplacajac 15 zl mam ER.Widzial ktos kiedys taki dobry dill?Jak podlicze preordera z przed roku i tego updata z teraz to wychodzi, ze na Wiedzmina wydalem niecale 100zl ! Jak dla mnie bomba.
 
Oczywiście masz rację. Ale trzeba tu rozgraniczyć dwie rzeczy. Podziw dla pracy nad grą i jej efektów czyt. Redzi naprawdę oddali klimat książki! ( a jest to cholernie trudne jeśli niemal niemożliwe) a politykę wydawania patchy. Przy pierwszych patchach Redzi uderzyli się w pierś i poprawiali multum niedoróbek. Ale patch 1.4 według mnie, mimo, że bardzo obszerny to nadal tylko patch i Redzi przy jego okazji dodali znów do podstawki większość bajerów z podstawowej edycji by ta sama gra znów się dobrze sprzedała. Możecie to nazwać głową do interesów czy jak tam sobie chcecie ale nie rozumiem po co to tak nagłośnili. Powtórzę się ale, jak dla mnie Wiedźmin powinien mieć premierę dopiero w wersji 1.4. PS. A propos tego co piszesz, że dodatkowe bajery nam sie nie należały to gadasz bzdury wiesz? Już tłumacze dlaczego. Skoro redzi upchali to wszystko do patcha co jak wiadomo jest tylkousprawnieniem do gotowej gry (nawet jeśli takim wielkim to jednak) to jednak patch powinien dla posiadających oryginał być za darmo. Dziwię sie, że redzi nie wydali tego patcha usprawniającego grę osobno bez całego bezsęsownego szumu itd, i nie pomysleli o tym by np zrobić pożądny dodatek albo wydać płytkę z np. (liczba tylko do przykładu) 10 nowymi przygodami.Dali by do tego muzykę inspirowaną grą naklejki i co tam by sobie chcieli i tu już nie mógł by nikt narzekać i każdy poleciał by na łeb na szyję po nowe przygody. Cena mogła by wynosić nawet tyle ile wynosiła podstawka czyli jakiej 70 zł. Nie było by to według was lepsze? Bo mówiąć szczerze to ja byłem pewien po premierze gry, że tak właśnie będzie.
 
lukass1613 said:
Możecie to nazwać głową do interesów czy jak tam sobie chcecie ale nie rozumiem po co to tak nagłośnili.
Ja to nazwe reklama i marketingiem. ;D
Powtórzę się ale, jak dla mnie Wiedźmin powinien mieć premierę dopiero w wersji 1.4.
No teraz to przesadziles - mimo wielu bledow Wiedzmin byl i jest swietna gra. Nie zaluje ani chwili spedzonej przed komputerem.
 
Lukas moim zdanie źle myślisz. Nie wiem czy bywałeś już wcześniej na forum, czy też nie, ale wyobraź sobie, że o tym co będzie w er wszyscy wiedzieli już dawno i każdy się na to godził. To że wszystkie dodatki będą dostępne dla zarejestrowanych już graczy, za friko też wszyscy wiedzieli. Ba, cdpr uległo nawet opinii community i wydało rozszerzenie za niewielką kwotę, na którą wszyscy się mniej więcej godzili, według ankiety, która była na forum, Niektórzy byli nawet w stanie zapłacić więcej. Nie widzę w tej całej sytuacji niczego co powinno wzbudzać czyjeś niezadowolenie. Na prawdę, ekipa cdpr zrobiła wszystko aby nas zadowolić i już dużo wcześniej informowali nas, jak to będzie wyglądało.Piszesz, że to tylko obszerny patch, a zapominasz jeszcze, że do tego dochodzą dwie przygody, d'jini i muzyka "inspired by". Może więc uważasz, że patch waży za wiele, ale zauważ, że przy tym co on wprowadza, to nie mioże to wyglądać inaczej. Na prawdę wydaje mi się, że CDPR zrobiło kawał dobrej roboty i wcale nie widzę w tym marketingowych sztuczek uwierz mi :). To bardziej oni poszli nam na rękę i za to im bardzo dziękuję.
 
Przesadziłem? heh wiesz, ja też NIE żałuje nawet chwili spędzonej na grze w Wiedźmina. Ale poprawki które wprowadza 1.4 patch mimo, że są raczej kosmetyczne to są poprawkami których domagali i które były wyproszone przez graczy. Gra na patchu 1.4 jest o niebo lepsza niż w 1.0 czy kolejnych patchach. Żeby nie było jestem wielkim fanem Sagi. Dlatego tak właśnie emocjonalnie podchodzę do tej gry, zresztą jak chyba wszyscy tutaj... Dlatego moje zdanie jest właśnie takie a nie inne. Wiedźmin powinien wyjść już z patchem 1.4 a Redzi zamiast raczej nie udanej kampanii na rzecz hmm patcha? powinni skupić się na dodatku bo potencjał Wiedźmina jest ogromny. Co pokazały nawet te dwie skrome przygody. Chcemy więcej! :)Ps. Tak wiem o tym masz rację. A na forum byłem od początku jego istnienia praktycznie, raz pod innym nickiem a potem pod tym ale nie udzielałem się w dyskusjach. Źle mnie zrozumiałeś. Cieszę się, że Redzi poprawili tak dużo w rozgrywce bo to raczej rzadkość wśród twórców gier. Miałem tylko nadzieję na dodatek czyli na całkowicie nową rozgrywkę. Ale mam nadzieję, że Redzi już tam coś knują ;)
 
Spoko rozumiem :). U większości graczy zdążyło się już zakodować, że wychodzące nowe edycje łączą się z nowymi przygodami. Patrząc jednak na poprzednią wersję to widać, że jest to całkiem niezłe rozszerzenie i są nowe historie. Gracze, którzy zakupili tą grę wcześniej mieli po prostu ten przywilej, że mogli zobaczyć niektóre elementy wcześniej :)Również liczę na to, że redzi knują coś ciekawego ;D
 
Czy może mnie ktoś pokierować do informacji co z sejwami z normalnej edycji. Mam sejwy z patcha bodajże z 1.3 i teraz pytanie czy jak ściągnę te wszystkie dodatki i poprawki będę musiał zaczynać od początku czy sejwy będą działać?
 
malvegil said:
Czy może mnie ktoś pokierować do informacji co z sejwami z normalnej edycji. Mam sejwy z patcha bodajże z 1.3 i teraz pytanie czy jak ściągnę te wszystkie dodatki i poprawki będę musiał zaczynać od początku czy sejwy będą działać?
Na forum przeczytałam, że podobno działają. O problemach nic nie pamiętam, by przy tej okazji pisano. Jednak sama empirycznie nie sprawdzałam...Na moje oko, to możesz spróbować, jak się nie da, to zawsze albo grasz od nowa, albo reinstalujesz grę, i grasz na 1.3 do końca :)
 
sirvincent said:
Podzielam zdanie jiti....
Może podzielasz moje zdanie, ale ja nie podzielam Twojego... Redzi mieli święte prawo wydać płatnie dodatek do gry, jakieś większe rozszerzenie - nikt nie miałby (a już na pewno nie ja) o to pretensji. Zaskakujące i godne pochwały, tak jak pisałem jest to ze został on wydany za darmo razem z tymi bonusami itd. do pobrania. Może inaczej... Zacznę od początku - skąd wziął się mój pierwszy post w tym temacie, ano po przeczytaniu kilkunastu wypowiedzi które wychwalały pod niebiosa RED za to co im dał i nie rozumiały ludzi którzy na to narzekają - Przeciw takiemu podejściu napisałem pierwszego posta. IMO jeśli RED już się posunął na taki krok (udostępnienia tego za darmo) to wydaje mi się że powinien to zrobić profesjonalnie i w taki sposób abym nie musiał stracić całej niedzieli żeby ten cholerny patch zainstalować w ogóle (a później i tak się okazało że nie działa :dead:). Jestem wdzięczny Redom za to jak wspaniałą grę stworzyli i za to że dbają o swoich fanów - chcą zadowolić wszystkich wypuścili nawet UPdate. Ale Jeśli coś mnie strasznie wkurwiło, i całe ostatnie parę miesięcy okazały się tylko PRowym gadaniem - mam prawo być niezadowolony, tym bardziej że kupiłem i zapłaciłem za ich grę. A tu wchodzę na forum, a ktoś pisze "Nie rozumiem ludzi którzy się tak denerwują na RED, przecież oni dali nam to za darmo" - nerwy mi puściły. Może teraz już klarowniej wyraziłem swoje odczucia, na spokojnie i bez emocji.
 
jiti said:
Ale to my sie chyba nie zrozumielismy.Zgadzam sie z Toba w 100%!Jesli cos ma byc za darmo to ma byc takiej samej jakosci jak cos platnego.To nie budzi watpliwosci.Jesli wiec REDzi wydali zabugowane dodatki i patcha to oczywiscie beda musieli go poprawic.Niemozliwe jest przeciez, ze zostawia tak ta sprawe.Jesli wiec chodzilo Ci o jakosc, a nie zasade wydawania dodatku to zgadzam sie z Toba w calej rozciaglosci :peace:
 
sirvincent said:
Chłopaki z CDP wykonali z całą pewnością kawał dobrej roboty. Dziękuje im za to.Uważam jednak, że jiti ma całkowitą rację (choć może zobrazował ją troche bardziej emocjonalnie).Zapłacił za pełnowartościowy produkt, uzyskał do niego darmowe patche i powinien być zadowolony.Do momentu, kiedy studio nie zdecydowało się, że wyda ulepszoną wersję tej samej gry.Darmowy update miał być jakby zadośćuczynieniem dla graczy, którzy z zazdrością mieli patrzeć na tych, którzy grę kupili poraz pierwszy już w wersji rozszerzonej. No bo dlaczego ci pierwsi mieli byc poszkodowani?Uciekając (* od marketingowego aspektu tego faktu oraz budowania wizerunku firmy. Bo gest ten ze strony CDP niekoniecznie musiałbyc ukłonem w strone tych pierwszych graczy, a chłodną kalkulacją.Sporo z tych starych graczy i tak kupi nowa wersję ale żeby nie było... patch jest za darmo.Idąc dalej. Gracze, którzy muszą zadowolić się patchem i tak beda poszodowani, no bo przecież ci nowi dostaną gre pięknie zapakowaną, w oryginalnym wydaniu.No ale jest patch... Co z tego, skoro sądząc po ilości wpisów na forum, multum problemów pojawia się juz na etapie instalacji.
 
Jakie problemy :p Hm.. ściągnąłem patcha, zajęło mi to jakieś 20-30 min? z prędkością około 450kb/s, instalacja trwała jakieś 30-40 min zdążyłem w tym czasie zjeść i załatwić sprawy biologiczne.. nie miałem żadnych problemów, gram sobie od godziny i jest wszystko w najlepszym porządku.. Redzi odwalili kawał dobrej roboty, oby tak dalej :)
 
Top Bottom