Wiedźmin edycja rozszerzona - wyłącza komputer.

+
Witam wszystkich użytkowników.

Mam pewien problem związany z grą Wiedźmin w Edycji Rozszerzonej, jest to ostatnie wydanie w steelbook'u (wersja płytowa oraz kod na pobranie wersji cyfrowej z gog). Gra zainstalowana, wszystko pięknie ładnie, ustawienia maksymalne, gra chodzi płynnie. Problem pojawił się przy cut scence, gdy Przeraza wkracza na dziedziniec Kaer Morhen, za każdym razem w tym miejscu resetuje mi komputer. Nie pokazuje żadnego błędu, więc tym bardziej ciężko mi zweryfikować, w czym problem. Postanowiłem odinstalować grę i ponownie ją zainstalować. Nic to nie zmieniło. Skorzystałem więc z opcji pobrania gry cyfrowej, o dziwo po zainstalowaniu tej wersji problem znikł. Gra nie wykazywała dalej żadnych problemów, do czasu gdy pierwszy raz spotykam Zaltana i próbuje zagrać z nim w kości. Znów resetuje mi komputer po każdej próbie rozegrania partyjki. Dzisiaj miałem już problem, gdy chciałem odprowadzić Vanesse do domu, gdzie po drodze trzeba walczyć z Berghastami. Wczoraj tą misję wykonałem bez żadnych problemów, a dziś resetuje komputer przy ich pierwszym pojawieniu się. Odinstalowałem cyfrową wersję, zainstalowałem znów z płyty, pomogło w kwestii misji z Berghastami. Jednak gra znów zresetowała kompa, gdy chciałem zrobić misję w jaskini, zaraz po wejściu do niej.

Nie mam już siły na to, chciałem sobie pograć w pierwszą część bo miała i nadal ma bardzo fajny klimat, ale niestety z nieznanych mi powodów, gra na to nie pozwala. Dodam jeszcze, że nic się nie grzeje, temperatura procka przy Wiedźminie 45 stopni. Gra może chodzić godzinami bez problemu, ale resetuje komputer w wyżej opisanych sytuacjach, więc to raczej nie wina sprzętu. Sterowniki od karty zaktualizowane do najnowszej wersji. Uruchomienie w trybie zgodności z Windows Xp nic nie daje. Posiadam również Wiedźmin 2 w tym samym wydaniu i tutaj problemów nie ma. Proszę o pomoc w tej kwestii. Poniżej parametry komputera:

-Windows 7 Professional 64-bit SP1
-Procesor Intel Core i7-3770 CPU @ 3.40GHz 3.90Ghz
-RAM 8gb
-Karta Graficzna Nvidia 660 GTX 2GB
-Zasilacz Akasa ES 550W
 

Lexor

Forum veteran
Szczerze? Ja bym radził zacząć od pożyczenia/kupna innego, porządnego zasilacza i jego podmiany.
"Zasilaczopodobne twory" są często powodem dziwnych problemów z komputerem.
 
Na pewno sprawdzić inny markowy zasilacz warto.
Ja miałem jeszcze podobny problem jak kupiłem nowy procesor do starszej płyty głównej. Niby w stanie spoczynku wszystko było ok, a jak odpaliłem wieśka 3 to reset i wywalało blue screena.
 

Lexor

Forum veteran
@Jedmar0702: Tyle tylko, że pojawienie się BSODa to wciąż "lepiej" niż całkowity reset komputera. ;)

Jak już piszemy o diagnostyce to sprawdziłbym też dyski na obecność wadliwych / niestabilnych sektorów - raczej nie sądzę, że to może być przyczyną, ale to można prosto zrobić i nie zaszkodzi.
 
Rozumiem, sprawdzę jeszcze błędne sektory, ale pewnie jest tak, jak mówicie Panowie. Dzięki za każdą pomoc. Pozdrawiam.
 
Mam identyczny problem, tj. gra restartuje kompa przy grze w kości. Mam zasilacz Corsair VS 550W (9020050)
Już grałem w Wiedźmina na tym kompie. Mam nawet zainstalowaną 3, która chodzi płynnie.
Reszta specyfikacji podobna do rej wyżej:
Proc- Intel I7-3770K
Grafika- Geforce 760 gtx
Może ktoś ma inne rozwiązanie.
 
Podobny problem pojawił się gdy zainstalowałem grę z steelbooka. Wcześniej nie było żadnych problemów przez tyle lat. Gram jakby nigdy nic, nagle gra się zacina, z głośników wydobywa się dźwięk "zacięcia" (ciągle to samo w kółko), nie mogę wyjść do pulpitu, muszę resetować komputer. Problem pojawia się niezależnie od miejsca i czasu. Czasami gram przez 2h bez "zacinki", czasami po 5 minutach gra potrafi się zaciąć i jedynym rozwiązaniem jest restart komputera.
Dziwne jest to, że problem zaczął występować DOPIERO po zainstalowaniu gry ze steelbooka, nigdy wcześniej nie miałem problemów z grą. Instalacja zarówno wersji cyfrowej, czy gier z kilku nośników fizycznych nic nie daje. Jedynym sensownym rozwiązaniem wydaje się format komputera, ale na to będę musiał jeszcze trochę poczekać.
 
Zainstalowanie gry z wydania ze steelbook'iem czy też "zwykłej" nie powinno sprawiać żadnej różnicy.

No chyba, że wydanie steelbook ma jakąś łatkę nieobecną we wcześniejszym wydaniu (co powoduje jakieś konflikty, których wcześniej nie było). Ewentualnie w Twoim systemie zaszły jakieś zmiany (łatka systemowa, inne sterowniki do karty graficznej, wirusy lub programy antywirusowe, itp.).

 
Zainstalowanie gry z wydania ze steelbook'iem czy też "zwykłej" nie powinno sprawiać żadnej różnicy.
Wiem o tym, mówię Ci jedynie z własnego doświadczenia jak to wygląda z mojej strony. Sprawa jest dziwna, ale może format rzeczywiście pomoże.
 
Top Bottom