Wiedźmin Geralt z Rivii na znaczku pocztowym

+
Zobaczycie że koperty pojawia się na aledrogo, 10 x drożej niż na poczcie.
Za znaczek chcą 30 zł.

Po sytuacji z Edycjami Kolekcjonerskimi z czerwca 2014 roku, kiedy to wystawiano je na licytacjach i schodziły po 900- 1000 zł, niewiele jest w stanie mnie zdziwić.
 
Ot, ludzka mentalność ale też prawa rynku (jak kilka razy z rzędu nie będzie chętnych to tacy "Janusze" przestaną wykupować).
 
Moim zdaniem to jest tak na prawdę sk:censored:wo, bo na prawdę inaczej tego nazwać nie można, kiedy taki dziad wykupi coś, przez co ktoś inny kupić nie będzie mógł po pierwotnej cenie i najwyżej będzie musiał ratować się dziesięciokrotnie większą ceną u tego dziada, który go ubiegł. Biznes to biznes, owszem, zgadzam się, ale chyba godność, czy jak to nazwać, dobry smak, cokolwiek ma swoje granice żeby wręcz żerować na takich ludziach, którzy takie kolekcjonerskie zabawki muszą mieć (no to, że te osoby właśnie muszą mieć za wszelką cenę, to też swoje robi, bo bez tego typu zachowań specjalne wykupywanie i sprzedaż za zawyżoną cenę pewnie nie byłaby tak popularna na tak wielką skalę). Coś skutkiem czegoś. I teraz efektem tego zachowania głupi kupuje by sprzedać głupszemu za większe pieniądze.
 
Moim zdaniem to jest tak na prawdę sk:censored:wo, bo na prawdę inaczej tego nazwać nie można, kiedy taki dziad wykupi coś, przez co ktoś inny kupić nie będzie mógł po pierwotnej cenie i najwyżej będzie musiał ratować się dziesięciokrotnie większą ceną u tego dziada, który go ubiegł. Biznes to biznes, owszem, zgadzam się, ale chyba godność, czy jak to nazwać, dobry smak, cokolwiek ma swoje granice żeby wręcz żerować na takich ludziach, którzy takie kolekcjonerskie zabawki muszą mieć (no to, że te osoby właśnie muszą mieć za wszelką cenę, to też swoje robi, bo bez tego typu zachowań specjalne wykupywanie i sprzedaż za zawyżoną cenę pewnie nie byłaby tak popularna na tak wielką skalę). Coś skutkiem czegoś. I teraz efektem tego zachowania głupi kupuje by sprzedać głupszemu za większe pieniądze.

Tych EK było w Polsce 10 tysięcy i ich cena wzrosła trzykrotnie... Stawiam, że za nową figurkę od Prime 1 Studio, których jest na świecie pięćset i kosztują "tylko" 769$, trzeba będzie oddać łowcom okazji z Allegro dobry samochód. Do czego ten świat zmierza...
:eredinfacepalm:
 
Ja bym się tak bardzo nie obawiał.
"Cebula" raczej tak wysoko nie inwestuje. Co innego kolekcjonerka gry.
Jak jest okazja to zwykle dają przebicie 2-3 krotne i czekają na łosi.
Ostatnio taki wysyp ofert "Januszów" był przy okazji promocji (na niemieckim Amazonie) kolekcjonerki Mirror’s Edge Catalyst.
 
Ja bym się tak bardzo nie obawiał.
"Cebula" raczej tak wysoko nie inwestuje. Co innego kolekcjonerka gry.
Jak jest okazja to zwykle dają przebicie 2-3 krotne i czekają na łosi.
Ostatnio taki wysyp ofert "Januszów" był przy okazji promocji (na niemieckim Amazonie) kolekcjonerki Mirror’s Edge Catalyst.

Fakt, jednak nawet nie próbuję zamawiać, bo primo: są już zaklepane, sekundo: szkoda mi takiej kwoty na figurkę i tertio: te strzały we łbie czarta nie pasują mi do wiedźminów, a jeśli wzorujemy się na W3 to Geralt wykorzystywał kuszę...

Nadaje to zbędnego patosu; brakuje jeszcze strąconych samolotów i czołgów zniszczonych przez czarta. Kojarzy mi się to z figurką Hulka, co jest takie amerykańskie...

Może przesadzam, ale nie lubię jak coś jest "przedobrzone"..
 
No cóż, figurka jest na podstawie W3, a nagle w nim Geralt staje się mistrzem strzelectwa z kuszy, więc i nie dziwne, że headshota odbębnił. Jeśli czepiać się tego bełta (zakładając, że to Geralt potwora ustrzelił), to też przy okazji można doczepić się do kuszy na plecach, która swoją drogą chyba magicznie lewituje, bo nawet nie ma do czego jej tam przyczepić (z punktu widzenia logiki, nie wykonania figurki).
 
Jeżeli ktoś miałby problem ze zdobyciem znaczka to zapraszam w Bieszczady
Cicho, bo zaraz cały towar zejdzie ;)

Poza tym, znaczek zacny. Na kopertę nie mam szans. I generalnie nie wiem, co się porobiło, ponieważ do tej pory nic nie zbierałam / kolekcjonowałam. A tu proszę ... Znaczek, koperta, podpis, smycz, pin. Co będzie dalej?!?
 
Last edited:
Znaczek, koperta, podpis, smycz, pin. Co będzie dalej?!?

I pomyśleć że oni też tak zaczynali :p



 
A kto mówi że kieliszków używa się jedynie do alkoholu? Czyżbyś miał problem z piciem i dlatego wszędzie dostrzegasz przejawy tejże praktyki? :hmmm:
 
Fakt, jednak nawet nie próbuję zamawiać, bo primo: są już zaklepane, sekundo: szkoda mi takiej kwoty na figurkę i tertio: te strzały we łbie czarta nie pasują mi do wiedźminów, a jeśli wzorujemy się na W3 to Geralt wykorzystywał kuszę...

Nadaje to zbędnego patosu; brakuje jeszcze strąconych samolotów i czołgów zniszczonych przez czarta. Kojarzy mi się to z figurką Hulka, co jest takie amerykańskie...

Może przesadzam, ale nie lubię jak coś jest "przedobrzone"..
Dla kogoś kto interesuje się grafiką a szczególnie grafiką 3D i ma dostęp do drukarki 3D drobne niedoskonałości w bazie nie są problemem a figurkę może mieć za darmo.
Kieliszki?

Jak by był komplet ze wszystkich szkół to z chęcią bym kupił, bo to przynajmniej jakoś wygląda i ma praktyczne zastosowanie od czasu do czasu a nie stoi na półce i łapie kurz jak figurka.
 
Last edited by a moderator:
A kto mówi że kieliszków używa się jedynie do alkoholu?

Do soku czy herbaty raczej czegoś takiego się nie używa :p ...


Czyżbyś miał problem z piciem i dlatego wszędzie dostrzegasz przejawy tejże praktyki? :hmmm:

Ja nie (poza nielicznymi okazjami jestem praktycznie abstynentem), acz swego czasu znałem pewną osobę ze "skłonnościami".

W temacie - tak samo jak są nadruki na kubkach tak zapewne da się to zrobić również na szklankach/kieliszkach, więc nawet nie trzeba się trudzić i szukać w sklepach.
 
Last edited:
Małe info dla wszystkich, którzy nie załapali się na znaczki, oraz dla tych, którzy na swoje przesyłki czekają.

Szanowni Klienci

Uprzejmie informujemy, że ze względu na bardzo duże zainteresowanie walorami emisji Wiedźmin czas realizacji złożonych zamówień może ulec wydłużeniu. Za utrudnienia serdecznie Państwa przepraszamy.

Informujemy także, że walory te wkrótce ponownie pojawią się w sprzedaży.Zapraszamy do śledzenia naszej strony internetowej.
 
Top Bottom