Wiedźmin: ewolucja

+
Wiedźmin: ewolucja

z okazji E3, wielkiego hajpu na nowe materiały z dzikiego gonu, moich ósmych urodzin tutaj i zbliżających się 10tych urodzin forum, postanowiłem wreszcie zrobić to, com obiecał niedawno, to jest zebrać do kupy i podzielić się własnoręcznie zebranymi materiałami o charakterze archiwalnym. jest tego kilka, kilkanaście klipów wrzuconych do archiwum, część odrzuciłem w preselekcji i zostały, zdaje się, najstarsze i najciekawsze - w tym perełka z 2004 (czyli wtedy, kiedy wielu z was nie było jeszcze na świecie), kiedy nie było jeszcze Geralta, a główną postacią miał być berengar, quest z jeńcem, który niestety nie wszedł do finalnej części W1, trochę materiałów promocyjnych z lat 2004-2006, które z właściwym sobie i epoce wdziękiem pokazują, jak zaczynali ludzie z CD Projekt RED.
zamieszczone w linku materiały pochodzą głownie z oficjalnej strony, choć zdarzają się i inne, zbierane z serwisów branżowych, fanowskich itd - prawdopodobnie są odpowiednio oznaczone. całość prezentuje się jako fantanstyczna i piękna droga - od pokracznych modeli, sztywnych animacji i bardzo prostych reklamówek, poprzez coraz to lepsze materiały, bliższe premierze w 2007 i następnie słynny wyciek W2 w wersji alfa. ten ostatni jest jedynym i najpóźniejszym zgromadzonym klipem, gdyż ściągać wszystkich gameplayów z nadchodzącego W2 mi się zwyczajnie nie chciało.
trawestując powtarzany do znudzenia slogan - wrażenia z porównania do machiny napędzającej reklamę dzikiego gonu - bezcenne. wielu, wielu osób z RED, które występują na filmach już nie ma - wszyscy natomiast jesteśmy tutaj wdzięczni im za to, że ich praca doprowadziła do zbudowania marki wiedźmin w świecie i daje perspektywy na rozwój.

link: https://mega.co.nz/#!ssslFaia!A0izWyAGTgHUzEqoFBmXAz8HjGwKbNussrp-dh3y0-I

mirror, , pliki wypakowane od użytkownika @Adevar:
http://www17.zippyshare.com/v/49389764/file.html
http://www73.zippyshare.com/v/13481073/file.html
http://www64.zippyshare.com/v/87001677/file.html
http://www75.zippyshare.com/v/61247559/file.html

dajcie znać, czy to w ogóle chodzi, czy nie, bo nie mam pewności, czy umiałem to zrobić poprawnie. dajcie też znać, jeśli coś nie działa z archiwum, bo gówno mi zrywało upload czasami. liczę również na słowa uznania, gdyż postanowiłem nie zmuszać was do wklepywania hasła do archiwum czegoś w rodzaju 'kocham_lewactwo" albo "socchi_krul'. stwierdziłem, że nie byłoby to dowcipne, choć korciło, by puścić jakieś oczko moim wspaniałym przyjaciołom z grona moderatorium, z którymi odbyłem niejedną miłą pogawędkę.
jeśli komuś zdarzyło się miec równie dziwną potrzebę kolekcjonowania kontentu z historycznych wiedźminów (albo równie słabe łącze, co ja niegdyś, które uniemożliwiało odczekiwanie na buforowanie filmów) i ma ochotę użyć tego tematu jako tablicy zbiorczej - niech. zezwalam.

smacznego, moje wiedźmińskie wilkołaki, nerdy, fetyszyści, gimbusy, narodowcy i lewaki.
wasz
soczi
 
Last edited:
Dziękuję niezmiernie, panie Socchi. Choć urodziłem się przed 2004 rokiem, to niestety niegodny byłem tak wczesnego wejścia na to forum.
Za tak długoletni staż pojawiłeś się nawet w Wiedźminie numer dwa, jeśli dobrze pamiętam.
 
zanim przeszedłem na ciemną stronę mocy, byłem bardzo porządnym człowiekiem. studio faktycznie wynagrodziło mnie za to poprzez uwiecznienie mnie w grze, za co jestem bardzo wdzięczny. był to bardzo miły gest. wpisałem w cv.
 
Last edited:
Wprawdzie w 2004 roku mi stuknął trzeci krzyżyk, a mój syn skończył dwa lata, ale z Wiedźminlandem spotkałem się dopiero cztery lata później dzięki Edycji Rozszerzonej Wiedźmina. Jednak wiele z wrzuconych przez Ciebie materiałów widzę po raz pierwszy.
Póki co, wszystko sie otwiera jak należy. Dzięki! :thumbup:
 
Super sprawa. Dzięki socchi. Ale czy mógłby ktoś łaskawy pobrać tą paczkę i wrzucić na jakiś ludzki serwer, np. zippy, bo z tego mega jeszcze nigdy nie udało mi się nic pobrać.
 
Miałem nadzieje, bo udało się pobrać ten mały film, ale paczkę próbuję od ponad godziny i nie da się pobrać z tego mega śmietnika. Jeśli komuś się udało, to proszę o upload na zippy.
 
Mniej więcej - w połowie mi się coś wykrzaczyło i musiałem wszystko od nowa uploadować. Już jestem w połowie, także na wieczór wam wrzucę. Stay tuned and forgive me. ;)
 
Dzięki, Soki, za aplołd tych materiałów - chociaż pamiętam te czasy i wszystkie z tych materiałów miałem (i większość dalej mam) niegdyś na dysku, to część z nich mi się przez przypadek skasowała ;P Jak teraz oglądam te filmiki z E3 2006 (czyli rok przed premierą gry), to sobie myślę, że ale ten Wiedźmin był brzydki (to doprawdy niesamowite, jak Redom w ciągu roku się udało poprawić grafikę i tekstury wszystkich postaci) ;P Szkoda tylko, że wywalili ten dynamiczny cykl dobowy, bo ten w grze nie był już taki ładny ;P
 
Last edited:
Fajne zdanie można wyłapać, coś w tym stylu "wiedźminów w grze jest pięciu, żaden kupiec nie będzie trzymał wiedźmińskiego miecza na składzie". A potem przypominam sobie W2 :D
 
Wśród tych wszystkich starych filmików z wczesnych wersji gry brakuje mi jednego, który mi się skasował i którego nie mogę teraz nigdzie znaleźć. Pokazywał konstrukcję questów w grze na podstawie jednego, w którym mieliśmy pomóc elfom w przemyceniu nocą broni do Wyzimy (pamięta ktoś, że w grze miał być zaimplementowany współczynnik reputacji, który wpływał na stosunki Geralta z róznymi frakcjami? Niestety, ostatecznie nie znalazł się w grze ;P). W tym celu trzeba było odciągnąć straże i otworzyć główną bramę. Pokazywane były różne sposoby, jak to zrobić - można było strażników zaszlachtować, przekupić, upić (pierwszy raz pokazali efekt upicia się alkoholem, co wtedy zrobiło na nas ogromne wrażenie ;P) lub... opłacić im prostytutkę (przynajmniej wrócili do tego w Wiedźminie 2 przy rozbrajaniu balisty u Loredo ;P). Szkoda, że wywalili ten quest (jak i te z pierwotnej wersji prologu), bo naprawdę był klimatyczny i świetnie się prezentował... ;P

EDIT: Już mam, znalazłem! Nazywał się The Witcher: Storyline i był pokazywany na Games Convention w 2005 roku ;P

http://games.softpedia.com/get/Trailer/The-Witcher-Storyline-Movie.shtml
 
Last edited:
Top Bottom